Elektronik Günlük

Uyanış 10:50 ☀️ (Alarmı bilerek erteledim uyanış saatimi 11:00'a sabitlemek istiyorum. Yakın zamanda başlayacak olan mesailerimden dolayı 02:30 ve 11:00 olarak sabit kalması çok işime yarayacak.)
Sabah : 3 tane krep/beyaz peynir zeytin ve kahve.
Öğlen: Makarna salatası.
Ara öğün:1 avuç fındık ve kahve.
Akşam yemeği: 1 tabak patates yemeği ve salata.

2 litre su.
Beslenme düzenim çok bozuk ve hep yağlı gibi görünüyor gözüme içimi rahatlatan şey ise dışarıdan olmaması ve evde hazırlanması yine de bunlara rağmen düzenleyeceğim yakın zamanda.
Açık + kapalı balkon silme ve süpürme olarak temizlendi. ✅
Salon aynı şekilde supuruldu ve silindi. İyi ki cam silmemisim şuan yağmur yağıyor.✅
Duşta artık duş jeli kullanmayı bıraktım sadece koku versin diye vücuduma zarar vermesi fikrine katlanamaz olmuştum vücuttaki sivilcelerin çıkmasına da neden oluyormuş. Eyüp Sabri Tuncer bebek saç ve vücut şampuanı kullanıyorum şuan hem saçlarıma hem vücuduma çok iyi geliyor okuyan olursa önerebilirim. ✅
Nemlendiriciyi sürünce yine bebek gibi hissettim tam uyku bastırırken arkadaşım dışarıya çağırdı kat kat lahana gibi giyinip fırladım.😂
Zikirlerimde azalma oldu suçluluk değil lakin garip bir his hissediyorum sanki tamamlayabilsem daha iyi olurdu gibi özellikle salavatlarım eksik kalıyor bugünde öyle oldu niyetim 1000 tane günde inşallah daimi olur.Her şeyde olduğu gibi bunda da amacım alışkanlık kazanmak zamanla oturacak. 🌷
Bitki çayı alışkanlığım oturdu gibi mesela bu da benim için önemliydi artık yaklaşık bir aydır içiyorum düzenli olarak. ☕
Bunlar dışında atladığım bir şey yok sanırım iyi geceler.🌙

Eklentiler

• IMG_20221015_010316.jpg
    IMG_20221015_010316.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 77
Kac gundur yoktum :KK43:
Misafirlerim vardı zikirler aksadı..
Neyse toparlarız.
Saçlarımın rengını toparladım. Sankı farklı bır degısıklık yapmak gelıyor ıcımden ama ne yapacagımı bulamıyorum.
Bitki çayını içiyorum suan dıkkat dagınıklıgım arttıgı ıcın bır bolum dızı ızlemeye basladım yaramazlık yapıpta elı kolu baglanan cocuklar gıbı gunde bır bolum zor bela ızlıyorum. Netflıxte GOZCU ısımlı dızıye basladım 3 bolum bıtırdım bakalım yarın neler yapacagım.

Tam dönüp siteye bir şeyler yazacağım sürekli biri yazıyor etrafımdan konu konuyu açıyor o gün yalan oluyor şuan yine aynı şekilde ama o kadar çok sinirlendim ki yok arkadaşım yazacağım bu gece.. 😡

Son on gündür hiç yazamamışım hele geçtiğimiz hafta kabul günü gibi sürekli misafirlerimiz vardı. Günlük işlerle uğraştım.En çokta zikirlerimin aksamasına üzüldüm bu zaman diliminde.😔

Tüm bu yorucu ve insanlarin engellerine rağmen başardığım bir şeyi yazmak istiyorum "uykum artık düzenli". Önceleri sabaha kadar uyanık kalıyordum.Artik bu değişti gerçekten yaşam kalitem arttı. ❇️ Düzene soktuklarimin içinde bitki çayımda var aksatmadan her gün tüketmeyi bir rutin haline getirdim.

