Esimle ayni evde fakat ayri dunyada yasiyoruz ne yapmaliyim

Boşan diye yorum yapmak nedir ya
Zaten konu sahibi stresli belli artık son raddede
Ne kadar kolay ağzınızdan BOŞAN lafı cıkıyor.
Seni takdir ettim cok başarılı bi kadın cok özverili bi annesin öncelikle
Boşanma alıcağın en son karar olsun
Cok zor biliyorum ama kızını babasız büyütme
Eşinle yorulmadan usanmadan sürekli konuş kendine eşine bi süre ver ve o sürenin sonunda halla olmuyorsa zaman önemli kararlar al.

anladığım kadarıyla hep iyi niyetli yanaşmışsınız ve üzerinde ki sorumlulukları tek tek almışsınız ve kendisini hür sanıp kendine vakit ayırmaya başlamış bir insana ne kadar iyilik yaparsanız o kadar tepenize çıkar maalesef
eşinizden sorumlulukları aldığınız için böyle oldu
bence tekrardan sorumluluğu verin
alışverişi eşinize verin deterjan almadı
çamaşırları yıkamayın deterjan kalmadı yıkayamadım deyin sorduğunda
bu vb şeyler yapın ama birden yüklemeyin
baktınız yapmıyor anlamıyor
durumu izah edip boşanmak istediğinizi söyleyin

arkadaslar

dun gece ilk defa yataklarida ayirdik esimle, onunla uymak istemedimi soyledim ve oda kesinlikle itiraz etmedi.

kendimi suclu hissetmedim ve uyudum. esim dukkan sahibi butun gun is yerinde aksam 8 gibi geliyor bazen 9 ve bazen 10 bir kiz cocugumuz var fakat evle hic bir alakasi yok. onun kendi dunyasi var is is is .

ben alisverisleri kendim yapiorum, kizimi okula kendim birakiyorum, bu arada haftada 32 saat calisiyorum, evimde yemegimi yapiyor kizmla yanliz yemek yiyiorum cunki babasi cok gec geliyor hic gormeden cocuk uyuyor. cuma gunleri ogleden sonra dukkani bizim icin kapatmasini istedim bizimle ilgilenmesi icin, kapatiyor fakat boyle bizimle bir yere giderken cok zorlaniyor ayaklari gitmiyor gibi :) ensesinden tutmusum gibi akli da isde sanirim cok isim var diyor. uzuluyorum onun hayatina sanki fazlalik oldugumuz icin, artik sevismiyoruz cok yorgun dusuyuor ve tv karsinda uyuyor bazen zorla cagira cagira yataga aliyorum sarilmadan arkamizi donup yatariz hic dokunmadan. :) kadinlik en son neydi onu hatirlamiyorum.

pazarlari hep disarda mal almaya gidiyor aksam geliyor bizde tabi pzt hizli haftaya baslicamiz icin kizimi yikiyorum yediriorum evimi temizliyorum esimin gomleklerini utuluyorum evin alis verisni yapiorum ve pzt tekrar ise gidior calisiyorum. esimi cok sevmeme ragmen onsuz bir hayat da olabilecgini anlamaya basladim cok tuhaf ki ben evi kendim cevirebiliyorum :) bir cicek bir dudagima opucuk kondurmak bir sarilma bir yemege cikmak bunlar benim icin oyle luks olduki afrikali cocuklarin yemek arayisi gibi sevgi sevgi diye bagirir oldum. :)

esimle hic tartismiyoruz hep sessizlik konu yok konusucak bir ortak noktamiz yok cocugun hangi doktora ne zmn gidecegini bilmez soylerim gununu de unutur saatinide :) hani sonucta hakki oda bilsin randevulari genelde ben alirim her anne gibi. en son sofraya oturdumuz iki ay oldu cok mutlu olmustum.

