dini paylaşım alanı

kızlar 2014 yılı çok şükür güzel başladı :)) namazlarıma daha çok dikkat ediyorum elhamödülillah .::.dini kitaplar alıdm okuyorum...KUR AN dan haftada 1 cüz okuyorum çok şükür :))
sizler naeler yaparsınız

1504997_484086465029312_1206235499_n.jpg

"Allah, gönlünü yatıştırsın, huzura kavuştursun!"
duası, hoş bir duadır;
bu duaya, sen de; "Amîn!" de!

- Hz.Mevlana

Duayı senden öğrendik sevgili, ( s.a.v.)
Hz.Ömer umre için senden izin isteyince,
Kardeşcik dedin ona;
" Duanda bana da yer ayırır mısın ? "
Bizler Ömer değiliz ama bütün dualarımız senin için.
Ey Rabbimiz!…
Resülünü anışımızdan haberdar et…
O’na binler salat,binler selam…
Habibine Makam-ı Mahmud-u ver…
O’na Vesile-i lütfet…
O’nu Refik-i Ala’ya yükselt….
Bizi de affet…
O’nun hatırına affet…
Zatının hatırına affet…
Ne olur affet bizi…
Bizi affet

Amin Allah razi olsun kardesim herkese hayirli Cumalar olsun Rabbim dualarimizi kabul etsin

Allah sizden de razı olsun... :KK16:

Yeniden diriliş gününde,"Rableri onlardan razı, onlar da Rablerinden razı..." seslenişinin muhataplarından biri olmamız duasıyla... HAYIRLI CUMALAR HERKESE... :KK16:

burayı yeni keşfettim ve inş. daimi yazıcıyım buraya .diğer konulara oranla yazı yazılma oranı oldukça geriden geliyor ama kendini bedenen ve ruhen temizlemek için güzel dinimizden paylaşımda bulunanlardan Allah razı olsun . mübarek günleri boş geçirmeyelim .Allah bizi ehlisünnetten ayırmasın

19. cüz .............. Kandilde HATİM için ramazan hatmine var mısınız topiğine yardım edin

İyi işlere Besmele ile başlamalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Besmele ile başlanmayan her önemli iş noksan kalır.) [Beyheki]

(Eve girerken Besmele çekilirse, şeytan, “Bu eve girmeme imkan yok” der, dönüp gider.) [Tibyan]

(Amel defterinde 700 Besmele bulunanı Allahü teâlâ Cehennemden çıkarır.) [Tergibussalat]

(Besmele ile yazı yazanın haceti kolaylaşır, Allahü teâlâ da razı olur.) [Deylemi]

(Besmele ile işe başlayanın günahları af olur.) [İ. Rafii]

(Yemeğe Besmele ile başlayıp, sonunda Elhamdülillah diyenin, daha sofra kalkmadan günahları af olur.) [Taberani]

(Besmele ile yenen yemek bereketli olur.) [İbni Mace]

(Sıkıntıya düşen, “Bismillahirrahmanirrahim ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim” derse, her türlü sıkıntıdan kurtulur.) [Deylemi]

(Bin kere Besmele okuyanın dört bin büyük günahı af olur.) [Tergibussalat]

(Soyunurken çekilen Besmele, cinlere perde olur, avret yerlerini göremezler.) [İ. Ebiddünya]

(Helaya girerken çekilen Besmele, cinlere perde olur, avret yerlerini göremezler.) [T. Salat]

(Besmele yazılı bir kağıdı, yerden kaldıran sıddıklardan yazılır.) [Tergibussalat]

(Besmelesiz koku sürünen, şeytanlara da koku sürmüş olur.) [İbni Sünni]

(Şeytandan korunmak için, yemeğe Besmele ile başla!) [Taberani]

(Su içerken Besmele çek, bitince de, Elhamdülillah de ve üç nefeste iç!) [İbni Sünni]

(Yemeğe başlarken, Allahü teâlânın adını anın, yani Besmele çekin! Başında Besmele çekmeyi unutan, hatırladığı zaman, "Bismillahi alâ evvelihi ve ahirihi" desin!) [Ebu Davud, Tirmizi, Hâkim]

Konu Devamı: http://www.islam.info.tr/kur'an-sun...44-besmele-ilgili-hadisler.html#ixzz2qThYZVES

Strese karşı ilaç olarak Osmanlı'nın düstûr edindiği 5 esas şunlardır:

1- Er-rızku al'allah: Rızkı veren Allah'tır. Başkasının önünde eğilme

2- Tevekkeltü al'allah: Allah'a dayan

3- Ya Nasip: Canını sıkma eğer nasipse olur

4- Ya Sabır: Sabretmeyi bil, vaktinden önce bahar gelmez.

5- Bu da geçer ya hû: Unutma!

Zenginlik de fakirlik de, hastalık da sağlık da, mutluluk da, başarı da başarısızlık da..

Hepsi geçicidir. Hatta hayat bile...

Bakî olan Allah'tır...

t..Allah’a ve ahiret gününe imân eden kimse, ya hayır söylesin veya sussun."

(Buhârî, “Edeb”, 31, 85; Müslim, “Îmân”, 74, 75) peygamberimiz ne güzel söylemiş....

kısıtlı zamanlarımızı hayırlı güzel ibadet işl ve amellere harcayalaım kardeşlerim...
yardımlaşalım fikirleşelim birbirlerimizi uyaralım lütfen....

sevgili kardeşlerim arkadaşlarım...
bi süredir konumuza pek yazamıyorum...
ama bundan sonra inşallah birbirimiz için daha da geliştirici işler paylaşımlar yapalım...:))

:13:

arkadaşlar günlük etkinliklerimizle ilgili tablo oluşturacağım...
katılmak isteyenler isimlerini yazdırsınlar lütfen..
ör.
#okunan Kur an sayfa sayısı
#çekilen zikir sayısı(la ilahe illallah vs.)
#kılınan namazlar
#dua ettik mi(önce herkes için sonraa akraba aile kendimiz için)
#okunan Kur An MEALİ SAYFA sayısı
#okunan roman sayfa sayısı

günlük olarak yaptıklarımızı söyleyelim...ki manevi hayattaki konumumuzu artılarımızı eksilerimizi görelim...kendimizi geliştirmek için çabalayalım:))) hadi bismilllah
:KK9:

Tabiki katiliriz cnm bnm :KK16:

Mesela namaz ve zikirler tablosu super bnm icin ama bide gunde 1er cuz okusam kitabimizdan daha da super olacak :KK43:

ALLAH kabul etsin insaAllah :KK16:

Tabiki katiliriz cnm bnm :KK16:

Mesela namaz ve zikirler tablosu super bnm icin ama bide gunde 1er cuz okusam kitabimizdan daha da super olacak :KK43:

ALLAH kabul etsin insaAllah :KK16:

kuzucum kesinlikle katılıyorum sana...aslında şartlasak kendimizi okuruz..mesela annem haftada bir cuma toplantısına gidiyor ordan benim okumam için cüz alıyor ve ben mecburi olduğu için bi haftada bi cüz bitiriyorum ama şartlanmazsam bitiremiyorum...
bi de 2014 yılın ocak ayından başladım namazlarımı çok güzel şekilde huşu içinde,sürekli aksatmadan kılıyordum taaa ki ikinci adet sonrasına kadar...bikaç gün sendeledim..ama inşallah düzelecek :))

X