Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Çocuğu kreşe giden çalışan anneler…

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Bizimkini günübirlik babasıyla köye gönderdiğimde akşam fotoğraflarına şöyle bakarken buluyorum kendimi ——> 🥺🥺🥺

Ama olsun arada özgürlük iyidir afafagag
Büyüdükçe bana daha çok düşkün olmaya başladı. normal mi bilmiyorum ama neden cadı KV olunduğunu yavaş yavaş anlamaya başlıyorum jhfdşjsdhfjdsşf

Çocuk uyutmak için “evde” kullanmaya bebek arabası alan birinin buna şaşırması doğal. Bizimkiler Tivoli’ninki gibi kozmozun en zor ve müstesna bebeği olmadığı için düzen kurabildik sanırım. Allah’ın her günü misafire, dondurma yemeye de gitmiyoruz. Gidince de biraz geç uyur, arabada sızar, hatta dışarı çıktığımıza pişman eder, tövbe ettirir vs. Böyle böyle büyüyecekler.
Sabah kalkış 9 öğle uykusu yok. Akşam yatış 23.30.Üstelik gün boyunca sokak, su, kum oyunları. Pedagog testleri yapıldı . Henüz erken bir yaş olmasına rağmen üstün zeka belirtileri. Bunun yanında oyun grupları vs. Gerçekten sizlerinkinden farklı bir bebeymiş.

Sabah kalkış 9 öğle uykusu yok. Akşam yatış 23.30.Üstelik gün boyunca sokak, su, kum oyunları. Pedagog testleri yapıldı . Henüz erken bir yaş olmasına rağmen üstün zeka belirtileri. Bunun yanında oyun grupları vs. Gerçekten sizlerinkinden farklı bir bebeymiş.

Tivoli sıra bebeleri yarıştırmaya mı geldi gerçekten. Tamam en mükemmel senin bebeğin. Madalyanı almayı unutma slkdslşd

Şimdi normal bebelerimizle bize mutluluklar dile

Akşam dondurması
Misafirlikten ne ara
Bunlara geçtiniz :KK53:

Evet biliyoruz üstün zekalı olduğunu. Daha önce de defalarca vurgulamıştın. :deli:

Övmek var
Övmek var... bu nasıl övme :KK53:
Ortaya yazsa ok. Direkt hedef alıp övüyor 😂
Buradaki tarza uygun davranıyorum.Sorulan soruya ilgisiz cevaplar verme, yapılan yorumlara yırttık... Çıkar tarzda nasıl da morarttım demek için yorumlar yapma.Konuyu açan kişi uyku saatleri ile ilgili soru sormamış ama uyku saatinden yürümüş, linçlenmiş. Şuradaki yazılanları okuyunca herkes mükemmel anne. Sanıyorum ki hayaller hayatlar durumu söz konusu.

Buradaki tarza uygun davranıyorum.Sorulan soruya ilgisiz cevaplar verme, yapılan yorumlara yırttık... Çıkar tarzda nasıl da morarttım demek için yorumlar yapma.Konuyu açan kişi uyku saatleri ile ilgili soru sormamış ama uyku saatinden yürümüş, linçlenmiş. Şuradaki yazılanları okuyunca herkes mükemmel anne. Sanıyorum ki hayaller hayatlar durumu söz konusu.
Yine kişi kendinden biliyor işi 😄

