Deprem 10 ili vurdu

Yazı hatalarımı görürseniz bildirin lütfen. Gücenmem, bozulmam değer katan birşeye neden bozulalım? 🫣
Bozulmazsınız efendim, anlatılanı anlıyorsak düzeltmeye gerek yok diye düşünüyorum. Ondan öyle sessizce okuyup geçtim.
Şimdi böyle diyorsunuz da yarin bir gün uyarır yazarım sonra da ters bi cevap verirseniz panik atağı tavan yapar krize girerim mazaallah, sanalda bile tartışma yapsam (görsem) kriz gelir bana 😄

emeği geçen herkese kendi adıma teşekkür ediyorum. E Esila09 yüreği tertemiz harika bir kadın 😥onu tanıdığım için çok mutluyum . Hatay’daki depremde bana nasılsın diye msj yazdı o kadar ince bir kadın ki Tuğçe deprem olmuş iyi misiniz demedi korkutmamak için sadece nasılsınız Tuğçe dedi 😥 daha bugün annemle ne kadar ince kadın diye konuştuk
Ne hoş, ince insanlara ayrı bi hayranım mâşâallah.
Biz de öyle yaptık bazı tanıdıklara (panik olmasinlar diye, bi de biz korkutmayalım diye) ❤️

E Esila09
ladymadyninablasi ladymadyninablasi
Tubismavis Tubismavis
K Kazen

Hem sizlerden hem de yardımcı olan yardıma vesile olan bütün herkesten Allah razı olsun ne muradınınız varsa versin 🤲🏻

Tubismavis Tubismavis Allah sana hayırlı evlatlar nasip etsin 🤲🏻

Maddi yardımların dışında günlerdir gece gündüz dua edenlerden, sitenin dua bölümünü boş bırakmayanlardan da Allah razı olsun.

@MssPARE Lna16 Lna16 @penyez83 PiXiEE PiXiEE @Nego Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim Allah hepinizin gönlüne göre versin ❤
Aminnnn canımm Bonusumm ❤️❤️😍😍💜 El birliğiyle çok güzel dualar ettik. Etmeye de devam da ediyoruz.İnşallah Rabbim katında kabul eylesin 🤲🏻 Emeği geçen destek veren dağıtan okuyan herkesin güzel yüreklerine sağlık🫂

Bozulmazsınız efendim, anlatılanı anlıyorsak düzeltmeye gerek yok diye düşünüyorum. Ondan öyle sessizce okuyup geçtim.
Şimdi böyle diyorsunuz da yarin bir gün uyarır yazarım sonra da ters bi cevap verirseniz panik atağı tavan yapar krize girerim mazaallah, sanalda bile tartışma yapsam (görsem) kriz gelir bana 😄

Bazı konular var çok önem veririm, Türkçe'yi doğru kullanmak gibi. Bu konuda her türlü eleştiriye açığım ama biri gidip bana laf sokulan mesajı begenirse bir beğenilen uyeligini kapatırım :)

Bu konuda siz rahat olun. Bu mesajı da favorilere ekleyin elinizde bulunsun.

Nezaket kuralları dahilinde her eleştiri artı değer katar.

Bugun bir video gordum.. 2017 de kentsel donusum yapilmak istenmis hatayda ve karsi cikilmis..bu dogru mu?

Bugun bir video gordum.. 2017 de kentsel donusum yapilmak istenmis hatayda ve karsi cikilmis..bu dogru mu?
Maalesef 🤦🏻‍♀️ben de gördüm o haberi:KK43: 6 bölge riskli alan ilan edilmiş, kentsel dönüşüm kararını rant için olduğu düşüncesiyle kabul etmemişler. 2 kez iptal edilmiş o yüzden.
Şuan da İstanbul için kentsel dönüşüm olsa yine çoğu kişi rant olduğunu düşünüp kabul etmeyecek, kimi de vermek istemeyecek evini, düzenini bozmak istemeyecek.🤦🏻‍♀️

E Esila09
Tubismavis Tubismavis
K Kazen

Hem sizlerden hem de yardımcı olan yardıma vesile olan bütün herkesten Allah razı olsun ne muradınınız varsa versin 🤲🏻

Maddi yardımların dışında günlerdir gece gündüz dua edenlerden, sitenin dua bölümünü boş bırakmayanlardan da Allah razı olsun.

