Çocuk için yatırım

ZeyElif

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2020
1.080
1.535
33
Merhaba hanımlar kızım 5,5 yaşında, çocuk doğduktan sonra ilk defa işe girdim kızıma geleceği için birşeyler yapmak istiyorum elimden geldiğince. BES hesabı açtım ve bi miktar yatırmaya başladım. Çokta anladığım konular değil pek para tutmayı bilmiyorum maalesef. Doğru mu yaptım bu dönemde yoksa başka şekilde mi birkim yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

Merhaba hanımlar kızım 5,5 yaşında, çocuk doğduktan sonra ilk defa işe girdim kızıma geleceği için birşeyler yapmak istiyorum elimden geldiğince. BES hesabı açtım ve bi miktar yatırmaya başladım. Çokta anladığım konular değil pek para tutmayı bilmiyorum maalesef. Doğru mu yaptım bu dönemde yoksa başka şekilde mi birkim yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

Sadece birikim yapmak yemez. Yatırım da yapmalısınız. Birikim yatırım tasarruf nedir araştırın.

Bes sisteminde farklı fonlar var. En çok getiiri sağlayan fon hangisi araştırıp şirketi arayın fonları istediğiniz şekilde değiştirin.

Altın gümüş platin gibi madenlerden, dolar euro kuveyt dindarı ingiliz sterlini gibi yabancı para birimlerinden satın alıp paranızın değerini koruyabilirsiniz

Coin alabilirsiniz

Borsada temettü veren hisse senetleri alıp uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz.

Ben hepsinden yapıyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Ben de bu konuyu çok düşünüyorum. Ben bebeğim doğduktan sonra onun için ayda 1 Gr altın almaya başladım. Gerçi 2 yıl ücretsiz izne ayrıldım şimdi birşey yapamıyorum. İşe dönünce her ay 1 Gr altın ve 100 dolar almayı planlıyorum. Kısmet tabi. Konuyu takipteyim.

3 yaşındaki oğlum için yatırım hesabı açtım temettü veren hisselere yatırım yapıyorum ufak ufak..

Parayı tl olarak biriktirmek maalesef ülkemizde değersizleşiyor. Beş yıl sonra o tl olarak biriken paranın değeri olmaz bence en iyisi altın veya döviz olarak biriktirmek

Birikimi döviz veya altın olarak yapmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ben çocuğum için dolar birikimi yapıyorum.

X