Düğün Eşimin ailesi düğün yapmadı ne yapacağım

Düğünü kendiniz yapın akrabalarınızı da eşiniz çağırsın k.p gelmek isterse gelir istemezse çokta önemli değil sizde ona göre davranırsınız..eşinizin tek, kalıyor üzülüyor olması kararınızdan vazgeçirmesin sizi..nasılsa ilk fırsatta ailesine yakınlaşıp olanları unutacak..bırakın ailesi yüzünden üzülmek ona kalsın önemli olan siz üzülmeyin..

Biz 2019 Aralık ayında eş durumu tayini sebebi ile erken nikah kıydık. 12nisanda düğün vardı koronadan ötürü iptal oldu haziran temmuz aylarında salonlar açıldı fakat eşimin babası hastalık hastası olduğu için kendi kendine düğün yapmama kararı aldı ne bana ne aileme fikir sormadan. Ben de 8aydır eşimle aynı evdeyiz bu travmadan çıkamıyorum sürekli baban bana düğün yapmadı diyorum sürekli kavga ediyoruz. Bu yaz geldi eşim ailesi ile konuşmuş gelin sizi barıştırayım düğün yapalım onlar da biz size bişey yapmayız ne haliniz varsa görün kendi kendinize yapın düğününüzü biz gelmeyiz kimseyi de çağırmayız demişler. Şimdi ben düğün yapmasam içimde ukte yapsam eşim tek kalacak üzülecek ailesi bizi ayırmak için resmen eşimi arada bıraktılar ne yapıcam şimdi
Burda kendiniz yazmışsınız 8 aydır baban bana dugun yapmadi diyorum tartışıyoruz diye.
Onlara yaptırmak istemiyorum eşimi yalnız bırakmalarına kızıyorum onlardan bir beklentim yok geçen yaz söyledim zaten ya şimdi düğün yaparsınız ya da asla katılmam dedim onlardan bişi istemiyorum eşimi tehdit etmelerine sinirlendim biz gelmeyiz demeleri okey gelmesin kimseyi de çağırmayız demelerine sinir oldum
Siz davet edersiniz gelirler gelmezler, diger davetlileride esinizle siz çağıracaksiniz, onların kimseyi çağırmasina gerek yok ki zaten. Niyetiniz düğün yapmak taki değilse, ufak birsey yaparsınız esinizde kendini kötü hissetmez.

Burda kendiniz yazmışsınız 8 aydır baban bana dugun yapmadi diyorum tartışıyoruz diye.

Siz davet edersiniz gelirler gelmezler, diger davetlileride esinizle siz çağıracaksiniz, onların kimseyi çağırmasina gerek yok ki zaten. Niyetiniz düğün yapmak taki değilse, ufak birsey yaparsınız esinizde kendini kötü hissetmez.
Evet geçen yazı kast ediyorum yapmadı diyerek salonu tutup sonradan yapmamasına sinir oldum ve bize haber vermemesine

Evet geçen yazı kast ediyorum yapmadı diyerek salonu tutup sonradan yapmamasına sinir oldum ve bize haber vermemesine
Peki size soruyorum eşinizin suçu ne babasi yapmadiysa, bosu boşuna iliskinizi yipratiyorsunuz. Esiniz siz istiyorsunuz diye mahkemelik olmanıza rağmen gitmis ailesiyle konusmus. Biraz empati kurun lutfen.

Evet istemiyor defalarca dile geldi zaten belki de pandemi bahane olmuştur çok haklısınız. Annesi daha biz bir haftalık nikahlı iken ben İstanbul eşim samsunda idi telefonda kavgamızda şahit olmuş annesi konu ne kim haklı kim haksız bilmeden annemi aramış evrak yollayın boşansınlar demiş. Bana oğlumu bırak diye mesajlar attı. VS vs bir sürü şey
Bence düğüne eşinizin ailesi gelsin diye baskı yapmayın içinizde kalacaksa yapın siz düğünü erkek tarafını eşiniz davet etsin annesine babasına da o haber versin ama eşinizi arada bırakmayın evinizin huzuru kalmaz 😕

Biz 2019 Aralık ayında eş durumu tayini sebebi ile erken nikah kıydık. 12nisanda düğün vardı koronadan ötürü iptal oldu haziran temmuz aylarında salonlar açıldı fakat eşimin babası hastalık hastası olduğu için kendi kendine düğün yapmama kararı aldı ne bana ne aileme fikir sormadan. Ben de 8aydır eşimle aynı evdeyiz bu travmadan çıkamıyorum sürekli baban bana düğün yapmadı diyorum sürekli kavga ediyoruz. Bu yaz geldi eşim ailesi ile konuşmuş gelin sizi barıştırayım düğün yapalım onlar da biz size bişey yapmayız ne haliniz varsa görün kendi kendinize yapın düğününüzü biz gelmeyiz kimseyi de çağırmayız demişler. Şimdi ben düğün yapmasam içimde ukte yapsam eşim tek kalacak üzülecek ailesi bizi ayırmak için resmen eşimi arada bıraktılar ne yapıcam şimdi
Yap düğünü gelmeyen de kendi bilir. İçinde kalmasın

