Ellerım cok kotu egzamadan :(

Bu konuyu kaçırmıyım benim annemin ellerinde ve yüzünde egzama var yüzünde deri soyulması ve parlama şeklinde görülüyor.. Elleri ise kesik kesik duruyor gezmediği doktor kalmadı senelerdir ama çare yok ne kullandıysa sonuç aynı :KK43: Şu lahana fikri size iyi gelirse bende anneciğime söyleyimde o da kullansın peki bu lahana suyunu devamlı mı yapıcağız... Sizin kaç kere tekrarlama sonucunda geçti.. Ve iyileşme süreci nasıl oldu?

saol luckycim gercekten sanirim surekli yapmak gerekiyor ellerime sonrasina krem falan surucem bir seferde gecirmedi benimki bayagi ilerlemis birde strele birlesince anlatamam ama gercekten tesekkur ederim diger arkadas icin ben hic duymadim bir yere bulassin insallah ole olmaz ama ben ellerimdekini gecirdim ayaklarimda basladi cigere ilgili bir problemden canim sende dene bakalim sanada iyi gelicekmi benim gecistirdi ama yerine yenileri cikiyor lucky canim dr gittim dermatolojste ama hicbir ise yaramadi verdigi krem bende gitmedim dogum yaparken verilen ilaclarin acisi cikiyor vala :KK43:
Keşke zamanında verilen ilaçları kullansaydın ama artık bundan sonrası önemli kendine iyi bakki bebeğinle de sağliklı huzurlu bir şekilde beraber ol...tekrar geçmiş olsun canım...

kıslr benimde ellerimde egzama var yazın geçiyor kışın çıkıyor.
ender saraç ın kurunu denemiştim geçen kış bende fayda etmedi.
ama birde lahanayı denicem.
ben doktora gittiğimde hamileydim bebeğe doğunca geçermi diye sormuştum bulaşmaz demişti.
inşallah çözüm buluruz ellerim sudan çıkmıyor. birde eldiven kullanıyorsanız elinize gazlı beze sarıp eldiveni o şekilde kullanın.

Keskı lucky cım bastan kurutsaydım sımdı kortızon hapı ıcıyorum bırde ısraıl sabunu aldım gercı ordan asla bısey almazdımda neyse ama ıyı geldı benımkı alerjık bısey kızlar bakın ellerımdekını kremle gecırıyorum ayagımda ayagımdakını gecırıyorum gogusumde yanı cıkıcak bır yer buluyordu neden bılıyormusunuz alerjık bısey aman allah ım herseye alerjım cıktı hıc yoktu sımdı sayıyorum eger gecmıyorsa bunarı yedıgınızde azıyorsa bılınkı krende sursenız baska yerde cıkar benım karacıger costu en sonunda kortızon hapına basladım ellerım ayaklarım hafıfledı gercı yne alerjım olan seylerı yeıgımde cıkıyor ama yemedıgımde ıyılesme surecıne gırıyor sımdı neye alerjı yapıyor egzama sayayım dıkkatlı olun kola gazozlu ıcecek kahve ynı kafeın amanın benı kafeın olduruyor ve kımyon kımyon cok kotu yapıyor benı bazı baharatlar ama cok degıl sonra tatlı cok sekerlı yıyecekler bunlar benı mafettıyor dıkkat edın bak bıre domates lımon sırke malesef ben sunları kullandım gecmesı ıcın kortızon hap mecbur benımkı cok azmıstı sıze deneyın bagısıklık sıstemı cok yuksek olmalı b vıtamını bu vıtamın cok kasındırıyor ama yaraların ıyılesmesı ıcın onemlı c vıtamınıde cok kasındırıyor ama ıcmeye calısıyorum bagısıklık sısıtemı ıcın sımdı en onemlısı ben ısraıl sabunu aldım ıkıncısı bebek yagı surdum ellerıme kurumasın dıye arada kasındıgında kortızon vazelın nemlendırıcı krem ama yakmıyor skın treapy yazıyordu ustunde ellerım gecıstı ayaklarımdada bısey kalmadı gıbı ellerımdekı yaralar cok zor kapanıyor cunku elerım cok soyulu sızde deneyın benım egzamam nerde gecırırsem orda cıkıyor allerjık sızınkını bılmem

