Deprem 10 ili vurdu

Corona yeni dunya duzeni icin gerekliydi zaten sadece turkiyeye has birsey degil. Turkiyede deprem olan iller buyuk orta dogu planinin parcasi, buyuk israil devleti kurulnak isteniyor. Avrupayida tehdit olarak gordu amerika ukraynaya verdi gazi savasa soktu.. simdi diger ulkelerde sira.. zaten diger ulkeler ne akla rusyaya kafa tutuyor anlamis degilim. Rusya osursa avrupa kul olur
Madem bu kadar araştırmacı bir insansınız Recep Tayyip Erdoğan ında BOP eşbaşkanı olduğunu biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. En azından o kendisini öyle ilan etmiş her nedense

Sizde böyle devam edin
GErçek sorumlular hak ettikleri şekilde xezalandırılmadıkları sürece
Bunlar başımızda kalacaklar
Bizde dere yataklarının imara açılması sonucu yıkılmaya
Madenlerde ezilmeye yanmaya boğulmaya
Depremlerde imar afıyla kaçak yapılarda ölmeye devam edeceğiz
Akıl fikir diliyorum size sizin gibilere
Amin akil herkese lazim, sadece bana degil.. sapla samani karistirmakta ustune yok..ben ne diyorum sen ne diyorsun.. yani bu olan seyler baska onlem olmamasi ve binalarin curuk olmasi baska seyler. Ben bunlari zaten dogru bulmuyorum, daha guzel binalar yapilmaliydi..insanlrin can guvenligi yokmus bir kez daha anladi herkes.. ama bu oyun oynandigi gercegini degistirmiyor. Sana tekrar tatli ruyalar

Sen git asilarin icinde gercekten cip filan var mi
Onu aramaya devam et, belki bulursun

Son düzenleme:
Madem bu kadar araştırmacı bir insansınız Recep Tayyip Erdoğan ında BOP eşbaşkanı olduğunu biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. En azından o kendisini öyle ilan etmiş her nedense

Ee yani? Boyle bir proje var yani, bunu kabul ediyorsun, digerleri gibi inkar etmiyorsun en azindan. Ben erdoganla
Ilgili birsey dedim mi? Hayir bu olaylarin bu projeyle ilgisi var diyorum.

Ee yani? Boyle bir proje var yani, bunu kabul ediyorsun, digerleri gibi inkar etmiyorsun en azindan. Ben erdoganla
Ilgili birsey dedim mi? Hayir bu olaylarin bu projeyle ilgisi var diyorum.
Birşey dediniz demedim zaten projeyi biliyorsanız eşbaşkanı da biliyorsunuzdur dimi dedim. Yani diyorum ki neresinden bakarsak bakalım ülkemizin bu durumda olmasının sebebi belli. Proje var mı yok mu bilmiyorum ama eğer varsa ülkemizde kendini eşbaşkan ilan etmiş biri var zaten onu diyorum.

Birşey dediniz demedim zaten projeyi biliyorsanız eşbaşkanı da biliyorsunuzdur dimi dedim. Yani diyorum ki neresinden bakarsak bakalım ülkemizin bu durumda olmasının sebebi belli. Proje var mı yok mu bilmiyorum ama eğer varsa ülkemizde kendini eşbaşkan ilan etmiş biri var zaten onu diyorum.
Onu Allah bilir, eger oyleyse Allah sonumuzu hayir etsin.

Sadece bu sitede ne soylersen basliyolar bilmem
Ne teorisi falan filan.. cidden bu kadar kör olmak zordur diyorum.. birde kucumser alayci tavirla konusmak cok sacma. Dusun bakalim ya karsida olan hakliysa diye.. yok cipmis mipmis asinin icinde cip var diyeni gormedim ki ben korona asisina karsiydim zaten asla boyle birsey demedim… ama cipli dijital bir doneme girilecek tabii geride dunyada kalanlarla.. yarin olacak birsey degil ama zamanla hepsi olacak..

