Elektronik Günlük

Bukre11

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
1.447
2.018
Her okuyucuya toplu bir ''merhabaaaaaaa..''

Kişisel gelişim bölümünde çok çok farklı konular olduğu kadar elektronik günlük niyetiyle kullanan bir çok arkadaşıma rastladım bu bölümde.
Çoğu kişi çeşitli nedenlerden yarım bıraksa da kendilerinden ilham alarak bazı günler bir kaç işimi halletmeme yardımcı oluyorlardı okuduğum zaman. Yazmayı severim belki yapılacak bazı işlerimi yazarsam kendimi bu alana sorumlu hissederek üşenmeden yerine getirebilirim.
Sadece mecburiyet gibi görünenleri değil keyfi olarak yaptıklarımı da elektronik günlüğüme eklerim.
''Elektronik günlük'' bu tanımı çok sevdim.

Aslında bugün fazla yapacak işim yok. Başlamak için en doğru gün bugün sanırım.😊

Yapılacaklar ;
  • Blog siteme 2 adet burç yazımı tamamlamak.
  • Markete gitmek.(Uzak bir market var oraya kadar yürürsem Hıdırellez dileğimi de denize atarım belki.😍)
  • The Bold Type adlı diziden 3 bölüm bitirmek.
  • Terası yıkamak.

Konu hayırlı olsun 😊

Gerçekten burada konu açıp bilgilendirme yapmak insanı motive ediyor, tetikliyor.
Umarım faydasını görürsünüz 😍

Her okuyucuya toplu bir ''merhabaaaaaaa..''

Kişisel gelişim bölümünde çok çok farklı konular olduğu kadar elektronik günlük niyetiyle kullanan bir çok arkadaşıma rastladım bu bölümde.
Çoğu kişi çeşitli nedenlerden yarım bıraksa da kendilerinden ilham alarak bazı günler bir kaç işimi halletmeme yardımcı oluyorlardı okuduğum zaman. Yazmayı severim belki yapılacak bazı işlerimi yazarsam kendimi bu alana sorumlu hissederek üşenmeden yerine getirebilirim.
Sadece mecburiyet gibi görünenleri değil keyfi olarak yaptıklarımı da elektronik günlüğüme eklerim.
''Elektronik günlük'' bu tanımı çok sevdim.

Aslında bugün fazla yapacak işim yok. Başlamak için en doğru gün bugün sanırım.😊

Yapılacaklar ;
  • Blog siteme 2 adet burç yazımı tamamlamak.
  • Markete gitmek.(Uzak bir market var oraya kadar yürürsem Hıdırellez dileğimi de denize atarım belki.😍)
  • The Bold Type adlı diziden 3 bölüm bitirmek.
  • Terası yıkamak.
Yapılanlar;
  • Blog sitem için 2 burç yazımı tamamladım.✅
  • Uzaktaki markete gidemedim🥺 yakındaki marketten süt,yulaf,bitter çikolata,roll on ve ped aldım.❇️
  • 3 bölüm the bold type izlendi.✅
  • Teras yıkandı✅.
  • Hızımı alamayıp ıspanak pişirdim 🤗🥬✅

Güne ekşi sözlükte “evde köpek beslemek” konularının yorumlarını okuyarak başladım.
Canım oğlum Güneş daha 3ay 3 haftalık ve yaklaşık 50 gündür benimle 🥰
Her gün onun bakımı hakkında birşeyler okuyup öğreniyorum. Karşılığında ise bolca öpücük alıyorum😃
Hayatıma girdiğinden beri anksiyetem azaldı. Meğer ne kadar gereksiz olayları kafamda büyütüyormuşum dedim kendime😇

Yapılacaklar listesi;
  • 8 saat çalışmak. (Home office olarak)
  • 30 dakika Güneş’e komut eğitimi.
  • Kişisel bakıma zaman ayırmak.
  • Avokado ezmesi hazırlamak.
  • En az bir bölüm dizi izlemek.

