Eşim,derdim

Eyina

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2020
343
268
29
3.5 yıllık evliyiz. Son zamanlarda eşimle ufak tartışmalar büyümeye başladı. 6 aylık bebeğimiz var. Bebekten sonra ek iş yapmaya başladı yoğun bir sürece girdi. Şimdi artık bütün işleri bitti evde.

Son meselemizden bahsetmek istiyorum. Ben eşime göre cinsel anlamda daha istekli ve beklenti içindeyim. En son artık şeffaf bir şekilde söyledim. Olmayınca beklentiye giriyorum bedenen ve psikolojik olarak yakınlaşmak istiyorum olmayınca üzülüyorum, huzursuz oluyorum dedim. Bana sen yanlış insanla berabersin ben senin isteklerini karşılayamıyorum minvalinde şeyler söyledi. Benim bu kadar etkilendiğimi düşünememiş.

Fakat canımı sıkan bir mesele de şu ki evlendikten bir süre sonra artık kendi isteyerek değil de ben istiyorum diye bana yanaşmaya başlamış. Diğer odada çalışırken şimdi aradan 3 4 gün geçti gitmezsem sinirlenir gerilir diye gelip benimle birlikte oluyormuş. Bunu öğrendiğimde çok üzüldüm. Ben her şey yolunda zannediyordum o zamanlar.
Daha sonra başka birtakım sorunlar yaşadık üzerine hamilelik bebek yoğun iş temposu derken bu yaklaşımı yapamaz oldu.
Kendi istediği zaman yanaşır oldu. Tabii benim için uzun bir aralık oluyor.

Birkaç gün düşünelim çözüm üretmeye çalışalım, terapi alalım gerekirse yıllarca hatta ömür boyu uğraşalım vs dedi bir yandan da senin isteklerini karşılayamıyorum ayrılalım gibi konuştu.

Onu incittigim için çok üzgünüm. Kendini yetersiz hissetmesini istemezdim. Belki de ufak seylerin büyüme sebebi bu konu. Nasıl çözeriz ne yaparız bilmiyorum. Eşimi seviyorum. Lütfen yorum yaparken onu çok sevdiğimi ve minicik bir bebeğimiz olduğunu unutmayın

Bence o seni incitmiş söyledikleriyle sen istediğin için geliyordum ne demek. Bu söylediğinden sonra özür dilemeyip bir de sizi daha fazla istekli olmakla suçlaması daha da beteri. Ki siz terapi almaktan bahsetmişsiniz kendi probleminiz olmadığı halde. Bence sen daha sert davranmalısın o sana bunları soylerken altta kalmamalısın. Evliliğinizden aşk ve sevgi hissi alamadım nedense. Severek mi evlendiniz?

Bence o seni incitmiş söyledikleriyle sen istediğin için geliyordum ne demek. Bu söylediğinden sonra özür dilemeyip bir de sizi daha fazla istekli olmakla suçlaması daha da beteri. Ki siz terapi almaktan bahsetmişsiniz kendi probleminiz olmadığı halde. Bence sen daha sert davranmalısın o sana bunları soylerken altta kalmamalısın. Evliliğinizden aşk ve sevgi hissi alamadım nedense. Severek mi evlendiniz?
Ağlayarak okudum bu mesajınızı. Çok severek evlendik hala çok seviyoruz. O her konuda en iyisi olmaya çalışan bir adam. Bunlari yaşadığımız için çok üzgünüz ikimiz de

Son cümleden sonra bişey demek istemiyordum ama adam boşanmaya kadar getirmiş lafları. Acaba yoğun iş ve bebek zor gelmiştir diyecem de eskiden size olan yaklaşımlarını falan da itiraf etmesi farklı bişey olduğunu düşündürüyor.

Severek mi evlendiniz flört dönemleri nasıldı?

Bu arada terapi teklif eden ben değilim eşim

Son cümleden sonra bişey demek istemiyordum ama adam boşanmaya kadar getirmiş lafları. Acaba yoğun iş ve bebek zor gelmiştir diyecem de eskiden size olan yaklaşımlarını falan da itiraf etmesi farklı bişey olduğunu düşündürüyor.

