Cuma Zayıflama Yarışması Takımlarının Analiz Raporları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.069
Her yıl Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında olmak üzere takımların analizleri yapılır.
Analiz dönemini kapsayan etaplarda üyelerin kilo kaybı, izin ve mezuniyet durumuna yönelik bilgiler verilir. Analizlerle ilgili her detay, raporlarda belirtilir.

Takımların, analiz dönemi etap ortalamarının genel ortalaması alınacak ve bu değer "Analiz Dönemi Takım Ortalaması" notu ile analiz raporunda yer alacaktır. Analiz dönemi bitiminde takımların başarı sıralaması, bu ortalama değer üzerinden yapılacaktır.

Performans uygulaması standardı olan 0,30%, takım ortalaması için minimum değerdir.
Bu değerin altında kalan takım için uygulanacak ceza şudur:
1- Takım, bir sonraki bireysel sıralama listesinde yer alamaz.
2- Bir sonraki analiz döneminde de aynı şekilde başarısız olursa, bir sonraki analiz döneminde kapsam dışı kalacaktır. Bireysel sıralama listesi dışında kalma cezası elbette devam ediyor olacaktır.

Cezalar bir sonraki yıla devredilmez.

2018 CEZALARI:
Ocak-Şubat Analizinde, min.değerin altında kalan 2. Takım, Mart 2018 Bireysel Sıralama listesinde yer almayacaktır.

Son düzenleme:
1. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
9 kişilik bir takım.
2 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
Bu durumda 7 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 7 kişiden, 4 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

sekey
Yarışmaya 31 Ağustos 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1.5 yıllık zamanda 1.1 kilo verdi.

nrymn
Yarışmaya 14 Aralık 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 13 aylık zamanda 3.4 kilo aldı.

neşemeşe
Yarışmaya 21 Mart 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 11 aylık zamanda 5 kilo aldı.

daisy06
Yarışmaya 1 Ağustos 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 8 kilo verdi.

flawless
Yarışmaya 8 Ağustos 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 5.9 kilo verdi.

hayat70
Yarışmaya 5 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 3.1 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

mavideniz
Yarışmaya 26 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda hiç kilo veremedi.

KHENA
Yarışmaya Ocak ayında katıldığından analiz dışıdır.

yasmin83

Kilo veremeyen / alan / ayda 1 kilonun altında kilo veren arkadaşlarımızın listesi:
nrymn / neşemeşe / sekey / mavideniz
Bu dört arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

1 - Sence neden kilo veremiyorsun? Aksama nereden kaynaklanıyor?
2 - Kendine uygun yeni bir hedef belirleyerek, bizimle paylaşır mısın? (x tarihinde x kilo olacağım şeklinde)
3 - Sence, kilo vermene, bu zorlu süreci atlatmanaanasıl yardımcı olabiliriz?
4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den koçluk yapmalarını ister misin?

9. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
12 kişilik bir takım.
Bu durumda 10 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 10 kişiden, 7 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

ADANALI EDA
Yarışmaya 7 Eylül 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 16 aylık zamanda 5.2 kilo verdi.

Berith
Yarışmaya 28 Eylül 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 16 aylık zamanda 3.7 kilo verdi.

jnaz
Yarışmaya 19 Ekim 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 15 aylık zamanda 400 gr. aldı.

cubuk_kraker
Yarışmaya 14 Aralık 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 13 aylık zamanda 5 kilo aldı.

sayemu
Yarışmaya 18 Ocak 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 5.2 kilo verdi.

alleysen
Yarışmaya 15 Şubat 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 7 kilo verdi.

