Ellerım cok kotu egzamadan :(

SEVGIM26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2009
45
0
Kızlar egzamam vardı yakın zamanda dr gıttım ılac falan verdı ama ılacda derısını ıncellttı heralde parmaklarımda kesılmedıgı halde kesık gıbı oluyor derım cok hassaslasmıs ne yapıcam bılmıyorum yurtdısındayım burda satılan krem falan varsa alırım ellerımle ne sıcaga ne soguga hıcbırseye dokunamıyorum cok zor mus neyse bu kadarına sukur allah beterınen korusun

Kızlar egzamam vardı yakın zamanda dr gıttım ılac falan verdı ama ılacda derısını ıncellttı heralde parmaklarımda kesılmedıgı halde kesık gıbı oluyor derım cok hassaslasmıs ne yapıcam bılmıyorum yurtdısındayım burda satılan krem falan varsa alırım ellerımle ne sıcaga ne soguga hıcbırseye dokunamıyorum cok zor mus neyse bu kadarına sukur allah beterınen korusun

aynı sorun bendede var canım senı çok ıyı anlıyorum bende bı ılkokula gıderken oldu ılk once ama o çok kotuydu iltihaplı egzama dedıler gıtmedıgımız doktor kalmadı nası bışeyse elımın derılerı dokuldu ıltıhap akıyo ve kemıklerım gozukuyodu sonra artık en son çare bırı bı eczacı onerdı o adam bana ılça yaptı verdı ve bunun yanında dıyetteverdı dıyet yapmadım yenılmıycek şeylerıde yedım ama o merhem çok ıyı geldı kısa surede duzeldı allah razı olsun o adamdan uzerınden yaklaşık 13 sene geçtı ve geçen seneden berı yıne aynık dert adamın yerı ıstanbul bahçelıevlerdeydı ve kapatmış eczaneydı zaten .bende yıne gıttım doktorA bı ıkı kez ılaç verdı ve yıne geçırmedı yazın baya hafıflemıştı şımdı yenıledı bı elımın 3 parmağında var elını şampuana bıle surmuycen dedı doktor ama nerd temızlıktı ıştı guçtu maalesef boyle yaşaamaya alışcam galıba bazen çok kaşınıyo acıyo ama geçmıyo.bahar aylarında engınar ye ıyı gelıyo tavsıye ederım ama ben şuanda geçırcek bı yontem bulamadım:KK43:((((((((((

ayni dert bendede var:KK43: ellerim kesik kesik yara gibi, deriler pul pul dökülüyor, bazen kasintidan duramiorum cok kötü aciyor.. ama maalesef bende bi care bulamadim. insallah burda yardimci olur arkadaslar

benim de yıllardır bu sorunum var.sağ elimle başlamıştı ama biraz dikkat ederek onu yok ettim sayılıır.sol yüzük ve orta parmağımda çok oluyor.öncelikle yaptıklarımı söyliyim.elim bazı bulaşık deterjanlarına asitli yiyeceklere(domates portakal limon....)nerdeyse bütün temizlik ürünlerine bazı sebzelere (özellikle patlıcan) tuzlu şeylere çok hassas.anında kaşınmaya başlıyor.ee ev hanımı olunca ne kadar merhem kullansamda olmuyor.evimde 100lük şu bildiğiniz ameliyat eldivenlerinden var.her mutfağa girdiğimde her temizlik yaptığımda bunu takıyorum.düzenli olmasa da merhemimi sürüyorum.adı advantan.çok ii geliyor.bazen tamamen geçiyor ama dikkat etmezsem yine başlıyor.anlaşılan ömürlük bişey.ya da içten tedavi etmek gerek.bunun için özel bi tahlil yaptırmadım.kısacası nekadar ilaç içip merhem sürsenizde kollamadığınız takdirde hiçbi işe yaramaz.hatta gittiğim doktor çamaşırları asarken bile eldiven tak demişti.ama ben o kadar yapamıyorum :26:

çok uzun zaman önce benimde böyle bir sorunum olmuştu...Arkadaşımın annesi bana lahanayı haşlayıp dayanabileceğim kadar sıcaklıktayken ellerimin yaralı olan kısımlarını içine daldırıp iyice mıncıklamamı söylemişti ...biraz canınız yanıyor ama benim için kesin çözüm oldu.

