Eşim ve ailem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
annemler eşimin ailesinden 100 gram altın ve set istemişlerdi o zamanlar eşim ve ailesi bunu sorun etmişlerdi
Off...şu altın istemesi ne kadar absurd.
Ekonomik durumlar belli nasıl taaaa 100g istiyoruz diye dilleri varıyor.
Ben asla söyliyemezdim.
100g=100.000TL!! + Set
Altını sorun ettiler diyorsunuz,ozaman sizde çeyizini dörtdörtlük yapsaydiniz.
Ona gelince laf edilemez

Anladım.Ailesinin amacı da buymuş.Nişan attı biran önce evlensin gitsin.Hangi baba ister ki kayınvalide ile aynı apartmanda otursun?Yemek yapmayı öğretirmiş.🙄Hiç okusun,çalışsın diye düşünmemiş ailesi.

Aileye kızalım da, konu sahibi kendi yazmış; eşini görür görmez beğenmiş ve 3 ay içinde de evlenmiş.

Neden ailesine hayır dememiş, görücü usulü görüşmeyi kabul etmiş ? Evlenmek istemiyorsa, görücü usulü görüşmeyi de kabul etmezdi herhalde.

1 buçuk senelik evliyim görücü usulü evlendim.. eşimi görür görmez çok beğendim 3 ay içinde de evlendik.. düğün zamanı annemler eşimin ailesinden 100 gram altın ve set istemişlerdi o zamanlar eşim ve ailesi bunu sorun etmişlerdi..biz düğünü 3 ay içinde istemediğimiz halde kayinvaldem pandemi zamani salonlar kapanacak diye acele ettirdiler ki o dönemde ben şahsi anlamda kendime hiçbir şey istemedim hatta düğün bile istemedim nikahtan çıkayım dedim ailem de kabul etmişti eşimin ailesi düğün istediler vs. Ev tutulacağı zaman eşim annesinin altından tuttu bunu babam kendi istemişti kızım yemek yapmasını bilmiyor ogrenir yardimci olur gibisinden birde nişan atmıştım eski nişanlım problemliydi ailem de ondan korkuyorlardi kayinvalidemin altına istemeye istemeye oturdum.O süreçte kayınvalidem bana karşı çok iyiydi gerçekten anne gibi yaklaşıyordu kayinpederim falan beni çok sever sürekli de bunu dile getirirler.. kayinvaldem düğün sonrasi çeyizin çok az mutfak eşyaların eski model diyip durdu çok önemsemedim kendim seviyorum kullanıyorum beğenerek kendimde aldim..neyse iki gün öncesi kayinvaldem sürekli bana saçma sapan şeylerden laf sokusturup durdu biraz tartıştık aramız zaten iki gündür biraz limoniydi.. önümüzdeki hafta da kayinvaldem toplu misafir gelecekti ben kendim evimde agirlamak istedim çünkü iki gün sonra banada gelmek isteyecekler bize iki iş çıkacak diye düşündüm eşim ve kayinvaldem de kabul ettiler.. kayinvaldemle konuşurken kendisi dediki annemi de çağıralım oturalim tanışsınlar bende kabul ettim anneme söyledim annemde kabul etti neyse eşime soyledim annemde gelecek annen cagirmami istedi dedim bı hışım annesine çıktı ne olduğunu anlayamadım bile kayinvalidem ben ona anneni çağır demedim demiş 🤦🏻‍♀️ eşim eve geldi sen mi anneni cagirdin annem sana öyle birşey dememis diye bağırmaya başladı..bende burası sadece senin değil benimde evim annem istediği zaman gelebilir senin annenin geldiği gibi dedim kavgayi büyüttü annesini aradı hoparlöre aldi ben anlatınca aynen öyle oldu burnumdan getirdiniz misafirlerim de sizin eve değil bana gelecek dedi kapattı eşimde sonrasında evden çıktı gitti 🤦🏻‍♀️ ama ben artık çok yoruldum eşim benim aileme doğru dürüst gitmiyor sadece beni almaya geliyor her seferinde bahaneler uyduruyor yok mesaiye kaldım yok şöyle oldu böyle oldu..ailemde her seferinde soruyor nerde diye artık onlarda inanmıyor..ne yapacağımı şaşırdım annemle en başından beri anlasamiyordu zaten aralarını düzeltmek için çok uğraştım hatta annem de çok uğraştı gittikleri yerlere davet etti yemeğe çağırdı eşim gitmiyordu gitsede söylene söylene gidiyordu annemde kendini cekti bana da gelip gitmeyi kesti..gelirse ayda 1 geliyor oda nadiren ben ne zaman gel desem kızım sen gel diyor..ne yapacağımı bilmiyorum nasıl davranmam gerek bilmiyorum.. kayınvalidem desem farklı davranıyor söz konusu ailem olduğu zaman..onlarda otururken bile annem arasa annen burda olduğunu biliyor ya ondan arıyor diyor..acmasam annen kızacak diye mi açmadın diyor.. veya en basiti namazı bıraktım diye sana birleri biseyler dedi ondan bıraktın diyor herşeyi aileme bağlıyorlar ve ben artık bundan çok sıkılmaya başladım.. ailemin neyi varda bu kadar kötü biliyorlar anlayamıyorum..
Kardeşim namazına geri başla.Sabirla Allah'tan dua iste.Esinle aran iyiyse kv yi umursama.Tatli dilli ol gene değişmezlerse alttan alma.

