Çocuk İçin Evliliğe Katlanır Mısınız?

Bunca bir baltaya sap olamamış, birilerini bulup evlenmiş ve birilerinin altında eziklene eziklene yaşayan, ama forumda kendisini ağa paşa zanneden insanlarla dolmuş burası.

Burada gösterdiğiniz o ağır abla işlerini gidin sizi ezikleyip büzükleyen kocalarınıza gösterin.

Bu kadar ahmak dolu yere düştüğüme pişman oldum.

Bişey diyeyim mi, vallahi de billahi de burada yaptıklarınızın 10 da 1 ini kocalarınıza yapsanız, ki yapamazsınız maçalarınız yemez. ertesi gün kapıdan çöp toplarsınız. Kocalarınızın evinde yapamadığınız artistlikleri burada yapıyorsunuz. Burada aklınızca ahkâm kesiyorsunuz.
Ay şey mi sanıyorsunuz kocamıza kul köleyiz bizi boşar diye tirtir titriyoruz. Koca evi değil bir kere orasi bizim evimiz. Bu kafa yapısındaki birinin bir kadını haklı görmesi zaten imkansız

Bişey diyeyim mi, vallahi de billahi de burada yaptıklarınızın 10 da 1 ini kocalarınıza yapsanız, ki yapamazsınız maçalarınız yemez. ertesi gün kapıdan çöp toplarsınız. Kocalarınızın evinde yapamadığınız artistlikleri burada yapıyorsunuz. Burada aklınızca ahkâm kesiyorsunuz.
Yav burda herkesin kuzeni vardır yemin ederim kendimi senin gibi paralamam?

Kuzenime de derim git çekişmeli boşan derim? Hayırdır yani siz şimdi çok mu ponçik madur oldunuz hakaret motorunuzu açtınız?

Sizin kuzeninize napalım ağıt mı yakalım, hukuk var hakim var gitsin boşasın kadını ben mi bağladım :KK70: aaaa değişik ya
Parası var lisans mezunu adam neyi bilmiyor :KK70:

Yorumları okudum da gerçekten rezalet akıyor. Birisi ortaya bir sevgili muhabbeti atmış, birisi aldatma, birisi kesin adam şöyledir böyledir.

Şunu anladım ki, buranın adı bir derdim var değil, bir dertleri var olarak değiştirmeliymiş.

Bu kadar ön yargılı, bu kadar okuduğunu anlamayan insanı aynı anda görmek bugünne nasipmiş. Burası birilerinin dertleştiği forum değil, birilerinin egolarını tatmin ettiği forum olmuş. 100 tane yorum varsa 3-4 tane mantıklı yorum harici diğerleri çöp. Bu kadar embesil iyi toplanmışsınız aynı yerde.
Size iyi gelen yorumları dikkate alırsınız gerisini almazsınız bu kadar dert edinmenize gerek yok ki ayrıca kuzeniniz için buraya konu açmanız bana biraz saçma geldi onun evliliği onu ilgilendirir sizi ilgilendirmez ki ona verebileceğiniz tavsiyeleriniz var ise verirsiniz yok ise kendisine aile terapistlerini önerirsiniz başka yapabileceğiniz bir şey yok ki sizin bence fazla üzerinize görev almışsınız gibi geldi bana

O zaman konu açmayın

Ay şey mi sanıyorsunuz kocamıza kul köleyiz bizi boşar diye tirtir titriyoruz. Koca evi değil bir kere orasi bizim evimiz. Bu kafa yapısındaki birinin bir kadını haklı görmesi zaten imkansız
Aynen öyle bir tipsin. Kocan bugün sana seni boşuyorum dese ayaklarını yıkar, ayaklarını yalarsın. Bu kadar ezik ve zavallısın. Burada 58 bin yorum atacak kadar kocasından ilgi görmeyen bir kadınsın.

Aynen öyle bir tipsin. Kocan bugün sana seni boşuyorum dese ayaklarını yıkar, ayaklarını yalarsın. Bu kadar ezik ve zavallısın. Burada 58 bin yorum atacak kadar kocasından ilgi görmeyen bir kadınsın.
Ayy ifşa oldum görüyor musun:skandal:“Kuzenin “ eşini boşamayacak emin ol. Mutlu mesut devam edecekler evliliklerine🧿

Bunca bir baltaya sap olamamış, birilerini bulup evlenmiş ve birilerinin altında eziklene eziklene yaşayan, ama forumda kendisini ağa paşa zanneden insanlarla dolmuş burası.

