Erkek bebek öcü mü?

Süslü giyindi diye hiç biseycik olmaz. Kimse zorunda birakmiyor Istemezse giymez, cocuklar kiyafetleri kendileri secmek icin tutturuyorlar begenmedigini mumkun degil giydiremiyor. 😀
Abimin kızı bütün kışı Elsa gelinlikle geçirdi.😂cingen gibi altında badi pantolon üstünde Elsa neden çünkü o öyle istiyor😂 hayır bir de yengem uyum delisidir 😂😂😂

Hayatımda duyduğum en acayip ve cahilce hurafelerden biriydi, kızım daha küçüktü bir gün yolda karşılaştığım bir tanıdık üzerine vazife olmamasına rağmen 2. bebek ne zaman diye sordu ben de 2.’yi düşünmüyorum dedim, bebek düşünmüyorum ya da başka çocuk istemiyorum diyenlere inanmayan, böyle diyorsa çocuğu olmuyordur diye düşünen bir güruh var meğer o tanıdıkta onlardan birisiymiş, nasıl düşünmüyorsun? Yoksa kız kısırı mısın dedi🤦‍♀️ onun inandığı hurafeye göre ilk çocuğu kız olanların başka çocuğu olmuyormuş😂 hayır annemi tanımasa yine o cahilce hurafeye inanmaya devam etsin, annem 1’er 2’şer yıl arayla kız çocuk doğurmuş kadın, tüplerini bağlatmasa daha da doğururmuş mübarek:KK70:

O tanıdığın söylediği şey o kadar komik gelmişti ki anlatıp anlatıp gülüyordum, hala aramızda espri konusudur.
😄 Ee ilk kiz doguranlar kısırsa bu kadar millet ilk kiz çocuğundan sonra nasıl doğurmuş ayy cahillerle sohbet olunca insanın başına ağrılar giriyor dünyayı ceketini alip terkedesi geliyor insanin öyle şeyler duyuyoruz ki geçenlerde saçımı kestirdim herkes yuhaladi beni bebegin ömrünü kisalttin hamileyken sac kesilmez diye 😬😬 ay birde zaten aglamaya yer arıyorum oturdum agladim sonra beni bi gülme tuttu minicik hücreye can veren rabbim benim sac kesimime göre mi verecek ömrünü hey Allahim dedim sonra

Tam tersini de söyleyen çok var. Hatta burda ultrason fotosu koyup cinsiyet soran kadınların çoğu erkek istiyor. Çocuk nerdeyse 20 haftalık olmuş doktor kız diyor, hala buraya foto atıp erkek hissettiğini söyleyenler oluyor. Hatta kızı olacağını duyunca oğlum türküsü varmış, onu açıp ağlayan üye bile okudum. Belki de kız olsaydı bu sefer de neden oğlan değil diyeceklerdi. O yüzden hiç iplememek gerek.
Cinsiyeti erkek olsa yüksek yüksek tepeleri mi acip aglayacakmis😂😂

Biz böyle seviyoruz deyip kestirip atmalik bir durum olmus. Siz bana cikistiniz sonra da baska uyeler de cinsiyetcilik demis ama ben boyle dusunmuyorum.Kendi ogullarim dahil erkek cocuklarinin da siralayabilirim istenirse en en cekilmez yanlarini ama hani herkesin gönlünden bir gecen vardir olay tamamen bu.En yakin arkadasim hamile.Daha bekarlik zamanlarmizdan o da kiz delisi.Cinsiyeti esi ona supriz bir partiyle acikladi.Kendisini o kadar cok kiza sartladi ki pastayi kesip icini mavi gorunce tühh yaa deyip aglamaya basladi 🤣🤣O anlari kayit altina alan telefonu nasip kapatacagini sasirdi.Alisiyor yavas yavas oğluşuna :)
Çıkışmadım, sadece konunun ana fikri olan duruma yorum yazarken aynı tezatlığa düştüğünüzü söyledim.