Severek mi evlendiniz flört dönemleri nasıldı?
Beni mutlu edemediği için boşanmak istediğini söyledi ama sanki sonra pişman oldu bu söyleminden çözüm aramaya gidelim dedi. Her şey yok guzeldi çok istekliydi her fırsatta beraberdik.

Ağlayarak okudum bu mesajınızı. Çok severek evlendik hala çok seviyoruz. O her konuda en iyisi olmaya çalışan bir adam. Bunlari yaşadığımız için çok üzgünüz ikimiz de
Üzdüysem sizi özür dilerim üzgünüm gerçekten sizin için ancak size kendinizi bu denli suçlu hissettirmesi beni bile kırdı çünkü anlattıklarınıza göre dediğiniz hiçbir şey yok ve çabalaması gereken bir eş olmalı karşınızda hiç bir çabası yoksa böyle devam eder gider

Çok kötü bir durum libidosu yüksek ile düşük iki insanın evlenmesi. 3-4 günde bir normal bir aralık. Bence kendisi takviye vs araştırsın. Anormal olan kendisi.

Şu an yoğun çalışmıyor. Yoğun çalıştığı dönem de 2-3 gün üst üste evde olduğu zamanlar oluyordu. İlk gün dinleniyor ikinci gün hazır değil vs diye düşünürken yine iş temposuna giriyordu.
Ilk evlendiginizde nasildi?

Üzdüysem sizi özür dilerim üzgünüm gerçekten sizin için ancak size kendinizi bu denli suçlu hissettirmesi beni bile kırdı çünkü anlattıklarınıza göre dediğiniz hiçbir şey yok ve çabalaması gereken bir eş olmalı karşınızda hiç bir çabası yoksa böyle devam eder gider
Yoo özür dilemeyin lütfen . Evet ben neden suçlu hissediyorum? Çabasız görünüyor değil mi? Benim için ne yapmasını isteyebilirim terapiden başka?

Oturmamış evlilik ve cinsellik üzerine yapılmış bebek evliliğe koyulan dinamit gördüğüm kadarıyla. Bu kadar üzülmenize gerek yok. Hayatta bazı gerçekler var ve yüzleşmek o insanları incitebilir. Terapistten başka çözüm yok gibi Şuan.

Yoo özür dilemeyin lütfen . Evet ben neden suçlu hissediyorum? Çabasız görünüyor değil mi? Benim için ne yapmasını isteyebilirim terapiden başka?
Bence sevgililik dönemlerinizde olur ya flörtleşmeler falan o tarz yaklaşabilirsiniz. Eski anılarınızı anlatabilirsiniz. Duygu yoğunluğunun ben bunun üstesinden geleceğine inanıyorum.

Çok kötü bir durum libidosu yüksek ile düşük iki insanın evlenmesi. 3-4 günde bir normal bir aralık. Bence kendisi takviye vs araştırsın. Anormal olan kendisi.
Ben onu bu konuda incitmekten imtina ediyorum geri dönüşü olmayan kırgınlıklar bırakmak istemiyorum arkamızda. Nasıl algılar bu durumu bilmiyorum. Çünkü ona göre her insan farklı kimi her gün ister kimi 10 günde kimi ayda bir.

Beni mutlu edemediği için boşanmak istediğini söyledi ama sanki sonra pişman oldu bu söyleminden çözüm aramaya gidelim dedi. Her şey yok guzeldi çok istekliydi her fırsatta beraberdik.
Bu bir dönem olsa anlicam da hep öyleydim diye itiraf etmiş ve sizi gerçekten küçük düşürücü şeyler söylemiş.

Sanki boşanma lafindan sonra sizin üzüldüğünüzü gördüğü için çözüm arıyor gibi geldi bana. Sevdiği için değil gibi geldi bana.

Ben olsaydım okadar kırıcı cümlelerin ardından birde boşanmaya getirseydi lafları ben boşanmayı kabul ederdim. Yanlış anlamayın cinsellik yüzünden boşanmak değil, kullandığı cümlelerden dolayı.

X