@MssPARE Lna16 Lna16 @penyez83 PiXiEE PiXiEE @Nego Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim Allah hepinizin gönlüne göre versin ❤
Güzel kalbinden öpüyorum senin Bonuscuğum 🫶🏻💜🌸
Rabbim hepimizden razı olsun kuzum 🥲
Hepimizin sayesinde oluyor dua grupları, hatim grupları vs. hepimizin emeği 🥹
Rabbim senden de razı olsun kuzum 🤲🏻🌸
Rabbim birliğimizi dirliğimiz bozmasın 🤲🏻🤲🏻🥲🥲
İyi ki varsınız dua kardeşlerim 🥹🫶🏻
Dua arkadaşlarım hakkınızı helal edin 🌸
Benden yana helali hoş olsun 🌸
İyi kötü hakkımız geçiyor birbirimize, ne olacağımız belli değil..
Rabbim deprem bölgesinde olan kardeşlerimizin yardımcısı olsun, vefat edenlere rahmet mekanları cennet olsun inşallah 🤲🏻🌺
Rabbim yar ve yardımcıları olsun 🤲🏻
Rabbim bugünleri milletçe sağ salim atlatmayı nasip etsin inşallah 🤲🏻🌺
Aminnnnn 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

sağol c
E Esila09
Tubismavis Tubismavis
K Kazen

sağol canım benim Allah sizlerden de razı olsun. Ülkece kimin elinden ne geldiyse geliyorsa ve gelecekse yapmaya çalışıyoruz ve de çalışacağız inşallah Rabbim herkesten razı olsun

Maalesef 🤦🏻‍♀️ben de gördüm o haberi:KK43: 6 bölge riskli alan ilan edilmiş, kentsel dönüşüm kararını rant için olduğu düşüncesiyle kabul etmemişler. 2 kez iptal edilmiş o yüzden.
Şuan da İstanbul için kentsel dönüşüm olsa yine çoğu kişi rant olduğunu düşünüp kabul etmeyecek, kimi de vermek istemeyecek evini, düzenini bozmak istemeyecek.🤦🏻‍♀️
Ya bak dogruya dogru demek lazim. Ben erdoganin konusmasini dinledim.. herkes karsi cikmis hattta diyor: Allah korusun bir deprem olsa bir felaket olsa kime saydiracaksiniz? Bana saydiracaksiniz diyor.. oyle yani herkes adama saydirdi ama cidden eger durum buysa cok uzucu.. illa felaketler mi
Yasamak gerekiyor onlem almak icin. Yeminle uyku girmiyor gozume skntidan.. o cocuklari anneleri dusundukce elim ayagim
Titriyor gunlerdir.. hadi cocugunu kaybedenler aciyla yasar belki
Ama anne babasini kaybeden onca cocuk iyiye mi rast gelir kotuye mi rast gelir.

Bazı konular var çok önem veririm, Türkçe'yi doğru kullanmak gibi. Bu konuda her türlü eleştiriye açığım ama biri gidip bana laf sokulan mesajı begenirse bir beğenilen uyeligini kapatırım :)

Bu konuda siz rahat olun. Bu mesajı da favorilere ekleyin elinizde bulunsun.

Nezaket kuralları dahilinde her eleştiri artı değer katar.
Tamam o hâlde.
Dil ve ırk isimlerine gelen ekler kesme işaretiyle ayrılmaz diye biliyorum.
Bu bilgi , kural zaman icinde degistiyse bilemem tabii.
Türkçeyi, İngilizceyi, İngilizleri, Türkleri gibi.

Niye düşünmüyorsunuz ki
Corona üzerine yazılan senaryolar az mı
Corona bir projedir aşıların içinde çip var biliyormusunuz
Mutant olacağız yarasanın neden olduğu vüristen vanpire dönüşecek insanoğlu belki
Yada bizi ve ekonomimizi kıskananlar öyle bir vüris yaydılar ki ekonomimiz bu hale geldi
Şüphelenmiyelim diye de dünyaya yaydılar

Yaw bu büyüklükteki depremleri yapmak için
Hroşima ve nagazakiye atılan atom bombalarında kaç yüzbin tane olması lazım
bu kadar bomba atıldı biz fark etmedik emi
Tanrının kılıcı diye bahsedilen bir proje varmış onuda araştırdım denenmiş ve başarılı olamamış ki bizi isteseler ekonomik olarak bile yerle bir ederler

Eğer tanrı rab allah değilse biri bunu yapacak güçte de değildir

Kim neye inanırsa inansın umrumda değil
Beni sinirlendiren 50 bin insanın ölümüyle sonuçlanan bir depremde hiç bir sorumlunun olmaması ve bunu bırakın böyle bir felaketi yıkımı bile lehlerine çevermek istemelerindeki arsızlık utanmazlık
Vampire dönüşmekmi? Bence biraz fazla görevimiz tehlike tarzı filmler izliyorsunuz. Eşimde bazen o tür filmleri izleyince cia ajanı gibi konuşmaya başlıyor.

Neyse canım. Dış güçlerden ziyade içimizdeki yani iç sahtekarları dolandırıcıları bunlara müteahhitlerde dahil yok edersek fazla problem kalmaz.

