Dubai Paylasim Alani(Tanisma)

Merhaba arkadaslar.Ben yeni uye oldum.bi kisiye cevapmi yaiyorum yoksa genel yaimi yaziyorum bilmiyorum.genel nasil yazildigini yani 1 kisiye degilde genel yazmak istiyoum bana yardimci olurmusunuz?Dubaiye gelince.Dubaide yasiyorum burasi cok guzel bi yer.Alis veris icin city centre,al mansar mall sharjahda,ucuzluk bakiminda bu ikisi hem giyim hem elektronik olarak onrere bilirim.gezmek icinse Dunyanin en buyuk alis veris merkezi acildi burda 4kasimda :dubai mall"diye 4 katli cok buyuk inanilmaz guzel,her kati sehir gibi yapmislar farkli kulturlerde,icinde cok buyuk akvaryumu var 100 metr uzunlugunda he cok genis icinde 100 turlu balik novu var kopek baligina kadar ,buz pisti,dunya mutfaklari ve.s,emirates mall,burj dubai,al buta ve.s alis veris merkezleri var cok guzel,dunyaca unlu markalar,dunyanin en buyuk,uzun binasida dubaide 800katli,kisacasi dubai cok guzel binalari sanki ressam tarafindan islenmisgezilmey deger ancaq giyim olarak turkiye daha ucuz bence,elektronikse almaya deger cunku ucuz yalniz aldiginizda dikkat edin burda cohu cin mali ve cin malina qaranti verilmiyo,Giyim tarzina gelince turkiyede nasil giyiniyosaniz oyle giyine bilirsiniz.Burda hindistanli inanilmaz cok nereye baksan ya hindistanli,ya filipinli.yerli cok az arap ulkesi ama yerli 300binmis sadece.

anladim.yerimsenibentabii kolay olmaz o sicagin altinda calismak....:1closedeyes:
sagol canim.....kendine iyi bak...yerimseniben
görüsürüzŞeniz

canim bende dubaide yasiyorum abu dabiye gitmek istiyoruz esimle gezmek icin gezilicek yerleri ve ucuz alis veris merkezleri varmi tavsiye ediceyin?tesekkurler

kizlar dubaide ysayanlarin yardimina ihtiyacim var hamileyim kontrola gitmem lazim ama hangi hastane,doktor guvenilir ve uygun ucretli bilmiyorum bilgisi olan varsa lutfen yardim edin

Merhaba Dubai de yasayan arkadaslar..Sızlere acıl bır sorum olacak..Dubaı de evlenemek ıcın ne yapmak lazım ? Yabanci bir ulke vatandasiyla Dubaide nasil evlenilebilir ? Turk konsoloslugundami evlenmek lazim ? Yada Dabai makamlarindami ? Hangi evraklar gereklidir ?

Bilgisi olan varsa acil donebilirse cok sevinirim...

kizlar dubaide ysayanlarin yardimina ihtiyacim var hamileyim kontrola gitmem lazim ama hangi hastane,doktor guvenilir ve uygun ucretli bilmiyorum bilgisi olan varsa lutfen yardim edin

merhaba cnm oncelikle hamileligin hayirli olsun.umarim cok rahat gecirirsin.bende hamileyim ve 1.5 senedir dubaide yasiyorum.benim 7ay oldu nerdeyse bir kizim olacak insallah mart ayinda.
ben iran hastanesine gidiyorum doktorum iranli bir bayan sayyad-mozhgan.
cok fazla dr.gezdim en iyisinin ve olaya ticari anlamda bakmayanin bu olduguna karar verdim.tabi son anda degistirmezsem.muayene ucretleri 90-100 dirhem.ama sonografi kan testleri seker testi ve istege bagli 3 boyutlu testlerin fiyatlari tabiki ayri.
dogum ucretleri ise 10000 ile 15000 arasinda degisiyor dogumun sezeryanli normalmi epiduralmi olacaginada bagli.maksimum 20000(o da ozel hastanelerde sectigin hasta odasina bagli tek kisilik cifkisilik lux seklinde)
a.s

benim de eşim dubai de çalışıyor şuan bizimde orada yaşama ihtimalimiz var inşallah herşey yolunda gider

Merhaba Dubai de yasayan arkadaslar..Sızlere acıl bır sorum olacak..Dubaı de evlenemek ıcın ne yapmak lazım ? Yabanci bir ulke vatandasiyla Dubaide nasil evlenilebilir ? Turk konsoloslugundami evlenmek lazim ? Yada Dabai makamlarindami ? Hangi evraklar gereklidir ?

Bilgisi olan varsa acil donebilirse cok sevinirim...

