Ellerım cok kotu egzamadan :(

arkadaşlar bi benim dediğim karışımı deneyin.
bir çok kişiye etki ettiyse sizede eder diye umut ediyorum.
ellerde olması çok zor.bayan olarak ellerimizde deterjana sürekli değiyor.

diğeride satış yapmaya çalışıyor,yardım amaçlı değil bence.

tesekkur ederim arkadasim buda enemeye deger ayrica lucky ben denedim o lahanayi egzamalarimin hepsi tas gibi oldu cok asiri kuruttu kabuklu yara gibi simdi nasil olucaz kac gunde gider bunlar ayrica tekrar yapsam bisey olurmu cunku iki parmagim cok kotu onlar zor gecicege benzio ayrica egzamasi ilerlememis arkadaslaraa oneriyorum lahana guzele benziyor eger gecsin yine yazicam

Canım çok üzüldüm ya..Hay allah!!! Acaba dediğin gibi seninkiler ileri derecede olduğu için mi sertleşti! Peki şimdi kabuk mu bağladı?Bende böyle bir sorun olmadı.Tekrar yapsam mı diye sormuşsun sevgim aslında lahananın zararı olacağını düşünmüyorum ama kuruttuğunu söylemişsin ya daha çok kurutursa???:KK59:

sevgim araştırırken birde bu bilgiyi buldum bir bak istersen....
ibrahim saraçoğlu egzama kürü

PROF DR İbrahim Saraçoğlu Egzemaya karşı geliştirmiş olduğu kürü ilk defa 04 07 2007 tarihinde televizyonda açıkladı. Bu konudaki araştırmalarının başlangıcı Nisan 1992 dir. 2003 yılından beri çok sayıda uygulayan egzema hastası “Beyaz Dut Kurusu” küründen başarılı sonuçlar almışlardır. Hiç bir yan tesiri olmayan bu kürün uygulanması da kolaydır.

Yarım litre suyu çelik tencerede kaynatınız. Kaynadıktan sonra içerisine bir avuç beyaz dut kurusu ilave edilir ve 7 dakika hafif ateşte kaynatılır. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ılıkdan biraz sıcak (yakmayacak şekilde) egzamalı elinizi tencerinin içine sokunuz. En az on dakika etki ettiriniz (elinizi içerisinde bekletiniz). Bir saat elinizi yıkamayınız. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Haftada 3 kez uygulanır. Her defasında taze hazırlanmak zorundadır.

En geç iki hafta içerisinde sonuç alınamıyor ise, kürü uygulamayınız.

Not : Eğer egzema ve liken şikayetiniz varsa domates tüketiminden uzak durunuz.

Hayatım bunuda oku...
Egzama, çeşitli sebeplerle ortaya çıkan ve deride kızarıklık, şişme, veziküller, kaşıntı gibi belirtilerle görülen daha çok psikosomatik nedenli deri hastalığı.

Başlıca özelliği, kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır. Akut, kronik, yaş ve kuru egzama gibi türleri vardır.

Egzama için pratik bitkisel çözüm önerileri:

* 1 çay bardağı su ya da ispirto içerisinde on tane aspirin eritilerek, pamukla egzamalı cilde sürülür.

* Taze sarımsak otu sıkılarak, elde edilen su egzamalı cilde sürülür.

* Toz karanfil ve toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir.

* Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı cilde sarılır.

* Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile egzamalı cilt yıkanır veya kompres yapılır.

* Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak bir hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde egzamalı cilt 5-10 defa bu suyun içerisine sokulur.

*Kekik kaynatılarak egzamalı cilde pansuman yapılır.

*Muz ezilir, limon suyu ile merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.

*El ve ayak egzamaları için taze dut kaynatılıp ya da dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el ve ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama engellenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olmaktadır.

Son düzenleme:
egzama hastalığının bitkisel tedavisi

Egzama nedir? Deri yüzeyinin sulanarak iltihaplanması ile oluşan bir hastalıktır.

Egzama’ya ne iyi gelir? Tereotu, lahana, yaban mersini, şalgam, elma ağacı, menekşe, öküz gözü, enginar, ısırgan otu, hasbalkan, muz, yaban kekiği, fesleğen, kına, ada çayı, limon gibi kan temizleyici şifalı bitkiler kullanılır.

