Diş eti hastalıkları ...Bilgi ve paylaşım...

Benim dişlerim berbat durumda geçen iltihap şişti ve içinden irin çıkıyordu şimdi indi doktor korkum var çok kötü çok acı çektim zamanında kipkirimizi derisi yamuk ta var wampir dilerim vardı 6 ay tel kullanım sonrası indi aşağı ama alttaki yamuk dişe bişey yapmadı salak Dr. Şimdi acısını çekiyorum tek taraflı yediğim için sol kısım tarar dolu ilerde dissiz kalırım ben daha 26 yaşındayım 15 yaşımdan beri belki dahada önceden hep bu dert basimdaydi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

aynen ben de 26 yaşındayım sorunu büyük dişetlerimin..herkesin dişetlerine bakar oldum ne kadar güzel diye..pembe kanamasız sert off bi de bana bak şimdiden kökleri görünüyo..inşallah çaresi vardır..gerçi şuan ne deseler yaparım çünkü ağızdaki şu koku nedeniyle kimseye yaklaşmıyorum..

merhaba arkadaşlar bende diş eti çekilmesi var. doktorum küretaj gerekli dedi. önde diş taşlarıı temizledi. şimdi de küretaja başladı.4 seans.ilk seansı yaptırdım. korkulacak bir şry yok. işlem sırasında da sorasında da acı yok denecek kadar az. alt ön dişimde çok çekilme ve sallanma var. flep operasyonla kurtarabiliriz belki dedi. yoksa çekilecek. ama ben çektirmeyi düşünmüyorum kendisi düşene kadar. kemik tozu falan koyacakmış. dikiş de olacak sanırım. biraz korkutuyor. bana önerdiği diş fırçası süper ötesi. adı curaprox . siz de doktorunuza sorup alabilirsiniz. çok iyi bir fırça. diş macunu da var ama sensodyne falan da kullanabilirsin dedi. tabi bir de diş ipi.

senle irtibatta kalalım bende sallanma yok ama artık cep o kadar derinde ki yakında başlar..inşallah kurtarırız dişlerimizi..

dişlerimi fırçalarken zaman zaman diş etlerim kanıyordu, senede bir diş temizliği yaptıyordum, alt dişlerim kararıyordu sürekli. ama şimdi iki üçgen bir dişlerimi karbonatla fırçalıyorum, ne diş etlerim kanıyor nede alt dişlerimde kararma oluyor. karbonatla ilgili diş minelerini zayıflatır filan yorumlar okudum başka sitede ama benim dişlerime çok iyi geldi diyebilirim

Arkadaşlar ameliyat olacağımı sanıyordum ama benim kanamaların sebebi d vitamini eksikliği..diştaşı temizliği yapıldıktan sonra iyileşti tamamen şuan pespembe oldular siz de baktırın d vitaminine

Merhaba arkadaşlar diş eti hastalıklarıyla bunun gibi bir çok şey için doktorumu tavsiye ederim ENVER AKIN ÖZKAN herşeyiyle çok iyi birisi diş bence onun işi :)

arkadaşlar sol alt arkada üç dişimde yok çekildi ve dolgu vardı düştü şimdi köprüde olmaz diyor doktorlar ben napıcam boşaldı ağzım resmen

Dişeti ile ilgili o kadar uzun zamandır sıkıntım var ki artık uzmanlık alanım oldu :)
Şimdi böyle bi sorununuz var önce basitten başlayın c vitamini tüketin bol bol sonra d vitamini ölçümü yaptırın..netice dişetinde bir hasar var ve vücut bunu tedavi edemiyor..sonra diğer sebepleri araştırın..çekiliyor diye fırçalamaktan korkmayın..güzel orta sertlikte bi fırça alın sabah akşam fırçalayın diş ipi kullanın gargara ile çalkalayın..Tüm bunları yaptım ama geçmedi benim..en son baktım ki stresten..antidepresan kullanmaya başlayalı eski haline döndüler :) Stres yapmayacaksınız..

Birkaç sayfa önce yazdıımı düzeltmek istiyorum..Benim özellikle alt dişlerde epey çekilmeler var..Kürle filan hallolacak şeyler deil bunlar..mutlaka geç kalmadan dişeti uzmanına görünün..ben de haftaya gideceğim..muhtemelen baya ayrık olacak araları canavara dönüşeceim 26 yaşımda..ama ne yapalım önce çok kafama taktım sonra dedim Allah daha büyük dert vermesin..millet kanserle uğraşıyor..artık ne der ne yapar nasıl işlem uygular bilmem..bizde genetik oldugundan ne kadar uğraşsam da hastalıklı deri ordan gitmiyor muhtemelen kazıyacak..belki kemik bile ekler fikrim yok...ama dişleri az çekilme yapınca mutlaka gidin çünkü aslında eriyen dişeti değil KEMİK..evet ynlış duymadınız kemik eridiği için dişeti çekiliyor en sonunda köküne kadar inince de düşüyorlar..bunun kötü yanı da kemik erirse implant bile yapmak zor olur..uzun yazdım ama çok hüzünlüyüm bi yandan..keşke daha dikkat etseymişim dişipi kullansaymışım..