TopKek
Yarışmaya 9 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 9 aylık zamanda 8 kilo verdi.

fatmasel
Yarışmaya 23 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 9 aylık zamanda 4.8 kilo verdi.

esra_kar
Yarışmaya 18 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 7 aylık zamanda 11.5 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni. :hooray:

hcr35
Yarışmaya 10 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 4.3 kilo verdi.

serap_21

selcencik

Kilo veremeyen / alan / ayda 1 kilonun altında kilo veren arkadaşlarımızın listesi:
ADANALI EDA / Berith / jnaz / cubuk_karaker / sayemu / alleysen / fatmasel

Bu yedi arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.
2 - Kendine uygun yeni bir hedef belirleyerek, bizimle paylaşır mısın? (x tarihinde x kilo olacağım şeklinde)
4 - Kardeş takımınız olan 1. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan esra_kar dan koçluk yapmalarını ister misin?

nrymn -1.takım kaptanı
Yarışmaya 14 Aralık 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 13 aylık zamanda 3.4 kilo aldı.

ben son 11 aydır tez yazmak ile meşgul idim, bundan 2 ay öncesinde krizden etkilenene kadar da bir işim var idi, bu sebeple gündüz çalışıp, bazen işim saat 22:00 civarına bile uzayabiliyortdu, yoğun bir tempo, sonra eve gelip tez yazmaca, yani gece uykusuz kalmak için de üniversite zamnlarımda uykusuz kalmak üzere kullandığım metodu seçtim. Üniversitede de proje çizerken hep bu metodu kullanırdım. metod şu: markete gidilir envai çeşit abur cubur alınır ve eve gelinir... gece uyku hissiyatı gelince bir çikolat, iki fındık fıstık en çok da çubuk kraker gecenin sessizliğinde ufak ufak tırtıklanılır..ve bu arkadaşlar bana yol su elektirk yerine gıdı, göbüş, kalça olarak geri dönerler :KK43:(( suçluyum hakimm beyy

kendime en uygun hedef şuanda 31 mart 2009'da59 olmak.. 5li rakamlara geri dönmek...

1 aydır sport yapmaya karar verdim, nivea body cd imi indirdim, ancak bir türlü uygun zamanı kollayamıyırum.. sabah çok erken yapsam evdekiler uyanır mı, gece yapsam alt komşu rahatsız mı lur gibi bir sürü bahaneler üretiyorum..yani sadece karar verdim, halen uygulayamadım..
yüzmeye karar verdim ama uygulayamadım, bu konuda motiasyon ve skıştırılmaya ihtiyacım var sanırımm. bir de takımımı motive edemiyorumm napacağımsenağlama

4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den koçluk yapmalarını ister misin?

evet evet isterimmkaydirigubbakcemile

Son düzenleme:

evet neden veremiyorum masa başı bir işte çalışıyorum hareket yok malesef fazla sporda yapamıyorum aynı zmanda bebk tadevisi gördügüm için doktorum istemedi aslında sorun şundan ibaret bende pko var ve bu kilo aldırmaya çok müsaait dolayısıyla hem bunun için hem de bebk için aldıgım kullandıgım igne ve haplarda bana fazlasıyla geri döndü vermek dursun bir süredir şikayet ettigim halimi bile özler oldum..hareketsizlik falan aslında işin diger ucu..öncelik pko mun düzelmesi almasam yerinde saysam ona da razıyım şimdilik bundan sonra söylenecek söz var mı bilmem..

ne kadar inandırıcı olur bilmem ama en kısa zamanda 1 kilo da olsa vermek istiyorum en azından verebildigimi görmek daha bir sevindirir..aksi gibi metabolizmada çok yavaş sürekli kabızım şiş dolanıyorum..

sanırım şu ara sadece motiveye ihtiyacım var ..rahatsızlık sebebiyle doktoruma.

4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den
koçluk yapmalarını ister misin?

benim için farketmez tabii ki olur..

püskütcüm ellerine saglık ..

Kilo verememe / yavaş verme sebebim spor eksikliği kesinlikle. Bu konuda bahanem çok :roflol: Çözüm olaraksa twist & shape aldım, düzenli uygulamaya çalışıyorum, bahanelerimi çöpe atmama çok yardımcı oldu kaydirigubbakcemile3

Ama en büyük aksama yarışmaya katıldıktan 4 ay sonra yaklaşık 8 kilo vermişken (57 kilo olabilmiştim) 5 aylığına yurtdışına gitmem, Avrupa'yı her anlamda "tatmam".. 2 ay içinde 10 kilo almayı başardım benneyaptımki Aklım başıma gelince toparlandım, 3 ayda 7 kilo vererek 60 kiloya indim. Türkiye'ye dönünce de pis boğazım durmadı, özlediğim şeylere resmen saldırarak 2,5 kilo aldım. Eylül ayından beri 3,5 kilo vermişim an itibariyle.

