Elektronik Günlük

Evettttt..
Dönelim bakalım kürkçü dükkanımıza. 😃
Neler yaptım bakayım;
  • Su rutinim oturdu günde yaklaşık 2 litre su içebiliyorum.
  • Spor rutinimde düzende. Hatta ölçüm yaptırdım. Toplam omuz:97 cm. ///Göğüs:84/// Bel:74//// Basen toplam:97.
  • Kilo aynı ama yağ oranım düşmüş kasta artış olmuş. Güncel:54,2 kg.
  • Hayal panosu hazırladım. Bu insanı motive eden muhteşem bir şey.(Yazısını hazırlamaya devam ediyorum yetiştiremedik .🙄)
Aman aman aciliyeti olan bir konum yok şuanda yazımı tamamlamayı düşünüyorum ve sporda aynı şekilde devam edebilmeyi diliyorum. Şu sigara azaltma olayını buraya eklemeye cesaret edemedim hala çünkü kendimi tutamamaktan korkuyorum ama bakacağız.
Keşke şuan mesaide değil de izinde olsaydım duş alıp,kremlenip biraz miskinlik yapma ihtiyacım var.

Her şeyi bir bir düzelterek buraya dönmenin keyfi içerisindeyim. Aksiliklerin silsilesi bıraktı nihayet peşimi.
Spora düzenli olarak devam ediyorum incelmeler söz konusu fakat ocak sonrası ölçümüm var.
Burayı okuyanlara hayal panosu yazımı hazırlıyorum.Yarın akşama biter 31 aralık olmadan kolayca yaparsınız.
Nescafe bağımlılığımdan kurtuldum çok şükür.Sırada sigara var.
Etrafımdaki insanların hayatlarında güzel şeyler oluyor ve bu modumu çok yükseltiyor sevinçleri beni de mutlu ediyor.
En yakın zamanda en yakın barınağa gitmem gerekiyor sosyal medyada gördüklerim beni derinden üzdü.Sadece paylaşım yapmak yetmiyor ne yazık ki.😞 En yakın adrestekine ziyaret gerçekleştirip vaziyete bakmam lazım. Eli boş gitmemek için ay başını bekliyorum.

Kahvaltı yapıldı.(Hardallı patates salatası yaptım/ekmeksiz tükettim.)😋Yoğurt,mayonez,maydanoz ve hardalı damak zevkinize göre karıştırıp haşlanmış , soğumuş ve küp doğanmış patates karıştırıyorsunuz. Hızlı,pratik ve lezzetli oluyor ama sosu hep tada tada ayarlamanızda fayda var bence.
Güneş ile sabah yürüyüşü yapıldı.🥰
Terası yıkadım peşinden yağmur yağdı..😂😅
Akşam olmadan atayım dedim bitti yazım şükür.

Dayanamadım gittim semtimdeki barınağa bugün.
Yaklaşık 40 dakika önce eve girdim ancak sakinleşebildim. Elbette üzüleceğimi bilerek gitmiştim fakat tahminimden daha fazlası ile karşılaşınca eve girdiğim anda tutamadım gözyaşlarımı.

Fotoğraf çekimi kesinlikle yasakmış. (Niyetim olmadı zaten ama baştan uyarı yapıldı.)

Yaklaşık 14 köpek gördüm. (3 pitbull vardı ırk/cins ayırt etmem ama yasaklı kabul edilen ırkları toplamışlar bunu belirtmek adına yazdım.)

Temas kesinlikle yasak.

Dışarıdan herhangi bir mama vs kabul edilmiyor.

Sadece sakin olanlar günde bir saat kadar kafes gibi olan iki bölmeli odalarından çıkıp oynayıp geri konuluyor. Saldırgan mizaçlı olanlar tek başına kalıyor ve kafes oda dışına çıkarılmıyor anladığım kadarıyla. Sakin ve uyumlu olanlar boyutlarına göre adetlenmişler beraber kalıyorlar. Bu hafta bir çoğu ihbar üzerine gelmiş. Kısırlaştırma ve tedavi sonrası ihbar bölgelerine geri bırakılacağının bilgisini aldım. Orda olduklarından daha mutlu olacaklar sokakta eminim özellikle bunu melezler için yazabiliyorum çünkü onlar özgür doğdular bir kafes içerisinde yaşadıkları ızdırap bir evde beslenen köpek ile özgürlük açısından aynı olamaz. Evde beslenen için durum daha içler acısı çok kötü şartlarda olup sahiplerini gün gün saat saat beklediklerine eminim.

