Çocuk İçin Evliliğe Katlanır Mısınız?

Kaç yaşında adamın dertleşeceği hiç mi arkadaşı yokmuş, konu sahibi eşini tanımıyor gibi yazmış. Bu kadar yakın olan kuzenin eşiyle de yakındır. Bunadam sevgilinse boşanmaz boşa bekleme
Hayır ailede büyük yok diyor, sen kuzensin ya anan baban yok mu, onun anası danası yok mu niye sen? Hadi sana anlattı diyelim madem 8 yaşa kadar duracak sen niye bu bilgiyi biliyorsun :KK70: çok saçma yani, el iyisi derler :) konu sahibi uyanık ol azıcık:) 2. Hatunsan zaten geçmiş olsun seni uyutuyor

Kendi canından diye kuzenini dinleyip, kuzeninin karısını yerin dibine sokman çok tatlı olmuş kadının anneliğine kadar laf etmişsin.

Aklı başında olan her insan şunu bilir, bir kadın durduk yere hayatındaki adama hayatı zehir etmez, hem de 7 yıllık evlilikte. Bunlar büyük ihtimal 10 senedir tanışan sevgili olan bir çift, adam kim bilir ne yaptı kadını çıldırttı. Bunlar sadece 3 senedir tanışan insanlar değiller.

Çok tatlısın ama hiç mi düşünmüyorsun belki yatak odalarında sorun var, adam belki asla kabul görmeyecek bir şeyi karısından istedi, ya da karısına zorla bir şey yaptı. Sana da bunu gelip anlatacak değil herhalde.

Adam kendisini en mağdur halde anlatmış ne ilginç.
Hic kötü kadin tanımamışsın diye yorumladım

Kaç yaşında adamın dertleşeceği hiç mi arkadaşı yokmuş, konu sahibi eşini tanımıyor gibi yazmış. Bu kadar yakın olan kuzenin eşiyle de yakındır. Bunadam sevgilinse boşanmaz boşa bekleme
Niye ya zaten karı koca ilişkileri de kalmamış. 5yıl beklesin ne olacak ki sevgilisini🧿

Ne alakası var kötü kadın tanımamakla? Bunun cinsiyetle pek alakası yok.

Hangi insan yaklaşık 10 senedir beraber olduğu eşine/sevgilisine ortada hiçbir neden yokken konu sahibinin yazdığı gibi kötü davranır? 2-3 senelik kısa bir ilişkiden bahsetmiyoruz, en az 7 senelik ilişki konuda bahsedilen. Böyle bir ilişkide ilk düşünülen şey "ne oldu birden bu kadın/adam bana durduk yere böyle davranıyor, ne derdi var, ne sorunu var" diye düşünür. Kuzenine gidip ağlamaz.

Bu kıza neden yüklendiniz ki şimdi siz. Konu A Aystkaramelmahkiyato mu? Söyledinde gayet haklı. Bir insan durduk yere neden kötü davransın ki eşine? Kocası karısını kötülemek için elinden geleni yapmış siz de adama alkış tutuyorsunuz