Amin akil herkese lazim, sadece bana degil.. sapla samani karistirmakta ustune yok..ben ne diyorum sen ne diyorsun.. yani bu olan seyler baska onlem olmamasi ve binalarin curuk olmasi baska seyler. Ben bunlari zaten dogru bulmuyorum, daha guzel binalar yapilmaliydi..insanlrin can guvenligi yokmus bir kez daha anladi herkes.. ama bu oyun oynandigi gercegini degistirmiyor. Sana tekrar tatli ruyalar

Sen git asilarin icinde gercekten cip filan var mi
Onu aramaya devam et, belki bulursun
Benim çip iddaam yok onuda aynı böyle bir aklı evvel uydurmuştu
Uykuda olan kim biliyormusun bunca şeye rağmen hiçbir şey görmeyenlerdir
İyi binalar yapılsaydı zaten bu kadar yıkım olmayacak bu kadar etkilenmeyecektik hatayın erzin ilçesinde tek bir bina bile yıkılmamış
iyi sallandık deyip geçecektik
Belki acılar yaşanırdı ama bu ölçüdemi
Binaları ahlak anlayışı duruşu bu kadar sorunlu bir milletin kendini savunması ne olacak
Geçiniz benim hiç umudum yok sen uyanık ol
Keşke uyuyabilseydim bunlara hiç şahit olmasaydım

Benim çip iddaam yok onuda aynı böyle bir aklı evvel uydurmuştu
Uykuda olan kim biliyormusun bunca şeye rağmen hiçbir şey görmeyenlerdir
İyi binalar yapılsaydı zaten bu kadar yıkım olmayacak bu kadar etkilenmeyecektik hatayın erzin ilçesinde tek bir bina bile yıkılmamış
iyi sallandık deyip geçecektik
Belki acılar yaşanırdı ama bu ölçüdemi
Binaları ahlak anlayışı duruşu bu kadar sorunlu bir milletin kendini savunması ne olacak
Geçiniz benim hiç umudum yok sen uyanık ol
Keşke uyuyabilseydim bunlara hiç şahit olmasaydım
Ee o zaman kim dediyse ona gidip yazacaksin cipmis
Mipmis.. oyle birsey savunan yok karsinda.. ayrica bak gene ben baska birseyden bahsederken sen binalardan bahsediyorsun, bunda hemfikriz zaten.. aksini soyleyen insan dusmanidir net

Onu Allah bilir, eger oyleyse Allah sonumuzu hayir etsin.

Sadece bu sitede ne soylersen basliyolar bilmem
Ne teorisi falan filan.. cidden bu kadar kör olmak zordur diyorum.. birde kucumser alayci tavirla konusmak cok sacma. Dusun bakalim ya karsida olan hakliysa diye.. yok cipmis mipmis asinin icinde cip var diyeni gormedim ki ben korona asisina karsiydim zaten asla boyle birsey demedim… ama cipli dijital bir doneme girilecek tabii geride dunyada kalanlarla.. yarin olacak birsey degil ama zamanla hepsi olacak..
Sanırım bu kadar tepki görmenizin sebebi insanların acıları tazeyken ve ortada bir gerçek varken, sizin varsayımlar üzerinde durup bu gerçeği görmezden geliyormuş gibi olan tavırlarınız.

Sanırım bu kadar tepki görmenizin sebebi insanların acıları tazeyken ve ortada bir gerçek varken, sizin varsayımlar üzerinde durup bu gerçeği görmezden geliyormuş gibi olan tavırlarınız.
Hangi gercegi gormuyor musum? Nerde yazmisim ben bunu? Ama her ihtimali dusunuyorum ben. Ha elimizden birsey geliyor mu? Hayir maalesef.. elimizden gelen seyler cok
Kisitli.. benim ne kadar uzuldugumu kahroldugumu ispat etmeme gerek yok.

SON DAKİKA: Prof. Dr. Naci Görür peş peşe gelen depremler sonrası Bingöl'deki fayı işaret etmişti! Az önce deprem oldu, Elazığ ve Tunceli'de de hissedildi​

Depremle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor! Kahramanmaraş'ta gerçekleşen, Hatay'da, Gaziantep'te, Adıyaman'da yoğun şekilde yıkıma neden olan deprem sonrasında Prof. Dr. Naci Görür, Bingöl'deki fay hattını işaret etmişti. Bingöl - Karlıova bölgesinde depremin olma ihtimalinin altını çizen Görür'ün hipotezi gerçek oldu. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika haberi: Bingöl'de korkutan deprem! Prof. Dr. Naci Görür'ün daha önce işaret ettiği bölgede bir deprem meydana geldi. AFAD'ın aktardığı bilgiye göre Bingöl'de 4.4 şiddetinde bir deprem yaşandı. Deprem, Tunceli, Muş ve Elazığ'da da hissedildi.