Giydirip suslendirme kısmına gelirsek erkek çocuklar içinde bir sürü güzel kiyafet var yani. Bunu diyen insanlar hiç sağlıktan imtihan olmamış bence.
Oğlum var ama bazen bir bakıyorum kız reyonundayim 🙂 kızlar için çok daha cıvıl cıvıl bu bir gerçek. Aman şıkır şıkır süslememiz de eksik olsun napalim 🥰

Hep bir kızım olsun istedim. Doktor da kız dedi 1 ay sonra erkekmiş dedi. Ve oplum oldu. O benim canım sırdaşım yoldaşım arkadaşım. 11 yaşında Rabbim uzun sağlıklı ömürler versin inş. Sonra da bir kızım oldu bıcır bıcır. O da diğer canım Rabbim ona da sağlıklı uzun ömürler versin inş. İkisi de apayrı güzel. Yalnız kızım çok yaramaz hahaha 😂😂😂 kızlar akıllı olur dediler ama tam tersi oldu biz de. Hayırlı sağlıklı doğumlar dilerim

😄 Ee ilk kiz doguranlar kısırsa bu kadar millet ilk kiz çocuğundan sonra nasıl doğurmuş ayy cahillerle sohbet olunca insanın başına ağrılar giriyor dünyayı ceketini alip terkedesi geliyor insanin öyle şeyler duyuyoruz ki geçenlerde saçımı kestirdim herkes yuhaladi beni bebegin ömrünü kisalttin hamileyken sac kesilmez diye 😬😬 ay birde zaten aglamaya yer arıyorum oturdum agladim sonra beni bi gülme tuttu minicik hücreye can veren rabbim benim sac kesimime göre mi verecek ömrünü hey Allahim dedim sonra
En temizi baktınız cahil hemen uzaklaşacaksınız, ben artık konuya girişinden cümlenin sonu nasıl bitecek anladığım insanlara he he deyip geçiyorum, bu yaştan sonra ne laf anlatmaya çalışırım ne uğraşırım böyleleriyle, kızıma hamileyken bana da kuaförde bilmişlerden biri söylemişti aaa hamileyken saç mı kesilir diye:KK70: bir de şey var çocuğun üzerinden atlamayın boyu kısa kalır:KK70:

Hamileyken hormonlar oyun oynuyor bize, reklamlara bile ağlıyordum ama bu komik hatunları dinleyince gülme tutuyordu.

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:

İnsanları memnun etmekte ne zor ya. 😂😂 Cinsiyetçiliğe karşıyım. Ya kız olsaydı ya erkek olsaydı diyenlere siz ısmarlama mı yaptınız? Ne güzel derim. İnsanoğlu Allah'ın takdirini bile eleştirme lüksüne girebiliyor. Erkek bebekler de çok tatlı. Aldatmak dizisinde özelikle Oylum'un bebeği ne tatlı şey öyle ya boncuk boncuk bakıyor. Hayırlı olsun sizin adınıza, sağlıkla gelsin.

Kızım varken çevre hep erkek çocuktu agzımı açsam bişey desem senin kızIn var ya konuşursun tabi. Çocuklar oynar bak erkek böyle işte evde şunu besliyoz bunu besliyoz falan oğlum doğdu 10 aylık böyle tatlı bebek olamaz (bana göre tabi ) öperken severken içime sokasım geliyor öyle bal. Sonra kızımı öpüp kokluyorum oynuyoruz falan bakıyorum aynı tat aynı cennet kokusu. Yeminle insan yaşayınca anlıyor şu olsun bu olsun diyoruz ama evladın kızı erkeği yok hepsi aynı tat. Sağlıkla gelsin oğlunuz 🌸

Benim kuzenim de kız doğurdu.Niye oğlan doğurmadi baskısi yedi.Benim de bir kızım var.Dogmadan önce de kız isterdim içten içe.Ama şimdi daha iyi anlıyorum ki bebeğin erkeği kızı yok.Hepsi çok seviliyor,annenin kalbi bebegiyle atıyor .

Sağlıcakla kucağınıza alirsiniz umarım.Hic umursamayin.Aaa ben hep erkek istiyordum aslan oğlum benim diyin gecin

Yazdıklarınızın aynısını yaşadım. Erkek deyince bı 'hmm öyle mi, sağlıklı olsun, hayırlı evlat olsun' gibi imalı cümleler duymuştum tüm hamileliğim boyunca. Hep kız diye tahmin edip erkek olacağını öğrendiğimde, hamilelik hormonlarının etkisi ve üstüne bu tepkiler ile içten içe keşke kız olsaydı dediğim zamanlar olmuştu. Şu an oğlum 7 aylık. O düşüncelerim için kızıyorum kendime şimdi. Evlat öyle güzel bı nimetmiş ki, bı güldüğünde, bi bakışında içine sevgiyi doldururmuş insanın. İyi ki oğlumu bana vermiş Rabbim, elhamdülillah.
Ayrıca erkek çocuğu ile anne arasında çok farklı bi bağ varmış, öğrenmiş oldum 😇

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Kız erkek ne fark eder millet de iyice kafayı yedi artık neyi eleştireceğini şaşırdı. Ben bu tarz yorumların sosyal medya yüzünden oldugunu düşünüyorum sacma sapan espiriler yüzünden. Bu da zaten toplumun yozlastıgını gösteriyor. Hiç takmayın cahil deyip geçin.

