Cuma Zayıflama Yarışması Takımlarının Analiz Raporları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sabah sabah kendimi görünce uykum acıldı. utandım kızardım vede bozardım :eek: püsküütüm bu yöntem gercektn cok iyi olduu. yerimseniben

1 - Sence neden kilo veremiyorsun? Aksama nereden kaynaklanıyor?
60 kg ile basladığım zaman iyi bi zamanda 55 e düşüyordum. sonra yavas yavas yine alıyordum. benim sorunum kilo verememek değil koruyamamak.

2 - Kendine uygun yeni bir hedef belirleyerek, bizimle paylaşır mısın? (x tarihinde x kilo olacağım şeklinde)
martt basında mezun olmak istiyorum su an 54 kg yum. 20 günde kalan kilomu vermeyi hedefliyorum.

3 - Sence, kilo vermene, bu zorlu süreci atlatmana nasıl yardımcı olabiliriz?
iyi bir kilo koruma programına ihtiyacım var :uhm:

4 - Kardeş takımınız olan 4. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan Almıla74 den koçluk yapmalarını ister misin?
koçluğa gerek duymuyorum. zaten almila74 ile yarış yapıyoruz aramızda. bu yeterince motive olmamı sağlıyor.

günaydın yüzsüz serseri geldi:dilcikar:hatta beceriksiz ve verdiği kiloyu bile koruyamayan aç gözlü:mymeka:ne iyi oldu şu analiz işi 20 ayda geldiğim noktaya bak:mymeka:gelelim basın açıklamamakaydirigubbakcemile3birrr ben neden kilo veremiyorum çünkü hareket etmiyorum ettiğim yeterli gelmiyor.....

iki......haziran başına kadar 7-8 kiloyu çöpe yollayacağım :eek:şimdi bu noktada duralım çünkü ben olumsuz sözlerden çok etkiliniyorum yani size göre gaz verme bende ters tepiyo :KK43: sizden ricam şu saatten sonra da lütfen sen veremessin çok duyduk bu lafları gibi şeyler söylemememniz ve şevkimi kırmamanız.....

üç.......ben geçen ay diyetisyene gittim zaten bi listem var ona uyarsam sorun çıkmaz.Ayrıca kondisyon bisikleti aldım bi aksilik olmazsa bugün kargoya verecekler o geldiğinde de hergün en az 30-45 dk spor eklersem yaza kadar istediğim kiloda olurumhihoyyyt

dört......ben 4 veya 7.takımdan değil başka takımlardan koçluk istiyorum:eek:

püskütüm emeğine sağlık hemen yanıtlayım soruları canım...

1. neden kilo veremiyorum,aslında veriyordum ama bi dönem işten ayrılmam ve evde geçen zamanda sıkıntıdan kendimi kaybetmemle verdiğim kilonun bi kısmını aldım ve hala onu vermek için müdadele ediyorum ve geçen hafta bitirdim şükür,(geri aldığım kısmı)
ayrıca benim sürekli kilo verip almamdan kaynaklanan yavaş kilo verme sorunum oluştu,
daha önceki diyetlerimde 4 ayda 30 kilo - 6 ayda 25 kilo verip aynı hızla geri almamdan dolayı artık kilo veririken sıkıtı yaşıyorum,
bende bu diyete başlarken uzun dönemde sağlıklı kilo vereceğim ve geri almayacağım diye başladım ki öylede devam ediyorum,
sonuçta bide şu var takımda belki az verdim gözüküyor ama ben 109 kilodan buraya geldim 25,6 kilo verdim toplamda,(alıp verdiğim kısım sayılırsa nerdeyse 30 kilo)
ki bu geçen hafta bildirimime göre bu bu hafta sonuç daha güzel herkeste görcek bu kadar güveniyorum kendime,çünkü duraklama dönemim bitti kendime geldim,
regl dönemim olmasına rağmen süper gidiyorum maşallah bana:)
ilk başladığım zamanda olduğum gibi inanıyorum kendime ve yapacağım buda bana kiloların gitmesi olarak yansıyor ve süper gidiyor...

2. hedefim 80 di diyete ilk başladığımda sonra dedim 75 olurum ben
şimdi diyorum ki en kötü 70 olurum ben ve en geç nisan sonuna veya engeç mayısın ortasına kadar,
boyum 1,71 belki 70 den sonra 65 i zorlayabilirim ama şuan ki hedefim 70.

