Jinekoloji Dayanılmaz regl ağrısı

benimde böyle ilk 3 gün hayattan kopuyorum normaldiyorlar. ağrı full hiç geçmiyor bazen bir anda kasığımın alt tarafına bir ağrı vuruyor o da miğdeme vuruyor. miğde bulantısı, halsizlik, üşüme, bazen ishal artık hap içiyorum zararlıysa zararlı valla yatakta kıvranıp ağlamaktan iyidir.
ilk olduğum zamanlar banada sürekli evlenince geçer diyorlardı imza ile adet ağrısının ne alakası var be diyordum onları hatırladım :kızgın:
Değişik bir şey o ya çevremde de var tamamen geçen 2 gebelik yaşadığı halde geçmeyen 🙄 Size de geçmiş olsun jinekolog ağrı kesicinin bir zararı olmadığını söylemişti bana ama bilemem tabi

Onu da bıraktıktan sonra daha kötü oluyormuş ağrılar diye duydum ama
Yok. Hormonlar artınca yumurta da olgunlaşmadığı için sancıya güle güle. Hamilelik sonrası da azalıyormuş. 1-2 sene kadar hap ağrımı aldı götürdü. Şu anda da pek ağrımıyor. Parol bile kesiyor diyeyim. Spor yapmak, sıcak duş, ayaklarım PMS döneminde sıcak tutmak, kimilerine göre adaçayı da rahatlatıyor.

Magnezyum için muz yiyin diyenler vardı. Bazı kişilerde etki ediyor, bende etmemişti ama ilacın etki etmediği arkadaşımda etmişti.

Doğum kontrol hapı diye satılan hap için öncesinde hormon testi yapılıp da doktorun reçete etmesi iyi olur. Hormon sonuçta.

Soğan kürü de benzer etki yapıyormuş. Biri kullanmıştı da ağrım azalmıştı demişti.

Sanırım en ucuz yol ayağı sıcak tutup spor yapmak. Üşengeçseniz karın çalışın.

benimde böyle ilk 3 gün hayattan kopuyorum normaldiyorlar. ağrı full hiç geçmiyor bazen bir anda kasığımın alt tarafına bir ağrı vuruyor o da miğdeme vuruyor. miğde bulantısı, halsizlik, üşüme, bazen ishal artık hap içiyorum zararlıysa zararlı valla yatakta kıvranıp ağlamaktan iyidir.
ilk olduğum zamanlar banada sürekli evlenince geçer diyorlardı imza ile adet ağrısının ne alakası var be diyordum onları hatırladım :kızgın: :KK48:
Hormonlar düzene giriyormuş diyorlar. Hamileliğe kadar da ağrısı geçeni duymadım çevremde.

Sizi korkutmak istemem ama 20 yıldır evliyim iki çocuğum var hala regl sancısıdan nerdeyse üç gün yatıyorum doktorda bişey demiyor ben sıcak duş alıyorum sicak su torbası koyuyorum o biraz geciriyo ama daha hiç ağrısız bir ay geçirdiğimi bilmem ama vitamin ve magnezyum denemedim hiç deneyenler iyi geliyor dedi

Valla ben ağrı kesici yüklemesi yapıyorum.
O sancı sinirlerimi zıplatıyor.
En etkili dolo..x ağrı kesici iyi geliyor bana, kesmiyor hem.

Çok kullanmayın derim onu, yan etkisi çok fazla ayrıca bir kaç hastanede bana vurmadılar hastalara yan etki yaptığı için, vermidonu vurup gönderdiler onda da dua etseler daha iyiydi skddkdk ben de majezik kullanıyorum size diyorum ama 🤣

İyi akşamlar hanımlar 26 yaşında bekarım ve artık bu regl ağrılarına dayanamıyorum ne iş hayatım ne sosyal hayatım hepsini etkiliyor. Doktora gittim kaç kere normal diyor ama normal bir ağrı değil ve 5 gün boyunca sürüyor bu ağrı. Aynı durumda olanlar var mı tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😔
Ben de senin gibiydim her ay hastanede geçiyordu evlen geçer dediler evlendim geçmedi çocuk doğur geçer dediler doğurdum geçmedi en son doktora gittim 1 sene doğum kontrol hapı tavsiye etti kullandım dedim Allahım dünya varmış geçti çok şükür

Benim de değişik oluyor ilk gün ağrı ama dayanılmayacak boyutta değil.
Benim regl dönemimde dayanılmaz boğaz ağrım oluyor.
Hasta gibi sanki grip olmuşum kemik ağrılarım boğazım bademciklerim kıpkırmızı oluyor.
Bir ara her ay KBB deydim.
Dedi sen niye her ay geliyorsun 😅
Regl oldukça böyleyim dedim.
Sonra sonra bu duruma alıştım ilk üç gün boğaz ağrısı sonra geçiyor kendiliğinden.
Bağışıklığım düşüyormuş vitaminlerle destekliyorum.

