Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesi göz doktoru önerisi (acil)

Queenpisi

Karam🖤
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2020
1.452
4.613
27
İyi günler Kk.
Bebeğim'e ileri derecede görme bozukluğu teşhisi konuldu bugün. Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesine sevk ettiler. Pazartesi günü gideceğiz insaAllah.
Çok ama çok üzgünüm.
Sizden istediğim iyi bir GÖZ doktoru önerisi,
Lütfen yardımcı olun.
Bir de dualarınıza katarsanız... 😢

Güncelleme:
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
Biz Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesine gittik. Dr. Leyla hazar'a denk geldik.
İyi ki de denk gelmişiz. O kadar iyi bir doktor ki; her hastasına olan ilgisi göz dolduruyordu..
Bebeğime rop muayenesi yapıldı, görme bozukluğu ile ilgili:"ben bir sıkıntı göremedim,bu yaştaki tüm çocukların göz numarası bu şekilde(5numaralı bebeklerde varmış),ilerleyen zamanlarda düzeleceğini düşünüyorum" dedi. Tek sıkıntı sol gözündeki kayma problemi. Onun için de gözlük yazdı, kullanmaya başladık.. 2 ay sonrasına randevu verdi dr, kayma sorunu gecmediyse ameliyat edilecek.
Bebeğim sürekli çıkarıyor gözlüğü henüz alışamadı. Umarım alışır, göz problemi çözülür de ameliyata gerek kalmaz🤲🏻

Son düzenleme:
İyi günler Kk.
Bebeğim'e ileri derecede görme bozukluğu teşhisi konuldu bugün. Diyarbakır dicle üniversitesi hastanesine sevk ettiler. Pazartesi günü gideceğiz insaAllah.
Çok ama çok üzgünüm.
Lütfen yardımcı olun.
Aaa siz rop muayenesi için mi soruyorsunuz..benim ikizlerimde yapıldı korkmayın..eğer Diyarbakır'da rop yaptıracaksanız..Diyarbakır çocuk Hastanesi'nde çocuk göz bölümünde yapılıyor..randevulu..damla ile bakılıyor

Bebeğim 35+5 haftalık doğdu,1 hafta kuvozde kaldı. 6. Ay da göz muayenesi istemişlerdi.Bugun randevumuz vardı.
Damla damlatildi, 15 dk sonra ölçüm yapıldı.
Göz bozukluğu var, yanlış hatırlamiyorsam bir gözü uzağı görmüyor, diğer gözü ise hem uzak hem yakını bulanık görüyor dedi.
Kalıcı bir durum mu diye sordum, evet dedi dr. gözlük ile yaşıtları gibi gorebilir dedi.
O an başka birşey soramadım üzüntüden hiç beklemiyorduk.
Başka hastaneye göndermelerinin nedeni; gittiğimiz hastanede rop muayenesi yapılmıyor,imkanlar yetersiz dendi. İyi bir tedavi için tam teşekküllü bir hastane olması şart.
Benimde ikizlerim 35+4 de doğdu

Öncelikle çok geçmiş olsun. Üzülmeyin çok şükür ki tedavisi var benim oğlumda ileri miyop ve astigmat hastası(genetik bizde) 1.5 yaşından beri göZlük kullanıyor çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamıyor.

çok geçmiş olsun bebeğiniz kaç aylık ? benim oğlum da 8 aylık ve kayma ile görme bozukluğu var. gözlük yazıldı ama takmıyor maalesef elini atıp çıkarıyor.. nasıl alıştırcam bilmiyorum

Bizimkide görüyordu asla anlamaz insan ufacık şeyleri alır bana getirir verirdi. Benimki 2 yaşında doktor 11 aylık gözlük takan ilk hastam dedi. Erken tedaviye başlamak çok iyi oldu sizin için dedi. Bakalım inşallah düşer numaralar. Canları sağolsun, görsünlerde tek dert bi aksesuar olsun.
geçmiş olsun 11 aylık nasıl alıştırdınız gözlüğe? benim oğlum sekiz aylık ve asla takmıyor

Bu degerler hani gorme kusuruyla ilgili bilemiyorum ama eger miyopsa bebeginiz normal gormuyor ama goruyor merak etmeyin. Benim sag gozum 3.5 sol gozum 3 numara miyop. Her seyi goruyorum ama 2 metre mesafeden sonra mesela buzlu camdan bakar gibi bulaniklasiyor yuzler. Mesela sizi net goruyor bebeginiz. Kanepeye oturtsaniz odanin kapisindan giren kisiyi tipinden tanir, 2 metre mesafeye geldiginde yuzunu cok net gorur.