Burada gösterdiğiniz o ağır abla işlerini gidin sizi ezikleyip büzükleyen kocalarınıza gösterin.

Bu kadar ahmak dolu yere düştüğüme pişman oldum.

Neden evlenmiş, başlarında kocaları olan, tapu gibi evlilik cüzdanları olan kadınlara nefret kustun?

Bence başkalarının kocalarına göz dikmemelisin.

Ha bir de koca evi değil, bizim evimiz demişsin :KK70: Bunu bir tek bilen sensin bir de bu forumdakilerdir muhtemelen. Çünkü adım gibi eminim ki, ne karar alınırken adın ne bişey yapılırken sanın vardır. Tamam kocacımdan öte bir tip değilsindir. Altına imzamı atarım.

Size iyi gelen yorumları dikkate alırsınız gerisini almazsınız bu kadar dert edinmenize gerek yok ki ayrıca kuzeniniz için buraya konu açmanız bana biraz saçma geldi onun evliliği onu ilgilendirir sizi ilgilendirmez ki ona verebileceğiniz tavsiyeleriniz var ise verirsiniz yok ise kendisine aile terapistlerini önerirsiniz başka yapabileceğiniz bir şey yok ki sizin bence fazla üzerinize görev almışsınız gibi geldi bana
Aklıma kötü kötü şeyler geliyor tövbeler olsun müge anlı/esra erol vakaları gerçekten kuzense ve 2. İse ya tövbe tövbe

Ne bu şiddet bu celal der insan :KK70:

Hadi size iyi eğlenceler. Burada hükümdarlığınızı iyi yaşayın. Ütopyanız güzelmiş. Kendinize bir şehir kurmuş ve gerçek hayatta yapamadığınız şeyleri, olmasını istediğiniz şeyleri burada yapıyorsunuz. Ama elinizden telefon/tablet/notebook ları bıraktığınızda burada göstermelik yaşadığınız şeylerin tam tersinin ortasına, nefret ettiğiniz gerçek yaşantınıza dönüyorsunuz.

Size sanal yaşantınızda iyi eğlenceler.

Diğer konuları bilmem ama çocuk için evlilik yürütülmez. Hem taraflara haksızlık hemde mutsuz, huzursuz bir ortamda büyüyecek olan çocuğa.

Hadi size iyi eğlenceler. Burada hükümdarlığınızı iyi yaşayın. Ütopyanız güzelmiş. Kendinize bir şehir kurmuş ve gerçek hayatta yapamadığınız şeyleri, olmasını istediğiniz şeyleri burada yapıyorsunuz. Ama elinizden telefon/tablet/notebook ları bıraktığınızda burada göstermelik yaşadığınız şeylerin tam tersinin ortasına, nefret ettiğiniz gerçek yaşantınıza dönüyorsunuz.

Size sanal yaşantınızda iyi eğlenceler.

nolur gitme sen bize gerçekleri anlat 🥰😍

Aklıma kötü kötü şeyler geliyor tövbeler olsun müge anlı/esra erol vakaları gerçekten kuzense ve 2. İse ya tövbe tövbe

Ne bu şiddet bu celal der insan :KK70:
Kuzenin eşi burayı okusa konu sahibine der ki sana ne oluyor kardeşim sen dış kapının dış mandalısın sorunu var ise benimle konuşsun belki kuzenin eşinin sorunlardan haberi bile yok yani bir evlilikte 3.şahıslar bana saçma geliyor evlilik 2 kişiyi ilgilendiren bir kurum sorun var ise yine medeni iki kişi konuşur karara bağlanır sorun var ise konunun uzmanları vardır bunlar aileler aile yakınları kuzen değildir bence

Selamlar, burayı ben uzun zamandır üye olmadan takip ediyordum. Bayram dolayısıyla kuzenimler misafirliğe geldi, dertleştik o kadar dolmuş ki o kadar şeyler anlattı ki doğrusu aklıma buraya sormak geldi. Kendisine yardımcı olmak istiyorum ama elimden gelen birşey olmadı. Buradaki cevaplarla belki ona çıkar bir yol gösterebilirim.

Kuzenim 36 yaşında erkek ve son 4 aydır resmen hayatı zindan olmuş o anlattıkça ben dertlendim. Ne yazık ki kendisi kafasında evliliğini tamamen bitirmiş ama çocuktan dolayı bunu asla yapamam diyor. Eşini bayram nedeniyle bugün sabah annesinin evine bırakıp gelmiş. Gidip alasım dahi gelmiyor diyor.