Bekarlara kötü bir haber vereyim. Evliyim , iki de çocuk doğurdum. Gençken sadece yorgunluk yaşardım. Şimdi bacaklarım dışında sırtım ve boynum bile ağrıyor. Nikah çözüm değil maalesef 😂

İyi akşamlar hanımlar 26 yaşında bekarım ve artık bu regl ağrılarına dayanamıyorum ne iş hayatım ne sosyal hayatım hepsini etkiliyor. Doktora gittim kaç kere normal diyor ama normal bir ağrı değil ve 5 gün boyunca sürüyor bu ağrı. Aynı durumda olanlar var mı tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😔
Benimde acile gidip serum almadan geçmezdi. Doğum sancısı gibi ciyak ciyak bağırtacak kadar şancim olurdu. Seni çok iyi anlıyorum benim 30 yaşından sonra bitti. Evlenmem yani cinsel hayat çözüm oldu sanırım. Ağrı sırasında sıcak su torbası. Kas gevşetici özelliği de olan kuvvetli agri kesiciler önerebilirim bunun dışında

Dayanilmayacak seviyddeyse aklima ilk gelen endometriozis. Bir cok kadinda gec fark ediliyor. Bu ihtimali doktorunuzla hic konustunuz mu?

Dayanilmayacak seviyddeyse aklima ilk gelen endometriozis. Bir cok kadinda gec fark ediliyor. Bu ihtimali doktorunuzla hic konustunuz mu?
Onu hiç duymadım bir araştırayım.
Baktım şimdi çok teşekkür ederim doktora bir danışıcam bunu peki ultrasonda gözükmez ise ki gözükse söylerlerdi nasıl belli olur ki

Birde özele gitmeni tavsiye ediyorum.
Bendede aynısı vardı. Sürekli birşey yok birşey yok dediler. Sonunda 10 tane miyom çıkardılar. Şimdi adetlerim neredeyse ağrısız.

Çok kullanmayın derim onu, yan etkisi çok fazla ayrıca bir kaç hastanede bana vurmadılar hastalara yan etki yaptığı için, vermidonu vurup gönderdiler onda da dua etseler daha iyiydi skddkdk ben de majezik kullanıyorum size diyorum ama 🤣
Bazıları da en zararsız ağrı kesici diyor.
Aslında o an düşünemiyorum sancıdan, ne bulsam yutuyorum.😀
Vermidon vs hiç işe yaramıyor zaten, majezik de geç etki ediyor bekle Allah bekle.

Şekeri bırakınca bende ağrı bayağı azalıyor. Böyle bir şey gözlemlediniz mi?

Regl ağrısının dayanılırı mı var 😢 geçen ay tam otelden çıkış yapmaya çalışırken denk geldi. O gün çektiğim sıkıntıyı Allah bilir elimde valizlerle. Benim aydan aya değişiyor, sizin tabirinizle dayanılmaz olan ağrılarım olursa ap****x alıyorum. Fırsat olursa sıcak duş iyi geliyor

İlk regli olduğumdan günden beri her ay ilk 3 gün canım çıkıyordu o ağrılardan dolayı. Birde ben ilaçlardan nefret ederim içemiyorum. Oyuzden bünyem alışık değil bir tane en hafif ağrı kesici bile içsem tık diye kesiyor kanamayı 1 hafta sonra tekrar başlıyor kanama. Oyuzden ilaç da kullanmazdım. Ve her ay kanamayla birlikte midem de bulanırdı. Evlenince de geçmedi eşim geceleri ben uyuyayım diye karnıma masajlar yapardı sonra hamile kaldım ve doğumdan sonra bütün regl sancılarım geçti.

Çevremde evlenince ağrılarım geçti diyenler var kimisi de benim gibi doğumdan sonra geçti diyor. Bir arkadaşımda bekarken ağrısı olmazken evlenince olmaya başladı diyor🤷🏻‍♀️

X