Dubai Paylasim Alani(Tanisma)

Arkadaslar kendi cekimlerimi gordunuz mu ?yerimseniben

http://www.kadinlarkulubu.com/dubaide-deve-yarisi-kendi-cekimlerim-t137814/index.html şutarafagitti

http://www.kadinlarkulubu.com/bunlarda-benim-cekimlerim-dubai-t8550/index.html şutarafagitti

049282A.jpg

UAE_JUMEIRAH.JPG

UAE0054.jpg

zepp´cigim selamlar canim resimler cok güzel......ben ve beyim bizde cok istiyoruz dubai´ i gelip görmeyi gezmeyi.....hele beyim öyle hasret´ki ....
canim bilmek istedigim biz oraya iki haftaligina tatile gezip görmek icin gelebilsek maddi yönden bize üc cocuk ile nekadar hesaplamamiz gerekir....(euro olarak)
canim istersen bana özelden cevapliyabilirsin......
dubai´e selam ve .....
sevgilerle...........

zepp´cigim selamlar canim resimler cok güzel......ben ve beyim bizde cok istiyoruz dubai´ i gelip görmeyi gezmeyi.....hele beyim öyle hasret´ki ....
canim bilmek istedigim biz oraya iki haftaligina tatile gezip görmek icin gelebilsek maddi yönden bize üc cocuk ile nekadar hesaplamamiz gerekir....(euro olarak)
canim istersen bana özelden cevapliyabilirsin......
dubai´e selam ve .....
sevgilerle...........

Mrb ...iki haftaligina mi ?CADIARZUmaddi durum iyi sanirim ki sure bu kadar uzun :KK66:
Neyse kalacak yer olarak herhalde bir arkadasiniz yok ...
Oteller 400$-500$ (yaklasik )tabii gecelik ve yemek haric;belki kahvalti dahil olabilir ...Bu oda fiyati yani...
Bence 2 hafta uzun bir sure 1 hafta yeterli ...
simdilik bu kadar sevgiler ..
Gorusuruz :1hug:

Mrb ...iki haftaligina mi ?CADIARZUmaddi durum iyi sanirim ki sure bu kadar uzun :KK66:
Oteller 400$-500$ (yaklasik )tabii gecelik ve yemek haric;belki kahvalti dahil olabilir ...Bu oda fiyati yani...
Gorusuruz :1hug:

tesekkürler canim....Şeniz
maddi durum :bbo:...orada is durumu nasil ???
yani biz orada yeniden baslamak istesek nasil olur...:kahve:
canim sevgilerle....
görüsürüza.s.

tesekkürler canim....Şeniz
maddi durum :bbo:...orada is durumu nasil ???
yani biz orada yeniden baslamak istesek nasil olur...:kahve:
canim sevgilerle....
görüsürüza.s.

Anladim ...CADIARZU
Turkleri soruyorsan ;cogu iyi yerde calisiyor cunku egitimli ..petrol muhendisi ,ins.muhendisleri ,...v.s
Isci olarak calisan cok az ...Burda o isleri hintliler ve pakistanlilar yapiyor ...
ee...55-60 derece altinda calismak kolay degil ...
gorusuruz ...yerimseniben

Anladim ...CADIARZU
Turkleri soruyorsan ;cogu iyi yerde calisiyor cunku egitimli ..petrol muhendisi ,ins.muhendisleri ,...v.s
Isci olarak calisan cok az ...Burda o isleri hintliler ve pakistanlilar yapiyor ...
ee...55-60 derece altinda calismak kolay degil ...
gorusuruz ...yerimseniben

anladim.yerimsenibentabii kolay olmaz o sicagin altinda calismak....:1closedeyes:
sagol canim.....kendine iyi bak...yerimseniben
görüsürüzŞeniz

Selamlar Arkadaşlar Ankara Dan Dubaiye 2 Haftaliğina Tatile Gitmenin maliyeti ne kadar ??? Gidip görmeyi çok isterim inşallah bir gün gidebiliriz

Son düzenleme:
Gorusuruz

esmerela bakin burda baska bir arkadasa cevap vermisim aynen boyle canim ...

selamlar, hayatimin tam 10 yilini dubai'de gecirdim. butun arkadaslarim yerli araplardi ve ortadogunun en kaliteli ve iyi niyetli araplari bae'de diye dusunuyorum. zenginligin en zirvesini gordum ve o zenginlige ragmen insanlarin ne kadar bonkor ve alcak gonullu olabilecegini onlarda gordum. sonradan gormus olarak tam deveden inip mercedese binen bir irk olarak, hic simarmadiklarini dusunuyorum. fakat bu son 5 senedir, bae'de inanilmaz degisiklikler yasaniyor. hersey ingilizler tarafindan duzenleniyor ve umuyorum ki her ne kadar kulturlerine sahip cikiyor olsalarda, bu onlari bozmaz.

inanilmaz bosanmalar basladi ve dubai london ile mumbai karisimi olmaya basladi. artik hintli gormek bile istemiyorum ve beni dubai bu hale cevirdi hehe.

orada cok guzel is firsatlari var, fakat yerlilerle arkadas kurarken dikkatli olmanizi tavsiye ederim.

alisveris icin dubai'ye degil 100% abudhabi ve alain'e gitmenizi tavsiye ederim cunku fiyat farklari sizi sasirtacaktir. dubai cok pahali oldu artik ve oyle bir hale geldi ki taksiler nerdeyse bedavayken simdi en kisa mesafa 10$ yaklasik 40-50 dirham tutuyor.

abudhabi dubai'ye 1 saat, alain ise 45 dakika. dubai'de bol bol resim cektirin, diger yerlerde de alisveris yapin. eskiden sharjah'da ucuzdu ama artik oraya okadar cok turist gelmeye basladi ki onlarinda fiyatlari uctu.

birde, ordaya yasayanlarin uzerinde cok buyuk bir GOZUKMEYEN baski var. bu baskiyi aman yerli biri ben isimden kovduracak, aman yerli biri beni hapise attiracak korkusundan kaynaklaniyor cunku yerli halkina inanilmaz hakimiyet verilmis.

gezilmesi icin harika bir yer ama ben artik ustune para verseler gidip orda 1 gun daha yasamam ki orda isim gucum harikaydi.