ben nerde hata yaptimi dusunuyorum su gunlerde ve sanirim sogudum ... evliligimi kurtarmak istiyorum ama yorgunum evlilim icin yaptigim fedakarliklari dusundumde artik elimi bile kaldiracak halim kalmadi diye dusunuyorum esim bunlari biliyor bi kac defa konustum anlattim yoruldumu onunda biseyleri ustlenmesi gerektigini de soyledim ama her dafa ozur dileyip obur gun ayni adam oluyor :) bende naparsin bu da benim esim diye kendimi kandiriorum hergun sbh uyanip :)) acaba nerde olurum ? nerde mafolurum yada zaten mahfolmusumuyum :) artik herseye guluyorum garip hissediyorum kendimi... ii bir es hem calisan hem de seven hem fedakar ii bir anne olmak icin ugrasiorum :) galiba ii olamadim basarisizim

bunun bir okulu olsada univeristelere gitsem ailemi kazansam. kocam beni gor gor gorseee :) burdayim el salliyorum diyorum icimden ama gormuyorum. cok guzel bir bayanim herkesin iligsini cekiyorum 36 beden zayif esmer bir bayanim nasil dogurdun bu cocugu diyenler oluyor :) ama kocam beni gormuyor ki:) birak beni evliligi aile ne demek hic birseyi.

ona daha fazla engel olmadan bosanmalimiyim.... ??? yardim acil yardim
çocuğunuz için öncelikle çocuğunuz için bazı şeyleri değiştirin artık.
o çocuğun baba sevgisine ihtiyacı var..bu sevgiyi görmezse sanmayın ki sizin sevginiz doyuracak.babasından nefret eden bir çocuk olacak.ve büyüdüğünde de bu nefret büyüyecek.
eşinize gelince anlattığnııza göre eşinizde aile kavramı pek yok hatta hiç.evin erkeği çocuğunun babası olmayı bilmeyen biri.iş yükünün hafiflemesi lazım öncelikle.çalışma düzeni azalır yorgunluğu azalırsa o zaman bir durum değerlendirmesi yapın. eğer o zaman da aynı ev,eş ve çocuğa karşı ilgisiz ise demek aile bakışı,değerleri farklı ....
boşanın diyemem ama kabullenmek sanırım en mantıklısı

arkadaslar

dun gece ilk defa yataklarida ayirdik esimle, onunla uymak istemedimi soyledim ve oda kesinlikle itiraz etmedi.

kendimi suclu hissetmedim ve uyudum. esim dukkan sahibi butun gun is yerinde aksam 8 gibi geliyor bazen 9 ve bazen 10 bir kiz cocugumuz var fakat evle hic bir alakasi yok. onun kendi dunyasi var is is is .

ben alisverisleri kendim yapiorum, kizimi okula kendim birakiyorum, bu arada haftada 32 saat calisiyorum, evimde yemegimi yapiyor kizmla yanliz yemek yiyiorum cunki babasi cok gec geliyor hic gormeden cocuk uyuyor. cuma gunleri ogleden sonra dukkani bizim icin kapatmasini istedim bizimle ilgilenmesi icin, kapatiyor fakat boyle bizimle bir yere giderken cok zorlaniyor ayaklari gitmiyor gibi :) ensesinden tutmusum gibi akli da isde sanirim cok isim var diyor. uzuluyorum onun hayatina sanki fazlalik oldugumuz icin, artik sevismiyoruz cok yorgun dusuyuor ve tv karsinda uyuyor bazen zorla cagira cagira yataga aliyorum sarilmadan arkamizi donup yatariz hic dokunmadan. :) kadinlik en son neydi onu hatirlamiyorum.

