Esimi annesinden nasil soguturum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu nasıl başlık ya gerisini okumaya gerek bile duymadım 😠 kadın karnında taşısın, doğursun, beslesin, hastalandığında sabahlara kadar başında beklesin,......büyütsün, sizinle evlendirsin. Eee 1 veya biraz daha fazladır hayatına giren elin kızı da işine gelmeyince desin ki oğlunu annesinden nasıl soğuturum, oldu canım 😡 muskacıya git belki soğur 😠

Bu nasıl başlık ya gerisini okumaya gerek bile duymadım 😠 kadın karnında taşısın, doğursun, beslesin, hastalandığında sabahlara kadar başında beklesin,......büyütsün, sizinle evlendirsin. Eee 1 veya biraz daha fazladır hayatına giren elin kızı da işine gelmeyince desin ki oğlunu annesinden nasıl soğuturum, oldu canım 😡 muskacıya git belki soğur 😠
Tamam doguruyoruz karnimizda taşıyoruz fln ama bazı kvalidelerde gerçekten kötü oluyor.bence karşılıklı sınırlar cizilmeli

14 aylık oğlum var azı dişleri geliyor huysuzluk tavan yapmış. Gece kaç kere kalkıyor sayamıyorum. Bu çocuk yarın büyüyecek ve biri benden soğutmaya çalışacak öyle mi???Allah iyilik versin kalbinize

Sorduğumuz sorular, hayattaki motivasyonlarımız sınavımız oluyor bence. Eğer hedefiniz eşinizi annesinden soğutmak olursa hayatta hep huzursuz olursunuz. Çünkü derdiniz eşinizin annesiyle yakın olması değil size karşı koruyucu kollayıcı olmaması gibi görünüyor. Diğer konunuzu da okudum. Evet hepimizin ağzı dili var ama eşlerimiz kendi ailelerine karşı bizden daha etkili olur. Bu konuda da size hak veriyorum ama bilinçaltınızda eşinizi ailesinden soğutmak varsa buna ulaşamazsınız; ulaşamadıkça sinirleriniz bozulur. Çünkü bu zaten ulaşılabilecek, sağlıklı bir hedef değil. Hayatta her zaman pozitif mesajlar vermek gerekli bence.
Bence adam adam olacak.bir tarafı anne bir tarafı eş.ikisinin arasını iyi ayarlayarak.erkek basaramiyorsa olmaz

Tamam doguruyoruz karnimizda taşıyoruz fln ama bazı kvalidelerde gerçekten kötü oluyor.bence karşılıklı sınırlar cizilmeli
Ben de kv me bayılmam. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Kv m yalan söyler, saçmasapan talepleri vardır, kocamın bana aldıklarına gereksiz yorumlar yapar. Ben de sık görüşmem ama oğlunu soğutmak istemek çok ağır bir şey. Kim ana evlat arasına girmek ister? O evladı canı kanı..

Siz düpedüz kötü bir insansınız. Boşanarak kurtulabilirsiniz ayrıca soğutarak değil. Daha bir sene olmadan neleri büyütmüşsünüz. Ilerde çocuğunuz olursa sizin gibi bir gelin diliyorum size. Ancak o zaman anlarsınız nasıl çirkin düşüncelerde olduğunuzu. Başlığı okuyunca kanım dondu. Saf kötülük başka bir şey değil. Bir de işsiz cahil insan yakınmaları. İşsizlikten dert üretiyorsunuz hepsi bu. Basit bir sınır çizmeyle çözmek varken, ki sınır çizebilmek belli bir görgü ve ahlak gerektirir, siz komple silmeyi umuyorsunuz, çok beklersiniz.