Güne ekşi sözlükte “evde köpek beslemek” konularının yorumlarını okuyarak başladım.
Canım oğlum Güneş daha 3ay 3 haftalık ve yaklaşık 50 gündür benimle 🥰
Her gün onun bakımı hakkında birşeyler okuyup öğreniyorum. Karşılığında ise bolca öpücük alıyorum😃
Hayatıma girdiğinden beri anksiyetem azaldı. Meğer ne kadar gereksiz olayları kafamda büyütüyormuşum dedim kendime😇

Yapılacaklar listesi;
  • 30 dakika Güneş’e komut eğitimi.
  • Kişisel bakıma zaman ayırmak.
  • Avokado ezmesi hazırlamak.
  • En az bir bölüm dizi izlemek.
Dün uyuya kaldığım için geri dönememişim siteye 😂
Uyandığımda Güneş'e mama vermek için kalkıp terasa geçtim mamaya karınca girmiş fakat kabilece girmişlerdi. Daha önce başıma gelmediği için çok şaşırdım gördüğümde ve ağzı toka ile bağlıydı. Sanırım şeker pancarı kontrası fazlaydı. Birazda huylanırım. mecburen 1 saate yakın alanı temizledim. Mamayı ev kapısının önüne çıkarttım. Aslında sinirden ağlamam lazımdı 😂kendime dedim sakin ol ne karıncaların ne senin ne Güneş'in ne de şeker pancarlarının suçu var. Bak hareket ettin, yeni bir şey öğrendin demek ki yanlış muhafaza ediyorsun. Temizliğim biter bitmez acil mama siparişi verdim uygulamadan.
  • 30 dakika Güneş’e komut eğitimi. ✅
Otur ve zıpla eğitimini tamamlamıştık. Yavru olmasından kaynaklı çok enerjik olduğu için dün ilk defa bekle eğitimini başarı ile gerçekleştirdik. Biraz oyunlarla yorup sonra eğitime geçince daha başarılı olunduğunu fark ettim.
  • 8 saat çalışmak. (Home office olarak) ✅
Bu maddeyi es geçebilme sansım henüz yok 😒
  • Kişisel bakıma zaman ayırmak. ✅
Saçlarım uzun,gür fakat ince telli olduğu için birbirine çok dolaşıyordu. Procsin boom butter bu soruna çare oldu gerçekten bakımlı gösteriyor. Dün duştan sonra kullandım. Kokusu da mis gibi.
Yaz gelmeden biraz bacaklarımın beyazlığı kırılsın diye Nivea Q10 bronzlaştırıcı kullandım. 1 hafta düzenli kullanırsam işe yarayacak gibi duruyor.

• Avokado ezmesi hazırlamak. ✅
Klasik limonlu tarifle denedim. Fena olmadı 😊
  • En az bir bölüm dizi izlemek.✅
The Bold Type e devam ediyordum. 1 Bölüm izlemişim. 2.de uyuyakalmışım 😂 İnsan dizi izlediğini de yazar mı? Kendini şartlar mı? Diyebilirsiniz. Dikkat dağınıklığım olabiliyor çok çok sevmiyorsam o an uğraştığım veya izlediğim şeyi bırakabiliyorum ve verim alamıyorum. Bu nedenle benim için önemli bu konu 👍

Dün uyuya kaldığım için geri dönememişim siteye 😂
Uyandığımda Güneş'e mama vermek için kalkıp terasa geçtim mamaya karınca girmiş fakat kabilece girmişlerdi. Daha önce başıma gelmediği için çok şaşırdım gördüğümde ve ağzı toka ile bağlıydı. Sanırım şeker pancarı kontrası fazlaydı. Birazda huylanırım. mecburen 1 saate yakın alanı temizledim. Mamayı ev kapısının önüne çıkarttım. Aslında sinirden ağlamam lazımdı 😂kendime dedim sakin ol ne karıncaların ne senin ne Güneş'in ne de şeker pancarlarının suçu var. Bak hareket ettin, yeni bir şey öğrendin demek ki yanlış muhafaza ediyorsun. Temizliğim biter bitmez acil mama siparişi verdim uygulamadan

Bu sıralar karıncaların çıkma mevsimi mi nedir benim de mutfağımı bastılar.
Şekerliğimin içine sülalecek toplanıyorlar.
Tarçın falan döktüm ama hala ufak tefek var.
Çok sinir bozucu bir durum.

Güneş'e selamlar 😆

Bu sıralar karıncaların çıkma mevsimi mi nedir benim de mutfağımı bastılar.
Şekerliğimin içine sülalecek toplanıyorlar.
Tarçın falan döktüm ama hala ufak tefek var.
Çok sinir bozucu bir durum.