pazarlari hep disarda mal almaya gidiyor aksam geliyor bizde tabi pzt hizli haftaya baslicamiz icin kizimi yikiyorum yediriorum evimi temizliyorum esimin gomleklerini utuluyorum evin alis verisni yapiorum ve pzt tekrar ise gidior calisiyorum. esimi cok sevmeme ragmen onsuz bir hayat da olabilecgini anlamaya basladim cok tuhaf ki ben evi kendim cevirebiliyorum :) bir cicek bir dudagima opucuk kondurmak bir sarilma bir yemege cikmak bunlar benim icin oyle luks olduki afrikali cocuklarin yemek arayisi gibi sevgi sevgi diye bagirir oldum. :)

esimle hic tartismiyoruz hep sessizlik konu yok konusucak bir ortak noktamiz yok cocugun hangi doktora ne zmn gidecegini bilmez soylerim gununu de unutur saatinide :) hani sonucta hakki oda bilsin randevulari genelde ben alirim her anne gibi. en son sofraya oturdumuz iki ay oldu cok mutlu olmustum.

ben nerde hata yaptimi dusunuyorum su gunlerde ve sanirim sogudum ... evliligimi kurtarmak istiyorum ama yorgunum evlilim icin yaptigim fedakarliklari dusundumde artik elimi bile kaldiracak halim kalmadi diye dusunuyorum esim bunlari biliyor bi kac defa konustum anlattim yoruldumu onunda biseyleri ustlenmesi gerektigini de soyledim ama her dafa ozur dileyip obur gun ayni adam oluyor :) bende naparsin bu da benim esim diye kendimi kandiriorum hergun sbh uyanip :)) acaba nerde olurum ? nerde mafolurum yada zaten mahfolmusumuyum :) artik herseye guluyorum garip hissediyorum kendimi... ii bir es hem calisan hem de seven hem fedakar ii bir anne olmak icin ugrasiorum :) galiba ii olamadim basarisizim

bunun bir okulu olsada univeristelere gitsem ailemi kazansam. kocam beni gor gor gorseee :) burdayim el salliyorum diyorum icimden ama gormuyorum. cok guzel bir bayanim herkesin iligsini cekiyorum 36 beden zayif esmer bir bayanim nasil dogurdun bu cocugu diyenler oluyor :) ama kocam beni gormuyor ki:) birak beni evliligi aile ne demek hic birseyi.

ona daha fazla engel olmadan bosanmalimiyim.... ??? yardim acil yardim
Yemin ederim ben şiştim buradan okurken. Siz kaç senedir bu şekilde yaşıyorsunuz? O sizi unutunca bir kere daha siz de eve gelmeyin unutun derim. Şöyle al çocuğunu 15 gün bir tatile çık, ya da annenlerde falan kal. Ne olduğunu anlamaya çalışırsa, sen zaten biz yokmuşuz gibi yaşıyorsun, ne fark ederki dersin.

Şöyle bir rahatı bozulsun, sizsizlik neymiş görsün. Sonra al karşına konuş; olmuyor böyle de. Kendi işiyse alsın bir yardımcı, çatlasın cebinden çıkacak 1500 tl. Saat 6 dedimi evde olsun, hafta sonu evde olsun. Bu kadar herşeyi üstlenmeyin de, tutuştur eline listeyi mutfak alışverişini o yapsın. 3 kişilik aile de çift maaşınız var, ama ne bir çift ne de bir aile gibi yaşamınız yok. Nereye kadar böyle gidecek? Azıcık kendinizi gösterin. Adamı bir sarsın. Çok mülayim olmak da iyi bir şey değil.

yorumlariniz icin cok tsk ederim, bugun biraz daha umutlu olmak icin uyandim, kadin kadini daha ii anliyor ....
iyi bir babamisin sen diye sordum dun ona, cevabi su oldu: kadina kiza gitmiyorum evimin ekmegini helaldan kazaniyorum size istediginiz herseyi almanizi saglayabiliyorum. Bence ben iyi bir babayim dedi.