Pardonda siz kuzeni olarak dış kapının dış mandalisiniz evlilikleri hakkında ne biliyorsunuzda gelip burda kuzenim söyle mağdur böyle mağdur diyorsunuz. Kuzeniniz harika bir kuzen veya akraba olabilir ama eşler arasındaki ilişkiyi siz bilemezsiniz. Kuzeninizin tek taraflı anlatmasiylada bilemezsiniz! Benim eşimide ailesi melek gibi gösterir işi bozan taraf hep benim onların gözünde. Kuzenleri teyzesi anası babasi abisi öve öve bitiremez. Ama onu bir eş olarak ben tanıyorum onlar degil. Eşim iyidir hoştur ama emanet gibi durur hayatımızda. Sadece bana karşı değil çocuklarına karsida öyledir. Hep kendisi ön plandadır. Kendi istirahati kendi keyfi kendi dinlenmesi. Bizede vakit ayırır ama öncelik hep kendidir. 3.5 yıldır ayrı yatıyor çocukları bahane edip oglanin odasina gider kapısını kilitler uyur cocukar sabah uyandirmasim diye. Bende çalışıyorum geçen hafta full gece vardiyasindaydim mesela gece 01:30 kadar çalıştım bir iki saatlik uyku ardından sahur sonra oğlanın okulu için saat 07:00/07:30 kalk hazırla akşam ödev yapilmadigi için ödevlerini yetiştir kahvaltısını yaptır dişlerini fircala çantasını hazırla okula gönder. Eş ramazan dolayısıyla hergun saat 11de kalkıp işe gidiyordu ama ben oğlanı okula gonderdikten sonra birde kızımla uğraşıyordum sonra akşam olunca tekrar bilgisayarin başına otur gecenin körüne kadar. Bir hafta boyunca ruh gibiydim bir gün olsun bu sabah kıza ben bakarım sen git dinlen demedi örneğin yada oglani bugün ben hazırlayıp gönderirim demedi ben söylediğim zamanda afralar tafralar. Ne anladım ben boylesinin sakinliginden güler yuzlulugunden? Ben bu adama yorgunluktan geberdigim zaman surat asmayayimda ne yapayım? Eşimin kuzenide gelecek böyle bir platformda beni kotuleyip eşimi pohpohlayacak rezil ederim onu valla. Uzun lafın kısası haddiniz olmayan seylere burnunuzu sokmayın.

Selamlar, burayı ben uzun zamandır üye olmadan takip ediyordum. Bayram dolayısıyla kuzenimler misafirliğe geldi, dertleştik o kadar dolmuş ki o kadar şeyler anlattı ki doğrusu aklıma buraya sormak geldi. Kendisine yardımcı olmak istiyorum ama elimden gelen birşey olmadı. Buradaki cevaplarla belki ona çıkar bir yol gösterebilirim.

Kuzenim 36 yaşında erkek ve son 4 aydır resmen hayatı zindan olmuş o anlattıkça ben dertlendim. Ne yazık ki kendisi kafasında evliliğini tamamen bitirmiş ama çocuktan dolayı bunu asla yapamam diyor. Eşini bayram nedeniyle bugün sabah annesinin evine bırakıp gelmiş. Gidip alasım dahi gelmiyor diyor.

Bunlar 7 yıldır evliler ve 2.5 yaşında bir erkek çocukları var. Dışarıdan biz hep mutlu görüyorduk, hiç sorunları yok gibi görüyorduk ama son 4 aydır resmen kuzenim erimiş bitmiş. En son 6 ay önce görmüştüm, o günden bu güne tam 11 kilo vermiş.

Eşi sürekli kuzenim ne derse tersini diyor, milletin içinde dahi eşim konuşurken lafa dalıyor, onun anlattığının tersini söylüyor, milletin içerisinde sen onu yapamazsın, sen bunu yapamazsın gibi şeyler söylüyor. Bu son 4 aydır artık dayanılmaz hal aldı diyor. Sürekli bir tartışma çıkarma çabası, normal bir şey dahi söylerken bağırarak, azarlayarak söylemesi, kuzenimi hiçbir şey için takdir etmemesi, kuzenim kendisiyle ilgili ya da işiyle ilgili bir şey anlatırken onu kesip durması gibi şeyler artık çileden çıkarmış.

Kuzenim Makine mühendisi olarak çalışıyor. İyi bir işi, iyi bir geliri var. Kendilerine ait evleri, arabaları falan da var. Yani maddi olarak bir sorunları yok. Kendi halinde, kimseye zararı olmayan, herkesle iyi anlaşan birisi olarak bilinir zaten.

Kuzenimin herhangi bir alkol ya da sigara gibi bir alışkanlığı, arkadaş ortamıyla dışarı çıkmak gibi bir alışkanlığı da yok.

Eskiden ayda bir çıkardım sorun olmazdı, şimdi 2 ayda bir çıkıyorum, eve geldiğimde ise resmen mahkeme duvarı ile karşılaşıyorum diyor.