3. ukalalık olarak görmeyin ama zaten şuan bunu tekrar başarmış durumdayım ve ben kendime inanıyorum bende görcem sizde göreceksiniz sonuçları,
ayrıca takım arkadaşlarım ve diğer takımlardan destek olan arkadaşlarımın hepsi sağolsun ben kendime inandım onlarda benim kendime olan inancıma,hepsini seviyorum ve tek tek öpüp teşekkür ediyorum onlara,
tek tek isim saymayacağım onlar bilio kendini...

4. koçluk yapmak isteyen olursa seve seve takip etsin beni hayal şöle yap böle yap desin yaparım,
ama ben şuan kenkendimin koçoyum ve toparlandım artık diyorum susuyorum.

püskütüm tekrar teşekkür ediyorum emeğine sağlık tatlım,bu analizlerin sonucu güzel olacak inanıyorum...

Son düzenleme:

VALLA BU DURUMDA KENDİM KAŞINDIM GİBİ BİRŞEY OLDU GALİBA..... NEYSE GEREKLİ AÇIKLAMALARIMI YAPIYORUM HEMENCİK.

Aslında gayet güzel kilo verebiliyorum. Ben kilo verme işini aç kalmakla değilde 3+3 beslenip herşeyden yiyerek artı mutlaka hergün 1 saat yürüyüş yaparak başarıyordum. Lakin geçen sene bu zamanlardı sanıyorum 62,3 gördüğüm sıralarda artık vucudumun ve irademin kontrolünü yitirdim ve farkına bile varmadan ufak ufak kilo almaya başladım ... Sonunda tekrar 70 rakamını görünce şok oldum ve kafama dank etti. kendim bir karar aldım ve takımıma onaya sundum hepsi kabul etti. 2 hafta içinde 0,50 veremeyeni 2. uyarıdan sonra takım dışı bırakacağımı söledim ... bu karar ben dahil tüm takımı olumlu yönde etkiledi ve o günden sonra (yaklaşık 3 ay oluyor sanırım) herkez az yada çok hep iniş yaşamaya başladı buna bende dahil. Yeniden kilo vermeye başladım ve şimdi kilom 63,6 hedef 60 olup mezun olmak....Bu aralar diyetime gerekli özeni göstermediğimi farkettim ve hayatımda yaptığım en büyük hatada yürüyüşe ara vermemdir... Söz veriyorum en kısa zamanda yürüyüş yada egzersiz aktivitelerime yeniden başlayacağım çünkü vermem gerekn kilo azaldı artık sıkılaşmaya da ihtiyacım var.

2 - Kendine uygun yeni bir hedef belirleyerek, bizimle paylaşır mısın? (x tarihinde x kilo olacağım şeklinde)
Şayet hamiş olma durumları felan işime sekte vurmaz ise ben yaza mezun olarak girmek istiyorum.

zaten elinizden gelen herşeyi yapıyorsunuz sevgili püskütüm... karnemi sunman bile yeterliydi inan... Artık mezun olup başını ağrıtmamaya çalışıcam

4 - Kardeş takımınız olan 7. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan sebnemselayfurkan dan koçluk yapmalarını ister misin?

Valla koçluk yapma konusunda hevesli herhangi biri varsa şayet hevesini kırmayım yapsın ama ben özel olarak böle bir talepte bulunmuyorum.Zaten neyi nasıl yapmam gerektiğini bilen biriyim.

son olarak püskütüm ellerine sağlık ben ii verdim gibi avuturken aslında zamana yayarsam nekadar uzun süredir çabaladığımı gördüm... hatalıyım ve bir an önce bu kilo işine son noktayı koyacağım...

14. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

Üzerinde durulması gereken arkadaşlarımızın listesi:
s2000 / neslihan

Bu iki arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

3 - Sence, kilo vermene, bu zorlu süreci atlatmanaanasıl yardımcı olabiliriz?
4 - Kardeş takımınız olan 3. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan haysem den koçluk yapmalarını ister misin?