PROF. DR. NACİ GÖRÜR, BİNGÖL VE ADANA'YI UYARMIŞTI
Bingöl - Karlıova fay hattında ve Adana'da deprem olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Prof. Dr. Naci Görür, 'Endişe ettiğimiz yerler arasında Bingöl var, Maraş fay hattından dolayı Hatay ve Adana'da da dikkatli olmamız lazım' demişti.

YERİN 9 KİLOMETRE DERİNLİĞİNDE MEYDANA GELDİ
AFAD, Bingöl'deki depremin şiddetinin 4.4 olduğunu yerin 9 kilometre derinliğinde meydana geldiğini duyurdu. Depremin saati ise 10:09...
Prof. Dr. Samet Arslan da Bingöl ve çevresinin deprem riski altında olduğu yönünde uyarıda bulunmuştu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim için çok özel 3 üyeden bahsedeceğim size. Bu arkadaşlar bir mesajımı görüp taşın altına hemen ellerini koydular. Oysa o mesajı daha sonra organize edemeyeceğimi düşünüp silmiştim ama çok ısrar ettiler bende kendilerini kırmadım.

Benim misafirim olan 37 haftalık hamile annenin bebeği için o kadar çok eşya yolladılar ki her kargo geldiğinde anne buruldu.

Rabbim bu 3 üyeye gönüllerindekini verip sağlıklı bir yaşam nasip etin. Başka arkadaşlarda katılmak istedi ama gelen hediyeler çok olacaktı bu sebeple kabul edemedim onlara da teşekkür ederim. İlk 3-5 ay hiç bir alış veriş yapmadan bebeğin tüm ihtiyaçları sayelerinde sağlandı.

Birde çok değişik bir olay yaşandı sn ladymadyninablasi ladymadyninablasi kargoya bir kitap koymuş, bebeğin ablası fıstık Beril bu kardeşime olmaz ki bunu Ege'ye hediye ediyorum dedi. Yok dedim kardeşin yaşına girince kullanır bunu. Hayır hayır ben hediye ediyorum dedi (bu arada Beril 8 yaşında)
Akşam kargoları aldığımı yazarken arkadaşlara sn ladymadyninablasi ladymadyninablasi 'in mesajında şu notu gördüm.

" İçinde bi tane kitap var, o da sizin bebeğinize hediyem olsun."

Mesaja cevap dahi yazamadım, teşekkür edemedim.

iyilikler böyle habersizce, sessizce yapılır, iyilik yapılan ise bu kişileri onore etmelidir, reklam değil. Ben bu 3 arkadaşa söyleyecek söz bulamıyorum

Bu vesile ile ; E Esila09 , ladymadyninablasi ladymadyninablasi ve Tubismavis Tubismavis üçünüzün de gönlüne sağlık. (alfabetik sıralama)

cep telefonundan ancak bu kadar yazabildim....

Son düzenleme:

Onore Etmek Mi Onure Etmek Mi?​

Fransızca honorer kelimesinden geldiği için "Onore etmek" doğrudur. Dil Derneği bu yazımı doğru kabul eder.

TDK Sözlük bu kelimeyi almamıştır. "Şereflendirmek", "şerefyap etmek", teşrif etmek, onurlandırmak gibi çeşitli karşılıklar varken kurumun, bu kelimenin ödünç alınmış olmasını anlamsız bulmuş olması muhtemeldir.

Onore etmek onur vermek, onurlandırmak anlamına geldiği halde Onur kelimesi U harfiyle yazılır çünkü bu kelime Fransızca "honneur" kelimesinden gelmiştir.

• Onore etmek
  • Onore olmak
  • Onore edeyim derken madara etmek
  • Sabri Sarıoğlu'nu onore etmek istedik
yazımları doğrudur.

• Onure etmek
  • Onure olmak
  • Onure edeyim derken madara etmek
  • Sabri Sarıoğlu'nu onure etmek istedik
yazımları ise yanlıştır.

bildiğim halde hatalı yazmışım zira cep telefonu sözlüğüne bile yanlış yazı hali eklenmiş : ) o da yanlış olarak tamamlayıvermiş.

Arada dilbilgisi iyidir

X