Kızlar egzamam vardı yakın zamanda dr gıttım ılac falan verdı ama ılacda derısını ıncellttı heralde parmaklarımda kesılmedıgı halde kesık gıbı oluyor derım cok hassaslasmıs ne yapıcam bılmıyorum yurtdısındayım burda satılan krem falan varsa alırım ellerımle ne sıcaga ne soguga hıcbırseye dokunamıyorum cok zor mus neyse bu kadarına sukur allah beterınen korusun

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun annemde aynı derten muzdaripti ama şükğrler olsun şimdi çok iyi:nazar::nazar:
napman gerekiyo biliyo musun 1 lt kaynamış suya beyaz kuru dut atacaksın 1 avuç 3 4 dk o kaynamış suda kapağı kapalı demlendiriyosun ve dayanabileceğin sıcaklıkta ellerini içinde bakleteceksin taa ki su soğuyana kadar bubu düzenli olarak hergün yaptığında faydasını göreceğine inaniyorum allahın izniyle ve aklınızda olsun yumuşatıcı krem de iyi geliyo canınız yanmıyo enazından vazelin gibi kremler mesela..
bunun yanında bir de troid tahlili yaptırın mutlaka annemin troidten olmuştu rabbim şifa versin inşallah çok geçmiş olsun hepinize

Bu konuyu kaçırmıyım benim annemin ellerinde ve yüzünde egzama var yüzünde deri soyulması ve parlama şeklinde görülüyor.. Elleri ise kesik kesik duruyor gezmediği doktor kalmadı senelerdir ama çare yok ne kullandıysa sonuç aynı :KK43: Şu lahana fikri size iyi gelirse bende anneciğime söyleyimde o da kullansın peki bu lahana suyunu devamlı mı yapıcağız... Sizin kaç kere tekrarlama sonucunda geçti.. Ve iyileşme süreci nasıl oldu?

arkadşım yazdığım msja bak rabbim annanize hayrlı şifalar versin inşallah

ve annem ellerini sürekli nemli tutmaya çalışırdı bu yüzden geceleri yatmadam 10 yıl boyunca ellerine nemlendirici sürdü poşet eldiven geçirip yattı doktorda onayladı bu uygulamayı ayyy o günler gitsin geri gelmesin neler çekti anneciğim yaa kıyamam:KK43:
ve mutlaka troid testi yaptırın derim

yediğin şeylerde etkiliyor olabilir.alerjik bir bünyen varsa.benimde öyle olmuştu.mesala patlıcan ve domates yediğim zaman daha fazla etkileniyorum.yani ellerim kaşınmaya ve çatlamaya başlıyo.bulaşığı elde yıkıyorsan eğer oda etkiliyor.

Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun,ben de malesef alerji ve egzamadan müzdaribim.Özellikle stresli oduğum dönemlerde coşuyordu.Ben kırmızı pancar suyunu kullandım inanın büyük ölçüde azaldı.Nette arama motorlarından kırmızı pancar suyunun faydaları diye girdiğinizde çıkıyor.Pancar suyunun birçok faydası var bunun yanısıra.Karaciğeri temizleme özelliğine sahip.Tek sakıncası şeker hastası olanların kullanmaması gerekiyor.Benim yüzüme inmişti.Pancar suyu sayesinde düzeldi.Bu aralar midem rahatsız olduğu için içemiyorum :KK43:

mesajlarin hepsini okuyamadim... kortizon lafi gecmis, bu ilac ne tedavisi olursa olsun gecici tedavi saglar, birakildigi anda yine hastalik nükseder, o yüzden mümkünse hic kullanilmamasi tavsiye ediliyor..
ayrica el icin, igrenc gelecek ama idrari egzemali bölgeye uygularsaniz aninda yakip kasintiyi keser, hatta bir kac gün deneyince iyilestigini görürsünüz.. aksam uygulayip suyla durulayin, ama sabunla yikamayin.. aslinda iyi ilaclar var ama arkadasimiz hicbir ilactan care bulamadigini yazmis, idrari deneyince aninda sonuc alacaksiniz...
cok cok gecmis olsun, acil sifalar diliyorum