İki hafta üst üste cuma günleri bir Kadıköy bit pazarı maceram oldu. Pazar ikiye ayrılmış bir sosyete pazarı gibi normal satis bir de bildiğimiz bit pazarı seklinde.Vaovvv derecesinde bir ucuzluk yok. Güzeldi ürünler. Bit pazarı tarafı için pek yorum yapamayacağım o taraftan bir alışverişim olmadı.👗

Kadıköy'de Şekerci Cafer Erol'da bir damla sakızlı türk kahvesi için lütfen yolunuz düşerse. Ben ki Türk kahvesi sevmem ama bu başka bir şey.☕

10 günde 40 sayfa kitap okumuşum çok etkileyici gerçekten.😂

10 günde iki farklı dizi bitirmişim Netflix'te.
İlki Gözcü isminde bir ailenin yeni taşındıkları evde yaşadıkları bazı esrarengiz olaylardan dönüyor dizi. 7 Bölümdü. İlk bölümde sıkılmadan dayanirsaniz gerisi gelir. 6/10 bir dizi idi denilebilir. 🎬
İkincisi ise Bir Skandalın Anatomisi isimli yine bir mini dizi karısını aldatan bir devlet adamının mahkeme süreci üzerinden dizi yürüyor. 6 Bölümdü. 5/10 denilebilir bunada. 🎬
Belki izleseniz seversiniz ben bir şeyi izlerken çok odaklanamadığım için belki de onda altı yada onda beş diyorumdur. Burda da kendimi alnimdan öpüyorum sıkılıp bırakmamışım.Çoğu burada açılan konuların aslında ortak nedenleri istikrarsızlık ben saatlerce bir konu üzerinde düşünen yapıya sahibim bu nedenle çoğunluk insanın yaptığı gibi dizi izlemek/kitap okumak kendime iyi gelecek şeyleri yapmak gibi şeyleri kaçırabiliyorum o nedenle ola ki bu satırları okuyup okuduğun on gundeki kırk sayfa kitabı yazmazsin ya demeyin. 😂 Vallahi bu çok düşünme ve üzerine erteleme hastalığına yakalanırsaniz en ufak şeyde muhteşem bir başarı hissine ulaşıyorsunuz.İyi geliyor ve hissettiriyor.

Neyse nerede kalmıştık... Bu süre zarfında bir bebek köpeğice 1 günlük evimizi açtık. Sonrasında hemen sahiplenildi ve yeni ailesine ulaştı çok şükür. Aşağıya fotoğrafını ekleyeceğim. 🦮

Erteleme hastalığımda bir şeyi o an yapıp yapmak istemediğimi kendime soruyorum mecbur bir şey değilse örneğin;evdeyim ama
kaşlarımın alınması lazım. Kendimi zorlanıyorum o gün gidesim yoksa bir gün süre tanıyorum ertesi gün gidiyorum. Ama kendime ertesi gün gideceksin daha fazla otelememen gerekiyor diye tekrar tekrar aklıma geldikçe telkin ediyorum evet acelesi yoktu bir günlük müsade ettim ama ikinci güne izin versem ohoho evden çalışıyorum diye bir haftayı bulurdu o süre.💐

Bir gece ansızın değişiklik yapma perileri geldi ve saçlarıma kahkül kestim. Oldu mu? Çokta güzel oldu. 👩‍🌾

Tavuk tüketmeye biri olarak ki dokunması bile zor oluyor benim için bir arkadaşıma tavuk sote yaptım tadını çok beğendiğini söyledi. ( Mutfakla yeni yeni haşır neşir oluyorum insanlık için küçük benim için yine büyük bir adım.) 🍗

Zikirlerimin aksadigini zaten yazmıştım. Bu beni üzen konu aşağıya onunda ekran fotoğrafını koyacağım. 🕋

Vallahi boş mu geçmiş dolu mu bilmiyorum ama yaşadık işte bir on gün bu şekilde istikrarlarımız daim olsun kızlar. ❤️