Yerler mermerdi kafesin ön kısmına tuvaletlerini yapıyorlardı. Çoğunun dışkısı birbirinden farklıydı köpeklerde rahatsızlığı en rahat dışkısından anlarsınız. Öndeki tuvalet ihtiyaçlarını giderdikleri kafesli kısmın girişini hortumla yıkadılar fakat bir çek çek ile çekilmedi. Köpeklerde mantar başlangıcına neden olan şeylerden biride vücutta ıslak kalan patilerdir ve kasık bölümleridir. Ki orta boy veya yavrular 3erli 4erli kalıyordu enfeksiyonlu olan olursa 4 ünü birden tehlikeye atmaktı bu.

Temizlik vazifesini yerine getiren orta yaşlı bir abi vardı.(Komşuymuşuz konuşunca farkettim.)Belki de bunun hatırına bu kadar detay verdi yoksa saat geç oldu deyip yollayabilirdi.

3lü kalan orta ırkın içinden (Temızlıkcı abı de 3 lü kaldıklarını düşünüyormuş görmemiş fındık kurdunu)minicik bir can geldi. Melez takribi 2/2,5 aylık kafa kısmında, burun kısmında ve arka bacaklarının en üst kısmında tüy dökülmeleri vardı. Size yemin edebilirim ki kemiklerini sayabilirdim o derece zayıftı. Abiye söyledim ben bunun burada olduğundan bile habersizdim dedi. Söz verdi yarın gösterecek veterinere. Karşımdaki insan biraz naif ve safça olduğu belli olan bir insan olduğu için üstüne gitmek istemedim.

Çığlıkları,ağlamaları,patilerini kafes arasından uzatma çabaları insanın ruhunu azaba sürüklüyor. Birini kurtarsam birinin bakışı gözümün önüne gelecek. Gerçekten sokakta olmaları orada olmalarından çok daha iyiymiş. Yasaklı ırk adı altında geçen pitbullarla alakalı soru soramadım. Ama topladıkları yere bırakmayacakları kesin o canları.

Diyeceğim o ki ne yaralarını sarabildim.. ne bir faydam oldu.
Hepimiz tellerin karşısında birbirimize baktık ağlaştık onlar dışına ağladı ben içime ağladım.
1 Tane iyi bir şey yapmama müsade etselerdi belki bu kadar kötü hissetmeyecektim onlara da iyi gelecekti belki de bu ama zindan arkasında suçlu ziyareti gibi saçma sapan bir ziyaret gerçekleştirdim ilk defa.
Lütfen sonuna kadar okuduysanız ne kadar dramatikleştirmişsiniz demeyiniz inanın o kadar hassas bir ortamdı ki sinirlerim hayli yıprandı toplamda 2saatte.

Tünaydın...
En son yazdığım mesaj bir hayli duygusal içerikli olsa da toparlandım.
Bu yıl güzel başladı hepimiz için manevi olarak bunu hissedebilmek iyi geliyor. İnşallah devamı bu yılı ve diğer yılları takip edecek. (Zamları düşünmedikçe.)
Uykum düzenim düzeliyor kendimi 6,5 saat uyumak rutinine alıştırıyorum. Mesaim dışında bana kalan 9,5 saatim oluyor bu şekilde ve daha dinç hissediyorum. Bir çok işi gün ortasına kadar bitiriyorum.
09:30 uyanış ve akabinde bir kahve ile kendimi terasa attım. Hava gerçekten çok güzel. İnsan karı özlüyor evet ama güneşin yeri ayrı güzel.
Sonrasında Güneş'in wc saati idi küçük bir turlama yaptık. Eve dönüp yemeğini verdim.
Yatağımı toplayıp terası yıkadım.
Mutfağa geçip bulaşıkları hallettim. Kahvaltı hazırladım.
Güneş ile oyun aktivetesi yaptım 30 dakika kadar. Bir dilim elma ile ödüllendirdim. Şuan ikimiz de serbest zaman dilimindeyiz pinekliyoruz. =)
Birazdan duş alıp bir gezmeye çıkarız. Dönüşte de ona duş aldırıp mesaime başlarım gibi duruyor.
Bu arada anksiyete ve panik atak ile alakalı bir yazı yazmak istiyorum bakalım.
Kendim için değil fakat Güneş için günlük rutin listesi hazırlayabilirim belki belki de haftalık. Eğer uyku düzenim 1 hafta içerisinde oturursa bir plan hazırlarım.

