Eşim ve ailem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yav arkadaşım bunu anneme söylesem daha mı iyi olacak bu sefer araları dahada gerilmeyecekmi biraz mantıklı düşünelim ben niye göz göre göre alevi dahada körükleyim

Benden size ufak bie tavsiye, buyuk sorunlari ailenizden saklamayin. Ilk krizde eşiniz hrrkese herseyi anlatirken siz hic bisey anlatmadiginiz icin gozune far tutulmus tavsan gibi kalirsiniz. Su an bile annenizin gelip gelmeme mevzusuna eşiniz karisiyor. Esiniz mi agirlayacak sanki, onu ne ilgilendirirdi?

Benden size ufak bie tavsiye, buyuk sorunlari ailenizden saklamayin. Ilk krizde eşiniz hrrkese herseyi anlatirken siz hic bisey anlatmadiginiz icin gozune far tutulmus tavsan gibi kalirsiniz. Su an bile annenizin gelip gelmeme mevzusuna eşiniz karisiyor. Esiniz mi agirlayacak sanki, onu ne ilgilendirirdi?
Annesini aradığı zaman annesi de kızdı sen kadın işine niye karisiyorsun diye...ki ben annemlere büyük tartısmalarimizda anlatmadım araları bozulmasın eşime kinlenmesinler diye ama eşim her anlattın mi diye sorduğunda da evet anlattim dedim

Yav arkadaşım bunu anneme söylesem daha mı iyi olacak bu sefer araları dahada gerilmeyecekmi biraz mantıklı düşünelim ben niye göz göre göre alevi dahada körükleyim
Ne tavsiyesi verelim?Kocanız annenizi nasıl sever,saygı duyar?Hmmm.100 gr altın verse anneniz,kocanız koşa koşa gider
Niye anlamıyorsunuz?Siz o ailenin tekelindesiniz.İstekleriniz önemli değil o aile için.

Ne tavsiyesi verelim?Kocanız annenizi nasıl sever,saygı duyar?Hmmm.100 gr altın verse anneniz,kocanız koşa koşa gider
Niye anlamıyorsunuz?Siz o ailenin tekelindesiniz.İstekleriniz önemli değil o aile için.
Size dugununuzde eşinizin ailesi takı takmadi mi çok merak ediyorum burada konu bana takilan yada mihirde yazan altın da değil..ben sizlerden bana sadece fikir vermenizi yardımcı olmanizi istedim çünkü şuan bu durumu paylasabilecegim kimsem yok ama burda çoğu kişi beni yargılıyor..sonuç olarak ben evliyim ve eşim annemi istemiyor ben sizden bu konu uzerinde fikir istiyorum..altinlardan,arabadan ve modeli eskimiş seneler öncesi alınmış ceyizden değil..bu arada ben ceyizimi almak yerine öncesinde ileride evleneceğim adama yük binmesin diye 3 beyaz eşyamı ve yatak oda takımımın öncesinden parasını biriktirip koymuştum tabak çanak işlerinide nisanlandiktan sonrasında düğüne yakın zamanda aldım yani öyle 10 sene 15 sene öncesinin çeyizi degil

Annesini aradığı zaman annesi de kızdı sen kadın işine niye karisiyorsun diye...ki ben annemlere büyük tartısmalarimizda anlatmadım araları bozulmasın eşime kinlenmesinler diye ama eşim her anlattın mi diye sorduğunda da evet anlattim dedim
Birakin kinlensinlerde sizi o herifin elinden cekip alsinlar. Altindan mi kocanizin seyi hala evliliginiz bozulmasin diye ugrasiyorsunuz ortada evlilik goremiyorum zaten ben.

Kardeşim namazına geri başla.Sabirla Allah'tan dua iste.Esinle aran iyiyse kv yi umursama.Tatli dilli ol gene değişmezlerse alttan alma.
Esiyle arasi iyi degil ki esi konu sahibinin annesini istemiyor sacma sapan sebeple kavga cikartiyor. Annesinin yaptigi yemegi yere goge koyamiyor ama esine birsey demiyor anlattiklarini okumuyor musunuz?

Size dugununuzde eşinizin ailesi takı takmadi mi çok merak ediyorum burada konu bana takilan yada mihirde yazan altın da değil..ben sizlerden bana sadece fikir vermenizi yardımcı olmanizi istedim çünkü şuan bu durumu paylasabilecegim kimsem yok ama burda çoğu kişi beni yargılıyor..sonuç olarak ben evliyim ve eşim annemi istemiyor ben sizden bu konu uzerinde fikir istiyorum..altinlardan,arabadan ve modeli eskimiş seneler öncesi alınmış ceyizden değil..bu arada ben ceyizimi almak yerine öncesinde ileride evleneceğim adama yük binmesin diye 3 beyaz eşyamı ve yatak oda takımımın öncesinden parasını biriktirip koymuştum tabak çanak işlerinide nisanlandiktan sonrasında düğüne yakın zamanda aldım yani öyle 10 sene 15 sene öncesinin çeyizi degil
Ben çok şanslıydım çok takıldı ama hepsi benimdi.Kimse istemedi,almadı.Babam da mehir bilmediğinden yada umurunda olmadığından bir şey istemedi.Yani ticaret gibi değildi.Dediğimiz gibi niye kızıyorsunuz ki?O yaşta çeyiz için birikim yapmak,evlenmeyi düşünmek demek.18 yaşında genelde bunları yapmazlar.
Bence ailenize söyleyin setin sahte olduğunu.Zaten eşinizi ailenizin evine götüremiyorsunuz onlar da bilsinler nedenini.Nedeni de ailenizin eşinizi takı,altın konusunda sıkıştırması.Kayınvalidenizle de yüzleşin.Alenen eşinize yalan söylemiş.Evinize çağıracağınız misafirde annenizi çağırmanız normal.