Bu kadar al-verden sonra ciddi motivasyon kaybım ve hatta bir sağlık problemim oldu.

Son 2 kilomu 3 haftada vererek artık mezunlar kervanına katılmak istiyorum :dance: Yuvarlarsak Şubat sonunda 57 kilo diyebiliriz.

3 - Sence, kilo vermene, bu zorlu süreci atlatmana nasıl yardımcı olabiliriz?

Herkesin elinden geleni yaptığını düşünüyorum, özellikle sevgili takım arkadaşlarımın ve püsküütçüğümün a.s.

4 - Kardeş takımınız olan 1. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan esra_kar dan koçluk yapmalarını ister misin?

Kaçamaklarımı abartmadığım sürece belirttiğim sürede hedefime ulaşacağımı düşünüyorum yerimseniben

Dinlediğiniz için teşekkürler :1hug:

neşemeşe
Yarışmaya 21 Mart 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 11 aylık zamanda 5 kilo aldı.

Yukarıdaki yazıya bakınca 5 kilo almışım diye kendime kızdım ama bize hocalar hep herkesi kendi şartları içinde değerlendirmemiz gerektiğini, başarının kişiye özel olduğunu söylerler. 21 Mart benim aynı zamanda bir diyetisyene ve bir jinekologa başladığım bir tarih. Son 1 yıldır herşeyi başarmam gerekiyormuş gibi yüklendim. Kendimi sona attım. Derslerimi geçmem gerekiyor, tüm gün oturup ders çalıştım, yetmedi geceleri...Bebek yapmam gerek. Doktora gittim her ay o hormon yüklü ilaçları aldım şiştim. Sosyal olmak istedim, tek sosyal olabileceğim vakit olan öğle tatillerinde arkadaşlarımla çıktım onlara katılıp dürümler, iskenderler yedim. Eşime vakit ayırmak istedim, yapamayınca duyduğum suçluluk duygusunu gidermek için ona sevdiği o ağır yemekleri yaptım ve birlikte oturup yedim. Hareket ise sadece derslere girmek, bir okulda 3 katı inip çıkmak oldu. Haftasonları o kadar meşguldüm ki yürüyüş yapmayı bile özledim. Kendimi sağlığımı hep ihmal ettim. Belki burası olmasa yanlış yaşam ve ilaçlar yüzünden çok daha fazla kilo alırdım ve burda olduğuma memnunum, değil 5 kilo belki 90lı 100lü kiloları görürdüm. Benim şartlarımda bakınca hem başarısızım, çünkü kilo aldım hem başarılıyım çünkü kilo kontrolüm ile geçen ay sizlerin sayesinde pkomu yendim ve bir daha geri gelmesini istemiyorum. İnşallah jinekologum mayısa kadar ara verdi biraz daha kilo ver ve dinlenerek gel dedi. Sonrasında aktif tedavilere ve iğnelere başlayacak. Ben bu iğneleri hiç istemiyorum çünkü çok kilo yapıyorlar. Mavideniz arkadaşımı da gayet iyi anlıyorum bu yüzden. Zaten sen bu uyarıyı yapmasan da kakaolu püsküütüm doktorum uyarımı vermişti benim. Mayısa kadar kilo verilecek hem de işe yarar bir kilo inşallah.
Bu özeleştiriye çok ihtiyacım varmış. Teşekkür ediyorum sana..
Sonuçta şu 2 hafta sonra derslerim biter bitmez yürüyüşlere başlanacak ve diyetisyenimin verdiği liste bugünden itibaren tekrar uygulanmaya başlanacak.

1 Mayısta inşallah en kötü ihtimalle 70'e inmeliyim. Bunun için 7 kilom ve 3 ayım var. İnşallah bir hastalık, aksilik olmazsa şubat sonuna kadar 75'e inmek istiyorum.

