Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Çocuğu kreşe giden çalışan anneler…

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Her akşam misafirliğe dondurma yemeye gidilmez ki. Ayın 25 günü saatinde yatan çocuğun 5 günlük geç yatmada düzeni bozulmaz zaten. Bir de çocuk sahibi olmak böyle bir şey, hiç düzeni bozulmasın isteyen, her gece yürüyüşüme ev gezmeme giderim diyen yapamaz.
Benim dediğim kişilerden arkadaş. Çocuğun düzenine uymayıp çocuğu kendi düzenine uyduranlardan. Bu çocuk dursun yeter ki sussun diye eline telefon veren kişiler maalesef. Kimsenin çocuk yetiştirmesine karılmam ama geç vakitlere kadar sahillerde ya da parklarda gezen çocukları gördükçe çok üzülüyorum.

Çocuğu saat 8-9 da yatanlar, senelerce hiç mi misafirliğe gitmiyor yada dışarı çıkmıyor. Özellikle yaz dönemimde işten gel, yemek ye, saat 8. Bu çocukla ne zaman anne baba vakit geçiriyor. Ya da sahile inip dondurma ısmarlamıyor mu?
Heleki bebeklik döneminde uyku saati geçsin cok huysuz oluyorlar. Ee insan rahatsız olduğu ortamda duramaz ki? Cocuk durmazsa zaten rahat edemezsın😀
Cocuk ağlıyorsa benim o ortamda durmam
Beni gerer zaten .

Yaz tatillerinde bir yerlere gittiğim zaman tabii ki zamanda esneklik yapiyorum.
Ama bebeklik dönemiyse esnekliğe yer yok.
Yaşına gore degısıyor durumlar.
Bebekken nereye gidersen gideyim saatinde yatırıyordum . Rahat olmayacağım ortamlara girmedim. Biraz daha büyüdüğü zaman
Gittiğim yerde cocuk varsa saatinin geçmesine izin verdım. Sonuçta oynuyorlar ve uyku vakti diyemezsin.

Kısacası her şeyi zamanına ve yerine gore ayarlamak önemli.

Arada çocuğa nasıl vakit ayrılabilir demissiniz. Uyku saatini 21.30 yaparsınız vakit kalmıyorsa, hergün 1 saat ilgilenirsiniz.
Ve cumartesi ya da pazarı çocuğa ayırabilirsiniz.cıkar gezersiniz. Hem bu sayede cocuk icin de kıymetli olur bu zamanlar. Ama bunu haftada 1 muhakak yapmanız gerek. Cocuk her cumartesi ya da pazar gezeceğini bilmeli.

Yani biz de şu yok " hadi çıkalım dondurma yıyelım" 😀 o dediginiz şey bizde gündüz olabilir akşam zor. Cunku çocuklar öyle akıllı ki, bir kere yap düzeni boz
Hemen yüz bulup uyku saati geldıgınde problrm çıkarabiliyor.
Ama tatildeysek esneklik var tabii ki.

Kızlar selam. Yıllardır takip ediyorum ama yeni üye oldum.. benim beş yaşında oğlum var şuan yarım gün devlet anaokuluna gidiyor. Annem bakıyordu diğer yarım günde şimdi temmuzda köye taşınacaklar. Ben de çalışıyorum kirada oturduğum evin aynı mahallesinde. Şimdi başka ilçeden ev aldım temmuzda taşınmam lazım. Bugün de şuan oturduğum ilçenin belediye kreş kayıtları başladı başvuru yaptım. Tam gün ama . Şimdi taşınacağım zaman 6 gibi uyanmam lazım iki vesaitle buraya geliniyor. Oğlum hep öğlene doğru uyanır bebekliğinden beri böyle sabah 6 da kaldırıp okula getirip işe gitmem lazım. Ev kredisi ödediğim için mecbur çalışmam lazım şimdi tam gün kreşe giden anneler tecrübelerinizi anlatır mısınız çok üzülüyorum düzeni bozulacak diye çok uykusuz kalır mı
Öglene kadar uyuyup gunde 2 ögün mu yapıyor bu cocuk?
2 yasında basladı kızım valla gayet kalktı yanı.
Bizimki cocuk değil mi:)
Aksam 21.00/21.30 da yatırırsınız,sabah erken kalkar.
Sizinki normal değilmis zaten.

Uyku saatleri cidden kötü, bir şekilde alıştırın derim. Ben olsam evime yakın yerde devlet anaokuluna başlatırım. Bulunduğum apartmandan da bakıcı bulup yarım gün de ona baktırırım. Yarım gün bakacağı için ücreti de az olmuş olur. O yolu çekmeniz mümkün değil uzun vadede.

9a bıraksam benimki de bayılıyor :KK70: algıları kapanıyor ve sarhoş gibi oluyor. düzenini gözünü seveyim
:KK70: önceden 8 de yatıyordu artık biraz biraz 9 a kadar oyalamaya çalışıyorum 15 aylık artık herkez diyo çok erken yatırıyon ondan çok erken kalkıyo diye :KK70: 6,30 da ayakta bizle beraber hazırlanıyor işe gidecek sanki

Benim dediğim kişilerden arkadaş. Çocuğun düzenine uymayıp çocuğu kendi düzenine uyduranlardan. Bu çocuk dursun yeter ki sussun diye eline telefon veren kişiler maalesef. Kimsenin çocuk yetiştirmesine karılmam ama geç vakitlere kadar sahillerde ya da parklarda gezen çocukları gördükçe çok üzülüyorum.
Çocuk belli bir noktaya kadar uyabilir zaten. Bunlar doğduklarında 3 saatte 1 acıkan canlılar. Yemek saatimizi bekleyecek halleri yok ya. Bir düzen oturmayınca işte okul zamanı sıkıntı çıkıyor.

