Anket Eşi ve Ailesinden Şikayetçi Olanlar! Anket Yapıyoruz! Eşiniz Nereli?

Eşiniz Tarafı Nereli? (Aşağıda "Anketi Oyla" düğmesine basmayı unutmayın!)

• Adana

OY: 45 2,7%
  • Adıyaman

OY: 8 0,5%
  • Afyonkarahisar

OY: 26 1,6%
  • Ağrı

OY: 7 0,4%
  • Amasya

• Ankara

OY: 52 3,1%
  • Antalya

OY: 22 1,3%
  • Artvin

OY: 10 0,6%
  • Aydın

• Balıkesir

OY: 18 1,1%
  • Bilecik

• Bingöl

OY: 5 0,3%
  • Bitlis

• Bolu

• Burdur

OY: 3 0,2%
  • Bursa

OY: 40 2,4%
  • Çanakkale

OY: 15 0,9%
  • Çankırı

OY: 23 1,4%
  • Çorum

OY: 31 1,9%
  • Denizli

OY: 27 1,6%
  • Diyarbakır

OY: 19 1,1%
  • Edirne

OY: 13 0,8%
  • Elazığ

• Erzincan

OY: 23 1,4%
  • Erzurum

OY: 35 2,1%
  • Eskişehir

OY: 25 1,5%
  • Gaziantep

• Giresun

OY: 35 2,1%
  • Gümüşhane

OY: 11 0,7%
  • Hakkari

OY: 0 0,0%
  • Hatay

OY: 20 1,2%
  • Isparta

• Mersin

OY: 16 1,0%
  • İstanbul

OY: 30 1,8%
  • İzmir

OY: 30 1,8%
  • Kars

OY: 29 1,8%
  • Kastamonu

• Kayseri

OY: 54 3,3%
  • Kırklareli

• Kırşehir

• Kocaeli

• Konya

OY: 81 4,9%
  • Kütahya

• Malatya

• Manisa

• Kahramanmaraş

OY: 24 1,5%
  • Mardin

• Muğla

OY: 6 0,4%
  • Muş

OY: 12 0,7%
  • Nevşehir

• Niğde

• Ordu

OY: 32 1,9%
  • Rize

• Sakarya

• Samsun

OY: 29 1,8%
  • Siirt

• Sinop

• Sivas

OY: 73 4,4%
  • Tekirdağ

• Tokat

• Trabzon

OY: 68 4,1%
  • Tunceli

• Şanlıurfa

OY: 9 0,5%
  • Uşak

• Van

OY: 4 0,2%
  • Yozgat

OY: 36 2,2%
  • Zonguldak

• Aksaray

• Bayburt

• Karaman

• Kırıkkale

• Batman

• Şırnak

• Bartın

• Ardahan

OY: 9 0,5%
  • Iğdır

• Yalova

OY: 1 0,1%
  • Karabük

• Kilis

• Osmaniye

• Düzce

• Muhacirler

OY: 45 2,7%

• Ankete Katılan
    1.654
adet yerini bulsun efendim, gurur duyduğum anketimi uplayayım

anketimizde konya 5 (yazıyla beş) sene boyunca birinciliği kimseye kaptırmazken :cool:, trabzon ikinciliği sivasa kaptırmış durumda :KK70:

:KK70::KK70:konuyu hortlatayim dedim su konyalilarla alakalı olan yorumlari gorunce yazmadan gecmeyim dedim. Maalesef benim esimde konyalı kahretsin çok büyük konustum konyaliyla asla evlenmem dedim basıma sardim bu belayi. Oncelikle konyada insanin insana saygısı yok ne trafikte ne komsulukta ne akrabalikta saygı hoşgörü sıfır yazıklar olsun ki. Anne baba evladini köle gibi kendi tapulu mali gibi yetiştiriyor ozellikle erkek cocuklarinj bütün herşey onun etrafında donuyor ilginc bi yaklaşım kız coxuklarida evlenince gidecek nasilsa diye hep arka olanda oluyor birde bunlari dinimzi o güzel peygamberin getirdiği guzellik ahlak abidesi dinimizi kullanarak yapıyorlar yaziklar olsun gebersin su kafadaki insanlar kurtulsun insanlik yeni doğan çocuklar gelecek nesil eşimin ailesi de beni 18yasinda ve okumamis alamadiklari için çok uzulduler Üniv.tanistik esimle gözüm acilmisti evlendigimde boyun egmedim o ruh hastasi kaynanin isteklerine beni boşanmayla dul kalmaya tehdit etti benim ailem bu konulara şükür zerre takilmazlar herşey Allah tan bosanmakta normal kendini ezdirme o salaklara kağanı doldurma bunlarla dediler kaç kere çünkü neler neler yasadim benim talihsizligim esimden yana oldu onunla iyi olsaydım gecinseydik takmazdim ailesinin yaptıklarıni ama o da onlara uydu bana olmadik eziyetler etti simdi bosanma karari aldım çok sukur 25yasindayim geri kalan hayatimi köle gibi gecirmek istemiyorum henüz çok yeni evli olmama ragmen dayanamiyorum dayak ta yedim eve de kapandim herseyleri yaptikar bana bende artik gidiyorum Allah alsın intikamimi