oncelikle hersey icin tesekkurler hemen konuya gelip su sorulari cevaplayim ay elim ayam tutmuyo cok rezil oldum ayy
soru 1=bende herkez gibi hafta sonu verdiklerimi alip sonrada bes gun boyunca didinip cabalayip gr gr verenlerdenim tabi kesinlikle sorunum bu vede kahvaltiyi pek sevmemem
haytimda oturupta soyle dogru durust kahvalti yapmamisimdir ayrica kahvalti yerine kahvenin yaninda soyle kek kurabiye yerim buda benim kilo vermemedeki buyuk etki

soru 2=ben suan 72.5 kiloyum hedefim cok buyuk degil aslinda ama hayatimda gormedigim 68 kiloya ulasabilmek normalde ideal kilo 60 olmasi gerekmis
kisacasi 1/mayis/2009 tarihinde 65 kilo

soru 3=aslinda zaten oluyorsunuz (gerci ne kadar manset olsamda) ben hayatim boyunca hep diyet yapmaya soz verip birakirdim taki sizin burdaki yarismalara katilana kadar 10.takimdayken super kilo verdim bence tabi sonra bir ara verdim burdan uzaklastim oldugu gibi kilolarimi geri aldim vede suan bunlari tekrar veermeye ugrasiyorum yani sizler zaten elinizden geleni yapiyorsunuz ama bende biraz boslama var okadar

soru 4=aslinda bir koca ihtiyacim yok zaten beni fazlasiyla denetleyen biri var bu cevrede oyuzden arkadasim haysemden kocluk talep etmiyorum cunku kendisi fazla katilimda bulunamiyo bugunlerde galiba pc si bozuk o yuzden

Son düzenleme:
4. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

toplight
Yarışmaya 11 Ocak 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 400 gram verdi.

Üzerinde durulması gereken arkadaşlarımızın listesi

nurcanogretmen / *JUJU* / toplight / ahleyar / hayal_gözlü / bengigök
Bu altı arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

Sevgili püsküüt ellerine emeğine sağlık öncelikle böyle bir liste hazırladığın için
aslında ben ağustos ayına kadar 7 kilo vermiştim hazır kilo vermişken sigarayı da bırakalım dedik eşimle birlikte ve birden anlamadığım birşekilde iştahıma engel olamadım sigaranın hıncını kuruyemişlerden tatlılardan aldım ve sonuç 5 ayda nerdeyse 10 kilo almak oldu kilo vermek yerine bu süre zarfında güya yediklerime dikkat etmeye çalıştım ama bu dikkat etmek bile bana kilo aldırdı maalesef
tabii bu süre içinde eşimin işsiz kalması benim işyerinde yaşadığım problemler eşimin oğlumun teyzemin ameliyat olması (hepsinin yanında hastanede benim kalmam gerekti) annemin uzun süreli bakıma ihityacı olması sebebiyle benim evde kalması spastik kolon olan bağırsaklarımın sigarayı bıraktıktan sonra hiç çalışmaması sebeblerini de gözardı etmeyeyim sonuç olarak diyetisyen kontrolünde diyete başladım bu arada vücudum ödem tutuyormuş onu çözdürmek için presöre girmeye başladım yılbaşı itibari ile ve hızlı olmasa da yavaş yavaş kilo vermeye başladım kabızlığımı çözebilirsem daha iyi olacak çünkü diyetisyenimin verdiği listenin dışına çıkmıyorum

yılbaşı itibari ile haziran sonuna kadar yani 6 ay içinde 10-15 kilo arasında vermek hedefim

haa bu arada kabızlık için bana yol gösterecek birisi varsa memnuniyetle bu yardımı kabul edebilirim ama öncelikle kabızlığı çözmek için yaptığım şeyleri yazmam iyi olur sanırım
aç karnına 3 kuru kayısı 1bardak sıcağa yakın su
her sabah benefiber sıvı
(şu ara nesfite başladım bakalım işe yarayacak mı diyetisyenimin önerisi ile bir de keten tohumlu yoğurda başladım bu hafta)
her akşam bekunis müshil hapı (bu arada gecen hafta bu konuda sevgili püsküüt sana da fikir sormuştum ne yapayım diye geçen cuma 4 tane müshil hapı kuru erik kuru kayısı ile 48 saatte ancak çıkabildim 5. günde)
şu kabızlığı çözsem kilo problemide az çok çözülecek

4 - Kardeş takımınız olan 7. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan sebnemselayfurkan dan koçluk yapmalarını ister misin?

arkadaşlar koç olayı için teşekkür ederim kilo vermeye başlayınca benimde motivasyonum yerine gelmeye başladı çünkü kabuızlık yüzünden maalesef kilo veremiyordum

14. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

s2000 / neslihan

4 - Kardeş takımınız olan 3. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan haysem den koçluk yapmalarını ister misin?
[/QUOTE]