NOT: Dubai'ye giden arkadaslara mutlaka Oman'a da gitmelerini oneriyorum. Oman hemen Dubai sinirinda ve sinirda vize alabilirsiniz. Gorulmeye deger bir yer.

Sizlerle fikirlerimi paylasmak istedim. Hoscakalin :)

selamlar
ben de kardeşimle 4 günlüğüne dubai ye gittim. herhangi bir yere bağlı olmadan gittik. deneyimsizdik. a.veriş merkezlerini gezmekten burj al araba yada safariye gidemeden geri döndük. bir daha fırsat yaratmaya çalışyorum oraya gitmek için. ayrıca şu aralar dubai de master yapma isteğim var. sizce bu nasıl bir fikir orada yaşamak, kariyer yapmak,para kazanmak?
bilgiler iniz için tekşekkürler
:1hug:

Dubai ye gitmeyi dusunenlere tavsiyeler :

Arkadaşlar ben nerdeyse 2 ay kaldım Dubai de..Cok modern bır sehır, gezilecek gorulecek cok sey var, denizi ve col safarileride cok guzel..Safari yapmadan asla donmeyin muthis bir deneyim..

Bunun yaninda tamamen beton bir sehir..Yesil alan cok az..Nereye baksaniz binalar binalar binalar goruyorsunuz o kadar..Halen insaat halinde bir sehir..

Birde farkli bir boyut var, hic bir yerde gezmedigim kadar rahat gezdim orda askili bluzler kisa sortlar ve eteklerle..Enteresan ama kimse bakmiyo kendinizi cok rahat hissediyorsunuz..Kendinizi kesinlikle avrupada hissediyorsunuz..

Dubai ye adim attiginiz andan itibaren goruyorsunuzki herkes ama herkes ingilizce konusuyor..Sanki resmi dil ingilizce gibi..Buda cok buyuk avantaj tabi..

Gece hayati mukemmel..Cok kaliteli ve sik mekanlar var..Goruyorsunuz o elbiseli ortulu arap erkekleri ellerinde biralari cok rahatlar..Her yerde icki icilmiyor, Icki icmeyi seviyorsaniz icki icilebilen yerleri ogrenmeniz ve oralara gitmeniz gerek..

Taksilere binmekten korkmayin cunku cok uzuzlar.. Oraya gittiginizde goreceksiniz zaten nerdeyse tek ulasim taksi..Sanirim o sicakta otobuse binmek istemezsiniz..

Nufus agirligi yabancilardan olusuyor..Nufusun sadece % 8 i Arap..Gerikalan kismi tamamen yabancilardan olusuyor..Yabanci kalifiye elemanlar, filipinliler, hintliler ve pakistanlilar agirlikli..Hintliler genelde en kotu islerde calisiyorlar..Ozellikle acik hava islerinde..

Birde Dubai deyken kendinizi Hindistanda gibi hissediyorsunuz..O kadar cok hintli yasiyorki orda..Ozellikle hintlilerin agirlikli oturduklari semtlere giderseniz bol bol kori ve sarimsak karisimi kokulari duymaniz mumkun..Soyle soyleyeyim koriden nefret ettim nerdeyse..

Birde Dubai deyken gercekten hic yabancilik cekmiyorsunuz cok enteresan bir sehir..Calismayi dusunenler ben ordayken arastrmistim pek cok is sansi var ozellikle ingilizceyi iyi konusan kalifiye yabancilar icin..Maaslar gayet iyi..

tek problem ev kiralari muthis yuksek soyle ornek vereyim studyo bir dairenin 1 aylik kirasi 3000 dolar filan tabi yerine gore degisir ama..

Bunu asla gozardi etmeyin..Anlasabiliyorsaniz is yeriniz ev probleminizi halletsin..Cunku benim orda calisan pek cok arkadasin var ev kiralarini sirketleri oduyor...Aksi halde ev kirasina calisirsiniz..

selamlar
ben de kardeşimle 4 günlüğüne dubai ye gittim. herhangi bir yere bağlı olmadan gittik. deneyimsizdik. a.veriş merkezlerini gezmekten burj al araba yada safariye gidemeden geri döndük. bir daha fırsat yaratmaya çalışyorum oraya gitmek için. ayrıca şu aralar dubai de master yapma isteğim var. sizce bu nasıl bir fikir orada yaşamak, kariyer yapmak,para kazanmak?
bilgiler iniz için tekşekkürler
:1hug:

canim bende ilerde balayina dubaiye gitmek isterim
kizkardesinle 4 gün gitmissin
otel ve ucak fiyati, yeme icme harclik, nekadar harcadiniz yani fiyat nasil oldu?
istanbuldan dubaiye ucak ve otel fiyati nasil yani biraz aciklarsan sevinirim. tska.s.

X