Eklentiler

• IMG_20221101_014510.jpg
    IMG_20221101_014510.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20221101_004412.jpg
    IMG_20221101_004412.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_20221101_004350.jpg
    IMG_20221101_004350.jpg
    110,7 KB · Görüntüleme: 67
Durum raporu vermeye gelindi 3 gündür kitap ve dizi yok islerimiz bir hayli yoğundu. 👩‍💻

Tırnak bakımı yapıp kaşlarımı boyadım. 👍

Bugün ise erkek arkadaşım ile buluştuk keyifli bir akşam geçirdik. Eyüp Sultan'daydık.👩‍❤️‍👨

Ev işlerinin kıyısından köşesinden dahil olmaya çalışıyorum artık. Elbette ki yatağımı toplamak yada kendi kisisel ihtiyaçlarımı halletme olayi vs bunlar bendeydi hep ama ortak alana yardım ediyorum en az günde bir iş belirleyip ona müdahil olmaya çalışıyorum. 🧽

Ayın 1inde hep yapmaya çalıştığım şeyi yaptım iyilik elbette yazılmaz ama olur ya çok yoğunuzdur işten güçten kafanızı kaldıramazsınız öyle gelir de bu yazıyı okuyup evet ya ben de yapayım uzun zamandır yapmadım dersiniz onun için yazıyorum bu kısımı; kedilere tavuk ve ciğer aldım.Kopeklere de tavuk aldım keşke biraz ucuza balık bulabilsem balık alırdım. Kumrular geliyor çalışma odamın camının önüne onlarada ucmayacak sekilde bir plastik kap alıp mermere yapıştırdım yemlik buğday aldım.Kedi ve kumrularin sayisini bilmiyorum rızkını gelen yiyor.Ama sokakta düzenli beslemeye çalıştığım köpek sayısı 2. Yaptığım alisveris toplasanız 200 TL etmez ama onlara 10 gün gidecek kadar yemeklikleri evde şuan ve bu bana huzur veriyor. 🤍🐈🐕‍🦺🕊️

Vird edinmek istediğim günde 100 salavat vardı bunu başarıyorum sanırım gün gün zikirlerimi de fotoğraflıyorum eklerim buraya. (Ayın birindeki salavatim on iki öncesinde olduğu için 31 ekime yazılmış.)Bu ay şimdilik düzenli Allah utandırmasın.🕋

Kasım ayı hedeflerim var onları bir alta yazayım.📑
Bitki cayımı içip uyuyacağım.🌙

Eklentiler

• IMG_20221104_010221.jpg
    IMG_20221104_010221.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20221104_010153.jpg
    IMG_20221104_010153.jpg
    53,3 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20221104_010210.jpg
    IMG_20221104_010210.jpg
    52,6 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20221103_193556.jpg
    IMG_20221103_193556.jpg
    144 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20221103_193105.jpg
    IMG_20221103_193105.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 62
KASIM AYI HEDEFLERİM
  • Tartıda 54.50 kg. görmek çok zayıfladım.
  • Spor salonuna en az 8 defa gitmek.
  • 2 dizi/2 belgesel bitirmek.
  • 200 sayfa kitap okumak.
  • 3000 tane salavat tamamlamak.​
  • 10600 tane Ya Ganiyy esmasını tamamlamak.​
Umarım hepsi fazlasıyla gerçekleşmiş olur.❤️

Eyyyyy başlık bileydim adını "elektronik yıllık" koyardım. 😂

Kasımdan bu yana buraya tek satır yazmamışım.
Hayatımda pek bir şey değişmedi ama çözebildiğim sorunlar oldu. Maddi olarak olanların bir çoğunu şimdilik taksitlendirme tek atlattım sayılır. Bu da bir şeydir gözümde. 🕶️

Uyku sorununu da melatonin takviyesiyle hallettim. Vakitlice uyuyup uyanıyorum .😴

