Ellerım cok kotu egzamadan :(

Merhaba arkadaşlar.
Bir çok konuda,takip edememe sebebim yüzünden pek bişey paylaşamasamda gerçekten çok beğendiğim bu forumdan faydalanmışımdır.
Bende de 7-8 aydır aktif olarak bu ekzama sıkıntısı vardı..El ve ayaklarımda özellikle..Bir çok doktora gittim sayısız merhem ve ilaç verdiler kullandım ama nafile..
Bir yerde kınanın iyi geldiğini duymuştum el ve ayaklarıma kına yaktım..Ayaklarım yaklaşık 4 aydır tertemiz,egzama kalmadı..Ama ellerim geçmedi..Lahana kürünü denedim daha beter oldu..Beklazon ( pembe beyaz kutulu )ekzama kremini kullanmaya başladım biraz rahatlatıyordu ama yine tekrarlıyordu..
iş yaparken yada boştayken ellerimi merhemleyip pudrasız eldivenlerle yaşıyordum.bir gün kaşıntının tavan yaptığı bir anda zeytinyağını döktüm elime ve şıp diye kaşıntıyı kesti..Bende boş bir krem kutusuna eşit ölçülerde saf sızma zeytinyağını beklazon merhemi ve bepanten kremi karıştırdım..her boş kaldıkça ellerime sürdüm ve ellerimden yağ kaybolana kadar yediriyorum sonrasında yıkamıyorum zaten cilt kadife gibi oluyor....şu an 4. gün ve ellerim neredeyse pırıl pırıl .kabuklar gitti..çatlamalar kayboldu..Kısaca ellerim kendine geldi..Aslında bu tamamiyle bitmeyen bir dert..yine alevlenebilir..Alışkanlık edinip egzamalı bölgeyi nemli tutmak lazım..Cilt kuruluğu en baş zemin bence..Bu karışımdan ben çok memnunum şimdilik ve egzama bitse de arada kullanıcam eminim..Ayaklar için kına tavsiye ederim..Şu an kış mevsimindeyiz görsel sıkıntıda olmaz..Eller içinde bahsettiğim karışımı deneyebilirsiniz..
Herkese geçmiş olsun..

NOT: Kına karışımını şu şekilde yapmıştım .
4-5 tepeleme yemek kaşığı kına
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı tuz
ve sulandırmak için demlikte kalan ılık çay
krem kıvamına gelene kadar karıştırıp gece ayaklarınıza sürüp
gazete yada kağıt havlu ile sarıp poşet geçirin bilekten bağlayın..
Sabah yıkarsınız ..

yorumlardan birinde advantan krem denmiş, evde vardı hemen sürdüm. sürer sürmez faydası oldu gibi. Advantan m losyon vardı bende umarım aynı şeydir :)

madecassol + neutrogena el kremi ile oluşan egzemaya son. muhteşem ikili muhakkak deneyin..

Bende aylardır çekiyorum bu egzama derdini önce ellerimde başladı sonra tüm vücuduma yayıldı ..Artık kaşıntıdan delirmek üzereydim doktorun verdiği kremler kaşıntı ilaçları hiçbir işe yaramıyordu kremler kısa süreli tedavi sağlıyor açıkçası belogent dermovate ve bir iki krem daha kullandım aktardan kremler aldım dut kürünü yaptık..Doktor en son parça almak istedi onu da aldılar ve ilaç başlayacağını söyledi ben hiç sıcak bakmadım bu fikri ama el mahkum kullancaktım ..( Bir yandan da şifali bitkiler kitabından kürler uyguluyorduk ...Bir lt sütün içinde kabuğu soyulmuş incir çubuğu ile karıştırıp kaynadıktan sonra içine bir ya da iki limon sıkıp soğumaya bırakıyoruz iki saat sonra peyniri ayrılıp dibine çöken suyunu suyu sabahları aç karna üç kahve fincanı içtim .Üç kez filan kaynattık bunu ..Okumanın da çok faydası oluyor kesinlikle .. En son doktor ilaçdan vazgeçip kortizollu iğne ve advantan losyon verdi ..Hangisinden geçti inanın bende bilmiyorum ama şu an yok oldular ... Benim bu egzamada tek anladığım şey kesinlikle stres kaynaklı olduğu ve herkes de aynı şeyin fayda etmediği ben bir sürü şey duydum etraftan hepsını de yaptım hiçbiri fayda etmedi açıkçası ... Doktoru bırakmayın ama bitkisel kürlere de devam edin derim ben çünkü aslında doktorlarda ne yapacaklarını bilmiyorlar bu egzamada şansa ilaç deniyorlar.. Ve mümkün olduğunca sakin olmak lazım.. İNşallah bende de tekrarlamaz ve sizlerde en kısa sürede şifa bulursunuz ..Allah yardımcımız olsun ...