Merhaba arkadaslar
soruları cevaplayayım
1.. Ben cok zor kılo verenlerdenım, aslında guzel saglıklı beslenıyorum ama arada kacamaklarım oluyor ve tatlıya asla hayır dıyemıyorum cıkolata hastasıyım.. mesela 1 hafta boyunca cok guzel dıyet yapıyorum hamur ısı tatlı asla yemıyorum ama bıran gelıyorkı hayır dıyemıyorum ve cıkolatayı falan goturuyorum mıdeye..
2.. yaza kadar yanı hazıran temmuza kadar 60 kılo olmak ıstıyorum
3.. aslında oluyorsunuz bos kaldıkca sureklı kk ya gırıyorum, basarı hıkayelerını okuyorum, buradan mezun olanları okuyorum ve neden bende olmayayımkı dıyorum..
4.. kocluga gerek duymuyorum, takım arkadaslarım yeter bana, zaten takım kaptanımız Neslıhan yeterınce denetlıyor bızı..

Son düzenleme:
5. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
11 kişilik bir takım.
1 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
Bu durumda 10 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 10 kişinin de durumu başarılı olduğu için bize sadece tebrik etmek düşüyor. Bravo 5. Takım! :hooray: :nazar: :lepi:

kalliste
Yarışmaya 18 Mayıs 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 20 aylık zamanda 20 kilo verdi.

umuts76
Yarışmaya 18 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 15.5 kilo verdi.

honeybaby
Yarışmaya 22 Ağustos 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 5 aylık zamanda 4 kilo verdi.

kadis
Yarışmaya 5 Eylül 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 4 aylık zamanda 4.8 kilo verdi.

reyhanxx54
Yarışmaya 17 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 7.3 kilo verdi.

gokcenk
Yarışmaya 14 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 11.8 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

MATEM
Yarışmaya 21 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 3.2 kilo verdi.

zenan25
Yarışmaya 21 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 4.2 kilo verdi.

GÜL78
Yarışmaya 21 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 9.5 kilo verdi.

mehalim
Yarışmaya 5 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 4.2 kilo verdi.

şaşkınperi
Yarışmaya son bir ay içinde katıldığından analiz dışıdır.

13. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
9 kişilik bir takım.
Bu 9 kişiden, sadece 1 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

ad1
Yarışmaya 28 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 2.2 kilo verdi.

definya
Yarışmaya 28 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 5.2 kilo verdi.

nereus
Yarışmaya 28 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 500 gram verdi.

sidanur
Yarışmaya 28 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 9.5 kilo verdi.

melis08
Yarışmaya 5 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 3 kilo verdi.

sevcan_201
Yarışmaya 5 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 5.3 kilo verdi.

nestai
Yarışmaya 26 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 7.5 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

karamanli
Yarışmaya 26 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 4 kilo verdi.

buseyrem
Yarışmaya 26 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 1.7 kilo verdi.

Üzerinde durulması gereken arkadaşımız:
nereus

nereus arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamasını rica ediyorum.

4 - Kardeş takımınız olan 5. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan nestai den koçluk yapmalarını ister misin?

6. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
12 kişilik bir takım.
2 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
Bu durumda 10 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 10 kişiden, 5 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

dora
Yarışmaya 5 Ekim 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 15 aylık zamanda 16 kilo verdi.

asibulut
Yarışmaya 18 Ocak 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 6.5 kilo verdi.

aeben
Yarışmaya 23 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 8 aylık zamanda 7 kilo verdi.

kütahya
Yarışmaya 27 Haziran 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 7 aylık zamanda 17 kilo verdi.

pınarım
Yarışmaya 27 Haziran 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 7 aylık zamanda 900 gram aldı.

cceylin
Yarışmaya 27 Haziran 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 7 aylık zamanda 5.7 kilo verdi.

vivalavita
Yarışmaya 27 Haziran 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 7 aylık zamanda 900 gram aldı.

özgekrd
Yarışmaya 25 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 5.5 kilo verdi.

fatunuz
Yarışmaya 26 Eylül 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 4 aylık zamanda 2.2 kilo verdi.

referans
Yarışmaya 19 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 3,5 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

nazlıgüleç

enesin annesi

Üzerinde durulması gereken arkadaşlarımızın listesi
asibulut / pınarım / cceylin / vivalavita / fatunuz

Bu beş arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

4 - Kardeş takımınız olan 8. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan referans dan koçluk yapmalarını ister misin?

Son düzenleme:
8. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
11 kişilik bir takım.
Bu 11 kişiden, 5 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

editoryal
Yarışmaya 20 Temmuz 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 18 aylık zamanda hiç kilo veremedi.

husel
Yarışmaya 30 Ağustos 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 17 aylık zamanda 11 kilo verdi.

