Çok üzülüyorum akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz gerçekten o adamla hayatınızı birleştirmek istiyorsanız kararlı ve sabırlı olun. Sizin iyi geçindiğinizi, beraber mutlu olduğunuzu görünce bir şekilde kabul etmek zorunda kalacaklardır. Hem sevgilinizin de bu konu karşısındaki tavrını görmüş olursunuz. Sizi gerçekten istiyorsa bekleyecektir, zamanla belki kendi konuşacak ailenizle. Ben ailelerin asla olmaz deyip sonrasında kabul edip, olmaz dedikleri kişiyi kendi çocukları gibi gören kişileri gördüm. Ama zaman gerekiyor bu da birkaç yıl olabilir.
2 yıldır bekliyor. Haziranda okulum bitiyor o da artık biseyler olsun istiyor. En azındna bu sene sonunda bi söz nişan tanışma ne biliyim bi hareket. İkimizde sıkıldık. İnsalalh dedğin gibi olur gerçekten severler görürler denerler

Uzun vadeli düşünmenizi tavsiye ederim öncelikle. Çevremde böyle farklılıklara sahip evli bireyler var, bazıları sorunsuz devam edebiliyorken bazıları çocuk yetiştirme gibi mevzularda sorun yaşıyorlar maalesef. Aileniz için de kendi amcam ve yengemden örnek vereceğim, üstlerine gittikçe konu daha da alevlenir fakat kendi hallerine bırakınca sakince konuşmak için zemin hazırlanır. Kuzenimde böyle oldu, amcamlar da başta çok katıydı. Ancak üstlerine gitmeyince bir noktada kuzenimi dinlemeye karar verdiler ve sakinleştiler. Umarım gönlünüze göre olur.

Yani bu yas süreci biter mi diyorsun. Hem mezhep farkı olan birini öğrendiler hemde ciddi düsündüğümü öğrendiler. Bunu şoku siniri ve üzüntüsü elbet bir gün geçer mi
İlk şoku atlatsınlar sakinleşirler. En büyük aşamayı atlatmışsınız bence. İşe gitmemek nedir çocuk mu bunlar okula gitmiyorum diyorlar? Giderler işe duygusal manipülasyona gelmeyin. Pazartesi olunca alarm saatinde tıpış tıpış kalkarlar. Siz duruşunuzu bozmayın.
Ancak yaşınız daha genç, evlenmek istiyor musunuz bu yaşta? Erkek arkadaşınız istiyor diye aceleye getirmeyin böyle bi kararı.

benim ailem de istememişti, yaş farkından dolayı. kıyamet kopmuştu. ben yine de inat edip sürdürünce telefonumu bile bir süre alıp vermediler. ama akıllanmayıp görüşmenin yollarını bulmuştum. hala karşı çıkıyodum aileme. eski sevgilimle birlikte zamana bırakıp ikna edicektik ailemi sözde. bir süre sonra bu durumdan sıkılıp vazgeçti. bir iki hafta sonra başka biriyle görüştüğünü öğrendim. duygusallıktan sıyrılınca ailem iyi ki böyle yapmış diyorum ama sizin durum farklı. yani demem o ki görüştüğünüz kişi hep yanınızda olur mu? ailenle tanışıp ikna etmek için uğraşır mı? güveniyosanız öyle karşı çıkın ailenize. olan kıza oluyo yoksa

İlk şoku atlatsınlar sakinleşirler. En büyük aşamayı atlatmışsınız bence. İşe gitmemek nedir çocuk mu bunlar okula gitmiyorum diyorlar? Giderler işe duygusal manipülasyona gelmeyin. Pazartesi olunca alarm saatinde tıpış tıpış kalkarlar. Siz duruşunuzu bozmayın.
Ancak yaşınız daha genç, evlenmek istiyor musunuz bu yaşta? Erkek arkadaşınız istiyor diye aceleye getirmeyin böyle bi kararı.
23 yasındayım hemen evlenme gibi bi düsüncem yok. En azından bi adı konulsun. Yalanla dolanla gitmesin bu iş. Doğrucu ve ilerleyici emin adımlarla olsun istiyorum. Duruşumuda bozma gibi bi düsüncem yok. Evden cenaze kalkmıs gibi davranmaları beni çok gerdi. Bugün ilk gün.