Anlayacağınız artık bardak taşma noktasına gelmiş. Ben tamamen bitirdim lakin çocuk benim mabedim diyor. Asla onu bırakamam, onsuz onu görmeden 1 gün dahi geçiremem diyor. E şimdi boşansam mahkeme büyük ihtimal çocuk küçük olduğu için ona verecek diyor.

Çocuk aşırı derecede babasına düşkün yani babası tuvalete dahi gitse çocuk tuvaletin kapısından bir an olsun ayrılmıyor. Asla anne diye ağlamıyor, asla annesinden bir şey istemiyor. Tamamiyle çocuğun herşeyi baba olmuş durumda.

Haliyle çocuk böyle olunca baba da çocuğa ayrı bir düşkün olmuş.

Bu durumda kuzenim ne yapabilir? Onun düşüncesi çocuk 8 yaşına gelene kadar bu evliliğe sabretmek, 8 yaşından sonra boşanmak. Ama böyle de devam ederse ben 8 yıl göremem kanserden, stresten ölürüm diyor.

Öyle kalabalık bir sülale değiliz. Fikir alabileceği bir büyüğü de yok. Ben düşündükçe dertleniyorum. Sizce bu işin içinden nasıl çıkılır?

Kuzenimi burada anlatmak istemedim. Çünkü övüyor gibi olur. Sonuçta akrabayız. Ama şu kadar diyeyim, dünya iyisi birisidir. 7 yaşında çocukta deli olur, 70 yaşında amcalarda teyzelerde. O kadar güleryüzlü birisiydi ki, şuan resmen hayat enerjisi elinden alınmış gibi
Çok benzer bir olay yaşadık,eşimin erkek kuzeni bir gün il dışından gelip eşinden şikayet etmişti.Çok değiştiği gibi bir sürü şey anlatmıştı.Eşim oğlum görmüyor musun başka birisi var,sana hayatı zindan ediyor demişti.Cevabı yok abi asla olmaz öyle bir şey , dedi.

Aradan dört ay geçti,bizim kuzen aradı.Abi iş yerinden bir adamla mesajlarını yakaladım, dedi.Buna hayatı zindan etmeye başladığından beri onunlaymış kadın.

Sizin kuzenin de öyle olacağını hissettim inanın.Erkekler hiç kondurmuyor ,yakalayamıyor kolay kolay ama sonuç pislik çıkıyor.

Pardonda siz kuzeni olarak dış kapının dış mandalisiniz evlilikleri hakkında ne biliyorsunuzda gelip burda kuzenim söyle mağdur böyle mağdur diyorsunuz. Kuzeniniz harika bir kuzen veya akraba olabilir ama eşler arasındaki ilişkiyi siz bilemezsiniz. Kuzeninizin tek taraflı anlatmasiylada bilemezsiniz! Benim eşimide ailesi melek gibi gösterir işi bozan taraf benim. Kuzenleri teyzesi anası babasi abisi öve öve bitiremez. Ama onu bir eş olarak ben tanıyorum onlar degil. Eşim iyidir hoştur ama emanet gibi durur hayatımızda. Sadece bana karşı değil çocuklarına karsida öyledir. Hep kendisi ön plandadır. Kendi istirahati kendi keyfi kendi dinlenmesi. Bizede vakit ayırır ama öncelik hep kendidir. 3.5 yıldır ayrı yatıyor çocukları bahane edip oglanin odasina gider kapısını kilitler uyur cocukar sabah uyandirmasim diye. Bende çalışıyorum geçen hafta full gece vardiyasindaydim mesela gece 01:30 kadar çalıştım bir iki saatlik uyku ardından sahur sonra oğlanın okulu için saat 07:00/07:30 kalk hazırla akşam ödev yapilmadigi için ödevlerini yetiştir kahvaltısını yaptır dişlerini fircala çantasını hazırla okula gönder. Eş ramazan dolayısıyla hergun saat 11de kalkıp işe gidiyordu ama ben oğlanı okula gonderdikten sonra birde kızımla uğraşıyordum sonra akşam gelince tekrar bilgisayarin başına otur gecenin körüne kadar. Bir hafta boyunca ruh gibiydim bir gün olsun bu sabah kıza ben bakarım sen git dinlen demedi örneğin yada oglani bugün ben hazırlayıp gönderirim demedi ben söylediğim zamanda afralar tafralar. Ne anladım ben boylesinin sakinliginden güler yuzlulugunden? Ben bu adama yorgunluktan geberdigim zaman surat asmayayimda ne yapayım? Eşimin kuzenide gelecek böyle bir platformda beni kotuleyip eşimi pohpohlayacak rezil ederim onu valla. Uzun lafın kısası haddiniz olmayan seylere burnunuzu sokmayın.
Çünkü kuzeni değil :sus:

Yorumları okudum da gerçekten rezalet akıyor. Birisi ortaya bir sevgili muhabbeti atmış, birisi aldatma, birisi kesin adam şöyledir böyledir.

Şunu anladım ki, buranın adı bir derdim var değil, bir dertleri var olarak değiştirmeliymiş.

Bu kadar ön yargılı, bu kadar okuduğunu anlamayan insanı aynı anda görmek bugünne nasipmiş. Burası birilerinin dertleştiği forum değil, birilerinin egolarını tatmin ettiği forum olmuş. 100 tane yorum varsa 3-4 tane mantıklı yorum harici diğerleri çöp. Bu kadar embesil iyi toplanmışsınız aynı yerde.

Birde şu var, dışarıdan arkadaşlık ilişkisi yorumlanır, anne/baba evlat ilişkisi yorumlanır. Ama dört duvar arasında birbirlerinin fantazilerine kadar bilen iki insan arasında ne olduğunu, üçüncü bir kişi asla doğru şekilde yorumlayamaz.

Mesela senin tanıdığın bir çift vardır, dışarıda hep didişiyorlardır, ama evlerinden içeri girince ateşli bir çift olup, ilişkilerinde dengeyi sağlıyorlardır. Sevgililer işte karı kocalar çiftler kimseyle paylaşmadıklarını birbiri ile paylaşıyor konuşuyor. Buraya yazıldığı gibi üçüncü kişi böyle hüküm vererek anca saçmalamış olur.

Biraz sonra konu sahibi gelip hepimizi kötü niyetli ve kötü deneyimleri olan erkek düşmanı kadınlar olarak nitelendirip yargı dağıtacak

Kuzen veya 2. Kadın artık her neyse😁
Yorumları okudum da gerçekten rezalet akıyor. Birisi ortaya bir sevgili muhabbeti atmış, birisi aldatma, birisi kesin adam şöyledir böyledir.

Şunu anladım ki, buranın adı bir derdim var değil, bir dertleri var olarak değiştirmeliymiş.

Bu kadar ön yargılı, bu kadar okuduğunu anlamayan insanı aynı anda görmek bugünne nasipmiş. Burası birilerinin dertleştiği forum değil, birilerinin egolarını tatmin ettiği forum olmuş. 100 tane yorum varsa 3-4 tane mantıklı yorum harici diğerleri çöp. Bu kadar embesil iyi toplanmışsınız aynı yerde.

Demiştim 😎

Canım sen boşver o yorumları (benimkiler de dahil). İnşallah kuzeninin ve karısının arası düzelir hatta mükemmel olur 🙏🏻 hatta öyle bir düzelsinki araları her gece sevişmeli barışsınlar inşallah 🙏🏻 böylece senin güzel yüreğin de artık onları dert etmekten kurtulur 🌷

freya_ freya_ şaşırtmadı 🤷‍♀️

Bişey diyeyim mi, vallahi de billahi de burada yaptıklarınızın 10 da 1 ini kocalarınıza yapsanız, ki yapamazsınız maçalarınız yemez. ertesi gün kapıdan çöp toplarsınız. Kocalarınızın evinde yapamadığınız artistlikleri burada yapıyorsunuz. Burada aklınızca ahkâm kesiyorsunuz.

X