Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Çocuğu kreşe giden çalışan anneler…

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Zeka farklılıkları eğitimde arzu edilen bir şey değildir. Kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler gibidir yaklaşımlar. Yani olumlu bir özellik değildir. Türk eğitim sisteminde ayrıca sıkıntıdır. Eş dost çevresinde ayy ne akıllı diye sevilir ama eğitim hayatları genelde başarısızdır. Odaklanamama, dikkat dağınıklığı sorunları olur. Bazrn ilaçla baskılanır bu davranışları. Sosyal ilişkilerde sıkıntı yaşarlar. Şu an biz bunu dibine kadar yaşıyoruz. Oyun grupları vs çok yavaş ilerliyoruz. Normal zeka seviyesine sahip bireylerin akademik ve sosyal başarıları çok daha yüksektir. Yine bilgi eksikliği sonucu önyargılı bir yorum olmul
Benim öğrencim olduğu için mecburen biliyorum da, Calcifer’de de bilgi eksikliği olduğunu sanmıyorum. Üstün zekalı bireylerin dezavantajlı gruplar olduğunu, toplumsal ilişkileri, eğitim sorunları vs. birçoğumuz farkındayız zaten. Okuyoruz, görüyoruz, duyuyoruz çünkü. Sadece başına gelen bilmiyor bunları. Burada ikide bir kızının meziyetlerini anlattığın için takıldık o kısma. O değil de konu sahibi ne sormuş? 🤔

Hemen cvplayayım benimki pandemı bebesiydı hayır gitmedik.
Aksam yasaktı zaten:)
Ama 6 aylık falalndı kızım ramazndı hatırlıyorum.20.30 da top patlıyordu.Masadan kosarak uykuya gidiyorduk.
Annemler falan inanmıyordu sen erken yatırıyorsun cocugu ,20.00 de cocuk mu uyutulur diyordu sahit oldular feryat figan masadan kalmama bigün
Bu arada cocuklarda ve bebeklerde büyüme hormonu 22.00-2 arası salgılanır gece.
Bunu biliyorsunuzdur tabi.
24.00 de yatan cocuk ıcın o gece çöp.
Ay iftar sofrasında koşarak yatağa geçme kısmına kahkaha attım çünkü aynısını bizzat yaşadım bu Ramazan 🤣 güneş batış uzadıkça uykusunu da ileriye çekti bu ara ama sabah uyanış fix.
benim kızım da doğduğundan beri sabah 7.30u geçirmemiştir. Çok nadir birkaç sefer 9da uyandığı oldu. Onda da ben 7de uyandırıp döngüyü kırdım. 🥲Öğlene kadar uyuyan bebeklere hayret ediyorum.
Bebeğimin uyku düzenini bozacak hiçbir aktiviteye,ortama katılmadım. Her şeyimizi ona göre ayarladık. Bir yere gidilecekse haftasonu gündüz vakti, ilk gündüz uykusunu yaptıktan sonra çıkıyoruz hep. İnsanın içi rahat etmiyor zaten. Yatakta olması gereken saatte ben dışarda umursamayıp dışarda gezdiremem ki.

Ay iftar sofrasında koşarak yatağa geçme kısmına kahkaha attım çünkü aynısını bizzat yaşadım bu Ramazan 🤣 güneş batış uzadıkça uykusunu da ileriye çekti bu ara ama sabah uyanış fix.
benim kızım da doğduğundan beri sabah 7.30u geçirmemiştir. Çok nadir birkaç sefer 9da uyandığı oldu. Onda da ben 7de uyandırıp döngüyü kırdım. 🥲Öğlene kadar uyuyan bebeklere hayret ediyorum.
Bebeğimin uyku düzenini bozacak hiçbir aktiviteye,ortama katılmadım. Her şeyimizi ona göre ayarladık. Bir yere gidilecekse haftasonu gündüz vakti, ilk gündüz uykusunu yaptıktan sonra çıkıyoruz hep. İnsanın içi rahat etmiyor zaten. Yatakta olması gereken saatte ben dışarda umursamayıp dışarda gezdiremem ki.
Benimki 3 yasini doldurck agusttosta,evet uyku saatini gececek aktivitelere katilmiyorz.1 hafta tatildeydik gecen hafta aksm yemegi sonrasi 21.30 a kadar mini discoya girdik.Sonra odaya ciktik🤣
800 km yol gidip aksam 22.00 da uyuduk evet cok cilginiz fjhdhdhd

X