dini paylaşım alanı

selamlar arkadaşlarım:))
nasıl gidiyor tesbihat yapanalr Kur an okuyabilenler var mı...nasıl gidiyor yaşam özellikle manevi boyut :))

ben şu namazları tam oalrak kılabilirsem çok mutlu olucam inşaallah :)))

buradaaa Kur an ımıızn ilk cüzünü bitirdim darısı tamamını hatim etmeye :)))

benim içiin de dua edin :))

sevgi ve dua ile...

merhaba kızlarr..bende katılmak istiyorum sizee..cokk cookk güzell bi topik olmuss..dun gece dikkatımi çekmişti..suan saferi ayındayızz..peygamber efendimiz bu ay yakalanmış hastalıgınaa..bu ayda hastalıklarr kötülükler musibetlerr bu ayda olmuss..o yüzden hergun 100 kez la havle vela guvvete illa billahil aliyyil azim..cekiorum benn..bu tesbihte en az 70 derdi kötülüğü götürüomuss..70 derda devaymış..en dusugu fakirlikmiş gerisini siz düşününn..bi yerde okudumm ve cok etkilendimm..sizlede paylaşmak istedimm..

Dedim: Çok yalnızım.

Dedin: Ben ki sana çok yakınım. (Bakara suresi, 186)

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.

Dedin: Rabbini sabah-akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. (A'raf suresi, 205)

Dedim: Bu da senin yardımını ister.

Dedin: ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? (Nur suresi, 22)

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.

Dedin: (Öyleyse) Rabbinizden bağışlanma dileyin; sonra O'na tevbe edin. (De ki:) Muhakkak ki Rabbim çok merhametlidir, (mü'minleri) çok sever. (Hud suresi, 90)

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?

Dedin: Allah'ın, kullarının tevbesini kabul edeceğini, sadakaları geri çevirmeyeceğini ve Allah'ın tevbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? (Tevbe suresi, 104)

Dedim: Defalarca tevbe edip tevbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.

Dedin: ALLAH azizdir, her şeyi hakkıyla bilendir; O, günahları bağışlayan ve kullarının tevbesini kabul edendir. (Ğâfir suresi, 2-3)

Dedim: Bunca günahım var, hangisinin tevbesini yapayım?!

Dedin: ALLAH bütün günahları bağışlayandır. (Zümer suresi, 53)

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?

Dedin: Günahları ALLAH'tan başka kim bağışlayabilir ki!.. (Alu İmran, suresi,135)

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum, bu kelâmın karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum; seni çok seviyorum ALLAH'ım!

Dedin: Şüphesiz ki ALLAH, tevbe edenleri ve temizlenenleri sever. (Bakara Suresi, 222)

Birden "Allah'ım, Rabbim! Benim senden başka kimim var!" dedim.

Sen de, ALLAH kuluna yetmez mi? (Zümer suresi, 36) buyurdun.

Dedim: Sen ki, beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin, ben ne yapabilirim?

Dedin: Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen O'dur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, mü'minlere karşı çok merhametlidir. (Ahzab suresi, 41-43)

Kendi kendime dedim: ALLAH'ım, seni çok seviyorum.

Kizlar paylasimlariniz cok guzel...
Evet saferi ayinda bol soyleyelim o zikri...ve de umutsuz olmayalim özellikle Allah imiza karsi.ne kadar gunahkar olsak da affedici miz yuce...

Ve diyor ki dua edeceginiz zaman cokca isteyiniz cunku verecegi hic bir sey Allah a agir gelmez...
Hem bu duny için hem ahiretimiz icin bol dua edelim.ozellikle seher vakti. ..namazlarimizdan snra ve de sala ile ogle ezani arasinda....

Guzeller Günaydın hayirli sabahlar...

Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr.(Rabbim zorlastirma kolaylastir)

Bugunumuz guzelliklerle hayırlica gecsin...mutlu saglikli olsun.
Cok sukur dun namazlarimi kildim.bugunde sabahi kildim Allah im ibadetlerimizi kabul etsin insaallah :KK66:

hayırlı sabahlar kızlar :KK16: benim de bu günkü hedefim namazlarımı kaçırmadan kılmak ne zamandır namaza tekrar başlayım diyorum ama şu işi de halledeyim şunu da yapayım derken hep erteliyorum unutuyorum :2: inş bugün namazlarımı kılıp bi de 100 kere "LA HÂVLE VELÂ KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİYM'' çekersem tamamdır :KK54: ha bide safer ayında kılınacak namaz varmış onu da kılabilenler kılarsa çok iyi olur bende kılmaya çalışacağım inş

'' Safer ayında yeryüzüne nazil olacak belalardan biiznillahi teala muhafaza olmak için ilk çarşamba gecesi sabah namazından evvel 4 rekat nafile namaz kılıp
1. rekatda Fatihadan sonra 17 Kevser suresi
2. rekatda Fatihadan sonra 5 İhlas suresi
3. rekatda Fatihadan sonra 1 Felak
4. rekatda Fatihadan sonra 1 Nas suresi okuyup selam verilip dua edilir.

Keza safer ayının son çarşambasının gecesi veya gündüzü 2 rekat namaz kılınıp 1. ve 2. rekatda Fatıhadan sonra 11 İhlas suresi okunur ve namazdan sonra 7 defa istğfar edilip 11 defa salatı münciye ve sonlarında '' inneke ala külli şey in kadir'' okunur.''

Kuziler inşallah hedeflerimize ulaşabiliriz:KK66: bana en agr gelen namaz yatsi namazi ;(
Onu da kilarsam Allah um kabul etsin bes vakti eda eylemis olucam; )
Bugun 3-5 sayfa Kur an da okursam değmeyin keyfime :KK66:

Dedim: Çok yalnızım.

