ene ksmndaki ktrdeme

unutmabirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
258
21
37
Arkadaşlar sağ çene kısmımda sürekli yemek esnasında kütürdemeler olmakda.Gece uykudan kalktıkdan sonra da kilitlenmeler olmakta.Bu sorunu nasıl çözebiliriz ve nereye başvurmam gerekli?

bende de bu sorun var ben bunu takmadım sonra benim çene kilitendi evet ağzımı bir parmak girecek kadar açabiliyordum sonra ben ssk ya gittim kbb ye beni çene cerrahına sevk etti 3 sene tedavi oldum ilaçlar ara sıra eklem yıkaması yapıyordu sonunda iyileşti ama ada şikayetlerim oluyor kilitlenmiyor ama çok sancım oluyor esnemeye korkarım bence sen ilerlemeden bir doktora görün

yaklaşık 2 yıldır çene kütlemesini yaşıyoum bende.Çene cerrahına gittim .bana gece plağı verdi 5 ay kulladım hiçbirişe yaramadı kütleme hala devam ediyor:1closedeyes:

bende de var o sorun arkadaşlar annemde de vardı anneme biri çene çıkması demiş ama öle bildiğimiz bi çıkma değil çene yerinden oynamış çekilen bi diş sonrası olabiliyormuş ben çenemi yanlara doğru götürdükçede kütlüyor ağrım ve kilitlenme henüz bende yok

plak bende kullanmıştım hiç bir işe yaramadı arkadaşlar zorlamayın özellikle esnerken dikkat edin sert şeyler yemeyin ben çok çektim ve ara sıra sıkıntı yaşıyorum

geceleri diş sıkmadan olduğunu söyledi bana diş dr u..strese bağlı geceleri uyurken farkında olmadan diş sıkan insanlarda olurmuş..

O iğrenç gece plağını 5 ay her gece 8 saat uykuda taktım iğrençtiii .Artık takmıyoruım doktoradasormadan bıraktım:1closedeyes:

Diş sıkma ,tek taraflı çiğneme alışkanlığı diş gıcırdatma gibi alışkanlıkları olanlarda çene eklemlerinde görülen kaymalar ,çıkmalar görülebilir.Mutlaka bir çene cerrahının görmesi gereklidir.Gece plağının dışında yeni tedavi seçenekleri de var.Sorunun ne olduğu önce bulunmalı,o yüzden muayene olmanız şart.

bence hemen doktora gitmelisin.benimki de öyle başlamıstı,gecer die düşünmüştüm.ama bir vakit sonra hem ağrılar fazlalaştı,hemde ağzım yavaş yavaş kapanmaya başladı.en son sadece bir parmak aralığında çenemi açabiliodum.doktora gittim,diş doktoruna sevketti.diş doktoruna gidince kadın bana çok kızdı şimdiye kadar niye gelmedin.bir kaç gün daha gelmeseydin çenen tamamen kitlenecekti ve ameliyat olmak zorunda kalacaktın dedi.yani mutlaka erken teşhis yaptırman lazım.bana 12 tane iğne verdi.iğnelerden sonra çenem azıcık açıldı.yirmilik dişim çene ile kafanın birleştiği noktada çıkmıs bu yüzden olmus.sonra dişimi çekti.bir kaç sene kütlemeler devam etti.ağzımı açıyodum ama bazen ağırıyodu.şimdi allaha çok şükür.çok çok nadir bi ses gelio.
tavsiye ediyorum geç kalmadan doktora görün.

Çenemin sol tarafında bendede oluyor,ortadontist muayne ederken fark etti bendede diş sıkma ve diş gıcırdatma problemi var zaten gece plağı kullanmak zorunda kalacağımı söylemişlerdi ,tekrar kontrole gittiğimde sanırım bilgilendirilirim. Çok ciddi değil ama ilerlemesinide istemem tabiki...

Bende de ayni sorun var malesef. Ozellikle yemek yerken kutur kutur ses geliyor artik utaniyorum insan icinde birsey yiyemiyorum. Dr bana da gece plagi verdi ve hicbir ise yaramadi. Kuzenimde uzun yillar benzer bir problem yasamis ameliyat olmus oyle gecmis. Ama onun her defasinda cikiyormus, sorun ayni mi bilemiyorum tabi. Onun dislerinde de problem vardi. Uzmana gidip asil nedenini ogrenmek lazim.mafoldumben

meb bendede var kızlar aynı dert kac doktora gittim agzımı cok actıgımda cenem yerinden cıkıyor tekrar oturuyor ve ben rahatsız oluyorum bu durumdan.bana doktorlar gittigi yere kadar gider kaldıgı yerde müdahale ederiz dediler simdi yapılacak birsey olmadıgını sölediler ne kötü

aynı sorun bendede vardı...tek kullanıyodum o zman doktorum bu kütürdürdemelere dikkat et ağzını çok fazla açma sert yiyecekleri ısırark yeme gibi uyarılarda bulundu tedavim bittiğinde kütürdemeler yok denecek kadar azaldı böyle aşırı sert seyleri yemeye kalktıgımda oluo onada dikkat ediyorum..

Benim salak genel cerrah doktoru elle muaney etmiştii .Oysaa flimm çekmeliydiii.Böyle her önüne gelen doktor oluyor işteee:kızgın:

bende yemek yerken çenem küt küt ediyor bazen ama zayıflıktandır belki...

canım bende de oluyo yemek yerken sakız çiğnerken sürekli oluyo ama zayıflıkla bi alakası olduğunu düşünmüyorum.çünkü ben 65 kilodayım ve benim de sağ tarafım kütlüyoa.s

Tak -tuk tak -tuk heeyy allahım sinir ediyorr benii bu sesssss şifa ver rabbimakannehir o lanet olasıı diçcinin yüzünden başıma bunlar geldii uyuzzz ..Kapısınaa gidip kagıt bırakmak istiyorum o hayvann

X