Bu ancak benim elimde. Sadece dua ve destek işe yarar diye düşünüyorum. Kakaolu püsküütüm bir de senin şu cezaların felaket gaza getiriyor beni:)) hatırlarsın bir seferinde adetliyken bile derece yaptırmıştın bana. Belki şu 3-4 ay her ayın sonu itibari ile beni biraz sıkıştırsan faydası olabilir. Beni kimse bu kadar etkileyemedi kilo konusunda çünkü.

4 - Kardeş takımınız olan 9. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan hayat70 den koçluk yapmalarını ister misin?[/B][/QUOTE]

Canım hayat70i çok seviyorum. Ancak bir seçeneğim olsa 2 koçum olsun isterim. Biri her ay sonunda öğretmen edasıyla beni değerlendirecek bir kakaolu püsküüt (müdür gibi yani) ve her hafta hatta hergün eleştirilerine çok değer verdiğim nrmyn kaptan (sınıf öğretmenim gibi:)). Eğer mümkünse kendime bu 2 kişinin koçluk yapmasını istiyorum. tabi kendileri de kabul ederlerse.
Bundan sonra sloganım; önce kendim. Dersler, bebiş, sosyal ve özel hayat sonra gelsin. Adımölçer de hergün takılacak ve yetersiz adımda çaresine bakılacak inşallah. Bugünden itibaren tekrar en başından başlıyorum. Herkese mutlu ve sağlıklı kilo vermeler diliyorum...

merhaba püsküütcüm
mektubuna şöyle cevap vereyim canım
diyete başladığımda 77 kilo idim buraya 75 kilo ile katıldımve yavaşta olsa vererek10 kilo yu gönderdim ama aylardır durdu

bunda önce malum duraklama dönemi etkili oldu ve spor yapamam
şimdi yürüyüş bandı aldım ve yürümeye başladım inşallah bundan sonra etkisi olacak
tabi bu durma dönemi moralimi bozdu ve diyetimde eskisi gibi istikrarlı olmamaya başladım

koçuğa gelince püsküütüm bana sen koçluk yaparmısın canım
bazı arkadaşlara böyle bir talepte bulundum fakat maalef nete pek giremedikleri için olmadı

bazen artık kilo pek veremediğim için burdan ayrılmayıda düşündüm amöa siz benim desteğimsiniz ve en önemli desteğimi kaybetmek istemiyorum

şimdi 67 kiloyum hedefim haziranda 55 kilo olmak
çok mu uçuk bilmmiyorum ama artık bu haziranda memleketime giderken kilolu gitmek istemiyorum

ilgin için teşekkürler canım

iyiki varsın

Son düzenleme:

1- Aslında çok iyi giderken,ne güzel 11 kilo vermişken neden tekrar geri aldın desek daha doğru olur benim için:mymeka: suçu üstüste gelen yatılı misafirlerime yüklüyorum ama bu sadece bahane olsa gerek...diyet yapmaktan çok sıkılmıştım ve misafirlerimle birlikte abur cuburlar ve hamurişleri yedim 2 ay gibi bi zamanda 6-7 kilo aldım:eek:verirken ne kadar zor veriyoruzkötükedihüsoNeyseki daha da ileriye gitmeden kendimi toparladım:1closedeyes:

2- Haziran ayına 60 kilo olarak girmek istiyorum:asigim:

3- Ben senin analiz listendeki kocaman alleysen yazısını görünce çok acayip oldum zaten,kızardım bozardım:eek::çok üzgünüm: aklım başıma getirdin diyebilirima.s bana böyle bişey lazımmış sanırım..

