ene ksmndaki ktrdeme

Tak -tuk tak -tuk heeyy allahım sinir ediyorr benii bu sesssss şifa ver rabbimakannehir o lanet olasıı diçcinin yüzünden başıma bunlar geldii uyuzzz ..Kapısınaa gidip kagıt bırakmak istiyorum o hayvann

diş çektirdikten sonramı oldu canım senin...

Inanmiyorum,bende kendimi bu konuda yalniz zannediyordum.Meger ne kadar cok kiside varmis.
Benim sag tarafim 13 yil önce kütlemeye baslamisti ve ardindan cene uzamasi oldu.Bu yüzden iki kere ameliyat oldum.Cok büyük bir ameliyatti.Neyse kurtuldum rahatladim derken bir senedir yine sesler geliyor.Ama bu sefer kütleme degil,girc girc sesleri geliyor.Resmen yemek yereken tüylerim diken diken oluyor bu sese.Bende hep ihmal ediyorum doktoru.Gitmem lazim biliyorum.Ama ben bir daha ameliyat olmak istemiyorum yaa.

kızlar bende de var yaaa sahurda 2 kere kilitlendi 2parmak açtım ağzını korktum mutlaka dr gitmeliyim.ben dişlerimi sıkmam ki neden oluyo anlamadım

aynı dertden muzdaribim:gitme: sık sık olmuyor ama oldumuda tam oluyor takur tukur hiç çekilmiyor valla :bbo:benim üst dişlerim öne çıkmıyor yani çenem ilerde doktora gittim bariz şekilde ilerde olmadığı için (kapandığında tam üst üste biniyor) müdahaleye lüzum yok dedi ama kütlemelerden hiç bahsetmemiştik.. acaba diyorum bu, çene yapımın bi sonucumu kafamçokkarıştı sizde çene yapısı ne alemde ?

benim de vardı oyle bir sorunum cok sık deildi ayda yılda bir esnerken olurdu
meger 20 liktenmiş aldırdım kurtuldum çok şükür

benimde yemek yerken çenem kütlüyor ama herzaman olmuyor. bende önemsememiştim ama bu sadece bende yokmuş burda bu konuyu görünce şaşırdım bir doktara gitsem iyi olur herhalde

bana sinirlendiğimde oluyo oradaki sinirler geriliyomuş ve kitleme yapıyomuş gevşeyene kadar çok ağrı oluyo ağzımı açamıyorum oynatamıyorum daha önce kimsede duymadığım için çok bilindik bişey değil diyodum ama herkesin şikayetiymiş

bizim evdede hem annemde hem bende var çene kütürdemesi. bende daha çok sert bişeyler yerken oluyor. aslında tehlikeli bişey ya doktora gidilmeli. çok sinir bozucu ya hele birşeyler yerkenn. benim bazen ağrısı kulağıma vuruyor. başka böyle kulağına ağrı vuran var mı?

bende ilk başlarda çok az kütürdemeler varken diş çekiminden snr arttı. 20 lik dişlerimi çektirirken dişçi öyle bi asıldıki çenemin yerinde kalmasına dua edıyodum bı ara ağzımı açamıyordum özellikle sabahları.agrıyordu yemek yemek olay haline gelmişti daha snr kbb ye gittim doktor film çekildi bişey çıkmadı çeneme 15 er dakıkalık sıcak torba uygulaması verdı bır ıkı antıbıyotık verdı ve eklem romatızması tarzında bısey oldugunu soyledı agrıyan tarafı kullanma dedı sakız falan yasak tabı.ole ole gectı takmayınca daha cabuk gecıyo:lepi:

Son düzenleme:
kızlar benim uykuda diş gıcırdatma problemim var, stresten oluyormuş...bu nedenli benim de çenem kütürdüyor...gece plağı eskittim 2 tane 1 ay içinde...o derece şiddetli sıkıyorum yani...ve doktorum bana ilerki zamanlarda çene düşmesi yaşayabilirsin dedi..Allahım sen koru...

bende çenesi kütürdeyenlerdenim. hemde yıllardır. ilk önce arada sırada oluyordu sonra sıklaştı ve şimdi sürekli. yemek yeken sakız çiğnerken ağzımı açtığım her hamlede kütürdüyo sağa sola oynattığım zaman da tabi. yaa insanın sinir ediyo o ses sürekli kat küt. ben de 2 kere dontora gittim çenemde çıkık olduğunu ve plastik cerrahi de ameliyat olmam gerektiğini söyledi ( 2 dr ta aynı şeyi söyledi) yada yediklerime dikkat etmem gerektiğini yumuşak şeyler yeyememi tavsiye etti ama tabi bu teavi amaçlı değil sadece iilerlememesi içindi. valla ameliyat olmak istemiyorum ama bu sesten de bıktıııım :gitme: Çok üzgünüm çoook

bende uzun süre yaşadım bu sorunu taaki çenem kilitlenip hiç bişey yiyemeyene kadar sabahaları uyandığımda kitlenmiş olurud açamazdım gün içinde sürekli kütler ağrırdı gazi ünv çene cerrahine sevkettiler orda iki kere eklemlerim 6 ay arayla yıkandı 7 senedirde rahatım arada kayıyo gıcırdıyo ama kütlenmedi ço şükür bi daha eklemler yıkansada tekrarlanabilir demişti dr sağ tarfala sakız çiğnemek elma gibi sert meveler iısırara kyemek yasak bide dişlerinizi gece sıkıyosanız ona dikkat edin benim stresli bi dönemime gelmişti sanırım gece uyurken gıcırdatıyomuşum dişlerimi uyuyamaz olmuştum ya gıcrdatırken kitlenirse yine diye ama sonra o da geçti

diş çektirdikten sonramı oldu canım senin...

Yok canım diş çekimde olmadı dolgu yaparken ağzımıı çok zorladıı..Daha önceden bursada dolgu yaptırdım evlenınce rizeye gelince ilk dişci tecrubesi rizedeki doktor mahvetti benii..Ömrümde öyle bir dolgu görmedim benn daha önceden yaptırmamıs olsam neyse

Ağzımı açık tutmak için birşeyle vidalamıstıı.ne yapıyorsunız dedımmm şaşırmıstımm.zaten bir terslik olcagını anlamıştımm..Ve 2 gün sonra kütlemelerim başlamıştıı..Cerrah Bana o andan yaşadıgın stresten gerginlikten dolayı oldu dedi

aynı dert bende de var.agzımı açamıyorum,acayip agrıyor.ilk olarak sadece kütürdeme sesleri geliyordu agrı yoktu ama şimdi kötü agrıyor,kas gevşetici kullanıyorum ama nereye kadar bilmiyorum....

kızlar ya bende 6 sene öncesinde yediğim bi elma yüzünden çenemde bişey zedelendi gibi hissetmiştim ve o gün bugündür her nezaman esnesem çenem kütler.. ama hiç dişçiye falan gitmedim gitmeyi de düşünmüyorum.korkuyorum açıkçası . umarım ilerlemez böle kalsın daha iyi..

hmm bende de senelerdir var... nedenini bilmiyorum yemek yerken oluyo ara sira demek ki sert seyler yememek lazim, dis doktoruna sormustum sakiz cigneme demisti ama pek dikkate almamistim, ben de bu konuda yalnizim saniyordum..:KK43:

X