Çocuğu kendi düzenine uyduran nasıl uyduruyor acaba🤣 benimki gece 2de de yatsa 7de ayakta, asla değişmez uyanma saati. Bebekken de 5.30 du😵

Çocuk belli bir noktaya kadar uyabilir zaten. Bunlar doğduklarında 3 saatte 1 acıkan canlılar. Yemek saatimizi bekleyecek halleri yok ya. Bir düzen oturmayınca işte okul zamanı sıkıntı çıkıyor.
2 yaşından beri kreşe gidiyor sabahları hadi kalk hiç demedim çünkü düzenli ilerledim. ha geçe kaldığımız olmuyor mu oluyor tabi ama o zaman da arabasında uyuya kalıyordu zaten

Kim ne derse desin çocuk düzeni sever.
Düzen anne icin de şahane bir şey. Akşamları kendine vakit ayırabiliyorsun.

Ah o anneler bir bilseler düzenin rahatlıgını😂
Vallahi ben de anlamiyorum. Gece 12'ye kadar nasil dayaniyorlar. Benimki de dogdugundan beri erken uyur. Onun uyuma saatini iple cekiyorum, bi ayagimi uzatayim kanepeye, bir seyler izleyeyim vs. diye. Evet cok erken kalkiyor, bana da diyorlar uyku saatini ileriye cek diye ama 9'a kadar zor dayaniyoruz. 9 da yaz saatinden dolayi. Kisin 8'de yatiyordu. Simdi 9 bile bana zor geliyor 😅 erken uyuyan cocuk buyuk rahatlik gercekten. Hem cocuk icin hem anne baba icin.

Çocuğu saat 8-9 da yatanlar, senelerce hiç mi misafirliğe gitmiyor yada dışarı çıkmıyor. Özellikle yaz dönemimde işten gel, yemek ye, saat 8. Bu çocukla ne zaman anne baba vakit geçiriyor. Ya da sahile inip dondurma ısmarlamıyor mu?
Hemen cvplayayım benimki pandemı bebesiydı hayır gitmedik.
Aksam yasaktı zaten:)
Ama 6 aylık falalndı kızım ramazndı hatırlıyorum.20.30 da top patlıyordu.Masadan kosarak uykuya gidiyorduk.
Annemler falan inanmıyordu sen erken yatırıyorsun cocugu ,20.00 de cocuk mu uyutulur diyordu sahit oldular feryat figan masadan kalmama bigün
Bu arada cocuklarda ve bebeklerde büyüme hormonu 22.00-2 arası salgılanır gece.
Bunu biliyorsunuzdur tabi.
24.00 de yatan cocuk ıcın o gece çöp.

Gidiyoruz, erken donuyoruz eve. Geceyarisina kadar oturamam misafirlikte cocuk uykusuzluktan bayilirken.

Vallahi ben de anlamiyorum. Gece 12'ye kadar nasil dayaniyorlar. Benimki de dogdugundan beri erken uyur. Onun uyuma saatini iple cekiyorum, bi ayagimi uzatayim kanepeye, bir seyler izleyeyim vs. diye. Evet cok erken kalkiyor, bana da diyorlar uyku saatini ileriye cek diye ama 9'a kadar zor dayaniyoruz. 9 da yaz saatinden dolayi. Kisin 8'de yatiyordu. Simdi 9 bile bana zor geliyor 😅 erken uyuyan cocuk buyuk rahatlik gercekten. Hem cocuk icin hem anne baba icin.
Yazın hava bir türlü kararmıyor😀
Kışın 19:30 da başlıyor uyku hazırlıklarına .
Şuan 6,5 yaşında
Seneye okula gidecek. O yüzden kışın uyku saatini mecbur bıraz ileri çekicem 20.30 21.00 olacak yaşından dolayı :)

Annem bile " ne kadar erken yatırıyorsun " diyor. Aslında olması gereken saatler

Uyku yemek kadar önemli gelişim icin.

Çocuk uyutmak için “evde” kullanmaya bebek arabası alan birinin buna şaşırması doğal. Bizimkiler Tivoli’ninki gibi kozmozun en zor ve müstesna bebeği olmadığı için düzen kurabildik sanırım. Allah’ın her günü misafire, dondurma yemeye de gitmiyoruz. Gidince de biraz geç uyur, arabada sızar, hatta dışarı çıktığımıza pişman eder, tövbe ettirir vs. Böyle böyle büyüyecekler.

Daha da uzatabilirmiş. Çok uzatma özlerim dedim. Neyse ki eşime çocuk konusunda çok güvenirim
Bizimkini günübirlik babasıyla köye gönderdiğimde akşam fotoğraflarına şöyle bakarken buluyorum kendimi ——> 🥺🥺🥺

Ama olsun arada özgürlük iyidir afafagag

Yazın hava bir türlü kararmıyor😀
Kışın 19:30 da başlıyor uyku hazırlıklarına .
Şuan 6,5 yaşında
Seneye okula gidecek. O yüzden kışın uyku saatini mecbur bıraz ileri çekicem 20.30 21.00 olacak yaşından dolayı :)

Annem bile " ne kadar erken yatırıyorsun " diyor. Aslında olması gereken saatler

Uyku yemek kadar önemli gelişim icin.
Aynen, yazi hic sevmiyorum gec karardigi icin 😅 erken aydinlandigi icin daha da erken uyaniyor bu ara. Sabah 6'da bi bakiyorum tepemde, anne gunes cikti uyan diye. 😆 kisin yine 8:30'a cekeriz uyku saatini. Bebekken 7'de yatiyordu gece uykusuna. Gece yarisina kadar ben kendim dayanamam.

X