çitos
Yarışmaya 5 Ekim 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 15 aylık zamanda 5.5 kilo aldı.

gülaygülay
Yarışmaya 5 Ekim 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 16 aylık zamanda 6.2 kilo verdi.

hozlemk
Yarışmaya 23 Kasım 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 14 aylık zamanda 5.6 kilo verdi.

LİLLYUM
Yarışmaya 8 Şubat 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 11 aylık zamanda 13.7 kilo verdi.

asi_deniz
Yarışmaya 23 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 8 aylık zamanda 16.8 kilo verdi.

akrep33
Yarışmaya 15 Ağustos 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 5 aylık zamanda 9 kilo verdi.

lubabe
Yarışmaya 26 Eylül 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 4 aylık zamanda 10.4 kilo verdi.

Tinkimi
Yarışmaya 19 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 8.5 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

azad
Yarışmaya 26 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 2 kilo verdi.

editoryal / husel / gülaygülay / hozlemk / çitos

Bu beş arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

4 - Kardeş takımınız olan 6. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan Tinkimi den koçluk yapmalarını ister misin?

Oyy bunun başıma geliceeni biliodum benn :KK43:

İlk nedenim 3ay arayla dizanteri olmam bunu takımca bilirler ikinci nedenim işimdeki sıkıntılı dönemim kendimi sıkıp kasmaktan midem çok rahatsızlandı bi dönem diğerleride tamamen şımarıklığımdan kendimi salmamdan başka bişi deil kendimi savunamam haksızım çünkü

Ben 21ocakta tekrardan toparlanmak üzere başladım hayal arkadasımla dakikamızı kontrol edioruz metabolizmam mahvolmuş durumda ve bu ayın sonuna 2 kg daha vermeyi istiorum ilk hedefim 65 daha sonra 60a düşmeyi istiorum ve inşallahta olucak

Beni destekleyen arkadaslarım yanımdan eksilmesinler yeter çok sewiorum ben takım arkadaslarımı tek bekarım bana okadar çok akıl veren büyüklerim(yaşıtlarım) arasında olmaktan çok mutluyum…

4 - Kardeş takımınız olan 6. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan Tinkimi den koçluk yapmalarını ister misin?

Tabiî ki isterim ama şu an gayet güsel gidiorum günlük raporumu veriorum yanlış bişey yaptığımda uyarıyı alıorum zaten:)

Püsküütüme bu yorucu analizleri üstlenip yaptığı için çok teşekkür ederim değerin çok büyük gözümde sen bitanesin başımızdan hiç eksik olma emi seni çok sewiorum…a.s.

Çünkü hamile kaldımsırnaşık şeysırnaşık şey..nurtopu gibi bir oğlum oldu:).
Ama genel olarak da kilo vermekte çok başarılı olduğum söylenemez..irademe çok hakim değilim .bazen çok fena hırs yapıyorum ama çok uzun sürmüyor bu hırs..Geçenlerde avmye gittim vitrinlere bakarken fena gaza geldim..fazla kilolardan dolayı dizlerim ağrımaya başladı bu da beni motive ediyor..Asıl sorun hareketsizlik..hareketli bir hayatım yok.ilçede yaşıyorum en azından yürüyüşe bile çıkabileceğim bir yer yok..evde koşu bandıım var ama bebekten dolayı çok yürüyemiyorum..Sanırım biraz tembelim:eek::eek:

1 ocak 2010 tarihinde80 kilo olmak istiyorum.bu da ayda verilmesi gereken 3 kiloya tekabül ediyor..aslında çok zor değil umarım başarırım..

Burda takımlarda olmak bana çok yardımcı oluyor.burdaki paylaşımlar arttıkça ben daha motive olucam.tabii benim daha çok girmem gerekiyor..
.

Tabii olabilir ama ben çok fazla bulunamıyorum buralarda.o yüzden çok efektif olacağını düşünmüyorum..

