dini paylaşım alanı

MELEKLER NAMAZINIZI SEYRETSİN Mİ?
Meleklerin seyrettiği bir namaz kılmak ister misiniz? O halde sabah namazını kaçırmayın. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit.

Sabah namazını ne sıklıkla kılarsınız? Hiç kaçırmamaya mı dikkat edersiniz yoksa arada bir kılmaya mı çalışırsınız? Şayet gönlü ötelere açık kullardansanız harika, yok eğer dikkatli değilseniz sabah namazını kılma hususunda, gelin, nimetten faydalanma adına, beraberce Yüce kitabımıza kulak verelim: “Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar, belli vakitlerde namaz kıl, özellikle de sabah namazını. Çünkü sabah namazında gece ve gündüz melekleri hazır bulunur (şahit olurlar). (İsra Sûresi, 78)

Acaba Rabbimiz sabah namazına neden bu kadar önem veriyor? Çünkü, kalbin ulvî olan her güzelliğe açık olduğu en huzurlu vakittir bu vakit. Çünkü, başlanacak olan yoğun ve yeni bir güne hazırlanmanın en doğru ve bereketli olduğu vakittir bu vakit. Çünkü tefekkür için en uygun vakittir bu vakit. Farkına varabilenler için, cennet soluklarının, kalbin derinliklerine kadar nefeslendiği vakittir bu vakit.

İnsan bazen taltif görmek ister ya hani. Yaptıklarının, sevdikleri tarafından görülmesini ister. İşte Yüce Allah (cc), kullarına çok büyük bir taltif yapıyor ve o nurdan meleklerini, ibadetimize şahit tutuyor. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit. Zikrediyorsunuz Rabbinizi, salatü selamlar gönderiyorsunuz Peygamberinize ve yine melekler yanınızda hazır ve şahit.

Gelin dostlar! Sabah namazlarını eğer kılıyorsanız, bu ayeti hatırlayarak, seher vakitlerini daha bir bilinçli idrak edelim. Eğer ki, ihmal ediyorsanız, bugünden tezi yok, beynimizi ve kalbimizi ‘Sabah Namazı Vakti’ne ayarlayalım. Sahi insan ömründe kaç kere sabah namazı kılar ki? Bu bilinmez belki; ama bilinen tek gerçek var ki, o vakitte Allah, meleklerini namaz kılan kulunun yanında hazır tutuyor. Haydi kalkın kaçırılmaması gerekli olan sabah namazına ve hissedin o nurdan varlıkları, sağınızda yada solunuzdadır belki kim bilir, dikkatli davranın o halde...

Cok guzel bir yazi etkilendim gercekten Allah razi olsun.. Namaz dinin diregi.. Namazin bize ihtiyaci yok.. Bizim namaza ihtiyacimiz var..

Arkadaşlar paylaşım lar yapalim.dusuncelerine oneri de bulunur musun...haftaa bi gun ibadet gecesi bi gun sohbet aksami saatoni belirleriz...ne dersiniz:KK66:
Yebi gelen arkadaslar hoşgeldiniz; )))

Selam kızlar beni de ortak edin dualarınıza :) konuyu görür görmez atlayım tam aradığım yer dedim valla hadi hayırlısı bakalım :KK1:

Arkadaşlar paylaşım lar yapalim.dusuncelerine oneri de bulunur musun...haftaa bi gun ibadet gecesi bi gun sohbet aksami saatoni belirleriz...ne dersiniz:KK66:
Yebi gelen arkadaslar hoşgeldiniz; )))

özellikle bilgilerine güvenen arkadaşlar kendilerni belli etseler ve bilmediklerimizi sorsak birbirimize nede iyi olurdu :KK52:

Arkadaşlar ben kendimi gelistirmeye dini kitaplar okumaya calisan biriyim sohbetlere katılırim...din egitimi flan almadim özellikle ama cok şükür konulari biliyorum araştırıyorum. ..paylasimlarimiz hayırlı olacktir

Arkadaslar aksam 8 ile 10 arası inline okark sohbet edebiliriz haftanın belirli gunleri berber karar verelim