Off...şu altın istemesi ne kadar absurd.
Ekonomik durumlar belli nasıl taaaa 100g istiyoruz diye dilleri varıyor.
Ben asla söyliyemezdim.
100g=100.000TL!! + Set
Altını sorun ettiler diyorsunuz,ozaman sizde çeyizini dörtdörtlük yapsaydiniz.
Ona gelince laf edilemez
Ben mehir de babam istedi.Sorun oldu ama babam hemen almanıza gerek yok dedi.20 sene icinde 100 Gr yaparsin.Dugunde gelen takıları mehir yap dedi.Sorun oldu.

Mihir yazılırken 100 gram istedi ailem.. eşimin ailesi de aldı o süreçte annem altinlar bir gün gider birde set olsun hatıra kalsın dedi eşimde annem set istedi diye kızmış..set alındı balayında eşim itiraf etti aldığım set sahte dedi..şimdi altınlar ile eşim kendine araba aldi
Her koşul ve şartta kendilerine yatırım yapmış görgüsüzler ya ,sizin duygularınızın ,hayallerinizin karşılığı bu olmamalıydı.Siz ve aileniz için kötü bir tecrübe olmuş 😔

Aileye kızalım da, konu sahibi kendi yazmış; eşini görür görmez beğenmiş ve 3 ay içinde de evlenmiş.

Neden ailesine hayır dememiş, görücü usulü görüşmeyi kabul etmiş ? Evlenmek istemiyorsa, görücü usulü görüşmeyi de kabul etmezdi herhalde.
Bazı kadınlar böyle.Tek amacı evlilik.Konu sahibinin hayat görüşü bu.Baksanıza çeyizleri bile eski model kalmış.Kaç yıl öncesinden alındıysa artık.

Kardeşim namazına geri başla.Sabirla Allah'tan dua iste.Esinle aran iyiyse kv yi umursama.Tatli dilli ol gene değişmezlerse alttan alma.
Kahvecim,kocan senin anneni evimize gelmeyecek dese sen tamam kocacım tamam sultanım tamam ömrüm diye tatlı dilli olmaya devam edecek misin?
Uzun zamandır seninle sohbet etmek istiyordum iyi ki denk geldin.

Çok zor Allah yardımcınız olsun. Evlenmeden önce de böyle miydi eşinizle annenizin arası? Eğer öyleyse bile bile niye evlendiniz diyecektim. Aileme saygısı olmayan biriyle evlenmezdim herhalde. Sonradan olduysa da bence bütün bu durumları değerlendirin çoluk çocuk yoksa. Çok saçma çünkü kendi annesi istediği gibi gelip gidecek sizin aileniz gelmeyecek.
Nişanlıyken çok saygılıydi akşamları gelirdi oturur çay içerdik gayet iyiydi evlendikten sonra böyle olmaya başladı

Eşi konu sahibinin annesini istemiyor.Nasıl iyi olabilir araları?
Ben mehir de babam istedi.Sorun oldu ama babam hemen almanıza gerek yok dedi.20 sene icinde 100 Gr yaparsin.Dugunde gelen takıları mehir yap dedi.Sorun oldu.
Size yazmaktan bıkmadım ama yine yazacağım.O kayınvalide size mehir vermez.100 gr değil 1 gr bile vermez.20 sene kim öle kim kala?20 yıl evli mi kalacaksınız mehir parasını biriktirmesi için?