Advantan losyonu da deneyin derim eczacı onda kortizonda az demişti zaten deriyi de hiç inceltmedi ..Belki ondan fayda bulursunuz ..

1 yil önce el egzamasına yakalandım ilk basta tatlı kasıntılar ve küçük noktalar halinde sulu sulu kabarcıklar olusmaya başladı ve derin çatlaktar ellerimi hareket ettiremez hale gelmiştim. gitmediğim Dr. Hoca denemediğim bitkisel ilaç kalmadı desem yeridir. En son Bir Eczaneye gittim farklı bir ilaç alamay Eczacı ya o an sordum size gelen egzama hastalari oldumu diye. iyi olacak hastanın ayagına dr gelirya. aynı dertten eczacıda müzdaripmiş yıllar önce.. Tavsiyesi su oldu.. kesinlikle eldivensiz Deterjan gurubuna dokunmamamı domates vs suyu ile hiç temasta bulunmamalı.. BIODERMA diye bir sabun DERMOVATE Ve Pamuk Egzama elvideni verdi.. ALLAH bin kere razı olsun o kadından. Ellerimi Bioderma ile yıkadim. ilk günden hissettim rahatlıgını. aksam yatmadan önce ise Dermovate kremi ellerime sürdüm sonra eldiveni giydim 10 gun tekrar ettim bunu. ve sonunda pamuk ellerime kavustum ellerimde egzamadan eser yok lakin ben yine ayni sekil kullanmaya devam ediyorum Eczacının Tavsiyelerini.. Sizlerede Acil şifalar şimdide

Malesef 5 yıldır bende muzdarip durumdayım ama topraklara elimi sürdüğümde geçtiğini gördüm.

arkadaşlar hepsini okuyamadım yorumların, geçen hafta doktora gittim dayanamadım. ok ağrım vardı ellerimde öyle kötü oldular di anlatamam. banyo dahi yapmak işkenceydi. Doktor neden olduğu bilinmiyor ve kesin tedavisi yok dedi. Bir hafta boyunca zaruri haller dışında elimi suya sokmadım. İlaçlarımı düzenli kullandım ve egzama eldiveni aldım. Her işimi bu eldivenle yaptım şimdi şimdi toparlanıyorum, çok dikkat etmek lazım herkese geçmiş olsun

% 100 pamuklu egzama eldiveni diye tabir edilen eldivenlerden edinin. gece yatarken elinizi yoğun bir şekilde nemlendirerek eldivenleri takıp yatın yarılmaların önüne ancak böyle geçersiniz geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar. Ellerimde egzama vardı yaklaşık bır yıldır ve denemedim sey kalmadı.burdanda okuyup yararlandığım cok oldu.en son bı aktara gittim cunku dışardan sürdüğüm hiç bbişey geçirmemişti.aldıgım macunun adı lokman aktar hindiba.yaklasık 5 gundur yıyıyorum ve ellerim acayıp iyıleştı.bunun yanındada advantan krem sürdüm her gece.umarım sizede ıyı gelir şimdiden gecmiş olsun

Benimde 2 yildan fazla oldu egzema önce avuç iclerimdeydi şimdi saç diplerim dizlerim ayakbilegim dirseklerim bir çok dr gittim krem kullandı hiçbir fayda görmedim lahanayi bende deneyeceğim ıns geçer oğlum var sürekli diyor annelerin pis dokunma çok üzülüyorum Rabbim hepimize şifa versin

Deterjan temas etmeyin.Benim annem doğal yaşamayı severdi.Bulaşığı sabunla yıkardık(ozamanlar bulaşık makinaları yeni çıkıyor,yaygın değil)20 li yaşlarda bulaşığı deterjanla yıkamaya başladık ve ellerim egzama oldu.