ben diyete basladigimda basta cok güzel kilolar verdim zaten 7. aydada mezun olup ayrilmistim ama daha sonra birazdaha vermek istedim onun icin tekrar katildim yarismaya simdilik 55 olmak istiyorum ama bunun icin pek cabaladigim söylenemez normal yiyorum abartmamaya calsisyorum ama günüm hep evde geciyo hareketsizim yani hareketcismda evde kalabalik oldugu icinde olmuyo malesef ama kilo alamam bundan sonradavermem zorlasiyor gitgide ama yavs yavas vermeyi istiyorum yazin kilo vermistim mezun olduktan sonra güzel ama sonra tekrar abartimi hemen aliyosun artik o hataya düsmem bidaha abartmadan herseyden yiyorum biraz kistimi kilov eriyorum ama normal yemeye döndümüde aliyorum bunu vücuduma alistirmam lazim biraz daha zaman istiyor galiba

valla bilmiyorum ama hedefim 55 kilo olmak ama tarih bilemeyecegim ben sadece inene kadar ugrasiyorum benim acelem yok yani ama illa bi tarih vermme gerekirse nisanin basina kadar vermek istiyorum

takimlarda olunca sorumluluk duygusu artiyo bende onun icintekrar girmek istedim eger cikarsamda biyere sorumlulugum kalmayacak ve ben belki gene kilo alcam diye düsünüyorum umarim bu hataya bidaha düsmem

zaten takimda herseyimiz paylasiyoruz ondan tabikide isterim herseyini bizimle paylasmsini ama kaptanimdan memnunum simdilik ama onun ögütlerinide dinlerim tabikide bundan memnun olurum kendisini seviyorum basarilarda diliyorum umarim sitedigti kiloya cabucak varira.s.

simdilik bukadar umarim bir katkim olura.s.

Arkdşlar öncelikle merhaba suan sehir dısındaım.. o yuzden kaç kiloyum ne durumdayım bilmiyorum yaklaşık 10gundur ailemin yanındayım yarın evimde olucam... perşembe sabah ı ne kadar almısım ögrenirim :KK43: malum ögrenci hayatı tatillerde direk aile yanında oluyoruz...şimdi gelelim bu incelemeye...
unutmadan püsküütüm çok sagol takipteydim zaten bana ne zaman sıra gelecek diye... buna ihtiyacım vardı evet...:eek:

Fiyuce

suan 23yasındayım..en son 13-14yasımda 58kg da idim.. yani nerden baksanız 10 yıl onceki kiloma anca dönebildim...bundan sonrası gercekten zorlu... neden kilo veremiyorum kısmı aslında çok uzun... bu donem okul dersler annanemi kaybetmemiz sevgilimin terkedişi... resmen bi kayıp dönemiydi.. o koşuşturma içinde depresyon halinde yemege bindiren fiyucenin kilosunu koruması bile büyük başarı oldu... bu 10gundur resmen herbişeyi yedim...hafif de göbek yaptım hatta...bu yenilenmeye ihtiyacım vardı.. belki 1-2kg almıs olarak gelrm ama gelir gelmez sıkı diyete giricem..

aslına bakarsanız ben haziran ayında 59ları görmüstüm zaten..ama sonra uzun zamandır bu kadar zayıf olamamanın etkisinden sanrım...saldım kendimi.. ilk dönemler yani hazirana kadar hic kalorisi cok abur cubur seyler yemezdim...ama sonra her bi şeyi yer oldum... rejim diyet modum gitti... ama haftaya baslıyorum sıkı bir şekilde ve vericem...
bir de şu olay var.. ben gobekli hatun tipindenim..kalçam yok.. ve kilo hızlı yani yemegi keserek verdigimde direk kalcadan gidiyor..ama artık kalcamın degil belimin incelmesini istiyorum bu yuzdende fazla sıkı diyet yapmadım... sporu kestigim icin kilo veremedim...eve dönünce tekrar her gun 150-200mekik cekmeye devam edicem...:eek:

en geç 1nisana 55 olmak istiyorum...aslında 55kg ile baya zayıf olucam farkındayım ama olur da 1-2kg alırsam normal olayım istiyorum bir de ahdım var 55i görücem... cok zorlayacak...

marta kesin tekrar 58lerde olurum ama 58in altında bi kiloya inmem çok zorluyor...bana oneri verirseniz sevinirim....:asigim: gerçekten 55 kg yu gormek istiyorum çunku...

folik asit ve demir hapı kullanıyorum... lanet haplar hem kabızlık yapıyor hem de acaip iştah açıyor... ve en az 6ay bu ilacları kullanıcam... iştahımı kesebilecek önerileriniz varsa dinlerim uygularım ve cok mutlu olurum...