Allah kurtarsın arkadaşım. 25 yaşında hangi ara evlendin de boşanmak zorunda kaldın... hayat işte.

adet yerini bulsun efendim, gurur duyduğum anketimi uplayayım

anketimizde konya 5 (yazıyla beş) sene boyunca birinciliği kimseye kaptırmazken :cool:, trabzon ikinciliği sivasa kaptırmış durumda :KK70:
Çok ilginç bir konu olmuş, üzüldüm okuduğum şeylere. Çok mu zor geliyor insanlara saygılı olmak huzurla geçinip gitmek anlamıyorum ki. Haldır haldır oğluşuna kız bakıp evlendirdikten (bittabi pilavını döktükten :KK70: ) sonra paçasına yapışmak ayrı ev olduğunu kabullenememek nedir? Anlayamıyorum gerçekten ya

Sizin de yorumlarınızı okudum konudaki, yanlış anlamazsanız, konyanın yerlisi mi aileniz?

saçma değil bilakis gerçekleri yansıtan bir konu. ilk mesajlara bakarsanız, aslında "şampiyon belli ikinci kim" düşüncesiyke açmıştım konuyu :) aynen tahmin ettiğim gibi, memleketim Konya beklentimi boşa çıkarmayarak (?!) zirveye yerleşti :)

hiç bir ley tesadüf değildir, hele bu 1000 kişinin üzerinde insanın katıldığı anket, asla. :)
Konyalıyım ve bir Konyalı ile yapamayacağımdan o kadar emindim ki ... neden acaba:) konu süpermiş. Ama sonuç şaşırtıcı değil:)

hanımlar siteye pek uğramıyorum yeni gördüm yazdıklarınızı, anca cevaplıyorum affedin.

Çok ilginç bir konu olmuş, üzüldüm okuduğum şeylere. Çok mu zor geliyor insanlara saygılı olmak huzurla geçinip gitmek anlamıyorum ki. Haldır haldır oğluşuna kız bakıp evlendirdikten (bittabi pilavını döktükten :KK70: ) sonra paçasına yapışmak ayrı ev olduğunu kabullenememek nedir? Anlayamıyorum gerçekten ya

Sizin de yorumlarınızı okudum konudaki, yanlış anlamazsanız, konyanın yerlisi mi aileniz?

evet. yerlisi olmayana asla konyalı denmez zaten, hemen aforoz ederler :)) yok canım yanlış anlar mıyım hiç, öyle alınganlıklarım olsa bu konuyu açmazdım. şaka maka 7 sene oldu ya ahah :KK70:

Konyalıyım ve bir Konyalı ile yapamayacağımdan o kadar emindim ki ... neden acaba:) konu süpermiş. Ama sonuç şaşırtıcı değil:)

DİMİ?? işte beni anlayan biri :KK70:

decemBer decemBer ailelerin daha doğrusu erkek ailelerinin bu kadar eve müdahale etmesi, bu kadar içli dışlı olması ne kadar kötü ya. Aile apartmanı, eltiler şirketi (aile şirketine diyorlar hahah) diye kavramlar var konyamızda :KK70:

konyalıların %98 i hakkkında konuşcam konuşmaya hakkım var o kadar çok konyalı tanıdımki:)
en birincisi babamdı babamın sülalesi resmen bi ilçe diyebilirim aramızda konyalı varsa ve kendini ve eşini böle hissetmiosa evet dogru ama ben böle diilim diyebiliosa sözüm oan diil ama bakıpda şöyle bi duran varsa üstüne alınabilir....
1.....konya şu an çok modern bi şehir şehre lafım yok zaten oranın modernleşmesinide dışardan gelen memurlar olsun farklı kültürler olsun merkez bu onuda daha yumuşak diyebilirim ama ilçeler ve kırsal diz boyu

erkekleri ve kadınları o kadar baskı altında yetiştirirlerki sürekli üstlerinde bi göz vardır yanmakla tutuşmakla dövmekle korkuturlar ve bu kızlar yada erkekler o ortamdan kurtulunca resmen kabak çiçeği gibi açılır saçılır kadınlar genelde evlenince aile baskısından kurtulur evet kocalarının ailesindende baskı görürüler ama kendi evleri olur bunun için aldatmamnın aldatılmaının en çok oldugu yer ve en iyi saklandığı yer konyadır.....