Düğün olsa daha büyük saçmalıklar yaparlar. Ömür boyu hatıralarınızda bu kötü olaylar kalır. Boşverin ve şükredin. Şimdiki aklım olsa asla ama asla düğün yapmazdım ben. Ne eğlendiğimi bildim ne de hatırlamak istiyorum.

Linç tayfa yüklenmiş yine, memurların tayin durumundan ev tutmak zorunluluğundan maddi durumdan habersiz bir grup var galiba. Özellikle öğretmenler tayin dönemlerini kullanmak için bir an önce nikah kıyarlar, tayin çıkınca da ev düzme derdine düşerler, iki ayrı evde yaşayıp bir de üzerine evlenecekleri evin eşyalarını düzmek pek kolay iş değildir. Neredeyse düğün yapmadan neden nikahlı kocanla kaldın diyen olmuş. Kalabilir neden kalmasın, düğün bir eğlence ve şu ara çoğu insan düğünden önce nikah kıyıp aynı evde yaşamaya başladı yasaklar kalktığı için de düğün yapıyor. İsteyen gelinlik hevesi için isteyen takısı için, gitmek istemeyenin kafasına da silah dayayıp götürmüyorlar.

Konu sahibi sen yap düğününü, kp ve akrabalarına da verin davetiyelerini isteyen gelsin istemeyen gelmesin. O onların kararına kalsın. İnşallah gönlüne göre olur. Siz o düğünü yapsanız da yapmasanız da eşin sana karşı hep mahçup kalacak çünkü babası verdiği sözü tutmamış. Bari sen mutlu ol, düğünden sonra eşine de asla bu konuyu tekrar açma

aynı durumu ben de yaşadım geçen yıl eşimin ailesi nikahınızı kıydıralım eylülde de düğün yapalım dedi. ben baba evinden gelinliğimle çıkmayacaksam çok da acelem yok evlenmeyiveririz eylüle kadar bekleriz diye net tavrımı koydum. haziranda düğünler serbest oldu, temmuzda evlendik. 8 aydır aynı evde yaşıyorsanız zaten herkesin haberi vardır, neye göre millete düğün yapacağız kafasında olabilirler.

Tamamen takıda değil ama benim kendi sülalem nikahta takmadı nasıl ols düğünde takacağız diye ayrıca bunu da düşünmek en doğal hakkım. Manevi olarak da evimden davul zurna ile çıkmadım eğlenceli düğünüm olmadı bu da en doğal hakkım
Bilmem kaç aylık evli halinizle düğün yapacağınıza çocuk yapın, altınlar da bebeğe takılsın. Bu bile daha mantıklı sizin istediğiniz şeyden.

Düğüne odaklanıp görmediğiniz bir şey var.
Düğün hayal ettiğiniz gibi gitmeyebilir. İnsanlar gelmeyebilir ailenizin taktıkları geri dönmeyebilir. 1000 kişilik davetiye hazırlayıp 70-80 kişi ile kalabilir düğün.
Kp size vaaddettigi altını taktı mı ? Bunu merak ettim. Belki maddi yükünden istememiştir.
Siz bu şekilde eşinizin üzerine gittikçe evlilikte huzurunuz kalmayacak, en güzel zamanlarınızı aileler arası laf getirip götürme, çeşitli sıkıntılar hatta mahkemelerle geçirmiş siniz. Yazık olmuş.
Bu yaz için düğünü biz yapacağız maddi yükünü biz karşılayacağız diyorsunuz. Size tavsiyem hayal kırıklığı yaşama potansiyeli yüksek bir düğüne parayı gömmektense çok güzel bir tatile çıkın, hem sizi sevmeyen insanları üzmenin en kolay yolu herkese kulakları tıkayıp mutlu olmaktır.

Oysa düğünde dedikodu tantana olacak ve belki takı konusunda da hayal kırıklığı yaşayacaksınız insanlar belki arkanızdan "takı toplamak için annesini babasını bile çağırmayıp düğün yaptılar " diyecek .
Sonuçta hakaret davası ile husumetli hale geldiniz, onlar gelmese siz cagirmamis olursunuz...