Ya bak dogruya dogru demek lazim. Ben erdoganin konusmasini dinledim.. herkes karsi cikmis hattta diyor: Allah korusun bir deprem olsa bir felaket olsa kime saydiracaksiniz? Bana saydiracaksiniz diyor.. oyle yani herkes adama saydirdi ama cidden eger durum buysa cok uzucu.. illa felaketler mi
Yasamak gerekiyor onlem almak icin. Yeminle uyku girmiyor gozume skntidan.. o cocuklari anneleri dusundukce elim ayagim
Titriyor gunlerdir.. hadi cocugunu kaybedenler aciyla yasar belki
Ama anne babasini kaybeden onca cocuk iyiye mi rast gelir kotuye mi rast gelir.
Bilim adamlarının, deprem uzmanlarının uyarılarını dikkate almak gerekiyor tontriko.Kafadan uydurmuyorlar neticede. Geçmiş sayfalardan birinde yazmışsın ya proje,şehir boşaltılıyor falan, elin adamı, başka ülke yapacak değil ya senin ülkendeki fay kırığını,depremi.Bak kendin diyorsun Erdoğan uyarmış kentsel dönüşüm kararını vermiş diye.

Adamda da ne şans(sızlık) varmış:confused:
IMG_20230223_200751.jpg

Vampire dönüşmekmi? Bence biraz fazla görevimiz tehlike tarzı filmler izliyorsunuz. Eşimde bazen o tür filmleri izleyince cia ajanı gibi konuşmaya başlıyor.

Neyse canım. Dış güçlerden ziyade içimizdeki yani iç sahtekarları dolandırıcıları bunlara müteahhitlerde dahil yok edersek fazla problem kalmaz.
:olamaz:

Bilim adamlarının, deprem uzmanlarının uyarılarını dikkate almak gerekiyor tontriko.Kafadan uydurmuyorlar neticede. Geçmiş sayfalardan birinde yazmışsın ya proje,şehir boşaltılıyor falan, elin adamı, başka ülke yapacak değil ya senin ülkendeki fay kırığını,depremi.Bak kendin diyorsun Erdoğan uyarmış kentsel dönüşüm kararını vermiş diye.
Ok ama Turkiyede donem donem boyle depremler oluyor zaten.. haarp ile tetiklenmis olabilir dedim. Yani bunlar olmayacak seyler degil sonucta bir gun bir yerde yaz ayni yerde ertesi gun kar yagdiriyorlar. Ki bunu ben degil dunya konusuyor zaten. Ha haarp ile olsa ya da dogal farketmeyen tek
Sey var.. o da dayanikli yapilarimiz olsaydi durum bu kadar kotu olmayacakti.

Benim için çok özel 3 üyeden bahsedeceğim size. Bu arkadaşlar bir mesajımı görüp taşın altına hemen ellerini koydular. Oysa o mesajı daha sonra organize edemeyeceğimi düşünüp silmiştim ama çok ısrar ettiler bende kendilerini kırmadım.

Benim misafirim olan 37 haftalık hamile annenin bebeği için o kadar çok eşya yolladılar ki her kargo geldiğinde anne buruldu.

Rabbim bu 3 üyeye gönüllerindekini verip sağlıklı bir yaşam nasip etin. Başka arkadaşlarda katılmak istedi ama gelen hediyeler çok olacaktı bu sebeple kabul edemedim onlara da teşekkür ederim. İlk 3-5 ay hiç bir alış veriş yapmadan bebeğin tüm ihtiyaçları sayelerinde sağlandı.

Birde çok değişik bir olay yaşandı sn ladymadyninablasi ladymadyninablasi kargoya bir kitap koymuş, bebeğin ablası fıstık Beril bu kardeşime olmaz ki bunu Ege'ye hediye ediyorum dedi. Yok dedim kardeşin yaşına girince kullanır bunu. Hayır hayır ben hediye ediyorum dedi (bu arada Beril 8 yaşında)
Akşam kargoları aldığımı yazarken arkadaşlara sn ladymadyninablasi ladymadyninablasi 'in mesajında şu notu gördüm.

" İçinde bi tane kitap var, o da sizin bebeğinize hediyem olsun."

Mesaja cevap dahi yazamadım, teşekkür edemedim.

iyilikler böyle habersizce, sessizce yapılır, iyilik yapılan ise bu kişileri onore etmelidir, reklam değil. Ben bu 3 arkadaşa söyleyecek söz bulamıyorum

Bu vesile ile ; E Esila09 , ladymadyninablasi ladymadyninablasi ve Tubismavis Tubismavis üçünüzün de gönlüne sağlık. (alfabetik sıralama)

cep telefonundan ancak bu kadar yazabildim....
Arkadaşlarımızın yüreklerine sağlık olsun,ne kadar güzel düşünüpte böyle bir destek sağlamışlar tebrik ediyorum kendilerini,sizinde yüreğinize sağlık olsun.

E Esila09 ladymadyninablasi ladymadyninablasi Tubismavis Tubismavis harikasınız tebrik diyorum sizleide

Teşekkürler güzel anneanne iyiyiz çok şükür
İyi olunda yeterki merak ettik sizleride.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve bir çok ilimizde hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.

Kadınlar Kulübü
Mailinizi şimdi gördüm.acımız kaybımız çok büyük.dualarınıza çok ihtiyacımız var.Allah yardımcımız olsun.🙏🙏🙏

X