Popüler Konu Coca-Cola bizim hakkımızda ne düşünüyor ?

Gecen gun ogrencim sabah kahvaltida tostun yaninda kola icmis. Aferin mi diyelim simdi sut icmesi gereken cocuga? Sabah sabah ac karna bir de...

Ayrica evdeki saglikli beslenme kurallarini biz esimle birlikte koyuyoruz yani kendisi bundan rahatsiz degil. Annesi de ayni sekilde, kadin yaslaninca sagligini kaybetmemenin derdinde.

Sonuç: Bu araştırmadan hep karamsarlık veren şeyler mi öğrendik?

Araştırmanın sonucunda, üzerinde daha çok düşünülmesi ve doğru bir şekilde hareket edilmesi gereken önemli iki sorunun gelecekte bizi beklediğini öğrendik.

Yine de bu forumu inceleyip bu sonucu görerek olumlu da bir şey yapıldı: Bir sorun erken teşhis edildi. Bunun kendisi başlı başına umut verici bir şey.

Bu noktada, spesifik konular araştırılmak istendiğinde bu ve benzeri büyük internet platformlarında insanların konuştukları izlenebilir. Sonuçta bu araştırmada kısa bir sürede forumun küçük bir bölümü incelenebildi. Ama forumun bize yeni bilgiler sunması muhtemel olan çok daha büyük bir kısmı olması beklenebilir.

Bu araştırmada öğrenilen umut verici son şey ise Bayan Mükemmel idealinin kadınların eşleri ile aralarında gerilim yarattığını görmek ve bunun konuşulabilecek bir hedef olarak babayı ve babaanneyi (dedeyi de) göstermesi. Babalar, annelerin evde uyguladığı sıkı sağlıklı hayat rejiminden rahatsızlar. Babaanneler ise bambaşka bir zihin yapısından geldikleri için çocuğun mutlu edilmesi, şımartılması gerektiğine inanıyorlar. Bunlar, içine girilebilecek kapılar açıyor.
vay beee

İçmiyorum evime yanlışlıkla girecek olursa bir güzel klozeti temizliyorum. Portakallı gazoz , sade gazoz, soğuk çay, enerji içeceği... bunları da içmiyorum.

İçtiğim zamanlarda vücudum tepki gösteriyordu içme şu zıkkımı diye, omuzlarım ağır geliyordu ciddi söylüyorum.

Ne gereği var mis gibi ayran dururken, bahçeden topladığımız vişneler, yazdan kuruttuğumuz erikler üzümler... varken.

Kızıma da karnımdaki yavruma da benim gözetimimde oldukları sürece içirmeyi asla düşünmüyorum. Güzel bişey de değil ki, asitliyken ikinci yudumda boğazın yanıyor asitsizken de salt şeker tadı ıyyy ılık asitsiz bir kola tadı aldım. İçtikten sonra ağızdan burundan geliyor garkk diye ulu orta geğirsen olmaz burnundan çıkarsan lanet edersin içtiğine.

İçeriğini de bilmiyoruz zıkkımın kökünü de koymuş olabilirsiniz eşeğin kulağını da :KK70:

Etiketleyeceğimiz bir rumuz olmaması ne kötü. @Cccmpny

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış K Kazen biz senin yanındayız.

Bazı arkadaşların rumuzları, mesajları kullanmış aleni şekilde.
Tamam burası herkese açık bir platform ama şirketin biri gelsin güya araştırma yapsın açıkça üye adını söylesin, zamanında yazdığı mesajı göstersin falan hiç hoş değil.

ürkünç.
umarım bu araştırmayı yaparlarken bir çok konudan da faydalanmayı başarabilmişlerdir.
zira biz çok faydalanıyoruz hemen hemen her bölümden.

Araştırmadaki saptamaları doğru bulan arkadaşlar bence saptamalar doğru değil. Açıklayayım:

-Bilimsel ve gerçeklikle alakalı bir araştırmada yukarıdan bakar gb küçümseyici bir dil kullanılmaz.
-Örneklem olarak seçilen alan bu derece büyükse, verilen örnekler yetersiz seçilmiş demektir. Kendi küçümseyici bakış açılarına uygun olacak şekilde örnekler seçilmiş. Bazı yorumları Kk da iğneyle arasan bulursun ama adamlar onu paylaşmış. Genel yargıyı değil.
Yani kendilerini haklı çıkaracak, uç ve az örnek seçilmiş. Kendilerine ters düşecek örnekler yok.
-Alaylı bir dil kullanılmış. Az sayıda örneğe başvurulmuş. Bu kadar kısa sürede bu platformdaki herkesi genelleştirmişler.
-Kendi amaçları uğruna bizim değer yargılarımız alaya alınmış durumda. İki kuruş kazanç sağlamak uğruna...
Ve ne hakla kazanç için insanları bu şekilde aşağılayıcı bir üslupla değerlendirme hakkına sahip oluyorlar?