Bazı kadınlar böyle.Tek amacı evlilik.Konu sahibinin hayat görüşü bu.Baksanıza çeyizleri bile eski model kalmış.Kaç yıl öncesinden alındıysa artık.
Ya ne alaka konuları nereye çekiyorsunuz anlamıyorum ben size bunları yargilayin diye söylemiyorum siz konuları saçma sapan yerlere çekiyorsunuz sizce konu sahte set veya 5 bilezik mi...sorun 18 yaşında nisanlanip ayrılmam mi..liseyi bitirdim açıktan iki yıllık üniversitemi bitirip evlendim

İşte bunu kimse anlamıyor evlenmeye sonuçta beni ailem zorlamadi kendim istedim ve evlendim

22 yaşındayim şuan ki aklım olsa bu kadar küçük yaşta evlenmezdimde..ama altın ortak maldi kolumda kalacağı yerde eşimin altında araba olarak kalmasını mantıklı bulmuştum yatırım yapmıştık en azından..ki sahte setten benimde sonradan haberim oldu.. denilen şeyleri okuyorum ve kendime bı çıkar yol arıyorum sizde bilirsiniz ki aile evine gitmek kolay birşey değil iyice düşünüp tartıp biçmek gerekir..
Annenizi eve almayan adama Altınlarınızı verip altına araba mı çektiniz? Sizi o arabanın direksiyonuna bile oturtmayacak biliyorsunuz demi?

Benim artık kv sabrim kalmadi arama mesafe koyucam bundan sonra..eşim henüz eve gelmedi düzgün dille anlaticam hala anlamaz bana cemkirise benim daha fazla ne eşime nede kayınvalideme sabrım yok..

Ya ne alaka konuları nereye çekiyorsunuz anlamıyorum ben size bunları yargilayin diye söylemiyorum siz konuları saçma sapan yerlere çekiyorsunuz sizce konu sahte set veya 5 bilezik mi...sorun 18 yaşında nisanlanip ayrılmam mi..liseyi bitirdim açıktan iki yıllık üniversitemi bitirip evlendim

Nasıl alakası yok?18 yaşından beri istediğiniz şey buymuş.Evlenmek.
Konu belli.Ailenize setin sahte olduğunu bile söylemeye korkuyorsunuz.Eşiniz annenizden nefret ediyor.Siz kocayı kaybetmemek için annenize yapılan hakarete susup,setin sahte olduğunu annenize bile söyleyemiyorsunuz.

Kesin arabayı babasının üzerine almıştır adam. Böyle saf kadın bulup da sömürmemek olur mu?
Ya aslında bu tipler mal kaçırma tenezzülunde bile bulunmazlar gibi geliyor bana.
Nasılsa altın pazarlığı yapacak kadar kızını evlendirmeye meraklı aile,bebek bezinden çıkar çıkmaz evlenme hevesli genç kız.Hayatta boşanmaz,kovsam ailesi geri getirecek nasılsa.Yok ya o adam çok rahat bence

Nasıl alakası yok?18 yaşından beri istediğiniz şey buymuş.Evlenmek.
Konu belli.Ailenize setin sahte olduğunu bile söylemeye korkuyorsunuz.Eşiniz annenizden nefret ediyor.Siz kocayı kaybetmemek için annenize yapılan hakarete susup,setin sahte olduğunu annenize bile söyleyemiyorsunuz.
Yav arkadaşım bunu anneme söylesem daha mı iyi olacak bu sefer araları dahada gerilmeyecekmi biraz mantıklı düşünelim ben niye göz göre göre alevi dahada körükleyim

Kahvecim,kocan senin anneni evimize gelmeyecek dese sen tamam kocacım tamam sultanım tamam ömrüm diye tatlı dilli olmaya devam edecek misin?
Uzun zamandır seninle sohbet etmek istiyordum iyi ki denk geldin.
Hahhaha kahvenin herkese muthis akillar veriyor olmasi 🤣🤣 kendi manitaya nude yollayip milleti din tebligi yapmasi beni benden aliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X