Erkek bebek öcü mü?

Dedim zaten ama pek işe yaramadı yukarıda da yazmıştım hoşlarına gidiyor heralde laf sokulması😂 bir de evet evde tek kraliçe ben olucam kedimiz de var o da erkek 3 erkek tek ben müthiş😍😅
Gerçekten öyle herseyini paylaşacak senle,hep senden akıl alacak anneye daha yakınlar çünkü denendi onaylandı🤣 millet delirmiş mi ne kimse kendi işine bakmiyo bide Allah'ın işine karisiyolar tobe estafurullah

Ne kadar erkek çocuk gördüysem hepsi uslu ve ağırbaşlıydı bal börek. Ne kadar kız çocuğu gördüysem hepsi şımarık hareketli ağlaktı😂 yok evde hayvan besliyormuşuz kızım olunca anladımlara erkek çocuk yaşlandırır falan videolarına katılmıyorum evlat evlattır kız/erkek farketmez

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Tövbe ya Rabbi, sağlıklı olsun da kapayın kulağınızı keyfinize bakın. Ha kız ha erkek 🤷🏻‍♀️

Ne kadar erkek çocuk gördüysem hepsi uslu ve ağırbaşlıydı bal börek. Ne kadar kız çocuğu gördüysem hepsi şımarık hareketli ağlaktı😂 yok evde hayvan besliyormuşuz kızım olunca anladımlara erkek çocuk yaşlandırır falan videolarına katılmıyorum evlat evlattır kız/erkek farketmez
Ve evet Allah hayırlısını ve sağlıklısını versin ama ne istersin derse erkek çocuk isterdim😂:anne:

Ay hiç kaale bile almayın sıkmayın canınızı, bu tür insanlar kız olsa erkek neden olmadı der sanki senin elindeymiş gibi.Erkek bebekler daha hiperaktif genel olarak ama bence her çocuk kendine özel ve yetiştirme tarzı da çok önemli.Benim kız kardeşim 7 yaşına yeni girdi ve geçenlerde canı sıkıldı diye tül perdeyi ortadan makasla kesmiş :süslü: 4 yaşındayken bildiğimiz bütün tavuğu tezgahtan alıp balkondan aşağı attı, çok yaramaz desem değil ama çok hareketli bir kız sürekli saçma şeyler denemek istiyor.Ablamın aldığı orkidenin yaprağını yemeye çalışmıştı 2 veya 3 yaşındayken falan ahshaha Allahtan anaokuluna gidiyor da enerjisini atıyor yoksa bizi çiğ çiğ yerdi :KK45:diğer kız kardeşim 10 yaşında ama asla böyle bir çocuk değildi anne babam terbiye vermeyi de bilir ama bu kızımız böyle.Gel de şimdi bunu köşe yastığı gibi yetişen erkekle kıyasla...

Bu nerf mermisi nasıl bir şey ilerde lazım fln olursa bileyim🙈
Screenshot_20240427-171753_Chrome.jpg