Bu cevap elbetteki beni tadmin etmedi, benim hayalimdeki baba tamamen farkliydi oysaki...
iyi bir esmisin sen diye sordum sonra: hic birseyin eksik degil , seni aldatmiyorum evim icin savasiyorum.
daha ne yapmaliyim dedi ?

bunlari konusurken parantez icinde cok normal bir sekilde konverzasyon kurduk, kesinlikle yuksek ses birbirmize laf sokma gibi bir durum yoktu.

buradan gece yataga yattigimda esimin begninin cok farkli calistigini dusunmeye basladim.... dunyadaki penceremiz ne kadar farkli....

yorumlariniz icin cok tsk ederim, bugun biraz daha umutlu olmak icin uyandim, kadin kadini daha ii anliyor ....
iyi bir babamisin sen diye sordum dun ona, cevabi su oldu: kadina kiza gitmiyorum evimin ekmegini helaldan kazaniyorum size istediginiz herseyi almanizi saglayabiliyorum. Bence ben iyi bir babayim dedi.

Bu cevap elbetteki beni tadmin etmedi, benim hayalimdeki baba tamamen farkliydi oysaki...
iyi bir esmisin sen diye sordum sonra: hic birseyin eksik degil , seni aldatmiyorum evim icin savasiyorum.
daha ne yapmaliyim dedi ?

bunlari konusurken parantez icinde cok normal bir sekilde konverzasyon kurduk, kesinlikle yuksek ses birbirmize laf sokma gibi bir durum yoktu.

buradan gece yataga yattigimda esimin begninin cok farkli calistigini dusunmeye basladim.... dunyadaki penceremiz ne kadar farkli....
Canım niye yeri gelince bile lafı gediğine koymuyorsun ki?.

Yedirmek içirmek mi bütün mesele...ya biz tek başımıza da karın doyururuz aslında deseydin.

O senin evladına bir rol model olmalı; ahlak erdemi öğretmeli, hayata hazırlamalı. Sevgisini vermeli. Karın doyurmak ile babalık oluyorsa, senin öz babanda kızına ayda 500 tl sponsor olur.

Kocalık peki?! Sana dokunmayan adamdan mı?

Siz aslında kendiniz de yoksunuz gibi. Farkında mısınız? Sesiniz bile çıkmıyor.

ne iş yapıyo bu adam dünyayımı yönetiyo
çocuğunuz kaç yaşında
evet helal kazanıyo, aldatmıyo, hiç bişeyinizi eksik bırakmıyo ama ilgi yok sevgi yok. kadın ilgi ister sevilmek ister, işten geldiğinde çocuğunuz babaa diye üstüne atlıyomu kızını ijtiyacı olan sevgiyi veriyomu, tv karşısında uyukladığına göre bunları yapmaya fırsatı yok, bunlaru anlaması lazım

Esim telekom dukkani sahibi yaninda elemanda calistiriyor, ama bazen o sekilde bile yetisemiyor, yillarca o dukkanin hayalini kurdu ve sonunda acabildi simdi elinde kiymetli goruyor... oysaki bizde yillarca birbirimizi sevdik ve evlendik ona cok harika bir kiz cocugu dogurdum.

Babaligin sadece onun anlattiklarindan ibaret olmadini anlattim ona elbetteki bana , secim yapmak zorundasin Gunes, kazanmam icin dukkanda olmaliym burada degil dedi... kaybettiklerini gormuyorsun diye fisildadiigimda ... gun gelip bana hak vericeksi ndedi. Su bitmis ekmek bitmis diye her zmn sana bunlari hatirlatmammi gerekiyor bir kerede sen gor veyahut ara aksam eve ne eksik ne getireyim diye bir aliskanligin olsun. eve gelince ekmek demi yok diye bir cevap verince fitil oluyorum dedim.

Bana ben de ruh gibi yasiyorum butun gun dukkandayim gun isigi gormuyorum benim de dinlenmeye rahatlamaya ihtiyacim var bunu hic dusundunmu egoist olma dedi, sonra o zmn ben bir robot veyahut makineyim dedim hem calisiyorum hem ev gecindiriyorum hem evin eksiklerinle hem evlatla ugrasiyorum vay be dedim. ve orada ikimizde sustuk.