Gelelim çözdüğümü sandığım lakin çözemediğim meseleye "meşhur anksiyetem."
2018 de hayatıma girmiş olan kendisini başlarda panik ataklarla belli eden bu hastalık sonrasında beynimi susturamadığım düşünceler olarak devam ettirmişti belirtileriyle. Gel zaman git zaman 1 yıl gibi bu hastalık için kısa süre sayılmasına rağmen panik ataklarla kendi kendimi telkin ederek kurtuldum. Artık kusma/çarpıntı titreme vs yaşamıyorum. 2019 da bu son buldu. Obsesif tarzda olumsuz bir şeyler düşünüp kafamdan senaryolar tasarlayıp kendimi yoktan yere kaygıya sokma olayını hiç bir zaman tam anlamıyla başaramadım. Fakat son 2.5 - 3 yılda "6 Şubat depremi" sonrası kadar hiç etkilenmedim. Deprem yaşanılan illerinden birisinde değil İstanbul'da yaşıyorum. Bir çok insan gibi bende süreci ekran başında dualarla izledim. Normalde bu dönemde kaygı/korku yaşamam gerekirken evdeki herkes korku ve kaygı yaşadığı için ben taş gibi sağlamdım. Genelde bu şekilde olur zaten etrafındakilerle aynı şeyden etkileniyorsak gereksiz cesaret ile onları telkin ederek sakinleştirmeye çalışırım ve o an kendi hissettiklerimi unuturum. Bu dönemde de biraz öyle oldu. Sonrasında ise herkes yavaş yavaş gündelik hayatına / alışkanlıklarına ve düzenine döndü. O anda yasayamadığım duygularım/düşüncelerim kabak gibi başıma kaldı. Aslında yapılması gereken belliydi herkes gibi o anda o dönemde gerekli duyguları yaşayıp kendimi bastırmamam gerekiyordu.
Bu dönemde sosyal medyayı azaltmam gerekir iken fazlalaştırdım bununda kaygılarımı tetiklediğini düşünüyorum. Gezegenleri bilen herkes kendini astrolog zannetti. Biri bir tarih veriyor diğeri başka bir tarih. Tam bitti işte bir şey olmadı diyorsun sonra bir hocanın kaç yıl önceki konuşmasını sanki bu yılı işaret ediyormuscasına servis ediyorlar sosyal medyaya. Böylesi üzücü bir dönemde ne yazık ki çok bilgi kirliliği oldu. Bende işte hop oturdum hop kalktım. Çok şükür ki fiziksel atak yaşamadım. Beyinden iyi temizlemişim onu.
Düşüncelerimi de artık sakinleştirmek için bir süreliğine Twitter a ara verdim. Artık biraz daha komplo teorisi çekemez bu kafa diye. Ya böyle olursa ya şöyle olursa diye diye yerimde durdum yıllardır. Bunlar bir ihtimaldi ve şükür ki ben sağlıklıyım. Etrafimdakiler atı alıp Üsküdar'ı geçtiler ama bu illeti yaşayanlar bilir ki sizi görünmez iplerle alışkanlıklarınıza bağlar ve orayı sizin güvenlikli kaleniz ilan eder. Velhasıl kelam ben anksiyeteyi yendiğimi zannederken o tozları halının altına süpürüp ilk rüzgarda mağlup olanlardan oldum.

Yeniden huzurlu mutlu her anlamda sağlıklı günlere dönmek için neler mümkün? ❤️

Hızlı bir kahvaltı ve enerji ile uyandım bugün.☀️
Havalar insanın da havasını nasıl değiştiriyor. 🥰

Hızlı bir kahvaltı ile ana kuzusu köpeğimi kapıp dışarı çıktık wc/yürüyüş eve dönüş ve beslenme rutinimizi tamamladık.