Şimdiden düşmeyin bu batağa 😄ama resimdekiler işte. Başka markalarda üretiyor hep kaybolduğu için ve zararsız olması adina süngerden yapılıyorlar,ve de pek dayanıklı değiller,haliyle ya parçalanıyor ya kayboluyor ,sürekli alınıyor bunlar. Uygun fiyatlı bulduğumuzu alıyoruz markaya takılmadan😉
Kesinlikle öyle.
Arkadaşımın evine gittiğimizde görüyorum oyuncaklarını da. 10larca barbie var hepsi zaten 1000 tl bandında. Barbienin rüya evi 10.000. Aksesuarlarına da ayrı para döküyorlar. Ve sürekli yeni barbie seti alıyorlar durmak da yok. Bir ara polly e sarfı. Onun evleri aksesuarları yine binlerce para döktüler. Saç tokası, bandı, tacı, yok ojesi bilmem nesi bin tane şeye para döküyorlar.
Bizim
Oğlana aldığımız en pahalı oyuncak ne dediğimizde Lego ve magnatillesler derim. Magnatilles bile şu an o barbie evinin yanına yaklaşamaz.
Erkeklerin oyuncakları kızlardan daha ucuz.
Kız çocukların oyuncak masrafı bizi katlıyor.
Kesinlikle katılıyorum iki tip oyuncak alışverişi yapmış bir anne olarak, birini alıyorsun ama bilmemnelisi
çıkmis anne diyor onu da istiyor. Ciciobello almıştık mesela bizimki güneşte bronzlasıyordu,gozlüğü falan vardı gözlüğün izi çıkıyordu yüzünde falan,neyse anne mama içeni çıkmış,yok kaka yapanı çıkmış diye diye yenisi isteniyor hoş almamıştım bir tane var diye ama istedi yani uzun süre.
Barbie zaten sonsuz varyasyonu olan birşey,en son hamilesi bile vardı,farklı ten renklerinde. Yılbaşında bile koleksiyon çıkarır Barbie,bebek aynı bebek ama elbisesi farkli,yok saçı boyanan barbi yok barbinin köpeği,yok bisikleti,osu busu şusu derken sonsuz bir döngü.
Erkekte de var illaki ama kızlar kadar takıntılı olmuyorlar. Oğlum cok nadir oyuncak ister. En son hot Wheels tır aldım ona mesela yine uygun kalıyor kizıma aldıklarıma oranla hakkını da veriyor minik arabaları dizdi uzerine gezdiriyor yerlerini değiştiriyor,bazılarını gizli bölmeye saklıyor falan oyalanıyor.
Magnatiles mini bir set almıştım mesela ben o da güzel ve verimli bir oyuncak bence ,oturunca oynuyorsun lego gibi yada kutu oyunu gibi.Zaten bir tık zorluyorda insanı tam birşey yaparken şak diye yapışıyor tekrar düzeltmen gerekiyor falan.
Gravitrax mesela kutuyu açip parkuru kurmak oynamak falan 1 saat minimum başında oturtuyor. Bende oturup oynuyorum sıkılmadan ki sevmem oyun oynamayı pek.Bebekle bu kadar oynanmıyor bile.

Densizlik etmişler. Siz evladınıza odaklanın. Bosverin onları. Sağlıkla doğsun inşallah.

Ikinci kiziniz olacak olsa ona da ayni tepkiyi veriyorlar.Benim ikinci kızım olacak insallah duyan bir kac kisi haa bu da mi kız,olsun ya dedi ben şok cinsiyetin ne önemi varsa.Allah saglikla imtihan etmesin yeter ki bu en zoru sagligi iyi olsun ne fark eder size sacma sapan konusanlari ben memnunum evladin cinsiyeti olmaz diyip paylayin

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Hamilelik aylarimiz aynıymış bende hep erkek hissettim ama kiz dediler tabi yanilma payları yoksa daha detayli ultrasona girmedim 😄😇 ben cok yanlış buluyorum ya bu olayları kiz erkek diye ayirt edilmez evlat bizde ne olursa olsun hep sağlıklı hayirli evlat istemiştik srn bir dsha öyle konusan olursa isteyen kendi doğursun kiz çocuğunu dersin elaleme yaranılmıyor bacım eskiden de erkek dogurmayanlari gömerlerdi dönem dönem sacmaliklar oluyor bu toplumda kiz olsun erkek olsun ne farkeder sağlıkli hayırlı evlatlar olsun hayirla kucağına al insallah saglikla huzurla büyüt çokta takma kafaya elalem kendisi mutsuz oluncs herkesi mutsuz etme çabasına giriyor mutlu huzurlu insan görmeye tahammülü yok bizim milletin

Üzülmeyin kafanıza da takmayın, bebeğinizin cinsiyeti kız olsaydı bu sefer de vah vah keşke erkek olsaydı eşinin soyunun devamı için bir erkek bebek şart, kız istiyorsan sonrada bir kız bebek yapardın diyeceklerdi, kızım var ben de tüh tüh oğlun yok, olmuyor mu, yoksa kız kısırı mısın gibi abuk ve cahilce sözlere maruz kalmıştım😂

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🙏 gebelikte ve lohusalıkta böyle cahilce konuşanlara kulağınızı tıkayın, gerçi onlar yılmadan bebeğinizin kilosundan gelişiminden zekasından ömür boyu bahsedecekler, sonra da 2. bebek ne zaman sorularına maruz kalacaksınız, her şeye burnunu sokan insan modeli işte 🤥
Bana da ilk bebegim cinsiyet tahmini ilk kiz dendi yani kizim olursa kiz kisiri mi oluyorum 🤣🤣 offf yarabbi

Ya neden bilmem bende hep kız çocuk annesi olmanın hayalini kuruyorum. Güzelce giydirip süslemek,saçını yapmak,onla alışverişe çıkmak falan hep hayalim. Düşününce çok tatlı geliyor.

