Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesi göz doktoru önerisi (acil)

Queenpisi

Karam🖤
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2020
1.452
4.613
27
İyi günler Kk.
Bebeğim'e ileri derecede görme bozukluğu teşhisi konuldu bugün. Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesine sevk ettiler. Pazartesi günü gideceğiz insaAllah.
Çok ama çok üzgünüm.
Sizden istediğim iyi bir GÖZ doktoru önerisi,
Lütfen yardımcı olun.
Bir de dualarınıza katarsanız... 😢

Güncelleme:
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Biz Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesine gittik. Dr. Leyla hazar'a denk geldik.
İyi ki de denk gelmişiz. O kadar iyi bir doktor ki; her hastasına olan ilgisi göz dolduruyordu..
Bebeğime rop muayenesi yapıldı, görme bozukluğu ile ilgili:"ben bir sıkıntı göremedim,bu yaştaki tüm çocukların göz numarası bu şekilde(5numaralı bebeklerde varmış),ilerleyen zamanlarda düzeleceğini düşünüyorum" dedi. Tek sıkıntı sol gözündeki kayma problemi. Onun için de gözlük yazdı, kullanmaya başladık.. 2 ay sonrasına randevu verdi dr, kayma sorunu gecmediyse ameliyat edilecek.
Bebeğim sürekli çıkarıyor gözlüğü henüz alışamadı. Umarım alışır, göz problemi çözülür de ameliyata gerek kalmaz🤲🏻

Son düzenleme:
geçmiş olsun 11 aylık nasıl alıştırdınız gözlüğe? benim oğlum sekiz aylık ve asla takmıyor
Sizede geçmiş olsun. Benim oğlumda ilk günler ağladı çıkarmak istedi. Lastikle arkadan bağlıydı zaten, kırmızı balık çok seviyordu, onu açtım ona bakarken gözlüğü taktım ve elimle tuttum sıkıca çekemedi. Sonrasında güzel gördüğünü farketti bence. Şükür ki alıştı. Şimdi 2 yaşında kaysa düzeltir, gözü yorulursa çıkarır ben hadi gel gözlüğünü takalım deyince hemen bana döner.. Çok üzüldüm, ama o da alıştı bizde alıştık..

Pek çok yerden ve doktorlardan prof. Hüseyin Yetik duydum. Ritareture geçen buluşları da var alanında adını oldukça duyurmuş. Benim bebegim de prematüre gözde rop sıkıntısı vardı o dönem araştırmıştım bigun lazım olursa diye notlarımda adını tutuyorum doktorun. Sizde bi araştırın isterseniz nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama bikez olsun gidip göstermekte fayda vardır.

İst Zeytinburnu Ermeni hastanesi nde Hüseyin bey vardı rop muayenelerini yapan,onu çok duydum araştırın.Cerrahpaşada Rop tedavisi uygulaya Semra hocamda çok iyi benim ikizlerdede problem olmuştu 2 yıl orda tedavi gördüler.Çok şükür sıkıntı yok

İyi günler Kk.
Bebeğim'e ileri derecede görme bozukluğu teşhisi konuldu bugün. Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesine sevk ettiler. Pazartesi günü gideceğiz insaAllah.
Çok ama çok üzgünüm.
Sizden istediğim iyi bir GÖZ doktoru önerisi,
Lütfen yardımcı olun.
Bir de dualarınıza katarsanız... 😢
Öncelikle geçmiş olsun prof.dr Hüseyin yetik kızım prematüre bir bebek ileri seviye görmeme yani kötülükle gittik ama şükürler olsun kurtardı kızımın gözlerini İstanbul'da ama gelme imkaniniz varsa araştırın ve mutlaka getirin evraklarınız varsa gelmeden önce ön bilgi almanızi öneririm ona göre gelirsiniz.cok.gecmis olsun tekrardan