4- Zaten takım arkadaşları ve kardeş takım olmanın amacı birbirine yardımcı olmak,destek vermek..herkes birbirine koçluk yapmalı,destek vermeli..sanırım birbirimizi çok sık dürtüklemeliyiza.s

9. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

[

püsküütçüm kusura bakma lütfen dün hiç nete giremedim ve bugünde yeni girebiliyorum o yüzden göremedim malesef. şimdi sorularına gelince ilk önce kısa bir açıklama yapıp sonra cevaplara geçmek istiyorum :)
yarışmaya geçen sene ekim ayında 59 kilo ile başlamıştım ve haziranda 54.9 ile bırakmak zorunda kaldım o dönemde sağlık problemlerim vardı ve teşhis konulana kadar da doktorum diyet yapmamamı önerdi zaten çokta kilo verememiştim. sonrasında 4 ay kilomu korudum ama 2008 in ekiminde evlendim ve düğünden sonra verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım. zaten 2 kilosu daha balayındayken geldi.
1.)kilo veremiyorum çünkü düzenli beslenme alışkanlığım yok malesef tamam çok dikkatli olacağım diyorum ama akşamları eşim geldiğinde kendine eşlik etmemi istiyor ve resmen yemem için zorluyo aksamanın bir nedeni ona hayır diyememem( .
birde kursum var 4 te eve geliyorum ve ara öğünler sarkıyo öğlenleride meyve yada diyet bisküvilerle geçiriyorum dolayısıyla akşam eve geldiğimdede felaket acıkmış oluyorum ve en önemliside spor yapmamam
2.) uzun vadede hedefim 11 mayısa 53 kilo olarak girmek.
3.) ciddi anlamda eleştirilmek ve farkında olduğum halde yapmaya devam ettiğim hataların yüzüme vurulması gerekiyor sanırım
4.) kesinlikle istiyorum çünkü motive edilmeye ve uyarılmaya ihtiyacım var.esra bu aralar çok yoğun gönüllü başka bir arkadaşta koçluk yapmak isterse çok memnun olurum

Son düzenleme:
Önceliklee püskütümmm geç cevapladığım içinn özür dilerimmm.Geçen hafta cumadan berii görümcemde olduğum içinn geç kaldım orda bilgisayar yoktuu ve böyle birşey hazırladığın için çok teşekürler tekrardann

Ben neden kilo veremiyorumm ,çünkü bu aralarr saatinde yemekk yemiyorumm ve ekmek arasıı atıştırmalarıma başladımmm .Benimm kilo almamdakii tek sorundaa satenn ekmekk arasıı yememmdirrr akşamlarıı bilgisayarr başındaykenn aklımdaa yemekk den başka birşeyy düşünemezz oldummm ve sonuçç 58 kiloyla mezun olduğumm yarışmaya 63 kiloyla gerii döndümm.

Benimm içindee çokk iyi olurr mesala yarınn yenii bir başlangıçç tarihimm olsunn 7 şubat cumartesii vee 1 marta kadar 60 olmak isterdimmm

Bu yarışmada olmam satenn bu zorluu sürecii atlatmama yardımcıı olacak en uygunn yardımdır benim içinn

4 - Kardeş takımınız olan 1. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan esra_kar dan koçluk yapmalarını ister misin

Tabikii isterimm nedenn olmasınnn

1. ve 9. Takımdaki arkadaşlarımın dikkatine,

Takımlarınızda, bireysel olarak ilgilenilmesi gereken arkadaşlarımızın durum özetleri aşağıdadır.

Kendi ve/ya kardeş takımınızda yer alan ve özellikle de açıkça destek istediğini yazan arkadaşlarımıza yönelik olarak “Evet ben, aşağıdakilerden x üyesini takip edeceğim” diyen arkadaşlarımız lütfen parmak kaldırsın. Bu kişiler, 1. ve 9. Takımın en iyi kilo veren üyeleri (hayat70 ve esra_kar) olabileceği gibi, ilgili takımların yardımcı olmak isteyen herhangi bir üyesi de olabilir.

Koçluk konusunda anlaşma sağlandıktan sonra koçlar, bundan sonra her ay başında, ilgili arkadaşımızın gelişmesini, uyguladıkları yöntemleri, elde ettikleri başarıları bizlerle paylaşım alanında paylaşsın. Koçluğunu üstlendiği arkadaşların analiz anketi cevaplarını da kendi bilgisayarlarına kaydederlerse daha iyi takip etme imkanları olacaktır. Bu görevi hakkınca üstleneyemeceğini düşünen arkadaşlarımız lütfen parmak kaldırmasın.