Bunlar 7 yıldır evliler ve 2.5 yaşında bir erkek çocukları var. Dışarıdan biz hep mutlu görüyorduk, hiç sorunları yok gibi görüyorduk ama son 4 aydır resmen kuzenim erimiş bitmiş. En son 6 ay önce görmüştüm, o günden bu güne tam 11 kilo vermiş.

Eşi sürekli kuzenim ne derse tersini diyor, milletin içinde dahi eşim konuşurken lafa dalıyor, onun anlattığının tersini söylüyor, milletin içerisinde sen onu yapamazsın, sen bunu yapamazsın gibi şeyler söylüyor. Bu son 4 aydır artık dayanılmaz hal aldı diyor. Sürekli bir tartışma çıkarma çabası, normal bir şey dahi söylerken bağırarak, azarlayarak söylemesi, kuzenimi hiçbir şey için takdir etmemesi, kuzenim kendisiyle ilgili ya da işiyle ilgili bir şey anlatırken onu kesip durması gibi şeyler artık çileden çıkarmış.

Kuzenim Makine mühendisi olarak çalışıyor. İyi bir işi, iyi bir geliri var. Kendilerine ait evleri, arabaları falan da var. Yani maddi olarak bir sorunları yok. Kendi halinde, kimseye zararı olmayan, herkesle iyi anlaşan birisi olarak bilinir zaten.

Kuzenimin herhangi bir alkol ya da sigara gibi bir alışkanlığı, arkadaş ortamıyla dışarı çıkmak gibi bir alışkanlığı da yok.

Eskiden ayda bir çıkardım sorun olmazdı, şimdi 2 ayda bir çıkıyorum, eve geldiğimde ise resmen mahkeme duvarı ile karşılaşıyorum diyor.

Anlayacağınız artık bardak taşma noktasına gelmiş. Ben tamamen bitirdim lakin çocuk benim mabedim diyor. Asla onu bırakamam, onsuz onu görmeden 1 gün dahi geçiremem diyor. E şimdi boşansam mahkeme büyük ihtimal çocuk küçük olduğu için ona verecek diyor.

Çocuk aşırı derecede babasına düşkün yani babası tuvalete dahi gitse çocuk tuvaletin kapısından bir an olsun ayrılmıyor. Asla anne diye ağlamıyor, asla annesinden bir şey istemiyor. Tamamiyle çocuğun herşeyi baba olmuş durumda.

Haliyle çocuk böyle olunca baba da çocuğa ayrı bir düşkün olmuş.

Bu durumda kuzenim ne yapabilir? Onun düşüncesi çocuk 8 yaşına gelene kadar bu evliliğe sabretmek, 8 yaşından sonra boşanmak. Ama böyle de devam ederse ben 8 yıl göremem kanserden, stresten ölürüm diyor.

Öyle kalabalık bir sülale değiliz. Fikir alabileceği bir büyüğü de yok. Ben düşündükçe dertleniyorum. Sizce bu işin içinden nasıl çıkılır?

Kuzenimi burada anlatmak istemedim. Çünkü övüyor gibi olur. Sonuçta akrabayız. Ama şu kadar diyeyim, dünya iyisi birisidir. 7 yaşında çocukta deli olur, 70 yaşında amcalarda teyzelerde. O kadar güleryüzlü birisiydi ki, şuan resmen hayat enerjisi elinden alınmış gibi
Karşı tarafı dinlemeden peşin hüküm vermeyin, olur da amel edeceğiniz yer gelir, hatalı iş yaparsınız. Amcam da zamanında bizimkileri az şişirmemişti dertleriyle, yengemden dinledim, çekilecek dert değilmiş, kadın iyi bile dayanmış. Çocuk adam gibi bişeydi zaten, ben şaşırmamıştım. Ama bizimkiler konduramadı bi türlü. Yani siz canınız kanınız olduğu için pek görmüyor konduramıyorsunuzdur belki de.

Kuzenin eşi burayı okusa konu sahibine der ki sana ne oluyor kardeşim sen dış kapının dış mandalısın sorunu var ise benimle konuşsun belki kuzenin eşinin sorunlardan haberi bile yok yani bir evlilikte 3.şahıslar bana saçma geliyor evlilik 2 kişiyi ilgilendiren bir kurum sorun var ise yine medeni iki kişi konuşur karara bağlanır sorun var ise konunun uzmanları vardır bunlar aileler aile yakınları kuzen değildir bence
Ya boş beleş işler benim evdeki derdimden kuzenime ne? Evlenirken ona mı sordum boşarken sorayım saçma :KK70: gerçekleri söyleyince kaçtı

X