15 günde bir buraya uğrar olmuşum. 🙄
Sanırım daha sık ziyaret etmem lazım bu konumu zira yeni karar aldım. 😃

SİGARAYI AZALTIYORUM.

Bırakmak değil de neden azaltmak için uğraşıyorum izah edeyim:
''Bu konu hakkında çok yazılar okudum bırakanları, azaltanlar, şak diye içmeyi kesip kurtulanlar, medical veya bitkisel ilaç desteği alanlar çok çok çok insan varmış ne yazık ki.. 😥 Her birinin hikayesi ve bünyesi farklı olduğu için hikayelerindeki süreç ve sonuç farklı olmuş. Bırakmak tabi ki en iyisi lakin gözümü korkutmadan bu yola adım atmam gerektiğini düşündüğüm için azaltmayı tercih ettim. 10 yıllık aktif kullanıcı olduğum ve zaman zaman günlük 1 paketi bulduğu için tüketimim bunun üzerinden bir hesaplama oyunu gibi şimdilik ilerleyeceğim.''
Günlük olarak buraya notlar alacağım.

Uyku düzenim pekala yerinde şu anda.

Spora devam lakin hocadan bağımsız çalışmaya başlayacağım. Programımı kendim oluşturup sadece hareket için destek isteyeceğim eksilerini artılarını söyler zaten kendim için istediğim programda.

Bu ara çok yağlı ve karbonhidrat ağırlıklı beslendim bunun için beslenme listesi hazırlayacağım.

Su ile aram iyi fakat yine de dikkat etmem lazım 1,75 litre olmalı bazen 1,40 seviyesinde kalıyor.

Kitap okumayı unuttum desem yeridir 1 sayfa bile okusam yazmaya çalışacağım buraya.(Hatta şuan mesaimde başlayayım.)

Şimdi çalışmaya devam edeyim gece dönüp bugün yaptıklarımın adetlerini ve yarın yapacaklarımı yazarım. 👸

15 günde bir buraya uğrar olmuşum. 🙄
Sanırım daha sık ziyaret etmem lazım bu konumu zira yeni karar aldım. 😃

SİGARAYI AZALTIYORUM.

Bırakmak değil de neden azaltmak için uğraşıyorum izah edeyim:
''Bu konu hakkında çok yazılar okudum bırakanları, azaltanlar, şak diye içmeyi kesip kurtulanlar, medical veya bitkisel ilaç desteği alanlar çok çok çok insan varmış ne yazık ki.. 😥 Her birinin hikayesi ve bünyesi farklı olduğu için hikayelerindeki süreç ve sonuç farklı olmuş. Bırakmak tabi ki en iyisi lakin gözümü korkutmadan bu yola adım atmam gerektiğini düşündüğüm için azaltmayı tercih ettim. 10 yıllık aktif kullanıcı olduğum ve zaman zaman günlük 1 paketi bulduğu için tüketimim bunun üzerinden bir hesaplama oyunu gibi şimdilik ilerleyeceğim.''
Günlük olarak buraya notlar alacağım.

Uyku düzenim pekala yerinde şu anda.

Spora devam lakin hocadan bağımsız çalışmaya başlayacağım. Programımı kendim oluşturup sadece hareket için destek isteyeceğim eksilerini artılarını söyler zaten kendim için istediğim programda.

Bu ara çok yağlı ve karbonhidrat ağırlıklı beslendim bunun için beslenme listesi hazırlayacağım.

Su ile aram iyi fakat yine de dikkat etmem lazım 1,75 litre olmalı bazen 1,40 seviyesinde kalıyor.

Kitap okumayı unuttum desem yeridir 1 sayfa bile okusam yazmaya çalışacağım buraya.(Hatta şuan mesaimde başlayayım.)