Unutmayalım ki, diyet konusunda bir arkadaşımıza bire-bir destek verirken (yediklerini takip ederken, ceza-ödül sistemi uygularken, vs.) kendi öz disiplinimizi de koruma imkanımız olacaktır.

cubuk-kraker / 9. Takım
Koçluk istemiyor.
Ancak her gün kaç kez stepper yaptığının sorulmasını istiyor.
Kilo verememesindeki en büyük neden haftasonları tıkınması olduğu için, onun stepperini denetleyecek olan kişi, Pazartesi günü için yeme raporu isteyerek, ceza yöntemi uygulayabilir.
İlk hedefi: Nisan ayında 65 olmak

nrymn / 1. Takım

Koçluk istiyor.
Spor konusunda motive edilmeye ihtiyacı var.
İlk hedefi: 31 Mart tarihinde 59 olmak

mavi deniz / 1. Takım
Koçluk konusunda net bir tavrı yok. Ama sanki ister gibi..
Motivasyon eksikliği yaşıyor.
İlk hedefi: En kısa sürede 1 kilo vermek

Berith / 9. Takım
Koçluk istemiyor.
İlk ve son hedefi: Kalan 2 kilosunu da Şubat ayı sonunda verip mezun olmak.

nesemese / 1. Takım
Koçluk istiyor. Benden ve takım kapanı Nerminden.
İlk hedefi Şubat ayı sonunda 75 kilo olmak.

fatmasel / 9. Takım
Koçluk konusunda fikir belirtmemiş.
Sağlık sorunları nedeniyle yavaş kilo verebiliyor.
İlk hedefi 15 Ağustos tarihinde 78 kilo.

alleysen / 9. Takım
Koçluk istiyor. Ama genel bir destek havasında anladığım kadarı ile..
İlk hedefi Haziran ayına 60 kilo olarak girmek.

jnaz / 9. Takım
Koçluk istiyor.
Motive edilmek, ciddi ciddi eleştirilmek istiyor.
Hedefi 11 Mayıs tarihine 53 kilo olarak girmek.

ADANALI EDA / 9. Takım
Koçluk istiyor.
Hedefi 1 Mart tarihinde 60 kilo olmak.

2. ve 12. takımın analizlerini de bitirdim. Listeleri yayımlamadan önce bir kaç konuyu netleştireyim. Akıllarda soru işareti kalmasın.

Aslında bu çalışmayı, ilk analizden önce yapmam gerekirdi.

Akıl edemedim, kusura bakılmasın lütfen..

1- Yarışmacının, yarışmada bulunduğu süre nasıl hesaplanıyor?
Yarışmacının katıldığı ay sayılmıyor. Saymaya bir sonraki ay başlıyoruz. Ve şu anda Şubat ayının içinde olduğumuz için onu da saymıyoruz.

Bu durumda..
Aralık 2008 de katılan 1 ay
Kasım 2008 de katılan 2 ay
.....
Ocak 2008 de katılan 12 ay
.....
Mayıs 2007 de katılan 20 ay
şeklinde hesaplanıyor..

2- Takım analizi yapılırken, üzerinde görüşülmesi gereken arkadaşlarımız nasıl belirleniyor?
Ben bu durumda olabildiğince esnek davranıyorum.
İlk yaptığım hesap; her ay için 1 kilo vermiş olmak.
Yani zottirik 5 ay önce yarışmaya katılmış. Bu durumda 5 kilo vermesi gerekiyor.

Bu ilk hesaplamadan sonra bir de benim genel toplama uyguladığım +1 kilo esneme payı var.
Zottirik 5 yerine, 4 kilo vermiş. Onu da başarılı kabul ediyor ve kırmızı bültenli arkadaşlarımın arasına katmıyorum..

yerimseniben

2. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
10 kişilik bir takım.
5 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
Bu durumda 5 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 5 kişiden, sadece 1 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

çiçek
Yarışmaya 8 Şubat 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 11 aylık zamanda 1.1 kilo verdi.
Kocaeli
Yarışmaya 9 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 8 aylık zamanda 8.5 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni. :hooray:

singing kettle
Yarışmaya 9 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 8 aylık zamanda 7 kilo verdi.

clementine212
Yarışmaya 14 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 1.8 kilo verdi.

december
Yarışmaya 22 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 2.7 kilo verdi.

handemi

bahar_0186

misirunu

Karmen2

EN-FUR-TU

Üzerinde durulması gereken arkadaşımız :
çiçek

Bu arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamasını rica ediyorum.