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Çünkü ortamız yok herseyın bkunu çıkarmakta ustayız. İlla ayrımcılık olcak. Sağlıcakla hayırlı olsun demek zor geliyor.

Ne yazık ki eskiden kız bebeklere yapılan şimdi oğlan bebeklere yapılıyor.
Bu da cinsiyetçilik.
Üstelik çıkış noktası da “hayırlı” olup ana babaya bakıcılık yapacak olması.
Bu söylemlerden ben de çok rahatsızım çünkü cahillerin eskiden kız çocuklara yaptığından farkı yok.aynı cahil kafası
Hayırlı olsun. Sağlıkla doğsun, sağlıkla büyüsün miniğiniz.
Benim de tek çocuğum var oğlan. Kız çocuktan hiç bir farkı yok. Kızım olsa da çok severdim. Evlat evlattır.
Oğlanlar da duygusaldır, oğlanlar da ailesini sever. Zaten ileride bana baksın diye yapmadığım için ileride bakmaz diyenlere bakmasın diyor geçiyorum.
Siz de takmayın, güzel yavrunuzu mutlulukla büyütün
Evet eskiden erkek çocuk istemelerinin sebebi de menfaatmiş. Kendisi çalışır eve para getirir, karısı da bize hizmet eder diye düşünüyorlarmis. Şuanda da erkek anne babaya bakmaz, kızlar daha vefalı diye kız çocuk istiyorlar. Allah kimseye muhtaç etmesin demek yerine kendilerine bakıcı yetiştiriyorlar 🙄

Anaokulu öğretmeniyim, erkek çocuklar tamam hareketli ama ego-kıskançlık kavgaları en çok kızlar arasında yaşanıyor. Bu davranışları beni çok yoruyor bazen. Erkek çocuklar dümdüz çok basit idare etmesi 😅

Erkek bebek zor kız bebek kolay diye bir şey yok.
Uyuyan-uyumayan bebek gerçek farklı olan.

Böyle saçma saçma konuşanları da anlamıyorum buna kulak asanları da anlamıyorum bu konuyu tartışmayi da anlamıyorum . Konu tartışmaya açık değil . Bir annenin evladına sevgisi bir sebepten azalıp artmaz. Çocuğun iyisi kötüsü de olmaz .

bence en ideali bir erkek bir kız :)
bir gün anne olmak istersem konuyla ilgili en büyük dileğim bu olur, 2 çocuğum olsun biri kız biri erkek olsun
ben ikisini de tatmak isterim gelecekte
tabi nasip kısmet işi cinsiyet belirleme imkanımız yok biliyorsunuz
cahil konuşanları boşverin sağlıklı olsun yeter

Abimin kızı bütün kışı Elsa gelinlikle geçirdi.😂cingen gibi altında badi pantolon üstünde Elsa neden çünkü o öyle istiyor😂 hayır bir de yengem uyum delisidir 😂😂😂
benim kız kardeşim küçükken hadise yazılı alt üst aldırmıştı bize
evet bildiğimiz şarkıcı hadise'nin ismi yazıyordu :KK70:
tişörtün ön kısmında pullu simli işlemeli biçimde
altında da sol bacakta kocaman hadise yazıyordu aynı stilde
1 sene boyunca ortalıkta o rezil kıyafetle gezip bedavadan hadise reklamı yapıyordu
giyme artık dediğimizde kızıyordu falan :KK70:

benim kız kardeşim küçükken hadise yazılı alt üst aldırmıştı bize
evet bildiğimiz şarkıcı hadise'nin ismi yazıyordu :KK70:
tişörtün ön kısmında pullu simli işlemeli biçimde
altında da sol bacakta kocaman hadise yazıyordu aynı stilde
1 sene boyunca ortalıkta o rezil kıyafetle gezip bedavadan hadise reklamı yapıyordu
giyme artık dediğimizde kızıyordu falan :KK70:
Ne inatlar ya :) biz neler yapıyorduk Allah bilir 😂

X