Dedin: Ben ki sana çok yakınım. (Bakara suresi, 186)

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.

Dedin: Rabbini sabah-akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. (A'raf suresi, 205)

Dedim: Bu da senin yardımını ister.

Dedin: ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? (Nur suresi, 22)

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.

Dedin: (Öyleyse) Rabbinizden bağışlanma dileyin; sonra O'na tevbe edin. (De ki:) Muhakkak ki Rabbim çok merhametlidir, (mü'minleri) çok sever. (Hud suresi, 90)

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?

Dedin: Allah'ın, kullarının tevbesini kabul edeceğini, sadakaları geri çevirmeyeceğini ve Allah'ın tevbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? (Tevbe suresi, 104)

Dedim: Defalarca tevbe edip tevbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.

Dedin: ALLAH azizdir, her şeyi hakkıyla bilendir; O, günahları bağışlayan ve kullarının tevbesini kabul edendir. (Ğâfir suresi, 2-3)

Dedim: Bunca günahım var, hangisinin tevbesini yapayım?!

Dedin: ALLAH bütün günahları bağışlayandır. (Zümer suresi, 53)

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?

Dedin: Günahları ALLAH'tan başka kim bağışlayabilir ki!.. (Alu İmran, suresi,135)

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum, bu kelâmın karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum; seni çok seviyorum ALLAH'ım!

Dedin: Şüphesiz ki ALLAH, tevbe edenleri ve temizlenenleri sever. (Bakara Suresi, 222)

Birden "Allah'ım, Rabbim! Benim senden başka kimim var!" dedim.

Sen de, ALLAH kuluna yetmez mi? (Zümer suresi, 36) buyurdun.

Dedim: Sen ki, beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin, ben ne yapabilirim?

Dedin: Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen O'dur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, mü'minlere karşı çok merhametlidir. (Ahzab suresi, 41-43)

Kendi kendime dedim: ALLAH'ım, seni çok seviyorum.

Allah razi olsun :KK16:

Kuziler inşallah hedeflerimize ulaşabiliriz:KK66: bana en agr gelen namaz yatsi namazi ;(
Onu da kilarsam Allah um kabul etsin bes vakti eda eylemis olucam; )
Bugun 3-5 sayfa Kur an da okursam değmeyin keyfime :KK66:

canımm ben ezandan sonra hemen kılıorumm..gec saate bıraktığımda zoraki kılıorumm..o zamanda içim rahat etmıoo..asla kılmadan yatamam..huzursuz olurumm..sabah namazlarınıda asla kaçırmıyorum..bir vakti kılmadığımda sanki kıldığım diğer namazlarım kabul olmuomus gibi hissediyorum..allahımm inşallah bölee dewamm ederrimm..

canımm ben ezandan sonra hemen kılıorumm..gec saate bıraktığımda zoraki kılıorumm..o zamanda içim rahat etmıoo..asla kılmadan yatamam..huzursuz olurumm..sabah namazlarınıda asla kaçırmıyorum..bir vakti kılmadığımda sanki kıldığım diğer namazlarım kabul olmuomus gibi hissediyorum..allahımm inşallah bölee dewamm ederrimm..
Amiiiin canim benim. .daim olsun hep beraber

kızlar nerelerdesiniz??
TEŞEKKÜR EDERİM CANIM ALLAH senden razı olsun diam etsin inşallah hep ibadetlerimizi :)))

.benim bikaç günüm yoğun geçti...
nişanlım geldi de :))
giremedim pek...neler yaptınız nasılsınız ..ben çok şükür namazlarımı kılıyorum :)) KUR AN ımı da okuyorum .3,cüzümü okuyorum çok şükür :)))

Son düzenleme:
kızlar Mevlit Kandiline kadar hatim yapalım diyorum
20 cüz okuduk
10 tane cüz kaldı
kandil 13 ocak bir ay kadar var
isterseniz bir cüz alın, kandilde Peygamberimizin sav ruhuna hediye ederiz
hem de hatim sevabı alırız
hem de dualarımızın daha makbul olmasını umarız inşallah
hatim topiğine bakabilirsiniz

Günde100 Defa : LA İLAHE İLLALAHU VAHDEHU LA ŞERİKE LEH LEHÜL MÜLKÜ VE LEHÜL HAMDÜ VE HÜVE ALA KÜLLİ ŞEYİN KADİR.
Allah 100 günahını siler 100 sevap yazar.

Ezan okunduktan sonra : ALLAHÜMME RABBE HAZİHİDDA VETİTTAMMETİ VESSALATİL KAİMETİ ATİ MUHAMMEDEN ELVESİLETE VELFAZİLETE VEDDERECETERRAFİATE.
(Ey şu tam ve mükemmel davetin ve dinimi ayakta tutacak namazın rabbi olan Allah ım Peygamber Muhammed (sav)e cennette vaat ettiğin övgüye layık en yüce makam ve büyük derceleri ver.)
Kıyamet günü ezana şefaat helal olur.

Sabah ve Akşam namazlarından sonra 10 defa: LA İLAHE İLLALAHU VAHDEHU LA ŞERİKE LEH LEHÜL MÜLKÜ VE LEHÜL HAMDÜ YUHYİ VE YÜMİTU VE HÜVE ALA KÜLLİ ŞEYİN KADİR.
(Allah tan başka ilah yoktur, O tektir, O nun ortağı yoktur, mülk O nundur, Hamd O na aittir, O herşeye kadirdir.)
Allah 10 sevap yazar, 10 günah siler,10 derece yükseltir.

İki Kelam Edecem kullanıcı adlı twiiter hasabından beğendiğim paylaşımları yazacağım şimdi kızlar
yazılanlar bana ait değil :)

X