Gözlükle yaşıtları gibi görebileceğini söyledilerse çok da endişelenmenize gerek yok. En en kötü ihtimalle ileri yaşta ameliyat seçeneği olabilir. Benim oğlum iki gözünde iris olmadan doğdu. Yaşıtlarından daha az göreceğini söylüyorlar ama ne kadar görebileceğini bilmiyoruz. Şu anda net bir şey söyleyemiyorlar. Ameliyatı ya da tedavisi de yok. Rop muayenesini neden doğumu takiben yapmadılar? Bir de bize söylenen göz merkezinin gelişiminin dört yaşına kadar sürdüğü. Bu bütün çocuklar için geçerli. Dolayısıyla doğru şekilde takibi yapılırsa belki numarasında gerileme sağlanabilir. Canınızı sıkmayın. Allah kolaylık versin
Allah oglunuza şifa versin. Kendim göz problemi hiç yaşamadım, yakınımdakilerde de şahit olmadım. Dolayısıyla çok bilgisizim bu konuda. Bizi nelerin beklediğini bilmediğim için iyice panikledim.
Özel de doğum yaptim, Çocuk dr rop muayenesi öneririm demişti. Daha sonra eğitim ve araştırma hastanesindeki muayenesinde bir problem görülmedi, rop muayenesine gerek yok gibi ama yine de siz bilirsiniz dendi. Biz de üzerine düşmedik o zaman.
Daha sonra 6. Ay kontrolünde problem olduğunu ogrendik

Paylaştığınız sonuç damlalı muayene sonucu mu? Benim oğlumda hipermetrop 6.5a 7.5 numaraydı hemde. Gözlük takıyoruz. Gayet güzel görüyor, numarasıda zamanla küçülür diyor doktoru.
Evet damlalı muayene sonucu bu.
İnanın bilmediğimden soruyorum; sizin görme bozukluğu bizimkinden ileride mi?
Derecelerle ilgili bi fikrim yok.
Size de çok geçmiş olsun.

Benim oğlum 6 numara ile başladı üzülmeyin. Doktor bize de söylediğinde 24 saat Allah korusun çaresiz bir hastalığa yakalanmış gibi üzüldüm. Telnoloji hızla ilerliyor israil miyop ve hipermetropi için damla geliştirdi . Tamamen yok ediyor2. İnsan denwylerine geçtiler.
Sizin çocuğunuz kaç yaşında hipermetropi mi miyop mu? Her neyse üzülmeyin bunlar gozde olabilecek en basit göz kusurları.
Bende İlk öğrendiğim zaman başımdan kaynar sular döküldü. Doğru dürüst bir soru da soramadım doktora. Daha düne kadar çok ağladım. Yeni yeni alışıyorum. İnsaAllah biz de şifa buluruz. Bebeğim 6 aylık. Hipermetrop ne demek bilmiyorum bile :/
Yarın dicle üniversitesi hastanesine gidiyoruz.
O zaman net bir bilgi edinebilirim sanırım

Aaa siz rop muayenesi için mi soruyorsunuz..benim ikizlerimde yapıldı korkmayın..eğer Diyarbakır'da rop yaptıracaksanız..Diyarbakır çocuk Hastanesi'nde çocuk göz bölümünde yapılıyor..randevulu..damla ile bakılıyor
Biz randevu bulamadık. Hastaneyi aradığımızda ücretli muayene olabilirsiniz dendi.. rop muayenesini aynı gün içerisinde yaparlar mı?

çok geçmiş olsun bebeğiniz kaç aylık ? benim oğlum da 8 aylık ve kayma ile görme bozukluğu var. gözlük yazıldı ama takmıyor maalesef elini atıp çıkarıyor.. nasıl alıştırcam bilmiyorum
Teşekkürler, size de geçmiş olsun.
Bebeğim 6 aylık. Bende, gözlüğe nasıl alışacak diye düşünüp tedirgin oluyorum :/

Bu degerler hani gorme kusuruyla ilgili bilemiyorum ama eger miyopsa bebeginiz normal gormuyor ama goruyor merak etmeyin. Benim sag gozum 3.5 sol gozum 3 numara miyop. Her seyi goruyorum ama 2 metre mesafeden sonra mesela buzlu camdan bakar gibi bulaniklasiyor yuzler. Mesela sizi net goruyor bebeginiz. Kanepeye oturtsaniz odanin kapisindan giren kisiyi tipinden tanir, 2 metre mesafeye geldiginde yuzunu cok net gorur.

3 yasindan sonra bazi goz kusurlari duzelebiliyor diye biliyorum. Kizimda astigmat vardi bebekken, doktor duzelebilir demisti 3 yasindan sonra. Belki sizde de oyle bir durum vardir.
Teşekkür ederim. Bebeğim 6. Kattaki balkonumuzdan caddeden geçen motosiklet ve arabaları takip ediyo, bize olan tepkileri de çok güzel. O yüzden hiç farketmedik. Sol gözünde çok hafif kayma var sadece. Gözlerindeki sorunu net bilmiyoruz, yarın Dr muayenesinden sonra belli olacak.

