Esimi annesinden nasil soguturum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Defneyilmaz34

Kimse sorunlarimla alay gecmesin Allah bu
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2022
191
25
Çünkü artık yetti benim kaynanam yüzüne gülen güleç olan arkadan iş çeviren bi insan insanı nasıl ikna etsem diye 40 takla atıyor öyle şöyle böyle derken istediğini yaptırıyor gerçekten ben soğudum artık ne yapsa gözüme batıyor sohbete gider namaz kılar ama şöyle bisey var işine gelirse günah değil işine gelmezse günah illa kendi isteği olcak kocasının doğum günümü hemen whatsaap da ben birde 2 elti var hemen mesaj atar kizlar bugün babanızın doğum günü napalim diye mesaj atar halbuki 1 tane 22 yaşlarında kızları var çok severler ama bi pasta yapipda iyi ki doğdun dediğini Görmedim hemen bizim üstümüze yük atar sonra kızının doğum günü whatsaap kizlar bugün mervenin doğum günü kendi kızına gelinleri kendisi hediyeyi ayrı ayrı alınır bize gelin hep beraber bir tanecik hediye verilir komşuna aldıklarını gösteriyor bende görünceme siyah gömlek aldım onu göstermediler tuhafıma gitti acaba beğenmediklermi diye halbuki benimki daha genç işi onların aldığı elbise yaşlı elbisesi gibi aynı neyse kendileri yeni tatilden geldiler bize eşyaları gösteriyor bizde diyecezki anne sen yapma biz yapalım diyecek onu bekliyordu ama kimse onun istediğini vermedik çünkü herkes herseyin farkında birde şöyle bir huyu var kendisi en gereksiz eşyayı alırken bisey yok biz alınca masraf israf oluyor kendi kızı alıncaya bisey yok daha 1 senelik yeni gelin olcam ama gerçekten dayanılarak gibi biri değil insanın sabrını zorluyor eşimde annemgilde kalalım diyor bende haliyle yüzlerini görmek istemiyorum çünkü çok fena bir aile yapıları var sonradan çözdüm onuda kaynanam kendi ailesini öve öve bitiremiyor ya asla öyle değil kimsenin kimseye saygısı yok özellikler baba ve oğullar arasında hiç saygısı yok babada küfürler biri bin para oğulları tepesi atınca öyle baba gereksiz yere bile olsa beddua eden biri sürekli ogullariyla tartışıyor benimki tartismiyor neden çünkü istediklerini yapıyor diğerleri yapmıyor ondan benimkini seviyorlar senin halin başka diye çünkü işlerine geliyor diğerleri dediklerini yapmayınca işlerine gelmiyor yani anlayacağınız insanların istediklerini yaparsan senden iyisi yok yapmazsan senden kötüsü yok ben bunaldım bu aileden iflahim kesildi valla bak kocamı kendi ailesinden uzak tutmak istiyorum tabi gidecez gelecez ama kalmayacak mesela. Her dediklerini yapmayacak mesela bana karadeniz sözü vardı annesi oranın yolları çok tehlikeli olmaz dedi tamam yapmadı bende sinir oldum allahima dua ediyorum sizde şua edin kurtuluyum

Eşini ailesinden soğutamazsın ki böyle bir şey için uğraşmana da gerek yok. Sen sevmiyorsan uzak dur, yanlış yapıyorlarsa duvarını ör, ailenize, yuvanıza karıştırtma. Eşine karşı da bu konuda sağlam dur bu kadar basit. Oğulları ile ne yapıyorlarsa yapsınlar, oğulları da kendini kullandırtmak istiyorsa kullandırtsın sana ne sen kendin için önlemler al, oğulları kocaman adam salak olmasın kafasını kullansın kimse için iyi niyetini suistimal ettirtmesin sen mi koşacaksın peşinden, sen yuvana ve size zarar vermelerini engelle yeter.