Egzama Nasıl Geçer?
Bitkisel Tedavi Yöntemleri

1) Birer tutam kızıl ağaç çiçeği veya yaprakları, enginar yaprakları, kırlangıç otu, lahana yapraklarını iki litre su içinde karıştırılıp kaynatılır. Günde üç defa el-ayak banyosu yapılır.
2) Birer tutam hasbalkan, kekik, ada çayı, fesleğen karıştırıp bir içimlik demlenir ve akşam yatarken içilir.
3) Karanfil ile nöbet şekeri birlikte dövülür. Sabah akşam birer kaşık yenir.
4) Kına yakılır.
5) Sirke ile egzamalı yer yıkanır.
6) Bir kadeh limon suyu, içine muz karıştırılıp melhem yapılır, sürülür.

Son düzenleme:
LAHANA (Brassica oleracea)

Bu değerli yemek malzemesi günümüzden önce de biliniyordu. Sarı veya beyaz çiçekli, yıllık, iki yıllık ve çok yıllık, çoğu Akdeniz çevresi,İç Anadolu memleketlerinde yetişen ve yetiştirilen bir kış sebzesi.

[LAHANA (Brassica oleracea)]
Mutedil-serin, sisli, yağışlı, rutubetli iklimleri sever. Fazla sıcak ve kuraklık, sisli, yağışlı, rutubetli iklimleri sever. Lahananın göbek bağlamasını güçleştirir, yaprakları sertleştirir. Killi, derin, serin ve kuvvetli toprak ister. Azotlu gübrelere ihtiyacı fazladır. Kolay göbek bağlaması kısa daha iyi dayanabilmesi, kendine has tadı olması için, fazla miktarda potas’a ihtiyaç duyar
lahana, çoğu Avrupa ülkelerinde yaygın olarak yetiştirilir. Eskiden beri, kisin sebze olarak yenilir. Kış soğuklarına oldukça iyi dayanabilen bir bitkidir.

CİNSLERİ:
1. Kelle (bas) lahana: 2-6 kg ağırlığı olan, en çok yetiştirilen bir çeşittir. 2. Kantar lahana: Orta, Güney ve Güneydoğu Anadolu’nun bâzı yerlerinde yetiştirilir. Tânesi 15-30 kg gelebilir. 3. Brüksel lahanası: Uzun gövdesine sıralanmış olan yapraklarının diplerinde bir fındık veya ceviz büyüklüğünde göbek bağlamış yumrulardan istifade edilir. 4. Kara lahana: Karadeniz sahilinde pek fazla yetiştirilir. Göbek bağlamaz, körpe yaprakları çok lezzetli, baharlı, iştah açıcı, şifâlıdır. 5. Kırmızı lahana: Yaprakları kırmızı renktedir. Fazla iri olmaz. Siki göbek bağlar.

Lahananın çeşitli tipleri pişirilerek yenildiği gibi pişirilmeden salata yerine yahut tursusu yapılarak yenir.

KİMYASAL TERKİBİ:
Lahana, Kalori bakımından pek zengin olmamakla beraber, vitaminlerle zengin bir sebzedir. A,B,C C vitamininin araştırılması bununla başlamıştır. C vitamini lahanada limon ve portakala göre az değildir, hatta kırmızı lahanada daha da fazladır. Bununla birlikte, lahanada Bl, B2, B3, B6, P ve K vitamini bulunmuştur. "U" faktörü yaraya karşı,etkili faktördür. Lahana mineral tuzlarla da zengindir. Lahanada şeker, , potasyum tuzu (K), fosfor (P), selüloz, yağlar, kükürt (S) ve ikame edilemez aminoasitler vardır.