Sonrasında ise arkadaşım ile spor salonunun yolunu tuttuk. Kayıtlar aktiflestirildi bir güzel.💪

Dönüş yolunda yol biraz uzatılarak markete uğrandı yaş mamalar / Nescafe/ Ballı hardal/ salatalık/ ve köpük domestos alındı. 💸

Oğluşumun tüylerini taradım tüy dökme mevsimine giriş yaptık resmi olarak. ✂️

Kapalı teras fayans olduğu için köpük domestos tercih ettim ilk defa ve anam babam usulü foşur foşur temizlik yapıldı. Ayriyetten aşık oldum kendisine yarın vaktim olursa gidip alırım bir kaç tane başarılıydı. Günümün kahramanı sensin "DOMESTOS" fotoğrafını atacağım hahaha.🧼🧽🧴🧹

Temizlik bitince hızlıca humus yaptım. İlk defa denedim ilk için başarılı ama tam aradığım lezzet bu diyemem. 😌

Gece ise Dualarımız Sizinle bölümünde bir konu açmayı düşünüyorum benim gibi anksiyeteden muzdarip olan arkadaşlarıma hediye edeceğim bir paylaşım olacak inşallah bakalım.🕋🤲🤍

Eklentiler

• IMG_20230425_183839.jpg
    IMG_20230425_183839.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 40
Saçma sapan kaygılarımdan sıyrılma yoluna ilk adımı attım.😌

💪 Eveeeet. Sporun ilk günüydü bugün. Yeni hocamızla tanıştık. Programlar çıkarıldı. Ölçümler yapıldı. Bu kadar kaygı ve anksiyeteye rağmen kilo almış olmam beni mutlu etti. 55.7 çıktım tartıda. 1 kilogram yağ fazlam varmış versen güzel olur vermezsen bir şey olmaz dedi. 😂 Bunun dışında elbette ki kas kaybım olmuş vejeteryana yakın bir beslenme tarzım var beyaz et asla tüketmiyorum (hindi salam hariç) kırmızı ette mini mini sadece olmasa aramam bile sadece bazen burger krizim tutuyor 6 ayda bir o da. 🙃
Bu kilogramı duyan ben durur mu aslaaa... 😅 Dedim kızım ye yiyebildigin kadar!

Sabah
300 ml süt/20 gram protein tozu/3 yemek kaşığı yulaf shake yapıp içtim.

Öğlen
300 ml süt/100 ml su/1 yumurta/un/10 gram protein tozu krep yaptım yanına yarım domates /7 zeytin/2dilim hindi salam / 50 gram beyaz peynir.

Akşam
1 tabak ıspanak/1 tabak makarna/1kase yoğurt/3 yemek kaşığı salata.

Bugünün neşesi ile öğünlerimi paylaşayım dedim :) devamı gelmez sanırım uzun olur öyle olursa.

Spor dışında 6800 adım atmışım günlük 4000 bin benim için ideal evden çalışıyorum çünkü pek vaktim olmuyor köpeğimi gezdirme dışında yürüyüş için. 🦮🐾

Küçük bir kaç market alışverişi yaptım.
Maş fasulyesi/börülce ve ped aldım toplam 110 TL harcadım. Arkadaşıma gittim 10 TL de yol parası ve sigara parası ile toplam 150 TL harcadım bugün. Sigara parası artık gözümde büyümeye başladı belki de bırakmanın tam zamanı huyumdur çünkü bir şeye gıcık olursam fiyatından dolayı ondan uzaklaşırım. 🙄

Keratin bakımı kargom gelmiş onu bu hafta içi yapmayı düşünüyorum cumayı bulur gibi önceliklerim var şuan. 👩🏼‍💻

Yaklaşık bir aylık spor listemi aşağıya ekleyeyim.

1.Dynamic Stretches
2.Walking
3.Chest press machine
4.Seated row machine
5.Db. lateral raise
6.Standing db. biceps curl
7.Db.triceps extension
8.Leg press machine
9.Hip abductor machine
10.Hip adductor machine
11.Floor bridge
12.Ab-x machine
13.Lying alternate knee raise
14.Elliptical cross trainer
15.Cycling
16.Static Stretches

Bişi yok bişi yok bişi yok. 😂😅
Daim olsun güzel kızım yap bakalım.😘

Hem boş hem dolu sayılacak günün uyku saatine yaklaştım. Kısa bir neler yaptım analizi ve sonra uyku.

