Popüler Konu Coca-Cola bizim hakkımızda ne düşünüyor ?

Sayın çok bilmiş araştırmacılar, daha doğrusu bildiğini sananlar! coca cola bir kere bile evime girmedi, bir kere bile içmedim, kimsenin evine almadım!
Asla almayacağım , çocuklarıma asla içirmem.
Siz bu platformda ki kadınları istediğiniz kadar alaycı üslubunuzla iğneleyin, cımbızla çektiğiniz yorumlarla araştırma yaptığınızı zannedin.
Caca Cola ya hayır!

Bazı arkadaşların rumuzları, mesajları kullanmış aleni şekilde.
Tamam burası herkese açık bir platform ama şirketin biri gelsin güya araştırma yapsın açıkça üye adını söylesin, zamanında yazdığı mesajı göstersin falan hiç hoş değil.
Nerde kullanmışlar ben görmedim ya

Siteyi incelemeleri son derece olağan.

Gel gelelim ciddi bi sosyolojik çalışma gibi başlayıp bi beyaz yakanın magazin günlüğü edasında bitmesine ayrı, bu çapta bi firmanın çalışma yaparken ve bunu ortaya koyarken bu denli çapsız davranmasına ayrı şaşırdım. :KK64:

En basitinden farklılıklar es geçilmiş, belirli profillere özellikle odaklanılıp gerçeği yansıtmayan genellemeler yapılmış, veri elde edilmekten ziyade sansasyon yaratmaya oynanmış; yakaladıkları doğru noktalar yok değil, bazı çelişkilere güzel değinilmiş ancak bunlar beslenme sekilleri ve sonuç bölümünde iyi degerlendirilememiş.

Kaldı ki kurumsal kimliklerinin boyutu düsünüldügünde imajlarını koruma eğiliminde olmalarını ve site yönetimiyle iletisime geçerek etik davranmalarını beklerdim. Anonimleştirmeye luzum görmeden yer verdikleri üye ve grup bilgileri de tuz biber oldu.

Basitçe söylemek gerekirse sen Coco-Cola'sın, biraz vizyon lütfen :işsiz:

Coca-Cola,
Coca-Cola Zero,
Coca-Cola light,
Fanta,
Cappy,
Damla,
Damla Minera,
Burn,
Sprite,
Schweppes,
Fuse Tea,
Powerade,
Gladiator,
SenSun ve
RANI benim basit bi google araması ile ulaşabildigim alt markalar. Protesto edilsin, bu ürünlerin hicbiri alınmasın anlamında söylemiyorum. Türkiye Coco-Cola için ne büyüklükte bi pazar bunu da bilmiyorum.

Ancak amacına hizmet etmeyen bi çalışma olduğu gibi yarattığı prestij kaybı da cabasıyken niye böyle bi durum yaşandı onu gerçekten merak ediyorum.

K Kazen ve Mune Mune bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Firma zahmete girmemiş sagolsun :olamaz: ki bazı üyeler acısından hakikaten davalık olabilecek durumlar var. Size de geçmiş olsun ne diyeyim. :KK52:

Son düzenleme:
Tespitler kismen dogru fakat eksik. Asil meslegim data analistligi... Yani profilimde yazilan bilgiler dogru degil. Gelsinler eski bir cola bagimlisi olarak neden artik icmedigimi anlatayim.

Etik olarak mesajlarini yayinladiklarini uyelerden izin almalari gerekliydi. Ayrica yonetimden de ama boyle bir arastirma nasil yapilir, bizi nasil denek olarak kullanirlar gibi bir his olusmadi bende. Aksine hedef kitleleri cocuklar oldugu icin boylesine buyuk kadin platformunu kullanmamalari hata olurdu.