4 - Kardeş takımınız olan 12. takımdan ya da kendi takımının en başarılı kişisi olan Kocaeli den koçluk yapmalarını ister misin?

Son düzenleme:
12. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
8 kişilik bir takım.
Bu 8 kişiden, 2 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

spacegirl
Yarışmaya 11 Ocak 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 13.4 kilo verdi.

Fiyuce
Yarışmaya 15 Şubat 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 11 aylık zamanda 8.9 kilo verdi.

sibellee
Yarışmaya 19 Eylül 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 4 aylık zamanda 3 kilo verdi.

baby_nurse
Yarışmaya 19 Eylül 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 4 aylık zamanda 1.1 kilo verdi.

Gkcn
Yarışmaya 26 Eylül 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 4 aylık zamanda 4.9 kilo verdi.

tugce
Yarışmaya 26 Eylül 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 4 aylık zamanda 7.4 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

Molihua
Yarışmaya 19 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 1.4 kilo verdi.

sbnmcsm
Yarışmaya 26 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 1.7 kilo verdi.

Üzerinde durulması gereken arkadaşlarımızın listesi
Fiyuce / baby_nurse

Bu iki arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

4 - Kardeş takımınız olan 2. takımdan ya da kendi takımının en başarılısı kişisi olan tugce den koçluk yapmalarını ister misin?

3. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ
GENEL SONUÇ:
10 kişilik bir takım.
Bu durumda 8 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 8 kişiden, 4 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

bernuş
Yarışmaya 20 Temmuz 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 18 aylık zamanda 3 kilo verdi.

sılagul
Yarışmaya 17 Ağustos 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 17 aylık zamanda 3.6 kilo verdi.

cici35
Yarışmaya 28 Mart 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 10 aylık zamanda 3 kilo verdi.

kararsız
Yarışmaya 23 Mayıs 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 8 aylık zamanda 3.6 kilo verdi.

selin34
Yarışmaya 11 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 10 kilo verdi.

compass rose
Yarışmaya 11 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 8.5 kilo verdi.

cabik
Yarışmaya 21 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 2.6 kilo verdi.

ŞİMAL
Yarışmaya 5 Aralık 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 1 aylık zamanda 2.9 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni. :hooray:
naselaslan

zeynaaap

Üzerinde durulması gereken arkadaşlarımızın listesi:
sılagul / bernuş / cici35 / kararsız

4 - Kardeş takımınız olan 14. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan ŞİMAL den koçluk yapmalarını ister misin?

14. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
10 kişilik bir takım.
1 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
Bu durumda 9 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 9 kişiden, 2 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

neslihan
Yarışmaya 19 Ekim 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 15 aylık zamanda 11.5 kilo verdi.

nukeray
Yarışmaya 24 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 5 kilo verdi.

serince84
Yarışmaya 24 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 7 kilo verdi.

s2000
Yarışmaya 24 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 2.2 kilo verdi.

sumilat
Yarışmaya 24 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 4.7 kilo verdi.

haysem
Yarışmaya 24 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 13 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

rose14
Yarışmaya 24 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 5.5 kilo verdi.

psoriasis
Yarışmaya 21 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 5.4 kilo verdi.

eylulce
Yarışmaya 21 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 4 kilo verdi.

spagot
Yarışmaya yeni katıldığından analiz dışıdır.

Üzerinde durulması gereken arkadaşlarımızın listesi:
s2000 / neslihan

Bu iki arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

4 - Kardeş takımınız olan 3. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan haysem den koçluk yapmalarını ister misin?

Son düzenleme:
4. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
12 kişilik bir takım.
3 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
Bu durumda 9 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 9 kişiden, 6 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

nurcanogretmen
Yarışmaya 28 Eylül 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 16 aylık zamanda 3.4 kilo verdi.