bende de diş etibüyümesi ve kemik erimesi var kemik grafitisi ekeceğiz falan dedi doktor ama devlette randevu bulmak çok zor burda herkes tanıdığına randevu ayarlıyor ve özeldeyaptırmak imkansız çünkü 7000 tl istiyor

Üst dişlerim protez,diplerinde renk değişimi ve morarma kanama nedeni ile dişçiye gittim.dişeti çekilmesi ve kemik erimesi olduğunu söyledi,küretaja başladık bugün 2.seansım bitti.benim komple alt üst çene küretaj yapıldı.ağrısız sızısız bi işlem zaten uyuşturuyor.Ağız içinde bakteri barınmaması için bakım çok önemli.sabah ve akşam ayrı 2 yumuşak diş fırçası verdi.akşamları bakım işlemi epey uzun.dişleri fırçaladıktan sonra ayrı minik ara fırçası ile herbir diş arasını tek tek temizliyorsunuz,üstlerim protez olduğu için onun aralarına ayrı diş ipi ile temizliyorum.ağız gargarasını sıkıp daha sonra dişeti jeli sürüyorum.bu jel 1 hafta küretaj yaralarını çabuk iyileştirsin diye kullanılıyor.yatmadan önce en son dişeti için kokusuz vazelin sürüyorum.bu işlemler yaklaşık 20 dk sürüyor.Benim gibi hem çekilme hem kemik erimesi olanlar için başka alternatif maalesef yok bu ömrümüzün sonuna kadar uygulamamız gereken bakım.ayrıca her 6 ayda bir taş temizliği ve kontrol yapılması gerekiyor.erimenin seyri takip açısından.Tek sıkıntı şu bu tedavi başarı ile sonuçlandıktan sonra dişetleri kendini biraz geri çekiyormuş yani dişleriniz benimki gibi protez ise ve içleri metal ise diplerinin görünme ihtimali var ve değiştirmeniz gerekebilir.eğer zirkonyum ise zaten onların da altı beyaz olduğu için çekilse de beyaz kısım görüneceği için sıkıntı olmaz.diş etlerinin kendini minimum çekmesi içimin doktorum dişetleri ile birlikte süpürür gibi aşağı doğru fırçalamam gerektiğini söyledi.yani dişetlerini de üst kısmı aşağı alt çeneyi yukarı doğru fırçalıyorsunuz.normalde de en sağlıklı fırçalama yöntemi buymuş.macunun ne olduğunun bi önemi olmadığı doğru bakımı yaptığın sürece macun bile kullanmayabilirsin dedi.Bu arada bu tedaviyi uygulayan sadece dişçi değil diş Eti uzmanı.Bu nedenle elimden geldiğince detaylı anlatmaya çalıştım ki belki bir faydası olur diye.

Üst dişlerim protez,diplerinde renk değişimi ve morarma kanama nedeni ile dişçiye gittim.dişeti çekilmesi ve kemik erimesi olduğunu söyledi,küretaja başladık bugün 2.seansım bitti.benim komple alt üst çene küretaj yapıldı.ağrısız sızısız bi işlem zaten uyuşturuyor.Ağız içinde bakteri barınmaması için bakım çok önemli.sabah ve akşam ayrı 2 yumuşak diş fırçası verdi.akşamları bakım işlemi epey uzun.dişleri fırçaladıktan sonra ayrı minik ara fırçası ile herbir diş arasını tek tek temizliyorsunuz,üstlerim protez olduğu için onun aralarına ayrı diş ipi ile temizliyorum.ağız gargarasını sıkıp daha sonra dişeti jeli sürüyorum.bu jel 1 hafta küretaj yaralarını çabuk iyileştirsin diye kullanılıyor.yatmadan önce en son dişeti için kokusuz vazelin sürüyorum.bu işlemler yaklaşık 20 dk sürüyor.Benim gibi hem çekilme hem kemik erimesi olanlar için başka alternatif maalesef yok bu ömrümüzün sonuna kadar uygulamamız gereken bakım.ayrıca her 6 ayda bir taş temizliği ve kontrol yapılması gerekiyor.erimenin seyri takip açısından.Tek sıkıntı şu bu tedavi başarı ile sonuçlandıktan sonra dişetleri kendini biraz geri çekiyormuş yani dişleriniz benimki gibi protez ise ve içleri metal ise diplerinin görünme ihtimali var ve değiştirmeniz gerekebilir.eğer zirkonyum ise zaten onların da altı beyaz olduğu için çekilse de beyaz kısım görüneceği için sıkıntı olmaz.diş etlerinin kendini minimum çekmesi içimin doktorum dişetleri ile birlikte süpürür gibi aşağı doğru fırçalamam gerektiğini söyledi.yani dişetlerini de üst kısmı aşağı alt çeneyi yukarı doğru fırçalıyorsunuz.normalde de en sağlıklı fırçalama yöntemi buymuş.macunun ne olduğunun bi önemi olmadığı doğru bakımı yaptığın sürece macun bile kullanmayabilirsin dedi.Bu arada bu tedaviyi uygulayan sadece dişçi değil diş Eti uzmanı.Bu nedenle elimden geldiğince detaylı anlatmaya çalıştım ki belki bir faydası olur diye.

