Elhan ile MasterFit katilimcilarinin örnek öğün ve tarifleri

Wunderlostcum sağlıklı tarifler bölümümüzdesin gelmişken vitirine bir bak. Az ama şimdilik tabi :KK68:
Baktım efendim çok güzeller hepsi, bu iyi oldu artık sağlıklı tarif sunumları üzerine çalışmalara başlıyorum 😅😅

İyi aksamlar🌸
Canim hem yumurta hem de dürümsel seyler istiyordu bende aksam aksam zihnimi omletli marul dürüm ile kandirayim dedim👻
2 yumurtadan körili omlet yaptim
Yıkayıp kuruttugum marullari yapraklari ust uste gelecek sekilde dizdim
Uzerine labne ve ajvar karisimi sürdüm
2 parca da hindi füme ekledim
Oh mis🤤😋
Bunu ilk öğün olarak yaptığımda tambugday lavasla dürüm yapiyorum,aksam olunca marul ile😎😏

IMG_20240103_180712.jpg IMG_20240103_181032.jpg IMG_20240103_181108.jpg IMG_20240103_181452.jpg IMG_20240103_182126.jpg

İyi aksamlar🌸
Canim hem yumurta hem de dürümsel seyler istiyordu bende aksam aksam zihnimi omletli marul dürüm ile kandirayim dedim👻
2 yumurtadan körili omlet yaptim
Yıkayıp kuruttugum marullari yapraklari ust uste gelecek sekilde dizdim
Uzerine labne ve ajvar karisimi sürdüm
2 parca da hindi füme ekledim
Oh mis🤤😋
Bunu ilk öğün olarak yaptığımda tambugday lavasla dürüm yapiyorum,aksam olunca marul ile😎😏

Eki Görüntüle 3363016 Eki Görüntüle 3363014 Eki Görüntüle 3363013 Eki Görüntüle 3363012 Eki Görüntüle 3363011
Ellerine sağlık nefis görünüyor Leylacim. Şifa olsun hem de. :dua::KK200:
Körili yumurta hiç yemedim. Tadı güzel mi 🥺

Ellerine sağlık nefis görünüyor Leylacim. Şifa olsun hem de. :dua::KK200:
Körili yumurta hiç yemedim. Tadı güzel mi 🥺
Teşekkürler 🥰 Cok guzelll kandirikci tavuk oluyor 😋😍 bana da ilk diyetisyenim demisti omlette koriyi denemelisin diye... Diyetisyenim de gecmiste kilolu oldugu icin damak tadi saglamdi😏😀

Akşam yemeğini dışarıda yedik ve fazla kaçırdım :KK43: levrek, çupra, midye dolma, mezeler... durduramadım kendimi :KK43: kızlar diyet yapanınız var ise öğle ve akşamları ne yiyip içiyorsunuz? mesajımı alıntılayarak yazar mısınız lütfen...

Akşam yemeğini dışarıda yedik ve fazla kaçırdım :KK43: levrek, çupra, midye dolma, mezeler... durduramadım kendimi :KK43: kızlar diyet yapanınız var ise öğle ve akşamları ne yiyip içiyorsunuz? mesajımı alıntılayarak yazar mısınız lütfen...
Burasi tarif sayfamiz boyle paylasimlar diger sayfamizda oraya etiketleyelim sizi 🥰

kahvaltı için basit bir tarif vereyim.

1 yumurta, 2 yk yulaf unu, peynir, maydanoz, 2 yk su ya da süt ve bir çimdik karbonat. su veya süt yerine 2 yl kefir koyarsan karbonata gerek yok.
bu karışımı pankek gibi kaşıkla parça parça az yağlı tavaya döküp alt üst kızartıyoruz. peynirli börekçik oluyor.
bu tarifi diğer un çeşitleriyle de yapabilirsin. içine peynir yerine başka şeyler koyabilirsin. kullandığın un ve içine koyduklarına göre çok versiyonu oluyor.

Selam canlar ekmek özleyenlere bire bir benzesin diyenlere çok kolay ve güzel bir tarif vereceğim.

3 yumurta çırpılır üzerine bir su bardağı akışkan tahin dökülür. Bir tatlı kaşığı kabartma tozu eklenip 3 malzeme güzelce karıştırılır. İćine yağlı kağıt serilmiş küçük boy kek lalıbı veya borcama dökülür ısıtılmış 180° lik fırında 30 - 35 dk kadar pişirilir. 25. Dk da çatalı batırıp kontrol ediniz.

Çıkardığınız zaman dilimleyin ister peynirle ister çok az pekmezle yada yemeklerin yanında yiyebilirsiniz. Mutlaka deneyin harika oluyor.

X