ınsallah dını konuda bırbırımıze yardımcı olalım paylasımlar yapalım

2- Dileğine kavuşmak için, iki rekât namaz kılıp, sevabını Silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeli, bunların hürmeti için diye dua etmeli. Mesela, (Yâ Rabbi, hayırlı bir çocuk nasip eyle) diye dua edip, (Bu duamı Silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle) demeli.Sonra Silsilie-i aliyye isimleri sayılmalı. Bunlar ;
1- Peygamber Efendimiz
2- Ebubekr-i Sıddık
3- Selman-ı Farisi
4- Kasım bin Muhammed
5- Cafer-i Sadık
6- Bayezid-i Bistami
7- Ebul Hasan Harkani
8- Ebu Ali Farmedi
9- Yusuf-i Hemedani
10- Abdülhalık-i Goncdüvani
11- Arif-i Rivegeri
12- Mahmud-i Encirfagnevi
13- Ali Ramiteni
14- Muhammed Bâbâ Semmasi
15- Seyyid Emir Gilâl
16- Seyyid Muhammed Behaeddin Buhari
17- Alâüddin-i Attâr
18- Yakub-i Çerhi
19- Ubeydullah-i Ahrâr
20- Kâdi Muhammed Zâhid
21- Derviş Muhammed
22- Hâcegi Muhammed Emkenegi
23- Muhammed Bakibillah
24- İmam-ı Ahmed Rabbani
25- Muhammed Masum Faruki
26- Seyfeddin Faruki
27- Seyyid Nur Muhammed
28- Seyyid Mazhar-ı Can-ı Canan
29- Seyyid Abdullah Dehlevi
30- Mevlana Halid-i Bağdâdi
31- Seyyid Abdullah Şemdini
32- Seyyid Tâhâ-yı Hakkâri
33- Seyyid Muhammed Sâlih
34- Seyyid Sıbgatullah-i Hizâni
35- Seyyid Fehim-i Arvâsi
36- Seyyid Abdülhakim-i Arvâsi
37- Hüseyin Hilmi Işık Efendi

mesela peygamber Efendimiz gece sag yanina donermis ffelaknas ihlas fatiha duarini okurken vucudunu sivazlarmis....bunu yaparak uyumayi aliskanlik haline getirirsek daha huzurlu bir uykuya dalabiliriz.ki dualar beladan serden korunurmusuz...özellikle Ayetel kursi duasi da cok koruyucu...oncelikle onemli olan inanmak :KK66:

alttaki duayı sınav duası diye bilirim. bide ya hayyuya kayyumu birahmetike esteiyzü başıydı sanırım ben bunu kısa okuyorum :21:
"Fe inne meâl usri yusra...İnne meâl usri yusra"

Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.

[ İnşirahuresi 5.-6. Ayet] RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİN.. 37 saffat 100 ayet. bunlar ayet sadece bu dua canım Rabyessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"

bende bu reesmi paylasmak isterim konu cok guzel

$getImage (6).jpg

Kizlar konuyu Begenmenize cok mutlu oldum; )
Hepimizin bosluk bi tarafini doldurur inşallah :KK66:)
Buarada cok şükür sabah namazini eda ettim ben :KK66:
Diyor ki* sabah namazini kildiginizda rizk dileyin bolca :KK66:)
Allah im hepimize bereket ver Rabbim :KK66:

Eklentiler

• $IMG_4362060470956.jpg
    $IMG_4362060470956.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 140
Kizlar konuyu Begenmenize cok mutlu oldum; )
Hepimizin bosluk bi tarafini doldurur inşallah :KK66:)
Buarada cok şükür sabah namazini eda ettim ben :KK66:
Diyor ki* sabah namazini kildiginizda rizk dileyin bolca :KK66:)
Allah im hepimize bereket ver Rabbim :KK66:

"Fe inne meâl usri yusra...İnne meâl usri yusra"

Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.

[ İnşirahuresi 5.-6. Ayet] RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİN.. 37 saffat 100 ayet. bunlar ayet sadece bu dua canım Rabyessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"

Bu ayeti gecen sene Kur'an kursundayken duymustum.. O kadar hosuma gitmisti ki.. Rabbim bir zorluk cikariyorsa karsimiza iki cozum de veriyor yaninda..

Birde duha suresi beni cok etkiler..

'Kusluk vaktine andolsun ki
Karanlik coktugu zaman geceye and olsun ki
Rabbin sana kusmesi seni terk etmedi
Suphesiz senin gelecegin gecmisinden daha hayirlidir'

Cok seviyorum bu surenin mealini..
Umitsizlige dinimizde yer olmadiginin ap acik delili..
Rabbim sah damarinizdan yakindir bize..
Ve O yuceler yusesi bizi hic bir zaman terk etmez..
Yeter ki O'na bir adim gidelim..
O (c.c.) bize kosarak gelir..

X