Basliga cevap veriyim: Sogutamazsiniz. Diger konuda da yazdigim gibi Problem sizin sınır cizemeniz
Diğer gelinle Buca zaman bisey dememiş bu sefer ben kötü olcam ben onlara diyorum zaten niye susuyorsunuz niye herseyine tamam dediniz diye bisey demiyorlar annemin tersi pis diyorlar bağırır diyorlar korkuyorlarmi bilerektenmi susuyorlar bilmiyorum

Eşini ailesinden soğutamazsın ki böyle bir şey için uğraşmana da gerek yok. Sen sevmiyorsan uzak dur, yanlış yapıyorlarsa duvarını ör, ailenize, yuvanıza karıştırtma. Eşine karşı da bu konuda sağlam dur bu kadar basit. Oğulları ile ne yapıyorlarsa yapsınlar, oğulları da kendini kullandırtmak istiyorsa kullandırtsın sana ne sen kendin için önlemler al, oğulları kocaman adam salak olmasın kafasını kullansın kimse için iyi niyetini suistimal ettirtmesin sen mi koşacaksın peşinden, sen yuvana ve size zarar vermelerini engelle yeter.
Tamam haklısınız ama diğer gelinler bisey dememiş bunca zaman hep ne dediyse tamam demişler bende onlara sinir oluyorum niye kabul ettiniz niye herseyine tamam dediniz diye saf salak değiller onlarda herseyin farkındaydı bosver diyorlar ya çocuklarının kurs whatsaap da vardı bosver he de geç diyorlar

Tamam haklısınız ama diğer gelinler bisey dememiş bunca zaman hep ne dediyse tamam demişler bende onlara sinir oluyorum niye kabul ettiniz niye herseyine tamam dediniz diye saf salak değiller onlarda herseyin farkındaydı bosver diyorlar ya çocuklarının kurs whatsaap da vardı bosver he de geç diyorlar

He deyip geçersen tepene binerler biraz diş göstermek gerekiyor maalesef

Diğer gelinle Buca zaman bisey dememiş bu sefer ben kötü olcam ben onlara diyorum zaten niye susuyorsunuz niye herseyine tamam dediniz diye bisey demiyorlar annemin tersi pis diyorlar bağırır diyorlar korkuyorlarmi bilerektenmi susuyorlar bilmiyorum

Bakin bazen hayatda kötü olmak gerekir. Vallaha milletin ters tarafi pisse benden korksunlar asıl. Yikmayi iyi bilerim, normalde yikmasam da. Ben kayinvalidem ve kayinpederimle ayni binada oturuyorum. Bunun iyi bir sekilde gitmesi hepimizin hatasiz mükemmel ve iyi insan olmamizdan gecmiyor. Sınırlarım var, onlar belli, gerektigi yerde belli ederim ve biri ezmeye gecse kendi ailem dahil tepkimi de koyarim. Ezilip büzülmektense artik baskalari ezerim yani, yoksa benden cok huzuru seven yok. Ayni sekilde bende ama baskalarin sınırlarına dikkat eder ve saygi gösteririm

Kotu olsanız ne olacak.?esiniz de annesinden soğumaz. Umursamayın.

Soğutma gibi bişey olsaydı kimse anasından kaynaklı sorun yaşamazdı. Eşinizle halledin sorununuzu gitmek istemediğinizi belirtin çok istiyorsa kendi gitsin. Çalışma gibi durumunuz varsa çalışın en azından sürekli onları görmezsiniz

Soğutma gibi bişey olsaydı kimse anasından kaynaklı sorun yaşamazdı. Eşinizle halledin sorununuzu gitmek istemediğinizi belirtin çok istiyorsa kendi gitsin. Çalışma gibi durumunuz varsa çalışın en azından sürekli onları görmezsiniz
Eşimle halletmem zaten oda yok anlayışlı karşılamıyor ailesiyle herhangi biseyi kabul etmiyor sanki tövbe estağfurullah peygamber iyilik melekleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X