Anlatabildim mi bilmiyorum ama o düğün çok da keyifli gecmeyebilir hayal ettiğiniz gibi olmayabilir. Sadece eşinizin ve sizin birlikte mutlu olabileceği ileride güzel bir anı olarak kalacak başka bir şey yapmanızı tavsiye ederim.

İşiniz gücünüz var.kendi düğününüzü neden başta kendiniz yapmadınız da adamın ağzına laf verdiniz

gelinlik giydiniz mi nikahınızda ,

evet bizde düğünle evlendik ama bugunkü aklım olsa asla ama asla yapmazdım ,

düğünün borucunu kendiler ödeyecek gibi yaptılar hepsini bize kitlediler , yıllarca bak gerçekten yıllarca borç ödedik ,

gelinlik kirala dış çekim yaptır ve eğlence mekanına git ve doyasıya eglen ,

Normalde de hastalık hastası evet koronadan çok korkuyor ona saygım var ama düğün meselesini ne bana ne babama ne anneme kimseye söylemeden kendi kendine yapmama kararı aldı ben bundan çıkamıyorum nasıl bize fikir sormaz nası bize danışmaz
elbette ki sizin düğününüzü size danışmadan yapma/yapmama kararını kayınpederiniz alamaz ama

zaten siz bunu neden kaale aldınız ki?

diyelim ki 2020 haziranda düğün olacaktı, diyelim ki kayınpederiniz yapmam dedi
istediğini desin
siz atıyorum eylülde ekimde, ne zaman uygunsa artık, aynı eve de girmeden (millet söz ederse diye yani yoksa isterse 5 yıl yaşayın birlikte sonra yapın bence bir sorun yok) oturur karar alır ve yapardınız. arzu ederse gelirdi. arzu eden gelirdi bu kadar basit.
bunda bu kadar psikolojik harp yapacak ya da "kayınpederim bana düğün yapmadı" diyecek bir durum yok. eşinizle kavgasını edecek bir şey de yok.
düğün istemek çok anormal bir durum değil. sizin gibi binlerce çift korona yüzünden sorunlar yaşadı ama oturdu konuştu bir çözüm buldu. daha basit bir tören yaptı daha az kişi çağırdı. açık havada yaptı bir şey düşündü... sizin durumunuzda bir anormallik var. elbette nikahlı ve düğün yapacak bir çift olarak ortak bir yol bulmalıydınız.

hala daha da bulabilirsiniz tabii ki de ne biliyim bu kadar şeyden sonra ben olsam hevesim kaçardı.

elbette ki sizin düğününüzü size danışmadan yapma/yapmama kararını kayınpederiniz alamaz ama

zaten siz bunu neden kaale aldınız ki?

diyelim ki 2020 haziranda düğün olacaktı, diyelim ki kayınpederiniz yapmam dedi
istediğini desin
siz atıyorum eylülde ekimde, ne zaman uygunsa artık, aynı eve de girmeden (millet söz ederse diye yani yoksa isterse 5 yıl yaşayın birlikte sonra yapın bence bir sorun yok) oturur karar alır ve yapardınız. arzu ederse gelirdi. arzu eden gelirdi bu kadar basit.
bunda bu kadar psikolojik harp yapacak ya da "kayınpederim bana düğün yapmadı" diyecek bir durum yok. eşinizle kavgasını edecek bir şey de yok.
düğün istemek çok anormal bir durum değil. sizin gibi binlerce çift korona yüzünden sorunlar yaşadı ama oturdu konuştu bir çözüm buldu. daha basit bir tören yaptı daha az kişi çağırdı. açık havada yaptı bir şey düşündü... sizin durumunuzda bir anormallik var. elbette nikahlı ve düğün yapacak bir çift olarak ortak bir yol bulmalıydınız.

hala daha da bulabilirsiniz tabii ki de ne biliyim bu kadar şeyden sonra ben olsam hevesim kaçardı.
Evet çok haklısınız bu noktada büyüklerin oturup bir yol bulması gerekirdi fakat kayınpederim babamla iletişim kurmuyor hiçbir şekilde dolayısı ile babamı annemi ya da beni arayıp ortak yol bulma konusunda iletişim kurmadı. Eşim babam yapmıyorsa ben yapayım dedi o sırada da ben hastaneye kaldırıldım sonra sonbahar geldi heryer gene kapandı derken bu yaz geldi

Bence en yakın arkadaşlarınızı çağırarak bi cafeyi organize edin, hiç akraba çağırmadan eğlenin. Orada gelinliğinizi giyip göbekleri de atın. Güzel güzel fotolar çekinin. Akraba saçmalığından da kurtulmuş olursunuz mis gibi.

X