ETKİSİ: Şifalık özelliği olan lahana, aşırı kilodan kaynaklanan , problemlerde, şeker hastalıklarında önerilir. Lahana, organizmadaki kolesterolü düşürmeye yardım eder. Bu da, aterozsklerozdan korunmak için pozitif bir faktör sayılır. Tohumları kurt düşürücü ve idrar söktürücü olarak kullanılır. Tohumlarından yağ elde edilir. Ayrıca, haşlanarak yenilirse mide ve barsak yaralarını yumuşatır. Vücudu hastalıklara ve özellikle kansere karsı korur. Ses kısıklığını giderir. Guatr olanlar (özellikle kırmızı lahana) yememelidir.
Halk hekimliğinde, lahana kullanma alanı çok geniştir; Sütle pişirilmiş ve unla karıştırılmış lahana yaprakları, egzamada, lahanayı buğulama yöntemi, alerji hastalıklarında kullanılır. İnce doğranmış yaprakları yumurta akı ile karıştırılarak, iltihaplı yaralara, yanıklara, kronik yaralara sürülür. Halk hekimliğinde, sulandırılmış lahana şırası, boğaz hastalıklarında gargara yapmak için kullanılır.
Şifalı ve vitaminli maske hazırlamak için, taze ve temiz yıkanmış lahana (tercihen daha olgunlaşmamışı) kullanılır. Mutfak robotundan geçirilmiş lahanayı cilt üzerinde 10-15 dakika beklettikten sonra, cilt ılık su ile yıkanır. Yumuşak havlu ile kurulanır, ve krem sürülür. İşlem sonrası 25-30 dakika uzanmak iyi gelir.

Son düzenleme:
lucky canim cok tesekkur ederim yok yok bayagi ise yaradi derim okadar zarar gormuski egzamalari kuruttu altindan yeni deri cikariyor ama yeniden cikmaya basliyorlar ama cok az cikanlari kuruttu kesiklerimi azallti ama benimki ilerlemis oldugu icin ilk basta kotu bir goruntu aldi sanirim benim bayagi bir yapmam gerekiyor zaten ikinci kereyide yaptim kuruttu kokunu yeni cikanlarin bak diger arkadasada oneriyorum ama elimde cikmiyor simdi ayagimda bence benim karacigerim biseyleri atiyor ama anlamadim acaba ogum yaptimepidural aldim cok ilac verdiler ve etkisi guclu hatta uyusturucular gibi agri kesici verdi dr acaba onlari hala atamadimi karacigerim diyorum annemde dedi kucukken iki kez sarilik gecirmisim hatta dr demis bir kez aha gecirirse kaybederiz bebegi diye annem diyor zaten senin cigerinde hasar var bebeklikten yani hassas diyor mesela yumurta kesinlikle yemiyorum yiyemiyorum cok cukolata yedigim zaman kotu hissediyorum ama dogumdan hemen sonra cikmaya basladi neyse herale elma sirkeside icmek faydali ama lahana super bak diger arkadaslar sizlerde deneyin luckyn dedigi aciyor hemde cok benim en azindan cok acidi ama cikarinca cok rahatladim cok dua ettim lucky sana ve arkadasinin annesine cunku gecistirdi belki ben bu lahanalari ovduktan sonra isim bitince elimi yikamiyorum daha etkili olsun diye canim belki ondan kurumustur ama yeni deri cikiyor cok ise yaradi esim bile diyor hergun lahana sur diyor bende yavas yavas birden gecirmedi ama canim ellerimi kaybediyorum sandim sulu sulu kesik kesik hani erik daldan duser patlar ya ellerim oleydi yavas yavas gecirdi ama ayagim bugun basladi kasinmaya cigerim bana kufur ediyor heralde :) neyse hepinize cok tesekkur ederim kizlar ozellikle luck canim sana bir suru sey arastirmissin benim icin gercekten coktesekkur ederim egzamalai arkadasalar luckynin verdigi tarife bakin benimkini yavas yavasda olsa geciriyor deneyin derim gercekten muthis yaptiginiz gun anlicaksiniz nasil iyi geldigini

İşte bu habere çok sevindim sevgim...:KK62: biraz olsun faydalı olabildiysem ne mutlu bana!Birde istersen doktora da görün madem ilaçlar sana dokunuyor.en azından nedenini öğrenirsin bundan sonra hangi ilaçları kullanıp kullanmaman gerektiğini bilirsin!
Bu arada lahanayı yaptıktan sonra ellerini yıkamadan bekletmen çok iyi olmuş bencede daha etkili olmuştur.Belki yıkadıktan sonra krem sürebilirsin yumuşatmak için ...Denedin mi???Neyse tekrar geçmiş olsun canım!Kendine ve bebeğine iyi bak:KK54:

Bende de var bu sorun 2009'dan beri.Ellerimde yani aprmak aralarımda,böyle acaip kırmızı olup deri 2ye ayrılıyor sanki delinmiş gibi.Bir de kaşıntısı ve yanması yokmu aman Allah'ım.Ben doktora çıktığımda bi krem vermişti o iyi geliyordu ama tam geçirmiyordu tabi.Lucky lahana olayını deniycem şimdiden sağol.
Kızlar birde sınıftan bir arkadaşım ellerimde egzama olduğunu öğrendikten sonra "Sakın yüzüne sürme ellerini,yoksa yüzünde de başlar" dedi.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Yani bulaşma iht. var mıdır?

saol luckycim gercekten sanirim surekli yapmak gerekiyor ellerime sonrasina krem falan surucem bir seferde gecirmedi benimki bayagi ilerlemis birde strele birlesince anlatamam ama gercekten tesekkur ederim diger arkadas icin ben hic duymadim bir yere bulassin insallah ole olmaz ama ben ellerimdekini gecirdim ayaklarimda basladi cigere ilgili bir problemden canim sende dene bakalim sanada iyi gelicekmi benim gecistirdi ama yerine yenileri cikiyor lucky canim dr gittim dermatolojste ama hicbir ise yaramadi verdigi krem bende gitmedim dogum yaparken verilen ilaclarin acisi cikiyor vala :KK43:

saol luckycim gercekten sanirim surekli yapmak gerekiyor ellerime sonrasina krem falan surucem bir seferde gecirmedi benimki bayagi ilerlemis birde strele birlesince anlatamam ama gercekten tesekkur ederim diger arkadas icin ben hic duymadim bir yere bulassin insallah ole olmaz ama ben ellerimdekini gecirdim ayaklarimda basladi cigere ilgili bir problemden canim sende dene bakalim sanada iyi gelicekmi benim gecistirdi ama yerine yenileri cikiyor lucky canim dr gittim dermatolojste ama hicbir ise yaramadi verdigi krem bende gitmedim dogum yaparken verilen ilaclarin acisi cikiyor vala :KK43:
Neyse ki artık iyileşme sürecine girmişsin gözünaydın sevgim:KK66:Ama herzaman ellerini nemli tutmaya özen göster...Bebişinide benim için öp...:nazar:

Neyse ki artık iyileşme sürecine girmişsin gözünaydın sevgim:KK66:Ama herzaman ellerini nemli tutmaya özen göster...Bebişinide benim için öp...:nazar:

canom cok tesekkur edrim iyi dileklerin icin ben cok kotu oldum sonra ayaklarim su toplamaya basladi hemde kocaman kocaman ayaklarimin ustune basamadim gormen lazim acil dr gittim bu egzama degil dedi bu baloncuklar heryerde cikicak bu yanliz 60 yasindakilerde olur dedi agla agla ne hale geldim sonra bu acil dr uydu ben dermatolijiste gittim o bakti bu obur dr un dedigi degil bu ilerlemis egzama dedi ayaklarimdakileri patlattilar bugun biraz rahatladim bir kac gundur cok stres yapmistim ayagiman bir ciktilarki anlatamam Allahi m kimseye vermesin suanda zor yaziyorum halen uruyor ama cok korkuyorum

canom cok tesekkur edrim iyi dileklerin icin ben cok kotu oldum sonra ayaklarim su toplamaya basladi hemde kocaman kocaman ayaklarimin ustune basamadim gormen lazim acil dr gittim bu egzama degil dedi bu baloncuklar heryerde cikicak bu yanliz 60 yasindakilerde olur dedi agla agla ne hale geldim sonra bu acil dr uydu ben dermatolijiste gittim o bakti bu obur dr un dedigi degil bu ilerlemis egzama dedi ayaklarimdakileri patlattilar bugun biraz rahatladim bir kac gundur cok stres yapmistim ayagiman bir ciktilarki anlatamam Allahi m kimseye vermesin suanda zor yaziyorum halen uruyor ama cok korkuyorum

Canım yaaa gerçekten üzüldüm.Çok çok geçmiş olsun,ama nedeni neymiş bu egzamanın hem ellerde hem ayaklarda ,çok ilginç!!!canım peki sen rahatsızken bebeğine kim bakıyor???İnşallah sana yardımcı olan birileri vardır yoksa işin gerçekten zor...Allah yardımcın olsun birtanem...