Eşinizin annesi sürekli eşinizden dolayı hayatınızda olacak öncelikle bunu kabul etmeniz lazim.Ben esimin annesiyle çok fazla problem yaşadım burda cok konularım vardır oyle yaptim olmadi,böyle yaptim olmadi esimin annesine nasil davranmam gerektiği ile ilgili cok caresiz kaldigim zamanlar oldu ama aklimdan hic eşimi annesinden soğutmak geçmedi.Yanlis anlamayın sizi eleştirmek için söylemiyorum,sadece izlediğiniz yol yanlış.Esinizin annesiyle ilişkisine karışmayın ama sizi ilgilendiren kısmında baktınız birlikte kalmak istiyor,sürekli gitmek istiyor eşinize başbaşayken sinirlenmeden tatli dille artik evlendiğini sizin de bir aile olduğunuzu hatırlatın.Bunu defalarca tekrarlamaniz gerekebilir.Bazen bir cinnet de çözebiliyor bazen rest çekmek de.Herkesin evliliği, eşinin anladığı dil farklı..Bu süreç çok zor bir süreç çok sabırlı olmanız lazim.Bol bol psikologlarin videosunu izleyin..Elti deneyimim yok ama eltim olsa mesafeli olurdum. Kardeşler görüşeceği zamanlar gider görüşürdüm özellikle ne çağırır ne giderdim..Kv nize karşı eltilerle ittifak kurup güçlerinizi birleştirmeyi asla dusunmeyin:) Hic böyle şeylere girmeyin.Bu dönemde anlatma,anlasilma ihtiyacı oluyor insanin.Onu da bu gibi platformlarda veya varsa sağlam bir dostunuz ona anlatın,imkaniniz varsa bir psikologdan yardim alın veya eşinizle birlikte bir terapiste gidin belki 3.bir göz ona yanlış yaptığını söylerse daha etkili olabilir..Diğer konulara takılmayın siz hediyenizi alip incelik etmişsiniz komsuya gösterse ne göstermese ne.Ben birine hediye aldıktan sonra üstünde görmeyi bile beklemem

Ben de kv me bayılmam. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Kv m yalan söyler, saçmasapan talepleri vardır, kocamın bana aldıklarına gereksiz yorumlar yapar. Ben de sık görüşmem ama oğlunu soğutmak istemek çok ağır bir şey. Kim ana evlat arasına girmek ister? O evladı canı kanı..
Oğlunu sogutmak ayrı birşey o olmaz.amabazi kvalidelerde gelinlere çok eziyet ediyo.basimda var bitanesi.naparsan yap yaranamiyorsun.yalanlariyla kendini haklı çıkarmaya calisiyor

Çünkü artık yetti benim kaynanam yüzüne gülen güleç olan arkadan iş çeviren bi insan insanı nasıl ikna etsem diye 40 takla atıyor öyle şöyle böyle derken istediğini yaptırıyor gerçekten ben soğudum artık ne yapsa gözüme batıyor sohbete gider namaz kılar ama şöyle bisey var işine gelirse günah değil işine gelmezse günah illa kendi isteği olcak kocasının doğum günümü hemen whatsaap da ben birde 2 elti var hemen mesaj atar kizlar bugün babanızın doğum günü napalim diye mesaj atar halbuki 1 tane 22 yaşlarında kızları var çok severler ama bi pasta yapipda iyi ki doğdun dediğini Görmedim hemen bizim üstümüze yük atar sonra kızının doğum günü whatsaap kizlar bugün mervenin doğum günü kendi kızına gelinleri kendisi hediyeyi ayrı ayrı alınır bize gelin hep beraber bir tanecik hediye verilir komşuna aldıklarını gösteriyor bende görünceme siyah gömlek aldım onu göstermediler tuhafıma gitti acaba beğenmediklermi diye halbuki benimki daha genç işi onların aldığı elbise yaşlı elbisesi gibi aynı neyse kendileri yeni tatilden geldiler bize eşyaları gösteriyor bizde diyecezki anne sen yapma biz yapalım diyecek onu bekliyordu ama kimse onun istediğini vermedik çünkü herkes herseyin farkında birde şöyle bir huyu var kendisi en gereksiz eşyayı alırken bisey yok biz alınca masraf israf oluyor kendi kızı alıncaya bisey yok daha 1 senelik yeni gelin olcam ama gerçekten dayanılarak gibi biri değil insanın sabrını zorluyor eşimde annemgilde kalalım diyor bende haliyle yüzlerini görmek istemiyorum çünkü çok fena bir aile yapıları var sonradan çözdüm onuda kaynanam kendi ailesini öve öve bitiremiyor ya asla öyle değil kimsenin kimseye saygısı yok özellikler baba ve oğullar arasında hiç saygısı yok babada küfürler biri bin para oğulları tepesi atınca öyle baba gereksiz yere bile olsa beddua eden biri sürekli ogullariyla tartışıyor benimki tartismiyor neden çünkü istediklerini yapıyor diğerleri yapmıyor ondan benimkini seviyorlar senin halin başka diye çünkü işlerine geliyor diğerleri dediklerini yapmayınca işlerine gelmiyor yani anlayacağınız insanların istediklerini yaparsan senden iyisi yok yapmazsan senden kötüsü yok ben bunaldım bu aileden iflahim kesildi valla bak kocamı kendi ailesinden uzak tutmak istiyorum tabi gidecez gelecez ama kalmayacak mesela. Her dediklerini yapmayacak mesela bana karadeniz sözü vardı annesi oranın yolları çok tehlikeli olmaz dedi tamam yapmadı bende sinir oldum allahima dua ediyorum sizde şua edin kurtuluyum
Ne diyorsun Hatun ?
D.günü kutlamanın hediye almanın nesi kötü,yaa ne güzel birlik içindesiniz.
24 senelik evliligimde çocuklarımın da dahil daha kullandığını görmedim pastayı bile ben alırdım o derece imrendim.
Kalmak istemeyebilirsiniz bunu ancak aza indirerek zamanla kalma durumunu ortadan kaldırmış olursunuz .
Bir de aileden soğutma duasına gelince aile olmadan ne yapacaksınız ,Eger sogumak şartsa kendi ailenizden soğuyarak başlayın Karadeniz atasözü degildir kendi uydurmam