*JUJU*
Yarışmaya 5 Ekim 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 15 aylık zamanda 13.8 kilo verdi.

Esmeralda
Yarışmaya 30 Kasım 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 14 aylık zamanda 15.8 kilo verdi.

toplight
Yarışmaya 11 Ocak 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 400 gram verdi.

ahleyar
Yarışmaya 11 Ocak 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 12 aylık zamanda 6 kilo verdi.

hayal_gözlü
Yarışmaya 4 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 3.6 kilo verdi.

open_sea
Yarışmaya 18 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 10 kilo verdi.

sebnemselayfurkan
Yarışmaya 17 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 7.7 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni :hooray:

bengigök
Yarışmaya 14 Kasım 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 2 aylık zamanda 600 gram verdi.

fguler
Yarışmaya son bir ay içinde katıldığından analiz dışıdır.

kuzuzuzubambino

simiryna

nurcanogretmen / *JUJU* / toplight / ahleyar / hayal_gözlü / bengigök
Bu altı arkadaşımızdan aşağıdaki soruları cevaplamalarını rica ediyorum.

4 - Kardeş takımınız olan 7. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan sebnemselayfurkan dan koçluk yapmalarını ister misin?

7. TAKIM ÜYELERİNİN ANALİZİ

GENEL SONUÇ:
9 kişilik bir takım.
3 kişi yarışmamıza son bir ay içinde katıldığından analiz dışı.
Bu durumda 6 kişinin kilo verme analizi yapıldı.
Bu 6 kişiden, 4 kişinin durumu üzerinde konuşulması gerekiyor.

Serseri
Yarışmaya 18 Mayıs 2007 tarihinde katıldı. Aradan geçen 20 aylık zamanda 200 gram verdi.

dilenci
Yarışmaya 7 Mart 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 10 aylık zamanda 10 kilo verdi.

Jjuliet
Yarışmaya 4 Temmuz 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 6 aylık zamanda 4.3 kilo verdi.

Şirin
Yarışmaya 22 Ağustos 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 5 aylık zamanda 3.6 kilo verdi.

İlkerim
Yarışmaya 24 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 4 kilo verdi.

Almıla74
Yarışmaya 31 Ekim 2008 tarihinde katıldı. Aradan geçen 3 aylık zamanda 4.5 kilo verdi. Takımın en iyi kilo vereni. :hooray:

Şekercim

dimplehawk

elifsun

serseri / Jjuliet / Şirin06

4 - Kardeş takımınız olan 4. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan Almıla74 den koçluk yapmalarını ister misin?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
Baby_nurse bizim takım sayfasına yazmış cevaplarını, biraz da karışık olmuş. Ben onun cevaplarından aşağıdaki formata uygun şekle kopyalayıp yazıyorum.

Baby_Nurse'ün cevaplarıdır.

beni iyi bir ele almışsınız aslında böyle birşeye ihtiyacım vardı ....
gerçekten bende farkındayım kilo veremiyorum ...
şimdi kiloda almış olabilirim anne yemeklerinden dolayı....yarın aç karnına tartılacağım
aslında benim istediğim ayda 3 kilo vermek ama hırs yapamıyorum herhalde....
takıldığım şey benim zannediyorum insülin direncim var ve biraz acıktığım zaman yemeden duramıyorum o andada elime ne geçerse yiyiyorum endokrine gideceğim ama hani derler ya terzi kendi söküğünü dikemez diye hastanede çalışıyorum doktora gidemiyorum
4 - Kardeş takımınız olan 2. takımdan ya da kendi takımınızın en başarılı kişisi olan tuğçe den koçluk yapmalarını ister misin?
en herşeye açığım arkadaşlar tuğçe arkadaşımın desteğinide alabilirim zayıflayayım da....

Feza'nın notu: Tuğçe arkadaşımız da öğrenci olduğundan ve tatilde bulunduğundan bu haftalarda yok. O yüzden koçluk işini geri döndüğü zaman kendisiyle ve Baby_nurse ile konuşacağım. Son durumu paylaşım alanında aktarırım. Şimdilik koçu Tuğçe olarak kabul edebiliriz, ancak son durum değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X