Bugün spor yoktu. Makinalar bakımdaymış. Pinekleme günü oldu benim içinde.
Geçen gün markete gidip alıp aşık olduğum domestostan alayım dedim bir kaç ihtiyaç listemle markete gittim elbette kalmamıştı. Şaşırmadım. Bu şanssızlık değil de şey gibi bir mekana giriyorum boş diye 30 dakika sonrası full oluyor içerisi. Ürün beğeniyorum sepete atıyorum zınk sepetimden çalınmış 😂😂😂önceden çok vardı internet ortamında bu durum artık düzeldi de kurtulduk.

Marketten aldıklarımı ekleyeyim azıcık ekonomi:🙂💸
Yeşil mercimek (500 gram)
Kısırlık bulgur (1.5 kg)
Muz (1kg)
Yeşil soğan (250 gram dolapta koktuğu için özellikle en en ince olanı aldım)
1 bağ maydanoz
500 gram kabak
350 gram kokteyl domates
4 kutu yaş mama
2 paket süt
2 paket ıslak mendil
1 paket Nescafe karamel (10'lu)

Sanki bir şey daha vardı ama fişe bakmaya üşeniyorum şuan 280 civarı tuttu. Sebze meyveyi tuketilecek kadar alıyorum stok yapılacak bir durum değil çünkü bozulmasına çürümesine yada dolapta bekletilmesine içim razı olmuyor.

Sabah beslenme

300 ml süt/1cay bardağı yulaf/10 gram whey/2 çilek

Öğlen beslenme

Sadece bir kase makarna

Akşam beslenme

Maş fasulyesi/yeşil mercimek başladım içine çok az kornişon turşu ekledim. Domates, yeşil soğan,maydanoz kürü üzüm,limon,nar ekşisi, 1 tatlı kaşığından az zeytinyağı,tuz kocaman bir tabak tükettim.

Çeyrek ekmek patates kızartması ve ballı hardal. Yağa dikkat ekmem lazım. 🙄

Gece beslenme

1 Orta muz

Spor olmadığı için fazla abanmak istemedim yemeğe.

Sonrasında çalıştım çalıştım. Gece otururken aklıma keratin bakımı geldi sürdüm biraz saçlarıma yarın kalanı yaparız denedim baya göz yakıyor.

Melatonin içtim gözlerim kapanıyor. Bebekler gibi uykuya kaçıyorum şuan. Bir rahatlatıcı müzik yada meditasyon ile uyku moduna geçiyorum. 😴✨

İşte geldim burdayım..🥳

Spor salonu hala bakımda bir adam akıllı baslayamadık.Yarın da kapalı olur 1 Mayıs dedim ama çok şükür değilmiş.

Bunların dışında kayda değer yaptığım şey sayısı ciddi anlamda az her gün 8 saat home Office çalıştım istikrarlı. (Ekmek parası 🙄)

Köpeciğime ev maması hazırladım full hafta sonu taze taze güzel güzel beslendi. Bende temiz beslendim dışarıdan zararlı besinim paket kahve ve cips oldu ama cips maksimum bir kâse kadar çok büyük değildi yani. Bu arada 4/5 ay önce yemiştim sanırım en son.

Keratin denedim ama ben beceremedim sanırım. 700 ml olanını sipariş vereceğim bu ay.
Saçıma cila yapmak için L'Oreal 7.11 aldım. Yarın yada salı günü yaparım bu işi.

Dolabımın %75 ini topladım derledim. Çekmece de aynı şekilde düzenlendi. Kışlıklar kaldırılacak olanları yıkadım. Yarın baza altı düzenleme ve kalan kısım var dolapta. Spor var bir de. 😌 Bakalım ne kadarını halledeceğiz.

Başka bir şey var mı?Unuttum mu sanmıyorum ama olursa eklerim. İyi geceler 🌙

Önce nasıl hissettiğimle mi başlasam yoksa neler yaptığımı mı yazsam diye uzun uzun düşündükten sonra nasıl hissettiğim ile başlamaya karar verdim. 🤍

HASSAS ...