İst Zeytinburnu Ermeni hastanesi nde Hüseyin bey vardı rop muayenelerini yapan,onu çok duydum araştırın.Cerrahpaşada Rop tedavisi uygulaya Semra hocamda çok iyi benim ikizlerdede problem olmuştu 2 yıl orda tedavi gördüler.Çok şükür sıkıntı yok
Teşekkür ederim. ikizleriniz de görme bozukluğu mu vardı? Nasıl Bir tedavi uygulandı?

Allah oglunuza şifa versin. Kendim göz problemi hiç yaşamadım, yakınımdakilerde de şahit olmadım. Dolayısıyla çok bilgisizim bu konuda. Bizi nelerin beklediğini bilmediğim için iyice panikledim.
Özel de doğum yaptim, Çocuk dr rop muayenesi öneririm demişti. Daha sonra eğitim ve araştırma hastanesindeki muayenesinde bir problem görülmedi, rop muayenesine gerek yok gibi ama yine de siz bilirsiniz dendi. Biz de üzerine düşmedik o zaman.
Daha sonra 6. Ay kontrolünde problem olduğunu ogrendik
Allah çaresiz bir şey vermesin. Öyle ya da böyle fark edilmiş. Gözlükle görmesi düzeliyorsa inanın bu gayet iyi bir şey. Küçük olduğu için gözlüğü zaten yetişkin gibi olmuyor. Zamanla alışacaklar

Ben doktorun dediklerini yazdım. İnsaAllah dediğiniz gibi ileri derecede değildir.
Gözlükle iyi görebilir ama bu duruma alışmak da kolay değil
Bakin hayat bakış açımızdan ibarettir. Doktor size numaraları demiş siz onunla kendinize çok büyük dert gibi kederlenmissiniz. Benim oglumdada aynı dereceler var ve gözlük dedi doktor aynı gün aldık ertesi gün takmaya başladı. Hayatında bir değişiklik olmadı. Bende gözünde büyük sorun var diye bakmadim. O nedenle sizin tepkiniz fazla geldi. Tabi her annenin içgüdüsü farkli onu kabul ediyorum. Ama diğer taraftan sadece gözlükle çözülecek bir problem.
Benim bir öğrencimde ciddi bir göz hastalığı var ve tahmini 30 yaşından baslayarak geceleri sonrada gündüzleri göremeyecek. Görme engelli devam edecek hayatına. Bunları görünce gözlük kullanmak bana kolda saat kullanmak ile aynı geliyor. Hayat ve yaşanılanlar nerden baktığımızla alakalı birazda.

Bende İlk öğrendiğim zaman başımdan kaynar sular döküldü. Doğru dürüst bir soru da soramadım doktora. Daha düne kadar çok ağladım. Yeni yeni alışıyorum. İnsaAllah biz de şifa buluruz. Bebeğim 6 aylık. Hipermetrop ne demek bilmiyorum bile :/
Yarın dicle üniversitesi hastanesine gidiyoruz.
O zaman net bir bilgi edinebilirim sanırım
O zaman ben size güzel şeyler soyliyeyim 6 aylık fark edilmiş olması çok çok olumlu. Bir yıl içinde düşüş yükseliş seyri belli olur. Erken tedavi belki ilkokula giderk5 gözlük takmak zorunda bile kalmaz.

Seçeceğiniz gözlüğün çocuğun burun yapisina zarar vermeyen gözlüklerden olmasına ve kesinlikle yuvarl5 çerçeveli olmasına dikkat edin3. Çerçeve yuvarlak olursa çocuğun odak noktasından bakması daha kolay olur ve mercekli kısım kaymaz. Bir yaşın altındaki bebeklerde gozl5 reddi olmuyor.

Benim oğlum da erken3kullanmaga başladı sizin çocuğunuz gibi. Şuan 3 yaşında ama içim rahat numarasının büyüdüğü zamanlar bile oluyo ama çözümü olan bir rahatsızlık kendinizi üzmeye yıpratmaya değmez. Önce siz o gözlüğü yok saymayi ogrenmelisiniz ki çocuğunuz için de bu önemli bir konu olmasın. Ben oğluma farklılıklara dair masallar anlatıyorum hikayeler okuyorum. O artık biliyo bazı ağaçlar uzun olur bazilari5 kısa olur, bazı insanlar şişman olur bazıları zayıf, bazi5 papatyalar beyazdır bazıları sarı, bazı insanlar tıpkı senin gibi gözlüklü bazıları da gözlüksüz.... Bunları çoğaltabiliriz.

X