Şimdi çalışmaya devam edeyim gece dönüp bugün yaptıklarımın adetlerini ve yarın yapacaklarımı yazarım. 👸
Dün gece uyuya kalmam kaç puan ? 😄

Sigara: 9 adet. (Bence 15/16 tane içen biri için ilk gün çok iyi başlangıç oldu.)✅
Su: 1.60 litre yine 1,75 altında kaldık neyse.. ❌
Kitap: 10 sayfa (Yeniden dönüş için ideal.)✅
Spor: 45 dakika kardiyo.✅

Bugün boştayım Güneş ile sabah yürüyüşümü tamamladık çoktan akşam yürüyüşümüz var bir de akşam arkadaşıma yatılı misafir olarak gidiyorum onun dışında başka bir aktivitem yok. Duş alıp hazırlanırım saat 7 gibi akşam yürüyüşümüzü tamamlayıp arkadaşıma geçerim.👸🏻

Evet nerede kalmıştık?

Sigara: 11 adet (Kötünün iyisi.)✅
Su:2 litre (Tebrikler!)✅
Kitap: 14 sayfa (Ha.. gayret kızım.)✅
Spor:11.000 adım (Sporum yoktu bugün buna rağmen iyi oldu.)✅

Bitki Çayı: Bunu eklemek zorundayım bazı sorunlardan dolayı düzenli kullanmam lazım. ✅

Gece yapılacaklar listesi
  • Zeytinyağlı yaprak sarması hazırlamak. (Cumartesi arkadaşıma götüreceğim sarıp bırakacağım yarın gece pişiririm.)
  • Cilt bakımı.
Yarın yapılacaklar listesi
  • Cuma / cumartesi / pazar tüketeceğim öğünlerin beslenme listesini oluşturmam lazım ve alışverişe çıkmalıyım.
  • Kardiyo + bacak çalışmalıyım sporda.
  • 8 saaat mesaim var.
Hadi bakalım kolay gelsin..