Merhaba Arkadaşım,
Biraz Yardımcı olabilirsem kendimden örnek :) Bende Yabancı biriyle Dubai de evlenmekistedim ama ailem gelemediği için birde kabule tmeme oalyalrı vardı türkiye ye karar verdik en azından belli bi yaş sonra burda aile izni gerekmiyor. Dubai de ki Türk konsolosluğunda evlilik yapılmıyor. Ama dubai court ta gerçekleştirebilirsin ancak Baban ve ya erkek kardeşinin orda olması zorunluluğu var İslam kurallarına göre. Sen müslümansan baba ve ya kardeşininde orda bulunması gerek. Ve ya onlrın yazılı tasdiklenmiş bir onay kağıdına ihtiyacın olacak. Onun dışında Damat Adayımız Türkiyeye gelebilir. o zaman evlilikte zaten sorun yok :) Kimle evleniyosun u arada :p Emirati mi ?:lepi:

merhaba cnm oncelikle hamileligin hayirli olsun.umarim cok rahat gecirirsin.bende hamileyim ve 1.5 senedir dubaide yasiyorum.benim 7ay oldu nerdeyse bir kizim olacak insallah mart ayinda.
ben iran hastanesine gidiyorum doktorum iranli bir bayan sayyad-mozhgan.
cok fazla dr.gezdim en iyisinin ve olaya ticari anlamda bakmayanin bu olduguna karar verdim.tabi son anda degistirmezsem.muayene ucretleri 90-100 dirhem.ama sonografi kan testleri seker testi ve istege bagli 3 boyutlu testlerin fiyatlari tabiki ayri.
dogum ucretleri ise 10000 ile 15000 arasinda degisiyor dogumun sezeryanli normalmi epiduralmi olacaginada bagli.maksimum 20000(o da ozel hastanelerde sectigin hasta odasina bagli tek kisilik cifkisilik lux seklinde)
a.s

Doğum pahalıymış.. yoksa bana mı öyle geldi..

arkadaşlar hala dubai de olan yasayan var mı acep? 6 aydır burdayım gidip geliyordum daha once ama simdi burda yasıyorum. media city nın yan tarafında oturdugumuz bina yakınlarda olan var mı?

benimde ordan arkadaşım vardı çok sıcakkanlı insanlar açıkçası merak ediyorum orayı :)

kızlar iş için oraya gelmek istiyorum bu mümkün mü yada prosedür nedir yardımcı olur msunuz?
branşım okulöncesi öğretmenliği

merhaba dubai'de yaşayan arkadaşlar, biz eşimle iş dolayısıyla 1 sene içinde oraya taşınmayı düşünüyoruz. acaba bir bayan olarak ne gibi zorlukları var. bu arada sharjah'ta daha çok zaman geçiricez gibi gözüküyor. giyim açısından zorluk yaşıyormusunuz? bide çok az foruma katılım var sanırım dubai'den. ağustostan beri mesaj yazılmamış buraya niye:78:

neden kimse ilgilenmiyor burayla dubai'de yaşayan pek kimse yok sanırım:KK59:

ne şanlısınız ben gelmiştim ama ne kadar alışveriş merk. var talan etmiştim vergisiz ya neler almıştım keşke yine gelsem:KK66:

biz yakında 3 günlüğüne tatile gidicez bakalım gezecek çok yer var bir liste çıkardım ama hepsine gitmek mümkün olmaz sanırım:KK1: jumeriah plajında bu aylarda denize giren oluyormu? tabi cevap veren olmayacak eminim ama yine de bir sorayım:KK31:

hatta belki bi cevap veren olur diye bişey daha sorucam:81: tatilde bir gün palmiye adasındaki aquaventure'a gidicez oranın denizi nasıl acaba? birde jumeriah'taki sheraton'un ve hilton'un sahillerini karşılaştırmak gerekirse hangisi denize girmek için daha güzel bilen var mı :97:

konu dışı paylaşım belki ama arkadaşlar , bu zenginlik bunlardayken somaliye niye yardım etmiyorlar. o insanlar müslüman değilmi? arap yoğurdu bol bulmuş bana göre sürüyor işte bir yerlerine ......:KK47:

ben baskentte yani abu dhabi de yasiyorum.sorusu olan varsa cevaplayabilirim.konu acilali cok uzun zaman olmus ve bircok soru hava da kalmis.

ben baskentte yani abu dhabi de yasiyorum.sorusu olan varsa cevaplayabilirim.konu acilali cok uzun zaman olmus ve bircok soru hava da kalmis.

merhaba Nilufer, esim ins.muhendisi ve abu dhabiden bi projede calismayi cok istiyor fakat kariyer sitelerinde pek ilanlari yok:KK43: is imkanlari nasil? ilanlara yada sirketlere nasil ulasabiliriz? bilgin varsa ve yardimci olursan seviniriz.tesekkurler..

X