Konustukca cozulecekmi yoksa dugummu olacak... bir erkege kendini anlatmak ne kadar zormus

Cok zor bir durum. Arada saygisizlik, siddet falanda yok anladigim kadariyla. Sen duzelmelisin falan diyince ozur diliyor kendi hatasinin farkinda. Eminim o da daha fazla evde olup dinlenmek ailesiyle vakit gecirmek istiyordur. Benim esimde bir donem gunde 12 saat falan calisiyordu birbirimizin yuzunu zoru goruyorduk haliyle aramizda bi sogukluk oldu. Baska bi is buldu ailemle daha fazla vakit gecirmek istiyorum bu is bana uygun degil dedi. Maddi yonden biraz düsüs oldu tabi ama hic bisey bizim mutlulugumuzdan onemli degil dedik. Ve suan cok sukur cok iyiyiz. Esinin baska bi is bulma imkani falan var mi? Is yerini satabilir daha az sorumluluk isteyen bi iste calisabilir

Canım kendini hiç üzme ben de senin gibi düşünüyordum ama burda okuduklarımla anladım ki herkes birşeylerden yakınıyor.Bizim çocuğumuz yok maddi sıkıntılarımız var dedğiniz gibi evde sus pus oturuyoruz dışarı çıkarayım seni diyor ama sanki görevini yerine getirmek için eğer istemiyorsam da ben çıkayım diyor.ve hayatımız ev iş arasında mekik dokumakla geçiyor.3 yıllık evlilikte çok yıpranmış hissediyorum. ve şöyle diyorum belki maddi açıdan çok güçlü olsaydı sürekli dışarda başka işlerle meşgulde olabilirdi. içim çok dolu yaramı deşdiniz daha neler var neler:KK43:

Canım kendini hiç üzme ben de senin gibi düşünüyordum ama burda okuduklarımla anladım ki herkes birşeylerden yakınıyor.Bizim çocuğumuz yok maddi sıkıntılarımız var dedğiniz gibi evde sus pus oturuyoruz dışarı çıkarayım seni diyor ama sanki görevini yerine getirmek için eğer istemiyorsam da ben çıkayım diyor.ve hayatımız ev iş arasında mekik dokumakla geçiyor.3 yıllık evlilikte çok yıpranmış hissediyorum. ve şöyle diyorum belki maddi açıdan çok güçlü olsaydı sürekli dışarda başka işlerle meşgulde olabilirdi. içim çok dolu yaramı deşdiniz daha neler var neler:KK43:

Allah yardimcin olsun canim, kadin olmak zor... disari bos bos cikacagini gitsin calissin daha mi iyi diyorsun yani

size karşı ilgisi değiştiyse huyu değişmemiştir onun başka bir şey vardır bence kontrolü elden bırakmayın çalışırken bile gezen adam evdeyken gezmiyorsa sizinle konuşmuyorsa bir sıkıntı var
Calisirkwn bile gezerdi ama suan evde oturuyor ben ciksamda yerinden teprenmiyor.
Bende gel felan demiyorum artik kendi haline biraktim.

Calisirkwn bile gezerdi ama suan evde oturuyor ben ciksamda yerinden teprenmiyor.
Bende gel felan demiyorum artik kendi haline biraktim.