Ama oğlum olsa da karalar bağlamam. Önemli olan sağlıklı olması. Rabbim ne kısmet ederse o. Çocuğum olmasa,çocuk hasreti çeksem daha mı iyi? Erkek çocuk bekleyene de ay keşke kız olsaydı da demem. Hadsizlik bence.

Daha evlenmeden hep erkek cocuklarini daha cok sevdim,keza erkek bebekleri de.Allah duydu sesimi de ikiz erkek nasip etti bana.Bin defa da doğursam yine oğlan isterim.Cinsiyet ayrimi asla yapmam okulda ogrencilerim arasinda ilkokuldayim bir de daha minnaklarlayim yine hep daha sempatik gelen oglanlar ya.Kizlarin genetiksel naz,niyaz,kurnazlik,entrikalarina tahamulum yok malesef🤦‍♀️

Herkese merhaba,

Benim bitanecik oğlum var, gözümün nuru. Bu durum eğer kız olsaydı da değişmeyecekti. Evlat candır, cinsiyetse saçmalık.. Sağlıklı, hayırlı evlat olsunlar yeter. Kız evlat daha ana dibi, daha yoldaş diye öyle diyorlardir belki, doğruluk payı var mı var tabii, iki tarafta kadın, paylaşımlar doğal olarak çok olabilir. Ama yorum yapanlar çok hadsiz. Ağızlarının payını vermek istiyorsanız kendinizi durdurmayin 🙂 Kendinizi bu önemsiz konu için de üzmeyin Aksi halde evlat sahibi olamayan, evladını kaybeden ve evlatları maalesef sağlıklı olmayan nice anneye haksızlık edersiniz.

Daha evlenmeden hep erkek cocuklarini daha cok sevdim,keza erkek bebekleri de.Allah duydu sesimi de ikiz erkek nasip etti bana.Bin defa da doğursam yine oğlan isterim.Cinsiyet ayrimi asla yapmam okulda ogrencilerim arasinda ilkokuldayim bir de daha minnaklarlayim yine hep daha sempatik gelen oglanlar ya.Kizlarin genetiksel naz,niyaz,kurnazlik,entrikalarina tahamulum yok malesef🤦‍♀️
Cinsiyet ayrımı yapmadığınıza emin misiniz! Allah evlatlarınızı bağışlasın ancak onları övecegim diye konu sahibinin maruz kaldığı şeyi siz de burda yapıyorsunuz. Şimdi kız anneleri size aynı şeyi dese haklılar. Bu arada ben de erkek çocuk annesiyim ama cinsiyet ayrimcıligina karşıyım.

Herkese merhaba,

Anlatana kadar laf sok bacım çok istiyorsan kendin yap bir tane de 🙂↔️

Oğlum da var kızımda. Hiçte fark yok yani evlat evlattır ayrım mı olur? İkiside çok güzel his 🥰 2. Ye hamile kalınca banada inşallah kiz olur diyorlardi ama bence onlar erkek evlat ne demek bilmiyor. Çok güzel bir aşk ❤️ ben çok seviyorum erkek evlat. Duygusal, düşünceli uyumlu bir çocuktu oğlum. Hatta zorluğa bakarsak bence kızım daha zor bir çocuk mesela. Ama kız evlatta çok güzelmis. Başka da çocuk düşünmüyoruz zaten bu şekilde kapattık defteri :) ikisi içinde ne kadar şükür etsek az. Allah bakabilecek olan isteyen herkese versin. Kızmıs erkekmis ne fark eder. Sağlıklı olsunda 🙏

Giydirip suslendirme kısmına gelirsek erkek çocuklar içinde bir sürü güzel kiyafet var yani. Bunu diyen insanlar hiç sağlıktan imtihan olmamış bence.

Herkese merhaba,

önemli olan sağlıklı olması :KK200::anne:

X