kadınları öyle bi yetiştirirlerki tek amaçları erkekleri sömürmek olur resmen sömürmke hiç abartmıorum bu konuda fikrimin değiştiğini odamızda kaln konyalı bi kızla sanmıştımki diilmiş ailesinden aylık sadece 100 tl harçlık alırdı bursu yoktu fakat pedine kadar herşeyini ama herşeyini sevgilisine aldırırdı akla gelebilcek herşeyini kalem ucuna kadar ve aylık 100 tl ile 2 sene de hesabında 1000 tl biriktirmişti:)))ayrıca ailesinden ayrıldığı ilk sene başörtülü geldiği okulda kilotunun görüldüğü etekler giyen bi kızdı ........

erkekleride kadınları baskı altına alıp hizmetçilik etmeleri mantığıyla büyütürler ....erkek evlenir ve kızın ailesi o anda bitmiştir o mantardır zaten yerden bitmiştir... varsa yoksa onun ailesidir.... çocuga kayınpederin kaynananın adı konulur değişik bi ismede raslamak çok zor olur zaten bilemem dikkat çektimi hiç? kadın bi hiçtir hizmetçidir gelindir zaten ikisininde birbirinden pek bi farkı yoktur bu şekilde ezilen kadın yaşlanınca kaynana olur ve gelinine dahada beterlerin yapar.... erkek genelde karısını çalıştırmaz!!!!
dışarıya kaynanasından hariç çıkartmaz......hatta kuzenleriyle konuşmasını bile istemez........... ezerde ezer

bu insanalrın tüm bunları yapıp dinden kitaptan kul hakkından bahsedip ahkam kesmeleride içler acısıdır zaten!!!!!!!!!! ve en çok bunu kullanırlar....

içki içerler hemde azımsanmıcak miktarda ama bunu belli etmeden yaparlar kuytuda köşede sabah kalkıp dinden kitaptan konuşmaya tam gaz devam sonra bi bakarsın konuşmasına aman allahım ben neden yaşıyorumki dersin????

n kadar okurlarsa okusunlar ne kadar bilgi donanımları lursa olsun o kafaları bi türlü ileriye gitmez çoğu zman hayır hayır asla geri kafalı diye düşünürsün ama altında yatan mutlaka bi gericilik vardır bi gün çıkar gün yüzüne...... ve o tarafı asla gelişmez

erkek çocuk bir numaradır ağadır paşadır kraldır hele onu doguran anne ooooo yere göğe konulmaz eşe dosta böbürlene böbürlene anlatılır ama çocuk kızsa sanki suç işlemiş gibi hayırlı olsuna gelenlere bile sanki çok kötü bi olay olmuş gibi tebrikler kabul edilir....

paradan konuşmaya bayılırlar çünkü cimridirler ve herbirinin azımsanmıcak kadar parası vardır ama öyle bi ağlarlarki para yok diye ki zaten konuşmalarının çoğunluğunu bu oluşturur cebinizden çıkarıp para veresiniz gelir....

bide bütün bunlar yetmezmiş gibi insanları eleştirirler hemde ulaşamıcakları dönüpte onlarla konuşmıcak insanları muhattap olarak karşısına almıcak insaları eleştirirler.....

hele bide evlilik arifesindeyken kaynana gelini en baştan sindirmeye bakar sinmicek bi kazsa kocasıyla korkutur ipler benim elimde boşatırım seni diye boşanmak onlar için en utanç verici şeydir orda bi kızı korkutabilcekleri en önemli koz budur çünkü boşanmış kadın suçsuzda olsa rencide edilir namuzsuz muamelesi görür....

niaşan faslı çarşı faslı atlatılır 10 liraya alınan bişey 30 liraya alındı denilir abartılırda abartılır kız tarafı 20 liralık bişey yaparsa önemsenmez 10 liralık şey denilir burun kıvırılır....

