Erkek bebek öcü mü?

gnctrk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2023
1.428
3.807
Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
3 oğlan anasıyım ömrümde bu kadar aptalca bir muhabbet duymadım. 😤

Evlat evlattır ya kızı erkeği mi var insanların iş güzarlığı işte. Benim oğlum var mayısta 2 yaşına girecek biraz hareketli sadece 🥲 tabii kız olup hareketli olmayacak diye birşey yok. Ama istisnalar kaideyi bozmazmış. Allah hepimizin evladına sağlık sıhhat versin, annelik kolay değil.

Ne yazık ki eskiden kız bebeklere yapılan şimdi oğlan bebeklere yapılıyor.
Bu da cinsiyetçilik.
Üstelik çıkış noktası da “hayırlı” olup ana babaya bakıcılık yapacak olması.
Bu söylemlerden ben de çok rahatsızım çünkü cahillerin eskiden kız çocuklara yaptığından farkı yok.aynı cahil kafası
Hayırlı olsun. Sağlıkla doğsun, sağlıkla büyüsün miniğiniz.
Benim de tek çocuğum var oğlan. Kız çocuktan hiç bir farkı yok. Kızım olsa da çok severdim. Evlat evlattır.
Oğlanlar da duygusaldır, oğlanlar da ailesini sever. Zaten ileride bana baksın diye yapmadığım için ileride bakmaz diyenlere bakmasın diyor geçiyorum.
Siz de takmayın, güzel yavrunuzu mutlulukla büyütün

Herkese merhaba,

İnsanların "ayy ne güzel erkek" demesi de çok saçma olurmuş bence.

Allah herkese ruhu ve bedeni dünyaya geldiği cinsiyetle aynı olan; zihin, fizik ve ruhen sağlıklı evlatlar nasip etsin.

Kuzenim hamileyken ben de kiz dilemiştim. 😄
Erkek bebek öcü degil ama coook sıkıcı. 🙄 Kiz bebege kiyafet ve oyuncak alirken deliriyorum resmen o kadar tatli elbiseler, etekler kiyafetler var ki. Her şeylerini insan özenle seciyor, oyun kurmasi da daha guzel.
Aslında bir yanlış da bu işte. Süslemek, cici bici almak isteyen oyuncak bebek edinsin.

Erkek bebek öcü degil ama coook sıkıcı. 🙄 Kiz bebege kiyafet ve oyuncak alirken deliriyorum resmen o kadar tatli elbiseler, etekler kiyafetler var ki. Her şeylerini insan özenle seciyor, oyun kurmasi da daha guzel.
İki oğlum var. Alışverişe çıktığımda hep kız reyonunda gezip iç geçiriyorum. Neyse yeğen ya da torun kız olursa bu ihtiyacımı gideririm artık 🥺 erkek çocuk reyonları çok sıkıcı neyse 😅😅 seçenek çok az 😬

Tam tersini de söyleyen çok var. Hatta burda ultrason fotosu koyup cinsiyet soran kadınların çoğu erkek istiyor. Çocuk nerdeyse 20 haftalık olmuş doktor kız diyor, hala buraya foto atıp erkek hissettiğini söyleyenler oluyor. Hatta kızı olacağını duyunca oğlum türküsü varmış, onu açıp ağlayan üye bile okudum. Belki de kız olsaydı bu sefer de neden oğlan değil diyeceklerdi. O yüzden hiç iplememek gerek.

Evlat evlattır ya kızı erkeği mi var insanların iş güzarlığı işte. Benim oğlum var mayısta 2 yaşına girecek biraz hareketli sadece 🥲 tabii kız olup hareketli olmayacak diye birşey yok. Ama istisnalar kaideyi bozmazmış. Allah hepimizin evladına sağlık sıhhat versin, annelik kolay değil.
Yani her çocuk aynı olmaz sonuçta. Ben de aşırı hareketliymişim ama erkek kardeşim aksine deli gibi sakindi çocuk. Amin inşallah

Herkese merhaba,

Amannnn boş verin, gerçekten kafaya takmaya değmez.Bu tarz moral bozucular hep hayatınızda olacak hangi birine canınızı sıkıp gününüzü mahvedeceksiniz???

Yoo oğlanlar da sıkıcı değil. Oyunlarında gayet eğlenceli.
Hatta en yakın arkadaşımın kızı var. Evcilik oynamaktan bıkkınlık geçiriyor. Oğlum da ayrıca cinsiyetçi yetiştirmediğimiz için evcilik türevi oyunlar oynar.
İlgi alanı da dönem dönem değişiyor. Sıkılmaya fırsatımız olmuyor.
Mesela 2 yaş kepçe kamyon dönemiydi 3 yaş dinozor. Tüm dinozorların cinsini türünü ezberlemişti. Sonra legolara sardı. Şimdi hayvan türlerine takıldı 6 yaşında. Anne ağustos böcekleri 17 yıl yer altında neden yaşıyor bil gibi şeylerle geliyor.
Biz gayet eğleniyoruz

Sormayın... Bir de vah vahh eder gibi söylemiyorlar mı deli ettiler iyice
Onlar bize emanet edilmiş misafirler. Ve onları gönderen bir kudret var. Yık olmuş 2024 hâlâ böyle cahil bir topluluk olduğunu bilmek ne üzücü. Allah bilir bu muhabbetleri yapan da yine başka bir kadındır.

Eskiden kız çocuklarına olan zorbalık şimdi erkek çocuklarına oluyor bence.
Erkek evlat evde büyütülmezden tutun bir çok şakayla karışık söylem erkek cocuklarını etiketleyip saçma bir hale getiriyor konuyu.
Hala erkek de erkek diyen bir kesim mevcut tabi, onlarin yeri sabit.
Cinsiyetciliği bir türlü bırakamıyoruz malesef. Takmamak lazım.

Yoo oğlanlar da sıkıcı değil. Oyunlarında gayet eğlenceli.
Hatta en yakın arkadaşımın kızı var. Evcilik oynamaktan bıkkınlık geçiriyor. Oğlum da ayrıca cinsiyetçi yetiştirmediğimiz için evcilik türevi oyunlar oynar.
İlgi alanı da dönem dönem değişiyor. Sıkılmaya fırsatımız olmuyor.
Mesela 2 yaş kepçe kamyon dönemiydi 3 yaş dinozor. Tüm dinozorların cinsini türünü ezberlemişti. Sonra legolara sardı. Şimdi hayvan türlerine takıldı 6 yaşında. Anne ağustos böcekleri 17 yıl yer altında neden yaşıyor bil gibi şeylerle geliyor.
Biz gayet eğleniyoruz

Siz anne olarak bakiyorsunuz tabi ki cocugunuz sıkıcı gelmez, sıkıcı degildir. 😀 Ben surekli cocuklarla vakit gecirmiyorum ki arada goruyorum, arada hediyeler aliyorum ondan kiz cocugu keyifli geliyor bana. Yani disardan bakanlar da boyle dusunuyor olabilir.

Herkese merhaba,

Söyleyenlere cevaplarını veremedinizmi o an?
İnsanlar artık herşeyi bıraktı tövbe haşa yaradanın işinede karışmaya başladı.

X