Güneş'e selamlar 😆
İlk gördüğümde yüzümün halini gerçekten görmeliydin 😁
Güneş'in odası terasta orayı yazın her gün temizlemeyi günlük rutin haline getirmeliyim. 1 Hayvan için 100 hayvan öldürmek gerçekten üzüyor beni ama başka çarem yok hayvanı ısırmışlar deli gibi ağlıyor. (Pire değil hem dışarı çıkmıyor hem iç dış parazit hem sprey koruyucu kullanıyorum evde olmamıza rağmen hem de kontrol ediyorum her gün tertemiz çocuk.)
En etkili karınca ilacını bulup geldikleri yeri tespit edip koymam iyi olacak bence sende öyle yap. Granül alıp yanına bir küp şeker koymak en iyisi. Günlük temizleme yaparsam çözerim sanırım.

Onunda selamı var ablası öpücüklendin kendisi tarafından 💖

8 Mayıs 2021 bugün önemli bir gün ama inatla ne önemi olduğunu hatırlayamadım 🙄
Umarım birinin doğum günü çıkmaz 😃
Yağmurlu havaları anksiyete sürecimden beri sevmezdim ama öncesinde gri,kasvetli,gök gürültülü havalara aşıktım. Her ne kadar gök gürültüsü olmasa da bugün bu hafif ılık,gri ve yağmurlu hava beni mutlu etti. Eski beni hatırlattı bana ''anksiyetesiz beni''. Sakin ve huzurlu hissetmek o kadar güzel bir duyguymuş ki bunun kıymetini anladım bu süreçte.

Terası yıkadık yine yağmur olsa da. Birazdan mesaim başlayacak geceye kadar sürecek. Home office olmanın faydası yollarda zaman kaybetmemekmiş. Yataktan düşsen iştesin.🤣

Yapılacaklar listesi:
  • Güneş'i gece yıkamak.
  • 1 bölüm dizi izlemek.
  • 1 blog yazısı yazmak (Sıra balık burcunda çok az tanıdığım balık burcu var bu yazı beni zorlayabilir bakalım.)
  • Kadir gecesi olduğu için duş alıp dua ederek ibadete zaman ayırmak (Süre belirtmem saçma olur içimden geldiği kadar yapmak istiyorum bunu inşallah hakkınızda hayırlı olan her duanızın karşılığını alırsınız.)
Belli ki sabah 5 e kadar uyanığım bugün 😂 hadi başlayayım.

8 Mayıs 2021 bugün önemli bir gün ama inatla ne önemi olduğunu hatırlayamadım 🙄
Umarım birinin doğum günü çıkmaz 😃
Yağmurlu havaları anksiyete sürecimden beri sevmezdim ama öncesinde gri,kasvetli,gök gürültülü havalara aşıktım. Her ne kadar gök gürültüsü olmasa da bugün bu hafif ılık,gri ve yağmurlu hava beni mutlu etti. Eski beni hatırlattı bana ''anksiyetesiz beni''. Sakin ve huzurlu hissetmek o kadar güzel bir duyguymuş ki bunun kıymetini anladım bu süreçte.

Terası yıkadık yine yağmur olsa da. Birazdan mesaim başlayacak geceye kadar sürecek. Home office olmanın faydası yollarda zaman kaybetmemekmiş. Yataktan düşsen iştesin.🤣

Yapılacaklar listesi:
  • Güneş'i gece yıkamak.
  • 1 bölüm dizi izlemek.
  • 1 blog yazısı yazmak (Sıra balık burcunda çok az tanıdığım balık burcu var bu yazı beni zorlayabilir bakalım.)
  • Kadir gecesi olduğu için duş alıp dua ederek ibadete zaman ayırmak (Süre belirtmem saçma olur içimden geldiği kadar yapmak istiyorum bunu inşallah hakkınızda hayırlı olan her duanızın karşılığını alırsınız.)
Belli ki sabah 5 e kadar uyanığım bugün 😂 hadi başlayayım.
Gözlerimden uyku akıyorrrr..