Maşallah 10 gün olmadan dönmüşüm.. 😅
10 gündür neden burada olmama nedenim çok güzel bir köpecikti. 😋
21 Ocakta İstanbul'da başlayan kar ile beraber akşam üzeri saat 16:50 sırasında camdan dışarıyı izliyordum tin tin koşan bir hanımefendi gördüm tahmini 7 aylık civarı melez bir şeydi. Koşup geçince camdan göz hizamdan kayboldu. Saat 17.15 sırasında tekrar kar hızlandı mı diye cama çocuk gibi yapışınca bu minik hanımefendi, kartonu dik konuma almış içinde yatıyordu kemık suyu kaynatıp içine köpek maması koyup yanına indim hiç yüzümüze bakmadan mamayı ve beni geri çevirdi. Üzüldüm tabi.. Anneme durumdan bahsettim kar hızlanırsa al dedi içeriye. Durur muyum tabi ki durmadım kuzenimi aradım ebat olarak kaldırabileceğim kiloda değildi her ne kadar yavru da olsa ağırdı ve kutudan asla çıkmak istemiyordu. 19:00 gibi kuzenim geldi, soğuktan eller buz tutmuş kaskatı kesilmişti Miniş'in. Güneş görür görmez oynamak istese de Miniş Hanım'ın dermanı yoktu. Güzel kızım o kadar üşümüştü ki tüm geceyi su içerek,uyuyarak ve kusarak geçirdi. Ufoyu açıp başında bekledim çokça saat. Kalorifer yetersiz gelmişti üşüttüğü için. 2. gün kendisinin regli başlangıcında olduğunu anladım =(. Sancısı vardı ve insan gibi kasılıp ağrılar çekiyordu. Yemesi biraz daha düzelmişti ama yine kustu. Bol bol su içmesine dikkat ettim ve hep sıcakta tutup yatak hazırladım ona. 3. Gün kusma durdu ağrıları devam etti mamaya kaşık ucu ile zerdeçal attım çünkü bağışıklığının güçlenmesi lazımdı ve içten bir iltihap vs durumu varsa bunun önüne geçmeliydim. Mamasını sindirilebilir olması için tüketilebilir hindistan ceviziği yağı ile verdim olası sorunlara karşı Güneş ve Miniş tüm süreç boyunca organik sirke(makul miktarda) katılmış içme suyu tükettiler. 4.gün güzel kızım minik minik damlalar ile reglisine devam etse de artık koşuyor ve oynuyordu. Salı akşamı(5.gün) hep birlikte dışarıya çıktık Güneş,ben , Miniş ve kuzenlerim.
Gayet karlarda oynadık eğlendik ve eve döndük.
6. gün mutlu mesut devam ederken ilk geldiği günden bugüne koyduğum ilanlardan kendisine 1 tane bile dönüş olmadı. Sebebi melez/tabiri caizse sokak köpeği diye istenmedi.
Barınağa bırakmayı istemedim nedeni ise gayet belliydi en son yaptığım ziyaretten sonra oranın o hayvanlar için bir hapishaneden farkı olacağını düşünmüyordum.
7. gün Miniş ile sokağa çıktık yeniden arkasına bakmadan kaçtı gitti =). Burada bunu yazarken gerçekten gülüyorum çünkü bu kadar mı sevemedin kızım beni diyorum hala =).(Çok ilgiye boğduğum doğru). Akşam mesaime bir saat kala Güneş ile sokağa çıktık aradık taradık yok. Yemeğimde yeniden çıktık aradık taradık yok. Mahalleden çocukların köpek geliyor sesi ile indim yine aşağı baktım yok. Tamam dedim gitti kayboldu bu köpek.
28 inin akşamında balkonda çöp kovasına çöp atarken kafamı sokağa çevirince ne göreyim ? Minişşşş....
Ciyak ciyak sesimle Minişşş dedim anında 4. kattaki beni görmesi bir oldu 2/3 saniye ben şokla baktım o hangi duygu ile baktı bilemem yine vın... 😂Kuzenime dedim sende bir keramet var bak sen geldin Miniş geldi yine. Anında o,ben ve Güneş sokağa fırladık. Hanımefendi kendisine kocamannnn bir kanka bulmuş onunla tin tin koşmalara başlamış.//Yüzümüze bile bakılmadı.🤭 Açlığı konusunda bir endişem hiç olmadı çok şükür buradaki esnaflar ve insanlar obez olmalarına yardımcı olacak kadar çok beslerler köpekleri. Üşür,ağlar özler vs dedim tek taraflı bağı ben kurmuşum. 😄 Yine de hayatımın en güzel ve huzurlu 1 haftasını yaşattın bana güzel kız. Keşke daha fazlasını yapabilseydim..
Valla bu süre zarfında 1 sayfa kitap okumadım.
Ne kadar su içtim bilmiyorum..
Spor salonumuz hep kapalıydı hocalara tatil vermişler.
Varsa yoksa 2 hayta ile ilgilendim,eğlendim ve muhteşem geçti. Bir canın yeşermesine sebep olabilmek insana tarifi mümkün olmayan duygular hissettiriyor.
Aaaa en önemlisi bana şükretmeyi hatırlatan bu kıza çok çok çok teşekkkür ederim uzun süre sonra hayatımda en çok şükrettiğim dönemdi.

Çooook uzun bir süre sonra yeniden merhaba canım günlük. ❤️

Fazla bir değişiklik yok şuan hayatımda lakin keyifler yerinde spora devam. Anksiyete sıfır atak yok çok şükür hatta bununla alakalı bir anksiyeteyi tanımamız için bir yazı bile yazdım. Devamı gelecek.✨

Aylardan sonraaa yıllardan sonra..
Yok yok yıl olmadan dönmüşüm buraya şuan çok şükür.
Yazmayı çok özledim ne blog ne burası. Hiç bir şey yazmadım arada bir A4 kağıda içim sıkılınca yazdım.
Beni mecburiyete sokan hiç bir şeyi kendime vird edinmedim. Burada da zaman zaman bunalıma girip uzaklaştım yazmaktan görev gibi geldigi vakit topuklamış oldum. İçimden geldiği vakit yazacağım sadece sonuçta elektronik günlüğüm sadece.🤍
Aslında şuan uykudan gözlerim kapansada hissettiklerimi daha saf şekilde ifade edebileceğimi düşündüğüm için başladım yazmaya.
"Hepimizin dertleri neden farklı koca dünyada?"Dert dert ise hepimize dert olması gerekmez mi? Birimize dert gelen neden diğerine denk geldiğinde dert olmuyor? Başımıza gelen olaylara bakış açımız ve o olayı karşılama biçimimizden dolayı dert niteliğinde görmemizden kaynaklı olduğu için muhtemelen...
Bugün çok sevdiğim arkadaşımla küçük bir gezi yaptık ruhuma,kalbime ve zihnime çok iyi geldi anı olsun bir fotoğraf bırakayım burayada.