3 yasindan sonra bazi goz kusurlari duzelebiliyor diye biliyorum. Kizimda astigmat vardi bebekken, doktor duzelebilir demisti 3 yasindan sonra. Belki sizde de oyle bir durum vardir.

Teşekkür ederim. Diyarbakır yakın olduğu için oraya sevk ettiler.. oradan bir sonuç alamazsak farklı illere de gideriz. Yeter ki şifa bulsun bebeğim.
Ankara olursa baskent univ sibel oto cok unlu ve cok pahali..her ayin ilk ctesi gunu erknden sanrm 8deydi bir sonraki ay icn rand alablyorsunuz. Bzde de var gorme bozklugu. Basta cok uzuldm cok agladm ama sonra gozlukle daha iyi gordgnu,bilissel olarak geride kalmyck onlemi alablme sansm olduğunu ve gozlugun gozu koruduğunu vs fark ettim..bunlar ve bunun gbi bikac seyle teselli buldum. Allah dermansz dertlerden korusun. Zamnla alisiliyor. Ne hssettgnzi cok iyi anlyorm ama gececek

Diyarbakır’da mı olmalı illâki göz doktoru? Ben de -6 numara miyopum, lenslerle yaşıyorum. Geçmiş olsun, canınızı sıkmayın, dermansız derdiniz olmasın. İmkanınız varsa İstanbul’da Kuledibi Göz Hastanesi iyidir. Diyarbakır ile ilgili bir önerim yok maalesef.
Aman aman biz bugün gittik perişan olduk kızım epilepsi hastası damla damlatıp ölçüm yapmadılar nöbetini tetikler diye geçen sene yapılmıştı üstelik damla damlatıp ölçüm yapılması. tam teçhizatlı Bi hastane değil maalesef bebekler ve çocuklar için. Eşim ve kayınvalidem de geldi kayınvalideme film için şubata gün verdiler eşimede lens için Kasım ayına randevu verdiler uzaktan gelecek olanlar için yazıyorum yanlış anlaşılmasın

İyi günler Kk.
Çok ama çok üzgünüm.
Lütfen yardımcı olun.
Küçük yaşta farkedilmesi iyi bir şey okula gelene kadar düzelir alanında deneyimli göz dr ları vardır ama d bakırda bilmiyorum Allah şifa versin

İyi günler Kk.
Çok ama çok üzgünüm.
Lütfen yardımcı olun.
Çok geçmiş olsun benim kızımın da 4 numara çıkmıştı ama 2,5 numara ile başladık çok küçükken. İstanbul’da herhangi bir doktora gitmiştik o zaman

İyi günler Kk.
Çok ama çok üzgünüm.
Lütfen yardımcı olun.
Merhamalar benimde oglumun bole hatta daha ileri 5 numaraydi suan gozluk kullaniyor biz konyadayiz eger konyada muane ettirmek istersen ozellikle diyorum DR muammer özçımen allah bin kere ragzi olsun kac hastane gezdim hc biri bsy yaomadi o doktor bildi gozluk verdi cocugum smdi daha iyi goruyor gozluge devam ediyoruz tabi kontorllerle ama sukur daha iyi onceye gore sasilikta vardi gozlu taktikca duzelmeye basldi

İyi günler Kk.
Çok ama çok üzgünüm.
Lütfen yardımcı olun.
Şifa veren Allah'tır rabim acil şifasını versin bebeğinin.

Geçen instagramda bir gönderi gördüm. Kadının biri için çocukken bu çocuk görmez demiş bir sürü Dr. Ama op. Dr. Salih bozkurt adında bir Dr ile ailesi görüşmüş. Kadın şuan normal görüyormuş. Bi bakın isterseniz. Çok başarılı imiş. O gönderi denk gelirse yolarım

X