Erken kalkamıyorum.. Geceleri erken yatsam bile uykuya dalmakta zorlanıyorum. Ve ne kadar uyursam uyuyayım yetmiyor.

kahveseverhanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2023
86
31
29
Evet konu uyku.. telefonu yatmadan 1 saat önce birakiyorum ama nafile.. her zaman da melatonin alamam alistirmak istemiyorum vücudu ona ve o da yorgun uyanmami sağlıyor. Sağlıklı bir uyku duzeni olsun 5 veya 6 da uyanayim istiyorum. Kpss ye çalışıyorum çünkü. Bölünmeden derin uykuya gecebilmeyi istiyorum. Çünkü bazen uyusam bile tam dalamadığım anlar oluyor. Geç dalıyorum uykuya ve öğlene kadar uyumama sebep oluyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Evet konu uyku.. telefonu yatmadan 1 saat önce birakiyorum ama nafile.. her zaman da melatonin alamam alistirmak istemiyorum vücudu ona ve o da yorgun uyanmami sağlıyor. Sağlıklı bir uyku duzeni olsun 5 veya 6 da uyanayim istiyorum. Kpss ye çalışıyorum çünkü. Bölünmeden derin uykuya gecebilmeyi istiyorum. Çünkü bazen uyusam bile tam dalamadığım anlar oluyor. Geç dalıyorum uykuya ve öğlene kadar uyumama sebep oluyor. Ne yapmalıyım?
Kitap okumayı deneyebilirsin. Uyku getiriyor.
Uyku çayları var deneyebilirsin.
Pasiflora şurubu var. Uykuya iyi geliyor
Zikir tesbihat yapabilirsin inancın varsa oda uyku getiriyor.
Zaten iki üç hafta uyku düzenini oturtursan bozmadigin sürece vücudun alışır. Tüm bunları yapmadan da uyursun kalkarsın.

Kitap okumayı deneyebilirsin. Uyku getiriyor.
Uyku çayları var deneyebilirsin.
Pasiflora şurubu var. Uykuya iyi geliyor
Zikir tesbihat yapabilirsin inancın varsa oda uyku getiriyor.
Zaten iki üç hafta uyku düzenini oturtursan bozmadigin sürece vücudun alışır. Tüm bunları yapmadan da uyursun kalkarsın.
Teşekkür ederim öneriler için. Sizinde mi böyle bir sorununuz var :KK43:

Teşekkür ederim öneriler için. Sizinde mi böyle bir sorununuz var :KK43:
Benim de benzer bir sorunum var. Genelde geceleri laf lafı açıp konu uzuyor bende. Ondan dolayı zihnimi boş bırakmayıp güzel seylere yönlendiriyorum. Bunlarda benim uyguladiklarim. Sadece pasiflora şurubunu içmedim. Pasiflorali çaylar var mı içeriği çok az. Saf çayını içen 2. Bardağı göremiyor.

Benim de benzer bir sorunum var. Genelde geceleri laf lafı açıp konu uzuyor bende. Ondan dolayı zihnimi boş bırakmayıp güzel seylere yönlendiriyorum. Bunlarda benim uyguladiklarim. Sadece pasiflora şurubunu içmedim. Pasiflorali çaylar var mı içeriği çok az. Saf çayını içen 2. Bardağı göremiyor.
Çaydan sonra sabah uyanma kısmı nasıl oluyor? Yani hani etkisi sürüyor mu? Uyanmakta güçlük, beyin sisi gibi etkileri?
Hem derin uyuyup hem de sabaha zıpkın gibi fișșek gibi uyanmak istiyor insan 😁

Magnezyum düşüklüğü olabilir.

Uykudan once kısa süreli ve hafif egzersiz denediniz mi?

Çaydan sonra sabah uyanma kısmı nasıl oluyor? Yani hani etkisi sürüyor mu? Uyanmakta güçlük, beyin sisi gibi etkileri?
Hem derin uyuyup hem de sabaha zıpkın gibi fișșek gibi uyanmak istiyor insan 😁
O her zaman olmaz. Malum her günümüz bir değil. Ama ben kötü hissetmedim yani. Gayet normal uyandım. İsterseniz önce bı sağlık ocağında kan tahlili yaptırın belki vitamin eksikliği fln vardır. Tiroid fln baktırın bı. Onlarda böyle şeyler yapıyorlar. Hasta olduğumda grip fln thylot bende çok güzel uyku yapıyor. İçiyorum sonra mışıl mışıl uyuyorum :). Takviye bir şeyler düşünüyorum ama açıkçası hap almak istemiyorum. Bitkisel bir şeyler arıyorum. Vucud direnci, dinçlik ferahlik versin. Takviye haplar çok güzel. İçtiğim vakit gözle görülür degislik oluyor ama bıraktığın vakit yine aynı duruma dönüyorsun.

Evet pasifloralı almıştım ilk zamanlar güzeldi sanki uykumu hizli getirdi gibi (belki de psikolojikti bilemiyorum) sonra o da etkisiz kaldi. Bide yatsıyı yatmaya yakın kılıyorum abdestle beraber uykum varsa da akıp gidiyor uzak diyarlara...😅

Evet pasifloralı almıştım ilk zamanlar güzeldi sanki uykumu hizli getirdi gibi (belki de psikolojikti bilemiyorum) sonra o da etkisiz kaldi. Bide yatsıyı yatmaya yakın kılıyorum abdestle beraber uykum varsa da akıp gidiyor uzak diyarlara...😅
Hocsm bence geç kilmayin. Yatarken tesbihat yapın sayısız. İnancınız var madem. O şekilde uyursunuz.

Denicem mutlaka. Bide bugün 2 saatlik uykuyla duruyorum. Tum gün dayanabildiğim kadar dayanıp akşam olunca da bayilarak uyurum diye düşünüyorum. Heralde uykusuzluk işe yarar.
Bu şekilde uyku dengesizliği yapmayin. Bu gece muhtemelen erkenden bayilirsiniz. Ama 23:00-24:00 gibi uyumaya çalışın. Sabahta kalkarken 6-7 arası kalkın. Yani bu sistem size uygunsa böyle devam edin.

Sevgili kahvesever hanım, eğer nickname yapacak kadar çok kahve tüketiyorsanız uyku problemi yaşamanıza neden olabilir. Ben yıllarca uyku problemi yaşadım. Şunu gördüm ki fiziksel yorgunluk deliksiz uyumamı, çakı gibi uyanmamı sağladı.

Aynı ben.
Erken yatsam da geç yatsam da sabah dayak yemiş gibi uyanıp, eşimi ise yollayıp yine yatıyorum bir bakıyorum saat onbir. Çok kötü oluyor.
Gece ne yapsam da uyku gelmiyor.
Ben korona aşıları olduktan sonra böyle oldum. Onun öncesinde akşam on sabah altı muhteşem uyurdum gün de bereketlenirdi.
Ah ah ne olacak halimiz?

Ay kendimi gördüm

X