1 buçuk senelik evliyim görücü usulü evlendim.. eşimi görür görmez çok beğendim 3 ay içinde de evlendik.. düğün zamanı annemler eşimin ailesinden 100 gram altın ve set istemişlerdi o zamanlar eşim ve ailesi bunu sorun etmişlerdi..biz düğünü 3 ay içinde istemediğimiz halde kayinvaldem pandemi zamani salonlar kapanacak diye acele ettirdiler ki o dönemde ben şahsi anlamda kendime hiçbir şey istemedim hatta düğün bile istemedim nikahtan çıkayım dedim ailem de kabul etmişti eşimin ailesi düğün istediler vs. Ev tutulacağı zaman eşim annesinin altından tuttu bunu babam kendi istemişti kızım yemek yapmasını bilmiyor ogrenir yardimci olur gibisinden birde nişan atmıştım eski nişanlım problemliydi ailem de ondan korkuyorlardi kayinvalidemin altına istemeye istemeye oturdum.O süreçte kayınvalidem bana karşı çok iyiydi gerçekten anne gibi yaklaşıyordu kayinpederim falan beni çok sever sürekli de bunu dile getirirler.. kayinvaldem düğün sonrasi çeyizin çok az mutfak eşyaların eski model diyip durdu çok önemsemedim kendim seviyorum kullanıyorum beğenerek kendimde aldim..neyse iki gün öncesi kayinvaldem sürekli bana saçma sapan şeylerden laf sokusturup durdu biraz tartıştık aramız zaten iki gündür biraz limoniydi.. önümüzdeki hafta da kayinvaldem toplu misafir gelecekti ben kendim evimde agirlamak istedim çünkü iki gün sonra banada gelmek isteyecekler bize iki iş çıkacak diye düşündüm eşim ve kayinvaldem de kabul ettiler.. kayinvaldemle konuşurken kendisi dediki annemi de çağıralım oturalim tanışsınlar bende kabul ettim anneme söyledim annemde kabul etti neyse eşime soyledim annemde gelecek annen cagirmami istedi dedim bı hışım annesine çıktı ne olduğunu anlayamadım bile kayinvalidem ben ona anneni çağır demedim demiş 🤦🏻‍♀️ eşim eve geldi sen mi anneni cagirdin annem sana öyle birşey dememis diye bağırmaya başladı..bende burası sadece senin değil benimde evim annem istediği zaman gelebilir senin annenin geldiği gibi dedim kavgayi büyüttü annesini aradı hoparlöre aldi ben anlatınca aynen öyle oldu burnumdan getirdiniz misafirlerim de sizin eve değil bana gelecek dedi kapattı eşimde sonrasında evden çıktı gitti 🤦🏻‍♀️ ama ben artık çok yoruldum eşim benim aileme doğru dürüst gitmiyor sadece beni almaya geliyor her seferinde bahaneler uyduruyor yok mesaiye kaldım yok şöyle oldu böyle oldu..ailemde her seferinde soruyor nerde diye artık onlarda inanmıyor..ne yapacağımı şaşırdım annemle en başından beri anlasamiyordu zaten aralarını düzeltmek için çok uğraştım hatta annem de çok uğraştı gittikleri yerlere davet etti yemeğe çağırdı eşim gitmiyordu gitsede söylene söylene gidiyordu annemde kendini cekti bana da gelip gitmeyi kesti..gelirse ayda 1 geliyor oda nadiren ben ne zaman gel desem kızım sen gel diyor..ne yapacağımı bilmiyorum nasıl davranmam gerek bilmiyorum.. kayınvalidem desem farklı davranıyor söz konusu ailem olduğu zaman..onlarda otururken bile annem arasa annen burda olduğunu biliyor ya ondan arıyor diyor..acmasam annen kızacak diye mi açmadın diyor.. veya en basiti namazı bıraktım diye sana birleri biseyler dedi ondan bıraktın diyor herşeyi aileme bağlıyorlar ve ben artık bundan çok sıkılmaya başladım.. ailemin neyi varda bu kadar kötü biliyorlar anlayamıyorum..
Ay bacim senin yerine aglicakdim suan kiz bu ne baski ben tür aile baskini iyi bilirim hrp kaynanan alistiriyor kocanda mübarek annesinin agzina bakiyor allah yardimcin olsun canim nasil destek olsam bilmiyorum sana :KK43:(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X