Yapılacaklar listesi:
  • 8 saat çalışmak. (Home office olarak)✅ Mecburum zaten :KK66:
  • Güneş'i gece yıkamak. ❎ Hava yağmurlu olduğu için erteleme kararı alındı yarına.
  • 1 bölüm dizi izlemek. ❎ Malesef bir dizi yerine bir program izledim. Bu sayılır mı sayılmaz mı bilemedim onun için saymamaya tercih ediyorum.
  • 1 blog yazısı yazmak (Sıra balık burcunda çok az tanıdığım balık burcu var bu yazı beni zorlayabilir bakalım.) ✅Balık burcu yazım bitti. Endişe duydum çevremde çok az balık olduğu için yetersiz kalacağımı düşündüm ama gayet hoş oldu bence ❤️
  • Kadir gecesi olduğu için duş alıp dua ederek ibadete zaman ayırmak. ✅ Çok şükür.
İyi geceler 🌒

Bugün pazar ve kendime ödülüm.
Yapılacak listem yok 😀
Yine de gece bugün tüm yaptıklarımı yazarım 😇

Bugün pazar ve kendime ödülüm.
Yapılacak listem yok 😀
Yine de gece bugün tüm yaptıklarımı yazarım 😇
Yapılacak listem olmadan da verimli bir gün geçirdim sanırım 😅

Yaptıklarım ✅

• 8 saat boyunca home office çalıştım. (Mecburuz😊)
  • Güneş'i (köpeğim♥) yıkadım.
  • Terası yıkadım.
  • 1 Tül yıkayıp taktım.
  • 2 bolum dizi izledim. (The Bold Type)
  • 1 bolum belgesel izledim.(Su savaşları)

Ramazan sonrasında evde spora başlamayı düşünüyorum. Bunun için araştırmalar yapmaya başladım. Birde günlük ne kadar su içtiğimi buraya not alacağım az tüketiyorum.😒 Erken kalkma düzenimi oturtmaya çalışıyorum bir de. Şimdilik iyiyiz hadi bakalım sabah ola hayrola iyi geceler
╰(*°▽°*)╯

Uyku düzenim oluştu sanırım bu beni en mutlu eden şeylerden birisi 😋
10:00 da uyandım.
Yapılacaklar listesi hazırlamak için biraz geç kaldım sanırım ama olsun bu süre zarfında dışarıdaki işlerimi hallettim.
Markete çıktım ve fırına uğrayıp geri döndüm. Evi toparladım biraz.

Yapılacaklar listesi
  • 8 Saat çalışmak.
  • Blog sitem için bilinçaltı konulu yazımı yazmak.
  • 1 bölüm dizi izlemek.

Uyku düzenim oluştu sanırım bu beni en mutlu eden şeylerden birisi 😋
10:00 da uyandım.
Yapılacaklar listesi hazırlamak için biraz geç kaldım sanırım ama olsun bu süre zarfında dışarıdaki işlerimi hallettim.
Markete çıktım ve fırına uğrayıp geri döndüm. Evi toparladım biraz.

Yapılacaklar listesi
  • 8 Saat çalışmak.
  • Blog sitem için bilinçaltı konulu yazımı yazmak.
  • 1 bölüm dizi izlemek.
Yapılacaklar listesi
  • 8 Saat çalışmak. ✅
  • Blog sitem için bilinçaltı konulu yazımı yazmak.❎ Mesaim gereğinden fazla yoğun geçtiği için blog yazımı yazamadım.
  • 1 bölüm dizi izlemek. ✅ The Bold Type izledim.

10 Mayıs ve 11 Mayıs tarıhlerı kendımce gunum donse de dısıplınımı sarsakladıgımı dusunerek kendıme 12 Mayıs ıcın sağlam bir liste hazırlamak ıstıyorum.

Yapılacaklar listesi
  • Saç kesimi,boyama ve tırnak bakımı.(Evde)
  • Terası yıkamak.
  • Güneş ile bir saat full oyun oynamak.(Dısarı cıkacagım ıcın onu ıyıce yorup uyutuyorum sıkılmasın dıye.)
  • Arkadasıma ugramam gerekıyor yurume mesafesınde ve bana ıhtıyacı var aılesı burda olmadıgı ıcın acıklayamayacagım nedenden dolayı ona gıtmelıyım.
  • Donuste market alısverısı.
  • Çekmecelerımı duzenlemem lazım.
  • 10 Mayıs tarıhınde yazmadıgım yazımı yazmalıyım.
  • 1 tane belgesel + 1 bolum dızı
Bazı ınsanlara bu yazdıklarım onemsız veya komık gelebılır. Terası yıkayacagını da yazar mı ınsan dıye 🤣 Gorev bılıncımı gelıstırmek ıcın yazıyorum. Düzen ve rutın olunca sorumluluk duygum gelısıyor hayıflanmıyorum bu sayede. Benım gorevım bu dıyorum evdekı gorevım yemek yapmak olsa vs onu da yazardım 😀 Arada yapıyorum o ayrı. Ailemle yasıyorum. Sorumluluklarım daha farklı seyler. Daha cok maddı tarafta ben varım veya kendı kısısel alan temızlıgınde.