düğünde takılan altınlar zaten kaynanın kayınpederindir mantıkta şudur bugüne kadar bunları biz biriktirdik düğünede onca masraf yaptık dökülün altınları paraları gelinde çoğu zman şanslıysa bilezikleri kalır eğer kocasında hiiççç iş yoksa bi kaç tanesi göstermelik taksın diye bırakılır onlarda sonraki dönemlerde birar birer koca sayesinde kaynanalara kayınpederlere gider...

of yazamıcam daha fazla sinirlerim zıplıyo o kadar çok konyalı tanıdımki istatistik çıkarabilirim şöyle diyim içlerinden sadece 1 tanesi farklıydı :))) oda konyalı fakat çocukluğunu konyada geçirmemiş biri bu sölediklerimin bimde biri o insanda yoktu ne evlenirken ne nişanlanırken Allah mesut etsin....

onun için konyalımı benden uzak dursun o güzel şehri mahveden davranışlar bunları fakretmek için bi konyalıyla aynı yerde en az 1 yıl yaşamak gerekir dışatn hepsi ööle bi konuşur öle bi davranırki insan kendi insanlığından utanır bide içine girince....
Hala fikriniz aynı mı :)

Bu başlık çok iyiymiş :KK45:
İlk 3'e, özellikle Trabzon'a hiç şaşırmadım. Bekarlar bu memleketlilerden uzak dursun.
(Eşimin hastanede karıştığına dair ciddi şüphelerim var bu arada :))

Son olarak Trakya :KK200: Ben

evleneceksen muhacir ve göçmen erkeğiyle evleneceksin .kadınından kaçacan yalnız.erkekleri bir sakin uyumlu kuzu gibi adamlardır.
ammaa kadınları çok fenadır.
Ayy ilk defa konu hortlatacağım çok heyecanlıyım:KK45:
İlk defa rastgeldim konuya,eşimden şikayetim yok ama,oylamasam sonuçları nasıl göreceğim diyordum,bu yorumu gördüm.Az yazmışsın ammaaaa öz yazmışsın:KK70:hala aktifmisin bilmiyorum.Değilmişsin.
Eşimin tarafı bulgaristan muhaciri.Evet erkekleri iyidir gerçekten,en "ay o muu,kaç kaç kaç"denileni bile kadınların haklarını bilir,yapamadığını,yapmak istemediğini kadına dikte etmez.Biraz gevezedirler:sus:
İçkiye düşkün muhacirlerde varmış,o benim alanımın dışında.Erkekleri eşlerinden gizli saklı borç vs yapmaz.
Fakat kadınları yönetmeye,tatlı tatlı(kendilerine tatlı geliyor tabi):plaf sokmaya bayılır.Kafalarında 40 tilki dolaşır da birinin kuyruğu ötekine değmez.Sözlerini kuyumcu terazisiyle tartarsın,çünki istedikleri gibi anlarlar.Ve yufka yürekli oğul ve eşlerini 2 gözyaşıyla idare ederler ki en nefret ettiğim ve ailemde görmediğim şeydir.
Eşime bunların gereksiz ve saçma olduğunu,kocaman kadının meramını, ,bozulan musluğunu,ağlamadan da anlatabileceğini öğreteli beri bunlar bize sökmüyor.
Şimdii,oy kullanmazsam sonuçları nasıl göreceğim,anlatın bakalım:KK51:

Rumeli ve Balkan göçmeni erkekler genelde iyi oluyor. Eşlerine fazlaca sahip çıkmayı, elinden geldiği kadar lüks yaşatmayı, gezdirmeyi, tozdurmayı, şıkır şıkır giyindirmeyi, kaliteli eşyaları seviyorlar. Söyle bir olumsuz yönleri vardı gözlemlediğim; kadın yalnız başına pek bir aktivite de bulunamaz, gezmek gibi, alış-veriş gibi mesela illa kocasıyla gidecek. Evden kocasız adım atmak pek mümkün değil. Kaynanaya, kayınpedere oldukça hürmetli olacak, hizmetinde kusur etmeyecek. Ev işlerinde oldukça becerikli ve titiz olacak. Şiddet hiç duymadım bu erkeklerde. Kadınları da cıdava oluyor genelde zaten. Tabi benim verdiğim örnekler bir-iki nesil önceki göreneklerdi eminim şimdi erkekler daha daha bi esnek olmuşlardır eşlerine karşı.

hort hort
konya 8 (yazıyla sekiz) senedir birinciliği kimseye kaptırmadı. ne ileri görüşlü insanım ya :)

X