Yine kişi kendinden biliyor işi 😄
Kimseyi linçlenmedim. Sürekli nokta atışı cvplar verdim. Kimseyle dalga geçmedim. Klişe cümlelerle egomu tatmin etmedim. Ama burada hangi konu açılsa konu açanı sürekli ezme, dalga geçme alışkanlığı var. Sıradan sorulmuş bir soruda bile bak sen eski konunda böyle yazmıştın, sen zaten şöyle bir insansın diye etiketleme davranışı var. İnsan hayatı dinamiktir. Biz burada açtığımız konularda yada yaptığımız yorumlarda anlık durumları paylaşıyoruz. Hayatlarımızın detayını yazmıyoruz. Bu konuyu açan bayan çocuğum saat kaçta yatsın diye sormamış ki. Çocuk yatış saatleri ile ilgili bilgileri zaten herkes biliyor. Ama onun hayatı şu anda çocuğun geç yatmasını gerektirecek düzende. Bizim eleştirme hakkmız yok. Aynı şekilde benim kızım da 23.00 dan önce uyumaz. Ben de erken yatan çocuklar ve ebeveynler arasındaki düzeni sordum. Konuya yorum yapan insanlar soruya odaklanmak yerine eski konunda şunu demşitin, sen şöylemiştin diye ezme davranışı gösteriyorlar. Ben bile yaşadığım o zaman dilimini unutmuşum. Bitmiş gitmiş. Düşünsenize hiç tanımadığınız, hayatınızda hiö yeri olmayan bir insan kalkıp dalga geçiyor, resmen gömüyor sizi.Belki farklı hayat tecrübeleri vardır, yardımı olur diye başvurulan bir yer burası. Ama hemcinslerin bile bu kadar acımasız olması düşündürücü hatta ürkütücü

Kimseyi linçlenmedim. Sürekli nokta atışı cvplar verdim. Kimseyle dalga geçmedim. Klişe cümlelerle egomu tatmin etmedim. Ama burada hangi konu açılsa konu açanı sürekli ezme, dalga geçme alışkanlığı var. Sıradan sorulmuş bir soruda bile bak sen eski konunda böyle yazmıştın, sen zaten şöyle bir insansın diye etiketleme davranışı var. İnsan hayatı dinamiktir. Biz burada açtığımız konularda yada yaptığımız yorumlarda anlık durumları paylaşıyoruz. Hayatlarımızın detayını yazmıyoruz. Bu konuyu açan bayan çocuğum saat kaçta yatsın diye sormamış ki. Çocuk yatış saatleri ile ilgili bilgileri zaten herkes biliyor. Ama onun hayatı şu anda çocuğun geç yatmasını gerektirecek düzende. Bizim eleştirme hakkmız yok. Aynı şekilde benim kızım da 23.00 dan önce uyumaz. Ben de erken yatan çocuklar ve ebeveynler arasındaki düzeni sordum. Konuya yorum yapan insanlar soruya odaklanmak yerine eski konunda şunu demşitin, sen şöylemiştin diye ezme davranışı gösteriyorlar. Ben bile yaşadığım o zaman dilimini unutmuşum. Bitmiş gitmiş. Düşünsenize hiç tanımadığınız, hayatınızda hiö yeri olmayan bir insan kalkıp dalga geçiyor, resmen gömüyor sizi.Belki farklı hayat tecrübeleri vardır, yardımı olur diye başvurulan bir yer burası. Ama hemcinslerin bile bu kadar acımasız olması düşündürücü hatta ürkütücü
Nokta atışı mi? 😂 bir de uzun uzadıya yazmışsınız. Neyse gözardı edeyim de bari.
Ban yemeyeyim sonra.

Nokta atışı mi? 😂 bir de uzun uzadıya yazmışsınız. Neyse gözardı edeyim de bari.
Ban yemeyeyim sonra.
Evet nokta atışı. Ben burada konuyu açan bayana cvp vermedim. Ona yapılan yorumlarda herkesin çocuğu 8-9 da uyuyor, bu bilgiyi okudum ve bu düzende merak ettiğim konuları sordum. Konuyu açan bayanla benzer bir dertten muzdarip olduğum için. Yani ben bu konuda konu sahibine cvp vermedim sorusuyla ilgili.

sizce de uyku saati düzenlemesi gerekmiyor mu? Siz de eğitimcisiniz bunu bizden iyi bilmelisiniz. uykunun çocuklar için önemini biliyorsunuz. Ha sizin çocuğunuz ÜSTÜN ZEKALİ olduğu için uykuya ihtiyacı yok diye bunu genele yaymanız da ayrıca komik

Konu sahibi anaokulu için sabah altıda uyandırsam çocuğum çok uykusuz kalır mı, çünkü doğduğundan beri geç uyur, öğleye doğru uyanır diyor. Konu anaokulundan, bütçeden ziyade çocuğun uyku düzeniyle ilgili. Buna nasıl cevap vermeliydik? Annesi taşınacağı için bakamıyor, bakıcı/özel kreş için para da yok. Geriye tek bir çözüm kalıyor. Tabii ki uyku saatlerini düzenlemesi, erken uyumaya alıştırması gerektiğini söyledik. Çünkü biz de böyle yaptık yarınları düşünüp.