ben bır yere yazdm arkadaslar allahıma sukur kurtuldum egzamadan kudret narı arı polenı aarı sutu propolıs bırde seker ılacı glukofaj kullandım allahıma sukur gectı bırde annem okudu kursun falan dokdu neysekı kurtuldum Allah ım hepınıze sıfalar versın bırde kayserı yada konya bılemıyorum bır ssu var ben teyzeme getırttım herkes cok ıyı oldugunu soyledı hemen gectı sıddetle tavsıye ederım kezzap gıbı aynı ama olsun :KK1: dıger adı klopatra suyu mus teyzos dedı bugun cok pahalı dayanamıcak sekıldeysenız dedıklerımı yapın ozellıkle alerjık olanlar az gezmedım o catlaklarla resmen agac gıbı kupkuruydu ellerım :KK37: allahıma bın sukur banada dua edın haaa:93:

arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyorum özellikle yaz aylarında daha çok oluyo.kırmızı deri altında kabarcıklarla başlıyo,kaşıntıyla birlikte sulanma oluyo,deterjan,domates,sabun en çok etkileyen nedenler.ben doktora gittiğimde bana dermovate diye bir merhem verdi.3-4 gece yatmadan önce sürdüm gerçekten çok iyi geldi.eldivenle koruyorum ellerimi temizlik yaparken deterjan değdirmiyorum,çünkü öyle bi hata yapmıştım parmağım benim değildi sanki,kesik kesik kanlar sızmıştı.gerek yok onca uğraşa,dermovate gerçekten kesin çözüm.

ben bır yere yazdm arkadaslar allahıma sukur kurtuldum egzamadan kudret narı arı polenı aarı sutu propolıs bırde seker ılacı glukofaj kullandım allahıma sukur gectı bırde annem okudu kursun falan dokdu neysekı kurtuldum Allah ım hepınıze sıfalar versın bırde kayserı yada konya bılemıyorum bır ssu var ben teyzeme getırttım herkes cok ıyı oldugunu soyledı hemen gectı sıddetle tavsıye ederım kezzap gıbı aynı ama olsun :KK1: dıger adı klopatra suyu mus teyzos dedı bugun cok pahalı dayanamıcak sekıldeysenız dedıklerımı yapın ozellıkle alerjık olanlar az gezmedım o catlaklarla resmen agac gıbı kupkuruydu ellerım :KK37: allahıma bın sukur banada dua edın haaa:93:

nasıl birşey acaba bu kleopatra suyu. kezzap gibi demişsin yakıyormu ondanmı

Merhaba kızlar ekzema ne yazıkkı gecmez eksema eldivenleri var onlardan kullanın dove nin sabunlarını kullanın sıvı sabun kullanmayın bendede var elektirik çarpr gibi oluyor hepimize geçmişolsun dileğiytle

çok uzun zaman önce benimde böyle bir sorunum olmuştu...Arkadaşımın annesi bana lahanayı haşlayıp dayanabileceğim kadar sıcaklıktayken ellerimin yaralı olan kısımlarını içine daldırıp iyice mıncıklamamı söylemişti ...biraz canınız yanıyor ama benim için kesin çözüm oldu.

Bu formülü kullanan arkadaşlar varsa, ne sıklıkla kullandıklarını ve neticeyi paylaşırlarsa sevinirim.
Rabbim herkese şifa versin. Amin

Bu formülü kullanan arkadaşlar varsa, ne sıklıkla kullandıklarını ve neticeyi paylaşırlarsa sevinirim.
Rabbim herkese şifa versin. Amin

ben kullandım bu beyaz lahana kürünü benimde ellerim çok fenaydı egzamadan 3- 4 gün yaptım söylendiği gibi ve inanamadım gerçekten işe yarıyor.kaşınma yok yara yok, ama ben dermovate ve betnovate kremleride dönüşümlü kullandım 1 hafta şimdi gayet iyi. geçecek gibi. ben herkese öneriyorum kullanın mucize gibi bişey. ha vazelinide eksik etmeyin gidip gelin sürün. geçmiş olsun

ben kullandım bu beyaz lahana kürünü benimde ellerim çok fenaydı egzamadan 3- 4 gün yaptım söylendiği gibi ve inanamadım gerçekten işe yarıyor.kaşınma yok yara yok, ama ben dermovate ve betnovate kremleride dönüşümlü kullandım 1 hafta şimdi gayet iyi. geçecek gibi. ben herkese öneriyorum kullanın mucize gibi bişey. ha vazelinide eksik etmeyin gidip gelin sürün. geçmiş olsun

Teşekkür ederim canım. Geçmiş olsun.
Kuzenim bu konuda çok sıkıntılı. Stresten arınmadıkça egzama tekrarlıyor sanırım. :KK31:

X