Deterjan temas etmeyin.Benim annem doğal yaşamayı severdi.Bulaşığı sabunla yıkardık(ozamanlar bulaşık makinaları yeni çıkıyor,yaygın değil)20 li yaşlarda bulaşığı deterjanla yıkamaya başladık ve ellerim egzama oldu.
Aynen doktor bana da kullanma dedi ama ev hanımı olunca mecbur eldiven kullanmama ragmen geçmiyor ve sabun kesinlikle yasak hic kullanmamam gerekiyormus

arkadaşlar bi benim dediğim karışımı deneyin.
bir çok kişiye etki ettiyse sizede eder diye umut ediyorum.
ellerde olması çok zor.bayan olarak ellerimizde deterjana sürekli değiyor.

diğeride satış yapmaya çalışıyor,yardım amaçlı değil bence.
Bncede satış yapmaya çalışıyor çünkü ben bir marka çok övülüyordu aldım hiç faydasını görmedim ne kasintim azaldı nede pul pul derimde bir değişiklik olmadı resmen kandiriliyoruz

Merhaba arkadaşlar.
Bir çok konuda,takip edememe sebebim yüzünden pek bişey paylaşamasamda gerçekten çok beğendiğim bu forumdan faydalanmışımdır.
Bende de 7-8 aydır aktif olarak bu ekzama sıkıntısı vardı..El ve ayaklarımda özellikle..Bir çok doktora gittim sayısız merhem ve ilaç verdiler kullandım ama nafile..
Bir yerde kınanın iyi geldiğini duymuştum el ve ayaklarıma kına yaktım..Ayaklarım yaklaşık 4 aydır tertemiz,egzama kalmadı..Ama ellerim geçmedi..Lahana kürünü denedim daha beter oldu..Beklazon ( pembe beyaz kutulu )ekzama kremini kullanmaya başladım biraz rahatlatıyordu ama yine tekrarlıyordu..
iş yaparken yada boştayken ellerimi merhemleyip pudrasız eldivenlerle yaşıyordum.bir gün kaşıntının tavan yaptığı bir anda zeytinyağını döktüm elime ve şıp diye kaşıntıyı kesti..Bende boş bir krem kutusuna eşit ölçülerde saf sızma zeytinyağını beklazon merhemi ve bepanten kremi karıştırdım..her boş kaldıkça ellerime sürdüm ve ellerimden yağ kaybolana kadar yediriyorum sonrasında yıkamıyorum zaten cilt kadife gibi oluyor....şu an 4. gün ve ellerim neredeyse pırıl pırıl .kabuklar gitti..çatlamalar kayboldu..Kısaca ellerim kendine geldi..Aslında bu tamamiyle bitmeyen bir dert..yine alevlenebilir..Alışkanlık edinip egzamalı bölgeyi nemli tutmak lazım..Cilt kuruluğu en baş zemin bence..Bu karışımdan ben çok memnunum şimdilik ve egzama bitse de arada kullanıcam eminim..Ayaklar için kına tavsiye ederim..Şu an kış mevsimindeyiz görsel sıkıntıda olmaz..Eller içinde bahsettiğim karışımı deneyebilirsiniz..
Herkese geçmiş olsun..

NOT: Kına karışımını şu şekilde yapmıştım .
4-5 tepeleme yemek kaşığı kına
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı tuz
ve sulandırmak için demlikte kalan ılık çay
krem kıvamına gelene kadar karıştırıp gece ayaklarınıza sürüp
gazete yada kağıt havlu ile sarıp poşet geçirin bilekten bağlayın..
Sabah yıkarsınız ..
Bende küçüklüğümden bu yana hep Ağustos ayında avuç içinde kızarma kaşıntı oluyor sonra ay çıktımı geçiyor neden oluyor anlamış değilim

Kızlar egzamam vardı yakın zamanda dr gıttım ılac falan verdı ama ılacda derısını ıncellttı heralde parmaklarımda kesılmedıgı halde kesık gıbı oluyor derım cok hassaslasmıs ne yapıcam bılmıyorum yurtdısındayım burda satılan krem falan varsa alırım ellerımle ne sıcaga ne soguga hıcbırseye dokunamıyorum cok zor mus neyse bu kadarına sukur allah beterınen korusun
İyi akşamlar. Benimde ellerimde kulağımda, dizimde ve dirsegimde var. Doktorun verdigi ilaç iyi geldi. Ancak ne yazikki sonlanmiyor. Doktor bana, sedefe cevirebilir, demisti. Korktum bayağı. Neyse bitkisel ilaç yolları aradim ve buldum. 4 - 5 defne yaprağıni 1 su bardagi su ile kaynatiyorum. Ortalama 10 dakika. 1 kahve fincani su kalana kadar. Egzamali yerlerime sürüyorum. Hamdolsun eskisi gibi kaşıntı da kalmadi. Hafta da bir yapsam yetiyor. Suyu dolaba koyup 2 gun de tüketmek gerek. Tavsiye ederim. İnşaallah size de çare olur.

X