off kizlar cok zor ya birde bebegim var ellerimi yikamam lazim surekli artik ole olduki hic bir is yapmiyorum lucky canim daha ayrintili anlat nasil yaptin kirmizi lahana mi beyaz lahanami nasil yani lahanalarimi minciklicaz kac akika cok dua ederim valla kizlar deneyen varmi birde ne kadar siklikla yaptin bir kere yaptin hemen gectimi

off kizlar cok zor ya birde bebegim var ellerimi yikamam lazim surekli artik ole olduki hic bir is yapmiyorum lucky canim daha ayrintili anlat nasil yaptin kirmizi lahana mi beyaz lahanami nasil yani lahanalarimi minciklicaz kac akika cok dua ederim valla kizlar deneyen varmi birde ne kadar siklikla yaptin bir kere yaptin hemen gectimi

sevgim'cim bende bir kez yapınca yeterli oldu,annemde de işe yaradı..beyaz lahana kullanıcaksın,herhalde 9-10 yaprak yeterli olur.haşladıktan sonra ellerinin dayanabileceği sıcaklıktayken lahana yapraklarını soğuyana kadar mıncıkla.yaraları sıcak yardımıyla pişiriyor zannederim.ama ellerindeki egzamamı acaba?

evet dr da egzama dedi boyle goz goz gibi olup patliyor sonra kesik gibi oluyor feci kasinmasinida ARTISI TABI:KK37: TESEKKUR EDERIM CANIM DENICEM

arkadaşlar benimde yıllardır ellerimde vardır.b
benimki geçmiyor en az 13 senedir var ellerimde.
deterjanlar-patates soymak-domates dogramak hepsi kaşındırıyor.
karacigerle ilgili bir şey.kesin çözümü yok.
ama kullandıgım ve faydasını gördüğüm bir karışımım var.
bana fayda ettiyse herkese eder.

beklazon merhem-1 tüp
bepanten merhem-1tüp
beyaz vazalin-1 tüp
kokulu olmayacak-ve yuvarlak kaplardakide olmayacak vazalin.
vazelin pure filan yazıyor tüpte olacak

bunları eczaneden alıp bir kaba kaseye sıkıp hepsini iyiceee uzun süre karıştırın.
sonrada eczaneden isteyebilirsiniz boş bi kap. onun içene koyup kullanabilirsiniz.
en etkisi bu.10 tl filan tutuyor kremler.yada 12 en fazla.bu karışımı eczanede yapabilir ama
para istiyorlar.hiç gerek yok....

lütfen deneyin ve yorumlarınızı yazın.
bulaşıklardan sonra ve yatınca sürün.

tesekkur ederim arkadasim buda enemeye deger ayrica lucky ben denedim o lahanayi egzamalarimin hepsi tas gibi oldu cok asiri kuruttu kabuklu yara gibi simdi nasil olucaz kac gunde gider bunlar ayrica tekrar yapsam bisey olurmu cunku iki parmagim cok kotu onlar zor gecicege benzio ayrica egzamasi ilerlememis arkadaslaraa oneriyorum lahana guzele benziyor eger gecsin yine yazicam

Merhabalar,

bende size birkaç öneride bulunabilirim. ablamın kolunda egzama vardı hatta yara oldu ve yarık yarık duruyordu nekadar dr. gitti nekadar ilaç kullandıysa fayda göremedi. Birgün aloevera ürünleriyle tanıştı ve o ürünleri kullandı artık kolu mükemmel oldu. koluna kullandığı ürünleri aynı zamanda cildi içinde kullandı TAMAMEN DOĞAL ÜRÜNLER...

Saygılar,

merhaba,

size bu konuda yardımcı olabilirim.

size söyleyecğim ürünleri kullanırsanız kesinlikle sonuç alırsınız.

Merhaba,

size bu konuda yardımcı olabilirim.

öncelikle günlük kullanım için dört ürün var bunları mutlaka kullanmanız gerekiyor. bu ürünler kesinlikle doğal ürünlerdiri

söyleceğim ürünleri sadece egzamanız için değil aynı zamanda cilt bakım içinde kullanabiliyorsunuz
aloevera sıvı sabun, fırst sprey, gelly ve propolis bunları kullanırsanız çok faydasını görürsünüz.
Benim ablam bu ürünlerden fayda gördü
eğer kullanmak isterseniz benimle irtibata geçerseniz size bu konuda yardımcı olurum.

Merhaba,

benimle irtibata geçerseniz size kesinlikle yardımcı olurum.
hatta sitede birkaç kişiye bu konuda nasıl sonuç alırlar yazdım.

Saygılar,

aynı dertten bende muzdaribim benimki yaz aylarında azıyor.
kol dirseğimde ve ellerimde var egzamayla ilk dirseklerimde tanıstım,
sonra ellerime attı.benimki kesik gibi olmuyor kabarıyor su toplamıs gibi oluyor
sonra yanıkmısgibi duruyor canımı çok acıtıyor ellerim çok kötü görünüyor.
kışın hafifliyor arada sırada oluyor ama yazın başedemiyorum
kalem bile tutamıyorum acısından tamizlik vs. işkence :KK43:
hepimize geçmiş olsun

arkadaş aloevera satış temsilcisi
ve satış yapmaya çalışıyor sanırım.
evet aloevera ürünleri mükemmel
ama almak istedikten sonra
heryerde takım öncüleri vs. var bulabıliriz.

X