aslinda bu sadece benim bas parmagimda baslamisti dogumdan hemen sonra onemsemedim deterjan falan dedim sonra drum bana demisti vitaminlere devam et diye hic icmedim bebegim dogdugundan beri cok ama cok stresli bir yasamim oldu biliyorsun stresten egzama aziyor benimkide en uste vurdu sanirim bu egzamanin sulu olaninin cok ilerlemisiymis 3 gun ustuste stres yasaddim kendimi cok kotu hissettim neyse dedigin seyi yaptim lahanayi sonraki aksam ellerim duzeldi ama ayaklarim su toplamaya basladi ama bir gecede biren bire valla canim burdanda soluyorum eger egzamaniz varsa sakin ust uste stres yapmayin sonuc cok ktu oluyor simdi dr ilaclar verdi aaklarima surdum ama yenileri kolumda cikiyor bu seferde kollarima gelmeye basladi ama degisik allergi gibi sanki birde malesef alti ay belki gunde bir bardak su bile icmedim sabah yedim aksama kadar ne yemek nede su vitamin desen almadim bagisiklik sistemim cok coktu esimde cok korktu bende hala korkuyorum neyse birde boleyken esim bakiyordu cocugsa yemege falan onunda yegeni evdn kacti:KK37: sahipolugum psikolojiyi anlaymasin sonra kendi cocugumlaaglaya aglaya esiminde ufak yardimlariyla baktim smd biraz daha iyiyi:KK37: kllarimda yine stresten heralde :18:

yazamiyorum ya iki kere gondermisim canim saol beni dusundugun icin dua edindeiyileseyim cok kotuyum

Son düzenleme:
arkadaş aloevera satış temsilcisi
ve satış yapmaya çalışıyor sanırım.
evet aloevera ürünleri mükemmel
ama almak istedikten sonra
heryerde takım öncüleri vs. var bulabıliriz.

bende farklı birşeyden bahsetmedim tabikide kullandığım ve sattığım ürünlerden bahsettin
zaten buradaki amaç bilgi paylaşımı değilmi? ben sadece fayda gören insanlar olduve bu gibisorunları olan arkadaşlarada tavsiye ettim.

İyi Akşamlar,

aslinda bu sadece benim bas parmagimda baslamisti dogumdan hemen sonra onemsemedim deterjan falan dedim sonra drum bana demisti vitaminlere devam et diye hic icmedim bebegim dogdugundan beri cok ama cok stresli bir yasamim oldu biliyorsun stresten egzama aziyor benimkide en uste vurdu sanirim bu egzamanin sulu olaninin cok ilerlemisiymis 3 gun ustuste stres yasaddim kendimi cok kotu hissettim neyse dedigin seyi yaptim lahanayi sonraki aksam ellerim duzeldi ama ayaklarim su toplamaya basladi ama bir gecede biren bire valla canim burdanda soluyorum eger egzamaniz varsa sakin ust uste stres yapmayin sonuc cok ktu oluyor simdi dr ilaclar verdi aaklarima surdum ama yenileri kolumda cikiyor bu seferde kollarima gelmeye basladi ama degisik allergi gibi sanki birde malesef alti ay belki gunde bir bardak su bile icmedim sabah yedim aksama kadar ne yemek nede su vitamin desen almadim bagisiklik sistemim cok coktu esimde cok korktu bende hala korkuyorum neyse birde boleyken esim bakiyordu cocugsa yemege falan onunda yegeni evdn kacti:KK37: sahipolugum psikolojiyi anlaymasin sonra kendi cocugumlaaglaya aglaya esiminde ufak yardimlariyla baktim smd biraz daha iyiyi:KK37: kllarimda yine stresten heralde :18:

Nasıl oldun sevgim iyimisin? Merak ettim....

Nasıl oldun sevgim iyimisin? Merak ettim....

csnim sysklsrimdaki baloncuklar kurudu yerleri tas gibi cok kuru elleriminde derimin rengi geldi kendine yavas yavas iyilesiyorum hatta kurudular ya kurumus yerlere krem surmuyorum simdilik hizla iyiye giiyor ama antibiotigi birakinca bilmiyorum ne olur

X