canim Allah razi olsun, benim su an aklimi basima getirdin cunku, hemen yarin disciye gidiyorum

neredeyse 2 aydir sol ust kisimdaki 4 disimin dis etleri sis, kirmizi, agrili ve yikarken agiz dolusu kaniyor
bazen geciyor bu agri ama bazen o tarafimla birsey cigneyemiyorum bile.. kendiliginden iyilessin diye hep bekledim ama bu yazindan sonra anladim ki derhal gitmeliyim doktora

gunde 2 kez yikiyorum, dis ipi nadiren o'da on dislerime uyguluyorum ah salak kafam..

Ç
canim Allah razi olsun, benim su an aklimi basima getirdin cunku, hemen yarin disciye gidiyorum

neredeyse 2 aydir sol ust kisimdaki 4 disimin dis etleri sis, kirmizi, agrili ve yikarken agiz dolusu kaniyor
bazen geciyor bu agri ama bazen o tarafimla birsey cigneyemiyorum bile.. kendiliginden iyilessin diye hep bekledim ama bu yazindan sonra anladim ki derhal gitmeliyim doktora

gunde 2 kez yikiyorum, dis ipi nadiren o'da on dislerime uyguluyorum ah salak kafam..
Çok geçmiş olsun bi faydam olduysa ne mutlu.aman ihmal etmeyin ben çok ihmal ettim şimdi acısını çekiyorum.Önemle değineceğim bi konu mutlaka diş Eti Uzmanı görmesidir.Dişçilerin uzmanlık alanı olmadığı için para kazanmak adına yanlış bi tedavi uygulayabilirler.doktora gittikten sonra mutlaka gelişmeleri paylaşın bizimle.inşallah benimki gibi sıkıntılı bişey çıkmaz

Bende de diş eti kanaması var uzun süredir. Halbuki sabah akşam düzenli fırçalarım. Diş ipi de kullanıyorum gerçi.
Bana da diş taşı temizliği yapıldı bu yüzden.Fırça yapımı ve diş macnunu da değiştirdim ama yine de bir değişiklik yok.Rahatsızlık veriyor.Gerçekten hangi diş macununu kullanıyorsun?Sen... de kullandım ama pro... ta.En sonunda diş eti kanaması annemde de olduğu için herhalde ırsi dedim.İyi geldiyse .adını bana da göndersene?

size Ankara Miadent ağız ve diş sağlığı merkezini öneririm cok ıyı uzmanlar var diş eti uzmanındanda cok memnun kalırsınız öneririm

izmirde bu konuda doktor tavsiye edebilecek var mı? diş eti çekilmesi var ve geçmiyor :KK43:

Selam canım, ben de kanama, kötü koku ve tat şikayeti ile gitmiştim, çekilme başlangıcı olduğunu söyleyip tedavi etti doktorum. Taşları ayrıntılı bir şekilde temizledi sonra birkaç anlamadığım işlem daha yaptı :) Üstüne parlattı ve bir antibiyotik bir de gargara içeren reçetemi verip gönderdi. Tabi bir de işlem sonrası süreci ayrıntılı anlattı ve önerilerde bulundu. Tedaviden sonra hiç kanamam olmadı neyse ki koku ve tat da geçti. Ama tabi iyi bakmak gerekiyor tekrarlanmaması için.
Annemin bir arkadaşı, tanıdık olduğu için gittim başta ancak daha sonra oraya gelen diğer hastalarla da konuşma sırasında ne kadar iyi olduğunu anladım. Zaten beni tedavisinden sonra da emin oldum. 27 yıllık tecrübeli bir hekim güvenerek gidebilirsin. Karşıyaka'da çarşıda Mis döner karşısındaki binada, Tülin Eraslan. Açık adresini internette de bulabilirsin, direkt dediğim yere gidince tabelayı da görebilirsin. Çok geçmiş olsunn

X