İyi geceler.

🤍

Eklentiler

• IMG_20221009_182210.jpg
    IMG_20221009_182210.jpg
    155,7 KB · Görüntüleme: 59
06:30 da uyanarak sivrisinek ile muhabbet ettik bu sabah biraz gitmesini istedim kendisinden gitmedi. 🤭 Karnını baya bir doyurmus iki kol bileğimden sonra bana sataşmadı bende 10:40 'a kadar uyumuşum.
Kalkıp bir kahve yaptım. Ardından kahvaltı ve Güneş ile tuvalet yürüyüşü derken eve geldik 12:30 gibi. Geri dönüp bir elektrik süpürgesi çalıştırıp balkon yıkadım.

*Aşırı kilo verdiğim için kendimi pek mutlu hissedemiyorum 51.50 kg görünüyor tartıda ama aynada sanki 47-48 gibi duruyor bu nedenle yulaflı ikinci kahvaltımı hazırlayacağım birazdan ve matımı serip bazı egzersizlerini yapacağım.

*Güneş ile yeniden oyun saati düzenleyeceğiz dışarıya parka çıkacağız.

*Eve gelip makyaj yapıp giyinip çıkacağım akşam arkadaşımla buluşacağız.

*Eve döndüğümde ise salavat ve Esmaü'l Hüsna zikirlerine başladım onları tamamlayacağım.

*Aşırı kilo verdiğim için kendimi pek mutlu hissedemiyorum 51.50 kg görünüyor tartıda ama aynada sanki 47-48 gibi duruyor bu nedenle yulaflı ikinci kahvaltımı hazırlayacağım birazdan ve matımı serip bazı egzersizlerini yapacağım. ✅ Yediklerimi yazacağım bu nedenle canı çeken veya hamile olan herkesten şimdiden toplu özür dilerim.😶
Sabah 1.kahvalti yarım ekmek kaşarlı tost.
Sabah 2.kahvalti yulaf/muz/protein tozu/süt dörtlüsü./Spordan dolayı bazı günler çift kahvaltı yapmam gerekiyor.
Öğlen yemeği mantı.
Ara öğün 12/13tane üzüm.
Akşam yemeği 7 yemek kaşığı pilav,3 yemek kaşığı patlıcan yemeği,2 yemek kaşığı salata.

*Güneş ile yeniden oyun saati düzenleyeceğiz dışarıya parka çıkacağız.✅ 1 saat koştuk çocuklarla oynadık bana kardiyo ona eğlence oldu.😂

*Eve gelip makyaj yapıp giyinip çıkacağım akşam arkadaşımla buluşacağız.✅

*Eve döndüğümde ise salavat ve Esmaü'l Hüsna zikirlerine başladım onları tamamlayacağım.✅
1000 salavat ve 252 adet El-Kebir zikri tamamlandı çok şükür.
Bonus olarak iki litrede su içmişim ve bitki cayımı da usenmeden hazırladım içtim.🤍

Eklentiler

• IMG_20221010_185000.jpg
    IMG_20221010_185000.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 77
Reglinin karın ağrısı ile güne merhaba dedim bu sabah 09:50'de. Kasıklarımda baskı hissediyorum yürümemi biraz engelliyor Allah'tan yapacak çok işimiz yok bugün. 🙂

Hafif bir kahvaltı yaptım ama gerisi mecburen fazla ve sağlam olmalı. Regliyken midem bulanıyor bazen yemek yemek zulüm gibi geliyor ama bir tık dikkat etmeliyim.

Bugün sadece esneme hareketleri var. Vücudum bunu istiyor belli ki.

Markete gideceğim. Saç boyası almam lazım dipler fora şuan. Kahvede alırım o da bitmiş.
Aktara ugramam lazım bitki çaylarım bitmiş.

Akşam arkadaşımla buluşacağız.