Sevgili kazen seni çok meranenimdek ediyodum Google aramalarında nasip senin ailene katilmakmis çok teşekkür ederim
BEni mde burda merak ettiğim özel soruya yanıtlar kısmı bu soruları kendiler mi üretti
Hangi sorulardı acaba burada kadınları manipüle ettiler demekki

Koskoca KK'da kola içen, evine kola giren tek insan benmişim de haberim yokmuş :KK70:

Kola zararlı, sağlıksız evet ama yasaklansın tadında yazılar hoş değil. Kola yasaklanacaksa tüm marketlerin yarısı yok olmalı. Çikolatalar, cipsler, bisküviler, gofretler, krakerler, kahvaltılık gevrekler, çikolatalı sütler, sosis, sucuklar da çok farklı değil. Hatta evimizde yaptığımız kekler, şerbetli tatlılar, poğaçalar, börekler de sağlıklı değil ki bizler için.

Önemli olan bilinçli bir tüketici olmak. Piyasadaki ürünler içinden sağlığım için zararlı olanı tüketmemek bana ait bir karar olmalı. Bir başkası benim yerime karar alamaz. İsteyen fast food tüketir yanında kolayla, isteyen her gün hamur işi götürür, isteyen karatay diyetini hayatı boyunca uygular, isteyen kahvaltıyı atlar, isteyen akşam yemeğinde salata yer, isteyen veganlığı seçer. Annelerin durumu farklı tabi, çocuklara doğruyu yanlışı öğretmek, düzgün beslenme alışkanlığı oluşturmak için uğraşmak şart.

Burada eleştirilmesi gereken araştırma. Kullanılan dil aşağılayıcı, küçümseyici. Bütün sonuçlar hatalı değil bana kalırsa, doğru bulduklarım da var fakat bilimsel araştırma dediğin şey taraflı bir dille yazılmaz. Bilim insanı, araştırmacı tarafsız olmalı, duygu düşüncelerini çalışmasına katmamalı, veriler doğrultusunda sonuçlara ulaşmalı. O nedenle bu araştırma bence geçerli değil.

Canlarım bişey sorabilirmiyim yarın karneleri alicaz ya nerde paylasabilirim özür dilerim ama valla bilmiyorum

O değil de pazar araştırması yapacağım diye otur sayfa sayfa kk inceleyip her bir açıdan analiz kas sonunda ulaştığın sonuç 'Kadınlar çocuklarına kola içirmek istemiyorlar çünkü sağlıksız buluyorlar' olsun. Gerçekten inanılmaz bir keşif. :KK9:Kadınlar kendilerini premses çocuklarını da mavi kanlı varisler zannediyor, bir de herşeyin en iyisine layığız sanrısı var haspalarda hahayt tadındaki kısımlar da ayrıca çok sevimli olmuş :KK200: Şahsen ben coca cola'yı tercih ederdim normalde ama pazarlama departmanı bu denli cinsiyetçi olduğunu keşfettikten sonra 'Ben daha iyilerine layığım' diyip pepsi'ye geçerim ne olacak.

Araştırma için Niye kk baz alınmış ki.. Klavye başından kalkıp sokağa çıksalardı..Her kesimden insana sorsalardı.. Kk ya niye gıcık gitmişler ki..telefondan biraz inceledim mevzuyu yanlış mı anlamışım.

Konular ve içeriklerini herkes görüyorsa araştırma da yapabilirler hukuki açıdan suç değil. Ama Coca Cola markası ve ürünlerinden her zaman iğrendim yine iğreniyorum. Oku bunları Coca Cola :) (bunu yazan bayan mükemmel değil, bir "anne" ve "kadın")

Ay bu kadar kasacağına direk sorsaydın be Coca Cola. Biz size direk söylerdik. Yok kaynanaymış, bilmem neymiş. :KK70:

Neden kola içmiyorum
  1. Dişlerde asit erozyonuna sebep olması
  2. Kilo aldırması
  3. Reflümü artırması
  4. İçtiğimde kendimi kötü ve şişkin hissetmem

Kolayı severim ama içindeki şeker yüzünden çok çok az içiyorum.Ayda iki kere cam şişe gibi.Ama şunu diyorum kola için "Sensiz olmuyor , yerine konmuyor " :ıslık::ıslık:

X