10 Mayıs ve 11 Mayıs tarıhlerı kendımce gunum donse de dısıplınımı sarsakladıgımı dusunerek kendıme 12 Mayıs ıcın sağlam bir liste hazırlamak ıstıyorum.

Yapılacaklar listesi
  • Terası yıkamak.
  • Güneş ile bir saat full oyun oynamak.(Dısarı cıkacagım ıcın onu ıyıce yorup uyutuyorum sıkılmasın dıye.)
  • Arkadasıma ugramam gerekıyor yurume mesafesınde ve bana ıhtıyacı var aılesı burda olmadıgı ıcın acıklayamayacagım nedenden dolayı ona gıtmelıyım.
Bazı ınsanlara bu yazdıklarım onemsız veya komık gelebılır. Terası yıkayacagını da yazar mı ınsan dıye 🤣 Gorev bılıncımı gelıstırmek ıcın yazıyorum. Düzen ve rutın olunca sorumluluk duygum gelısıyor hayıflanmıyorum bu sayede. Benım gorevım bu dıyorum evdekı gorevım yemek yapmak olsa vs onu da yazardım 😀 Arada yapıyorum o ayrı. Ailemle yasıyorum. Sorumluluklarım daha farklı seyler. Daha cok maddı tarafta ben varım veya kendı kısısel alan temızlıgınde.
Bence kimse dalga geçmiyordur. Sonuçta hepimizin ortak problemi sorumluluk almak istememiz ve alışkanlıklar edinmek.
O yüzden aynen devem 🥰

Yapılacaklar listesi
  • Terası yıkamak.
Kendime bayram tatili verip herşeyden bir müddetliğine uzaklaştım. Çook güzel şekilde kafamı dinlerken harika regl sancıları çektim 🤣
Yapılacaklar listesi
  • Saç kesimi,boyama ve tırnak bakımı.(Evde)✅Kestim boyadım ama çok kısa kesmişim pazartesi kuaför yolu göründü içime sinemedi.
  • Terası yıkamak.✅Her günümün olmazsa olmazı 😂
  • Güneş ile bir saat full oyun oynamak.(Dısarı cıkacagım ıcın onu ıyıce yorup uyutuyorum sıkılmasın dıye.) Tabiki de oynadık saatlerce.. 😘
  • Arkadasıma ugramam gerekıyor yurume mesafesınde ve bana ıhtıyacı var aılesı burda olmadıgı ıcın acıklayamayacagım nedenden dolayı ona gıtmelıyım. ✅ Sorun başarı ile çözüldü.❤
  • Donuste market alısverısı. Kimselerin olmadığı saati tespit etmem zor oldu ama kasiyerlerin yorgunluğundan belliydi ne kadar yoğun oldukları o gün ve ben oradayken ortalık bomboştu.
  • Çekmecelerımı duzenlemem lazım.❎ Unutmuşum bunu.. 😒
  • 10 Mayıs tarıhınde yazmadıgım yazımı yazmalıyım.❎ Aynı şekilde bunu da.. 😒
  • 1 tane belgesel + 1 bolum dızı ✅ Yaratıcı beyin ve bir bölüm The Bold Type izledim 👏.
Şuan mesaime başlayacağım.
Bugun buraya yapacaklarımın lıstesını değil de gece dönüp yaptıklarımın listesini yazmak istiyorum. Çalışmak dışında pek yapabileceğim bir şey yok ama bakalım..

8 saate yakın çalıştım. Güneş'in ateşi çıktı(sanırım aşıdan) veterinere ulaşamadım. İnternette delı gıbı arastırma yaptım ama soğuk suya sokmak dısında bır sey yazmıyordu genel olarak. Bende kıyamadım ıcme suyuna ıkı buz atabıldım sadece.
Basında beklıyorum suan nefesını takıp edıyorum.
Lütfen sokakta gordugunuz canlar ıcın yanlarından gecıp gıtmeyın basını oksayıp sevın. Evlerınızın onune mama ve su kabı koyun. Koyamıyorsanız koyanlara engel olmayın. Evcıl hayvan besleyen ınsanların evıne gıttıgınızde onlara degısık ıthamlarda bulunmayın.(Aynı evde nasıl yasıyorsunuz vs.)
Sanırım sabaha kadar basında bekleyecegım ıyı geceler.😓

X