benim ailem de istememişti, yaş farkından dolayı. kıyamet kopmuştu. ben yine de inat edip sürdürünce telefonumu bile bir süre alıp vermediler. ama akıllanmayıp görüşmenin yollarını bulmuştum. hala karşı çıkıyodum aileme. eski sevgilimle birlikte zamana bırakıp ikna edicektik ailemi sözde. bir süre sonra bu durumdan sıkılıp vazgeçti. bir iki hafta sonra başka biriyle görüştüğünü öğrendim. duygusallıktan sıyrılınca ailem iyi ki böyle yapmış diyorum ama sizin durum farklı. yani demem o ki görüştüğünüz kişi hep yanınızda olur mu? ailenle tanışıp ikna etmek için uğraşır mı? güveniyosanız öyle karşı çıkın ailenize. olan kıza oluyo yoksa

İstanbul Halkalı Zeynebiye de mi oturuyorsun?

İş yerim Halkalıdaydı, 4 sene törenlerini gördüm izledim, hatta onlar siyah giyiyor diye o gün bende siyah giyinirdim.
Siyasiler akın akın gelirdi oy uğruna izlerdik.

İran kökenlisiniz sanırım aileniz fanatik ise işiniz zor.

Şu mezhep saçmalığından dolayı hiç bir mezhebe tabi olmuyorum.

Yavaş yavaş ikna edersiniz.
Erkek arkadaşınızda sevdirecek kendini artık.

8 yasından beri. Teyzenler ya da tanıdık biri vasıtasıyla buluncak öyle evlenceksiniz diye. Görücü usulü yani. Kalkıpda görücü de zorla evlendirmezler ama. Sevdirmeye çalışcaklar. Ben istemiyorum caferide görücü de
İstemiyorsanız olmayacak öyle bir şey o zaman ama biraz yıpratıcı olucak bu süreç sizin için. Siz istediğiniz sürece engel olamazlar. Keşke aileler çocuklarını uzantıları gibi görmekten vazgeçseler.

İstanbul Halkalı Zeynebiye de mi oturuyorsun?

İş yerim Halkalıdaydı, 4 sene törenlerini gördüm izledim, hatta onlar siyah giyiyor diye o gün bende siyah giyinirdim.
Siyasiler akın akın gelirdi oy uğruna izlerdik.

İran kökenlisiniz sanırım aileniz fanatik ise işiniz zor.

Şu mezhep saçmalığından dolayı hiç bir mezhebe tabi olmuyorum.

Yavaş yavaş ikna edersiniz.
Erkek arkadaşınızda sevdirecek kendini artık.
İzmir. Evet bende sizin gibi düsünüyorum ve katı bi düşüncede olmak istemiyorum. Herkes insan

Ne yaparlarsa yapsınlar kararınızdan vazgeçmediğinizi gördüklerinde anlayışla karşılayacaklardır

İzmir. Evet bende sizin gibi düsünüyorum ve katı bi düşüncede olmak istemiyorum. Herkes insan
Aslında bu durumun çok derin anlamları var, bu konuları öğrenmeni tavsiye ederim.
Olayı daha iyi kavrarsın.
Konu ay mı güneş mi ayrımı aslında.
Hz Muhammed için güneş Hz Ali için ay denir.

Aslında yazsam inan sayfalarca yazarım.

Ben o kadar araştırdım ki en sonunca Kadiri mutlak, tek yaratıcı ve dinimi de akli olarak araştırıp uyguluyorum.

İkna edersin baktın olmuyor, inanç konuları üzerinden asla hayatını değişik yerlere sürükleme.
Aynı dini bi kenara koyduk içimizde ayrıldık yahu.
Sevgilim iyi bi insansa ki kalpten hissediyor insan bırakma…

okulunuzu bitirdikten sonra tam olarak bireysel özgürlüğünüzü elinize aldığınızda bu tür konuları gündeme getirmek sizin için daha iyi olacaktır

Yeni tanıştığım insanlarla hiç dini konulara girmediğim için dışarıdan da hiç anlamam kim hangi mezheptir falan.Caferi olduğunu belli eden ipuçları veya sadece onlara has özellikleri var mı hani dışarıdan anlayabileceğimiz? Genel bi merak benimkisi
Dışardan anlamak zor olabilir ama şöyle diyeyim geneli aynı semtte oturur, aralarında müthiş bir birlik vardır. En azından benim tanıdıklarım böyle. Google dan aratırsanız görebilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X