Eve dönüştede duş alıp zikirlerimi tamamlarım.

Hafif bir kahvaltı yaptım ama gerisi mecburen fazla ve sağlam olmalı. Regliyken midem bulanıyor bazen yemek yemek zulüm gibi geliyor ama bir tık dikkat etmeliyim.✅ Sabah kahvaltısında iki yumurtalı omlet/biraz beyaz peynir/ domates/zeytin yemiştim. Öğleyi boş geçtim akşam ise dolu dolu büyük servis tabağında makarna ve küçük porsiyon salata yedim. İlave olarak normal bir porsiyon patlıcan yemeği.Arada cips atıştırdım. Biraz sağlıksız oldu ama regli günümün özgürlüğüne verelim bunu.

Bugün sadece esneme hareketleri var. Vücudum bunu istiyor belli ki. ✅ Sadece 10 dakika yapıldı ve otobüs kullandığım halde bugün 4 bin adım atmışım.
Markete gideceğim. Saç boyası almam lazım dipler fora şuan. Kahvede alırım o da bitmiş.✅ İstediğim bir tonu bulamadım onun için sadece bir kutu aldım. İki farklı tonu karistiriyorum kutu boyada. Kahveye yine zam gelmiş neyse olumlusunu düşünelim.😶
Aktara ugramam lazım bitki çaylarım bitmiş.❌ Kullandığım otobüsün ters yönünde kaldı aktar. Yarın alacağım. Bugüne yetecek kadar varmış çayım çok şükür. 🙂

Akşam arkadaşımla buluşacağız.✅

Eve dönüştede duş alıp zikirlerimi tamamlarım.✅ İslamiyet'in en güzel yönlerinden biri de regli olduğun halde bazı ibadetlerine devam edebilmek. Zikir de bunlardan birisi. Zikirlerimi fotoğraf olarak atacağım inşallah silinmez siteden.

Eklentiler

• IMG_20221012_003347.jpg
    IMG_20221012_003347.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 58
Bugün farklı olan hiç bir şey yaşamadım. Plansız dümdüz bir gündü.
Karbonhidrat ağırlıklı beslendim.
Aktara yine gitmedim bitki çayım yetti çünkü. Yarın uğrarım aktara büyük ihtimal.
Bu gece kuru fırçalama yapmayı düşünüyorum vücut için. Duştan hem önce hem sonra yapacağım.
Zikirlerimi tamamladım aşağıya fotoğrafını eklerim.

Eklentiler

• IMG_20221012_211038.jpg
    IMG_20221012_211038.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 62
Uyanış 09:50 ☀️
Bu ara yemek yemekte sorun yaşıyorum yine iştahsızlık baş gösterdi. Bugünde az yedim maalesef ki. Havalar iyice soğuduktan sonra düzelir diye ümit ediyorum.☹️

Sabah: 1 poğaça - 1 kahve.
Öğlen: Çeyrek ekmek sandwich -1 kahve.
Ara öğün: Küçük kase makarna salatası.
Akşam: 1 tabak bulgur pilavı - 1 kase cacık- 2 yemek kaşığı pırasa yemeği - 3 yemek kaşığı salata.
Bu yazdığım besin ve yemekler çok sağlıksız görünse de ev yemekleri yada evde hazırlanan hamur işleri oldukları için içim bir nebze rahat.Kilo almak bazıları için çok kolay iken benim gibi olanlar için zaman zaman işkenceye dönüşüyor. Zorlamadan yavaş yavaş ilerlemek istiyorum. Sağlıkla inşallah. 🥤

Regli olduğum için sadece yürüyüş ile devam ediyorum spora 8800 adım atmışım bugün.🤍

Bugün 1453 Panorama'ya gezmeye gittik.🌾

Zikirlerimi tam tamamlayamadim. Salavatta küçücük eksiğim kaldı. 😶(44 salavat eksik günde 1000 tane çekecektim bir ay boyunca 😑)

Aktara uğradım eksikleri aldım.🙂
Bitki cayımı içip uyuyacağım düzenimin istikrarı olur inşallah.🤍

Eklentiler

• IMG_20221014_010316.jpg
    IMG_20221014_010316.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20221013_122809_1.jpg
    IMG_20221013_122809_1.jpg
    139 KB · Görüntüleme: 59
X