Evet hayatımda hiç bu kadar hassas ve alıngan hissetmemiştim kendimi.
Anksiyete ile mücadele sürecim olan şu son dönemde erkek arkadaşım, arkadaşlarım ve evcil hayvanlar söz konusu olduğunda bu donemde aşırı hassas hissetmeye başladım.
Nedeni ise tahminimce ben böyle olduğum zamanlarda hep bu muhteşem üçlülerden destek alıp atlatmıştım. (Atlattığımı sanmışım.)
Şimdi ise beynim/algım/bilincim altı ve üstü dahil olmak üzere hepsi bu sorunu birileriyle değil tek başıma yenmek zorunda olduğumu biliyor normalde alınmayacağım davranışlara alınganlık göstermemi sağlayıp bu konu kapsamında onlardan bir şey beklemeyip kendim çözmem için bana yardımcı oluyor.
İkinci bir ihtimal ise daha önceki dönemlerimde yanımda olup katkılarıyla beni bulunduğum noktadan o anlık başka bir iyi hissettirecekleri noktaya taşıdıkları için suan bu konuya duyarsız kalmaları beni hassas hissettiriyor da olabilir. Emin değilim bu ikisinden birinden kaynaklı.

İSTENMİYORMUŞ HİSSİYATI

Bunu bana hissettiren arkadaşıma teşekkür ederim. Kendisi bu satırları okuyorsa buralarda takılıp ekstra teşekkür ederim. İçime dönüp bir neler oluyor? Dememi sağladığı için. Şuan küçük bir teşekkür evet ama ileride Allah izin verirse tadına varabileceğim güzelliklere sebep olduğu için daha da çok kucak dolusu teşekkür edeceğim. Bu dönemi hatırlayıp. 🌸

Yıllardır kendimle övünüp dururdum. İyi bir öğrenci, evlat (göreceli bu kısım),sevgili,akraba olamadım ama iyi bir arkadaş iyi bir dostum diye .. uzun yıllara ve bir çok anılara dayanır bu ilişkilerim. Ama beni tökezleten bir şey yaşadım çok açık açık yazamayacagım için kendime ve burayı olur da okuyan misafire yazıyorum bunu. Çok klasikleşmiş bir şey ama insanların sizi ne kadar sevdiğini söylediği süslü cümlelere bakmayın. Davranışlarına ve ne kadar, ne şartlarda zaman ayırdıklarına bakın. Bu anksiyete alınganlığından falan bambaşka bir şey. Gözlemlediğim süreç 5 ay gibi uzun bir süre. Beni silkeleyip kendime getirdiği için ve bunu uzaklaşıp beni yok sayarak yaptığı için cok şanslıyım.

Kurban bilincinde (rolünde) birisi değilim gayet sosyal çevresi olan, sağlam iletişim kurabilen bir yapıya sahibim. Yukarıda yazdıklarımdan dolayı bir anksiyete olmuş etrafındakilerden hıncını çıkartıyor vs. şeklinde algılanmak istemem.

5 yıldır bu manyak hastalıkla mücadele ediyorum erkek arkadaşım dışında bu hastalık sürecinde zaman zaman yanımda olan arkadaş sayım maksimum iki veya üçtür. Zaten şu dönem ki kadar en yüksek başlangıç noktasında kötü hissetmistim. Gerisi inişli çıkışlı çoğunlukla kendim halletmistim.

Neler yaptım ettim?

Pazartesi - salı - perşembe - cuma 4 gün spora gidildi .

Baza altındaki kışlıklar yerleştirildi. Kitaplar var onlar ayrıştırılıp geri dönüşüme gidecek.

Haftalık market alışverişi tamamlandı (bireysel ve köpeğim için 438 TL.)

Keratin bakımını tamamladım. Düzleştirici ile üzerinden geçmedim. Gayet yumuşak harika.

Saçımı hala boyayamadım. Bu hafta sonu planım arasında kendisi. Kuaför kas bıyık olayı da var.

Tırnak bakımı yapıldı.

Home Office zaten günlük devam ekmek parası.🙄

Bunların dışında zikirlerim düzenli Allah daim etsin. Anksiyete için konu açtım linkini aşağıya ekleyeyim belki birinin duaya ihtiyacı olur nasiplenir.

X