4 - Kardeş takımınız olan 2. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan tugce den koçluk yapmalarını ister misin?

ya aslında benim koça değil de beni fırçalayacak durmadan azarlıcak birine ihtiyacım var:eek:
birazda bu yuzden kilo veremedim zaten... ohh bmi nası olsa 19lara düstü ... ohhh okadar kilo verdim gerisini veririm nolcak ki...amannn bundan sonrası ne zaman giderse gitsin derken yerimde saydım zaten...
birinin beni fena fırcalaması lazım... her gun yememen lazım tut şu bogazını hadi ama 55olacan demesi lazım...biraz bana rencide lazım... cunku rahatlıkla gevseyen isiyle ilgilenmeyenlerdenim...yumurta kapıya dayanmadan bisi yapamıorm:eek:klava:

3. TAKIMDAN bernuş..:teytey:

BEN ASLINDA BURAYA GİRDİĞİM DÖNEMLERDE ÇOK GÜZEL KİLO VERMİŞTİM.YALNIZ DAHA SONRA AMACIMA ULAŞAMADAN KİLOLAR GERİ GELDİ..BU İŞTE SİGARAYI BIRAKMAM DA ETKENDİR..ÇİKOLATA ESİR ALMIŞTI BENİ..AMA SON 1 AYDIR KENDİMİ DAHA HIRSLI HİSSEDİYORUM..TABİKİ BUNDA HERZAMAN İÇİN TAKIMIMIN İLGİSİ BÜYÜK..MESELA KİLO VERİYORDUM,HAFTA SONU TEKRAR ALIYORDUM..İLGİNÇTİR..NEDENİDE ÇOK SIKI DİYET YAPTIĞIM İÇİN OLDU BENCE..ÇÜNKÜ SPORUMDA VARDI..BİRDE SİGARAYI BIRAKIP ÇİKOLATAYA ASILINCA GELDİ BAŞ BELASI KİLOLAR..ŞİMDİ İYİ GİDİYOR DİYETİM..BAKALIM GÖRÜCEZ..

ALLAHIM İZİN VERİRSE,SAĞLIK PROBLEMİM OLMAZ İSE MART SONUNA KADAR 65 E DÜŞMEK İSTİYORUM..DEVAMINA BAKICAM BAKALIM..

TAKIMIM 1 NUMARA BENCE..DESTEKSE TAM DESTEK..VE DEVAMINI İSTİYORUM..YANIMDA OLUN,BENİ MOTİVE EDİN..BAŞKA BİRŞEY İSTEMEM..

4 - Kardeş takımınız olan 14. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan ŞİMAL den koçluk yapmalarını ister misin?

NEDEN OLMASIN..TABİKİ BENİM İÇİN DAHA İYİ OLUCAĞINA İNANIYORUM..
NE DERSENİZ O DUR..:teytey:

VEEE PÜSKÜÜTÜM SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..
BÖYLE BİR KONUYLA BENCE BİZİ DAHA ÇOK MOTİVE ETTİN..
YÜZÜNDEN GÜLÜMSEME EKSİK OLMASIN..a.s.:nazar:

4 - Kardeş takımınız olan 8. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan referans dan koçluk yapmalarını ister misin?

ben bu utancın başıma geleceğini biliodum
aslında kilo çok verdim ama alıp alıp verdiğim için bişey değişmedi:eek:

neden aksama oluyor??
boğazımı tutamıyorum aburcuburu çok yiyorum
ve beyin olarak kendimi hala moda sokmuş değilim...kötükedihüso

şu tarihte şu kilo???
mart ayının başına kadar 80 olacağım tekrardan çünkü kilo aldım (rezalet itiraf ediyorum):1shok:

bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
hantalım spordan nefret ediyorum ve zorunlu olmadıkça spor yapmam pek... en baş sorun bu...
bir de motivasyonum düşük
aslında bir motive olsam değil çikolata (en büyük baş belam)
çikolata fabrikasını önüme yığsalar dönüp bakmam canım çekmez

motive olmama ve spor yapmam konusundsa desteğe ihtiyacım var
aslında biricik takım arkdaşlarım sürekli motive etmeye çalışıyorlar ama
ben nato kafa nato mermer konumuda olduğum için kafamdan güüüümmm güüüüüüümm diye sesler geliyor...:eek:klava::mymeka:

koçluk ister miyim???

aslında güzel bir yöntem ama ben de işlemez gibi geliyor (demedm mi motivasyon sıfır diye):1ninca:kötükedihüso

işte böyle.........