bu adamlar degisirmi yaa, niye boyleler mutluluklar aslinda iki kelime yapacaklar kucucuk bir is biz dunyayi kurtariyoruz kadin olarak haberleri yok

boşanmayın...
onunla birşeyler yapın
mesela sabahları çocuğu okula bıraktırın... büyük alışverişe beraber gidin...
birşeylerin ucunu tuttuğunda ilkinde değil ama mesela 3. gün(başarılı giderse:KK66:) yatak odası süprizleri yapın:KK74:

benim babam da fırın da çalıştığından bayram da dahi izin alamazdı almazdı (sanki işyeri onun bırakmazdı işini)
hatta benim babam ben lise 2 deyken seni yeni yazdırmadık mı okula dedi:KK57: kız kardeşim orta 3 deydi(miyondur) sen ortaokula ne zaman geçtin demişti... erkek kardeşim 3 e gidiyordu okumayı söktü mü demişti :KK64:buarada herşeyi kesin istisnasız unutur
o derece alakasızdı... ben 27 yaşındayım işden çıktı emekli oldu şimdi bizden iyi takip ediyor herşeyi eve birşey almazdı uygun fiyata yağ, çay,deterjan bulursa alıyor hangi marka alacağını da biliyor... siz bu kadar kötüleşmeden daha fazla adam rahat olmadan önlem alın:cool:

Allah yardimcin olsun canim, kadin olmak zor... disari bos bos cikacagini gitsin calissin daha mi iyi diyorsun yani
sanki öyle . artık öyle bir duruma geldim ki ne hissedecğimi bilmiyorum yeni ev aldık kredisini ödüyoruz .ayrılacak kadar kötü bir eşim yok aksine çok iyi davranır işte bu duygusal olarak tatmin olamıyorum hep eksik geliyor

Herseyin de olsa sen sevgiye ilgiye acsin. Kadiniz sonucta sevmek sevilmek istiyoruz. Bunlari yasamak istemen cok normal.

Esin iyi bi insan olabilir. Evi icin para kazanmayi istemeside guzel. Gel gor ki maneviyat yok. Esinle ayril demem. Banada dusmez hoş. Ama ne bilim, kocam beni opmese koklamasa cok uzulurdum. Sen naparsin nasil edersin bilmem ama o yatak hep sicak tutulmalı. Birseyler denemelisin. Bi bilsem bende dicemde. Yasamadim ki akil verim cnm.

Bosanma tabii kide.
Adam 7/24 calisip evini gecindirmek icin ugrasiyor. Sende 7/24 evin düzenini icin ugrasiyorsun.
Esin seni rencide etmiyor, siddet uygulamiyor veya baska herhangi kötü birsey yok anladigim kadariyla?
Tek problem esinin cok calisiyor olmasi ve size zaman ayiramamasi.
Alin karsiniza güzelce konusun. Arada size güzel sözler söylemesini rica edin, biz kadinlar hep bunu bekliyoruz aslinda. Sizde yorgunluktan buda bitmis. Bence en azindan simdilik bunu düzeltseniz (karsilikli) yeniden alevlenecek bir evlilik gibi geldi.
Tatile cikin beraber hatta maddi durumunuz iyiyse. Bir hafta gidin dinlenin, esinizede cok iyi gelir.
Inanin bu devirde herkes cok calisiyor, benim dayimda öyle sabah gidiyor aksam 7-8 bazen 9 gibi evde. Yengem ve minik kizi evdeler. Sadece pazar günleri izinli dayim. Yengemin zoruyla disari cikiyorlar, dayimda hic sevmez gezip tozmayi ama ihtiyacimiz var diyor yengem cikiyorlar. Kizinin sana ihtiyaci var de, anlar oda zamanla.
Sakin bosanma, cok kötü hissedersin kendini, arada hic bir neden yok bosanmak icin.

Canim allah yardimcin olsun esinle konus ilgiziz oldugunu esinize tavrinizida gosterin insallah esin senide anlar canim herseyi sen yapacak deyilsin elbette o da yapmak zorundadir

Herşeyden önce iyi bir anne iyi bir eşsiniz ama üzeriniz de sorumlulukları biraz daha hafifletip eşinizle vakit geçirip paylaşımlar da bulunabilirsiniz. Belli işleriniz biraz bekleyebilir .

X