Çünkü artık yetti benim kaynanam yüzüne gülen güleç olan arkadan iş çeviren bi insan insanı nasıl ikna etsem diye 40 takla atıyor öyle şöyle böyle derken istediğini yaptırıyor gerçekten ben soğudum artık ne yapsa gözüme batıyor sohbete gider namaz kılar ama şöyle bisey var işine gelirse günah değil işine gelmezse günah illa kendi isteği olcak kocasının doğum günümü hemen whatsaap da ben birde 2 elti var hemen mesaj atar kizlar bugün babanızın doğum günü napalim diye mesaj atar halbuki 1 tane 22 yaşlarında kızları var çok severler ama bi pasta yapipda iyi ki doğdun dediğini Görmedim hemen bizim üstümüze yük atar sonra kızının doğum günü whatsaap kizlar bugün mervenin doğum günü kendi kızına gelinleri kendisi hediyeyi ayrı ayrı alınır bize gelin hep beraber bir tanecik hediye verilir komşuna aldıklarını gösteriyor bende görünceme siyah gömlek aldım onu göstermediler tuhafıma gitti acaba beğenmediklermi diye halbuki benimki daha genç işi onların aldığı elbise yaşlı elbisesi gibi aynı neyse kendileri yeni tatilden geldiler bize eşyaları gösteriyor bizde diyecezki anne sen yapma biz yapalım diyecek onu bekliyordu ama kimse onun istediğini vermedik çünkü herkes herseyin farkında birde şöyle bir huyu var kendisi en gereksiz eşyayı alırken bisey yok biz alınca masraf israf oluyor kendi kızı alıncaya bisey yok daha 1 senelik yeni gelin olcam ama gerçekten dayanılarak gibi biri değil insanın sabrını zorluyor eşimde annemgilde kalalım diyor bende haliyle yüzlerini görmek istemiyorum çünkü çok fena bir aile yapıları var sonradan çözdüm onuda kaynanam kendi ailesini öve öve bitiremiyor ya asla öyle değil kimsenin kimseye saygısı yok özellikler baba ve oğullar arasında hiç saygısı yok babada küfürler biri bin para oğulları tepesi atınca öyle baba gereksiz yere bile olsa beddua eden biri sürekli ogullariyla tartışıyor benimki tartismiyor neden çünkü istediklerini yapıyor diğerleri yapmıyor ondan benimkini seviyorlar senin halin başka diye çünkü işlerine geliyor diğerleri dediklerini yapmayınca işlerine gelmiyor yani anlayacağınız insanların istediklerini yaparsan senden iyisi yok yapmazsan senden kötüsü yok ben bunaldım bu aileden iflahim kesildi valla bak kocamı kendi ailesinden uzak tutmak istiyorum tabi gidecez gelecez ama kalmayacak mesela. Her dediklerini yapmayacak mesela bana karadeniz sözü vardı annesi oranın yolları çok tehlikeli olmaz dedi tamam yapmadı bende sinir oldum allahima dua ediyorum sizde şua edin kurtuluyum
Kocanızı da ailesini de değiştiremezsiniz. Fazla sinir yapıyorsunuz bence. Karakterleri buysa siz mesafe koyun yeter. Eşinize de söylersiniz kendisi gitsin görüşsün ama siz her zaman görüşmek istemediğinizi söyleyin. Ayrıca eşiniz ana kuzusu soğutmak diye bir şey olamaz. Aksine böyle davranır ve uğraşırsanız sizden soğur. Anlattıklarınız klasik eş tarafı ailesi aslında evet rahatsız edici tipler ama krize girmeye de gerek yok.

Yahu bu nasıl bir anlatım tarzı çorba olmuş resmen , başlığa cevap vereyim madem 🙄 kimseyi zorla soğutamazsın sadece kendi sınırlarını çizebilirsin, zaten kimse kimseyi soğutmaya da kalkmasın evlat ve anne arasına girmeyin siz uzak durun mesafelii olun..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X