6. takımdan fatunuz (kısaca irezülll diyebilürsünüz bana):1ninca::1ninca:

püsküütçüm uzun uzun da yazdırmış yormuş oldum seni kusuruma bakma. ben o eski dilenciyim evet:)) hani cranberries'ten şarkı dinleyelim ben açtım bile falan demiştin yaa unuttnmu:çok üzgünüm: sana daha sık sarmaş göndermeliyim demekki Şeniz sırnaşık şey
şimdi anlaşıldı 1.5 kilo vermiş görünmemin nedeni.ben mart sonu gibi ilk olarak yarışmaya 2.takımda başlamıştım silviyanın liderliğinde ve ilk ayım olduğu içinde asıl kiloyu orda verdm sanırım.yani 107den 98.5 a düşüp geldim.sonra 88 ekadar düşüp takımdan ayrıldm aradan geçen yaklaşık 6 aylık sürede de 10 kilo aldm:eek: ama sonuç olarak yine bu soruları cevaplamam gereken bir kiloda kaldığım için başlıyorummm kaydirigubbakcemile

kilo verememe değil de kilo koruyamam sorunum var.rejimi bıraktığım anda almaya başlıyorum.heleki duygusal problemlerim olmaya görsn direk salıyorum kendimi ve belkide tek "zayıf" olduğum konu bu hayattasırnaşık şey en son alıpta gelince işlerim daha da zorlaştı çünkü daha önceden verilen kiloları tekrar vermeye çalışmak ilkinden çok daha zor.okuyan herkese tavsiyem bir kere rejim yapın tam yapın."geri dönmek" daha çok motive ve hırs gerektiriyor:eek:klava:

nisanında başında 90 kilo olmak.

7. takımım elinden geleni yapıyor çok sağolsunlara.s.
4 - Kardeş takımınız olan 14. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan ŞİMAL den koçluk yapmalarını ister misin?

valla artık işin kendimde bittiğini düşünüyorum çünkü kim ne derse desin yine alttan alttan "güpleten" biriyim ben o yüzden kimsenin ömür törpüsü olmak istemem:eek: a.s

eline koluna emeklerine sağlık püsküütçüm geçen aklıma gelmşti bi seneye yaklaştm şu an nerde olurdum kimbilir diye üstüne bu analizler hımm nası desem susuz yenen ayva gibi oturducokacimcoook benm gibi bi pisboğazdan nası bir benzetme bekliyordunsırnaşık şey

kilo wersmde werdim die sevinim bozabiliorum...e bide artk yurtta olmam ve yurt yemeklerinin kötü olmsıı en önemli sebeb
20 haziran 55 kilo
bilmiorum cok fazla sitede değilimm paylaşımım az ama yapmam gereken hareketler olursa ve listem belrlenirsee uyaım kaptanımaa bırakıorum bu işi:)
olabilrrr[/B]

Merhaba çıtır, pıtır hanımlar. Tüm mesajları okuduktan sonra aklımda fikrimde olanları yazmak istedim ben de. Biraz uzun bir mesaj olabilir, hepsini tek mesajda toplayayım istedim.
Öncelikle 5. takıma kocaman bir maşallah gönderiyorum. İnşallah hepimiz bir gün sizin başarınıza ulaşabiliriz.
Püsküüt cüm sayende sadece kırmızı listedekiler değil eminim burayı okuyan/analizleri inceleyen herkes o soruları yanıtlamıştır. En azından şu andaki kilo verme hızından/ritminden memnun olmayan herkes kendince bir öz eleştiri yapmıştır.
cevaplardan görebildiğim kadarıyla hastalık vs gibi sıradışı nedenler haricinde genel iki sorun var. Birincisi abur cubura dayanamama, ikincisi ise belirli bir kiloya eriştikten sonra bir şekilde yorgunluk /bıkkınlık sonucunda motivasyonu kaybedip ben böyle de iyiyim, güzelim; verdiklerim oldukça iyi havasına girmek. Eh sonucunda da verilen kiloların bir kısmı aynen geri alınıyor. .(Benim sorunum da buydu bu arada. Verilen 13 kilonun ardından baya bir gevşeme oldu bende de).
Verilen yanıtlar bu anlamda gerçekten çok değerli oldu benim açımdan. Cevaplarda bir bakıma kendimle ilgili bir dış görüş oluşturdu. Bu cevaplar keşke tek bir yerde toplanabilse ve genel mesajların arasında kaybolmasa. Nasıl ki başarı öykülerimiz/paylaşımlarımız bizi şevke getiriyorsa, bu yanıtlar da bir bakıma bizim için bir uyarı mahiyeti taşıyor.
Takımımızdan Fiyuce ve Baby_nurse de katılımları için teşekkür etmek istiyorum. İkisinin de bu aralar çok kısıtlı zamanı olmalarına rağmen yanıt verdikleri için. Fiyucem sen bir dön elimde tahta fırçasıyla bekliyor olacağım sen merak etme :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X