Tivoli sizin kızın sana çekmediği o kadar belli ki… Mükemmellik tasladığımızdan dem vuruyorsun. Oysaki konuya dan diye, direkt mükemmellik iddiasıyla giren sensin aslında. Çocuklarımızı erken uyumaya alıştırdığımız için anne babaları olarak onlarla pek vakit geçirmediğimizi, sosyalleşmediğimizi ima ettin. Yalandan şaşırıp hayret ederek. Kimsenin mükemmellik iddiası yok. Anne baba oldukça birçok hatamız olacak. Sidik yarıştırmaya ne lüzum var?

Bu konuyu açan bayan çocuğum saat kaçta yatsın diye sormamış ki.
Allah aşkına ne sormuş söyler misin? Ne sormuş da biz ALAKASIZ bir şekilde erken uyumaya alıştır, gün içinde yorulsun, gerekirse siz de erken yatın, rutinler yapın falan demişiz? Bizim göremeyip senin gördüğün şey nedir, neyi danışmak istemiş buradaki kadınlara tam olarak? :KK14:

Allah aşkına ne sormuş söyler misin? Ne sormuş da biz ALAKASIZ bir şekilde erken uyumaya alıştır, gün içinde yorulsun, gerekirse siz de erken yatın, rutinler yapın falan demişiz? Bizim göremeyip senin gördüğün şey nedir, neyi danışmak istemiş buradaki kadınlara tam olarak? :KK14:
Ses sus sen ne bilirsin. Çocuğun da normal zekada zaten :tokat:

Ses sus sen ne bilirsin. Çocuğun da normal zekada zaten :tokat:
Zeka farklılıkları eğitimde arzu edilen bir şey değildir. Kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler gibidir yaklaşımlar. Yani olumlu bir özellik değildir. Türk eğitim sisteminde ayrıca sıkıntıdır. Eş dost çevresinde ayy ne akıllı diye sevilir ama eğitim hayatları genelde başarısızdır. Odaklanamama, dikkat dağınıklığı sorunları olur. Bazrn ilaçla baskılanır bu davranışları. Sosyal ilişkilerde sıkıntı yaşarlar. Şu an biz bunu dibine kadar yaşıyoruz. Oyun grupları vs çok yavaş ilerliyoruz. Normal zeka seviyesine sahip bireylerin akademik ve sosyal başarıları çok daha yüksektir. Yine bilgi eksikliği sonucu önyargılı bir yorum olmul

Son düzenleyen: Moderatör:
Zeka farklılıkları eğitimde arzu edilen bir şey değildir. Kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler gibidir yaklaşımlar. Yani olumlu bir özellik değildir. Türk eğitim sisteminde ayrıca sıkıntıdır. Eş dost çevresinde ayy ne akıllı diye sevilir ama eğitim hayatları genelde başarısızdır. Odaklanamama, dikkat dağınıklığı sorunları olur. Bazrn ilaçla baskılanır bu davranışları. Sosyal ilişkilerde sıkıntı yaşarlar. Şu an biz bunu dibine kadar yaşıyoruz. Oyun grupları vs çok yavaş ilerliyoruz. Normal zeka seviyesine sahip bireylerin akademik ve sosyal başarıları çok daha yüksektir. Yine bilgi eksikliği sonucu önyargılı bir yorum olmul

Olumlu bir şeymiş gibi diğer çocukları aşağılarvari yazdığınızın farkındasınız dimi?
emin olun bilgi eksikliğim yok karşımdakinin tavrına göre yorum yapıyorum :KK66:

X