Asıl üzüldüğüm nokta ise; Bunu yapan Kazen in söylediğine göre Türkiye' nin en iyi araştırma şirketlerinden birisi. Ya en vasıfsız, rastgele internet üzerinden seçilen elemanlarını kullandı bu şirket. Böyle yapmadıysa daha vahim, berbat bir çalışma stili var demektir. Belli bir önyargı ile araştırmaya başlayıp, o önyargıyı doğrulamak için asılsız ve iğneyle seçilmiş örnekler...
İçler acısı. Neyse bu araştırmanın geçerliliği yok nazarımda. Çünkü araştırma ahlakına aykırı çalışılmış, gerçekleri yansıtmıyor.
Üzüldüğüm nokta ise, Türkiye' deki diğer araştırmalara da bu şekilde yaklaşıyorlar ise yazık halimize. O zaman bu araştırmalara verilerine güvenemeyeceğiz. Şimdi böyle sonuç çıkaran daha muhim meselerde de aynı önyargıyla yola çıktığı sonucu, araştırmayı verenin taleplerine göre şekillendirebilir. Araştırma sonucu bile arz- talep meselesine dönüyorsa yazık o şirketin haline. Yazık sonuçlara inanan bizlere.

bunları yazan plaza çalışanı hanımefendi acaba benzer kaygıları taşımıyor mu? hiç sanmıyorum
resmen entellik kisvesi altında üyeleri küçümsemişler
ayrıca onlara ne onu da anlamadım bence bu firma, dünya çapında kendi ahlaki değerlerini analiz etsin, mesela dünya çapında sebep oldukları hastalıklar...
Benzer bişey onlara yapılsa açmadıkları tazminat davası kalmaz, bence KK da açmalı...

ama iyi tarafından da bakalım, KK ne kadar büyükse demek...
K Kazen senin de kaderin hep siteyi savunmak, isim hakkından içeriğine, üyelerine kadar... Aslında bu da sitenin gücünü gösteriyor

Kronik hastalığım var bütün hastalara denilen şey kola içmeyin çocuğumada içirmem asla içmez inekler kaka yapmış der

firmanın habersizce KK den veri toplaması bunu dalga geçer biçim de mükemmel bayan ( her şeye titizlenip çocuğuna kilosuna ilişkisine v.s.) diyip ama sonun da sadece evhamlı çok da başarılı olmayan eşi ve onun ailesiyle geçinemeyen bir şeye çevirmesi hoş olmamış, genel de iyi bir çalışma çıksa da bunlar benim eğitim seviyem v.s. profil bilgilerime nasıl ulaşmışlar kii..
ben sizin yeriniz de olsam siber suçlar biriminden işinin ehli birini bulup cidden dava açıp açamayacağımı öğrenirdim ne de olsa site adı verilerek hazırlanmış rapor..
ay bir de beni tehdit edecekler :)) arkadaş onlar dünyaca bilinen firma benim ki türkiye de bir site , ikisi arasın da adının kötü olarak medyada yayılması hangisine daha çok zarar verir bir düşünsünler, binlerce kadının olduğu bir siteye gizliden girip veri toplayıp sonrada olanı biteni öğrenen yöneticisi üyelerine anlattı paylaştı diye dava açacaklar , o binlerce kadın üye de sus pus duracak sanıyorlarsa çok gülerim , görsel medyaya gidene kadar ,sosyal medyayı sallayıp deprem etkisi yapabileceğimizi hiç düşünmüyorlar sanırım :))böyle bir topluluğu karşısına alacak kadar ileriyi göremeyen bir firmalar mı kii.. tehdit öyle değil böyle olur :))
K Kazen Mune Mune

haa bu arada kolayı evime almam 16 yaşındaki oğluma arada sade gazoz içmesine izin veriyorum (ayda yada bir ayda bir )anne canım çok çekti dediğin de, ev de sürekli kendi yaptığım meyve sularını hazır bulundurmaya çalışıyorum ki oğlum içecek istediğin de kola istemesin, gençler şekerli içecek istiyor yaaavf:) her hafta 4 lt kadar yapıyorum , bayram da seyran da da evime kola almıyorum gelen çay kahve yada benim yaptığım meyve suyunu içsin ben içmediğim zararlı bulduğum şeyi misafirime niye ikram edeyim ki
kendi yaptığım yoğurttan ayran , acılı şalgam , meyve suyum allaha şükür hep oluyor, zararlı böbrekleri karaciğeri mahfeden kolaya gerek kalmıyor :)

Doktor nowzaradan kolaya toksik diyor

Çok da doğru diyor, bugün bu marka yarın bir başkası fark etmez, sonuçta bilinçlenen anneleri hedef almaları ve sadece ürün satış kaygısıyla, bizi tanımadan etmeden gelişigüzel inceleyip bundan yine kendileri için çıkarımlar yapmaları sinir bozucu.

Annelerin bilinçlenmesi neden bu kadar rahatsız ediyor bu firmaları? Asitli içecekler çok da masum değiller. Katkılı içinde mecburen kullanılan koruyucu maddeli, kafeinli, aspartam ve fosforik asitli bu içecekler mide hastalıkları, kemik erimesi, diyabet ve obeziteye pullu davetiye çıkartıyor, bu içeceklerin içindeki bileşenler vücudumuzdaki kalsiyumu emiyor ve bunların hepsi bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış.

Dr. Nowzaradan toksik diyor çünkü ona gelen birçok obezite vakasında hastaların beslenme alışkanlıkları içinde asitli içecekler ve fast food ürünler var.

Günümüzde diyabet, obezite gibi hastalıklar artıyorken anneler elbette çocuklarını sağlıklı olana yönlendirecek.

Coca Cola'yı sevmiyorduk, istemiyorduk hayatımızda zaten.
Bu rapor ile ve yapılan nahoş araştırma ile daha da sevimsizlik kazandı...
Eğer bu kadar KK yorumlarından korkuyor, kadınlardan ürküyorlarsa, izin alarak ilerlemek yerine daha da okları üzerine çekerek haneye tecavüz şeklinde ilerledikleri için, daha da korkmalılar.

Aşağılayıcı üslüpları bir kenara... (ki kınıyorum)
Ama doğru tespit yapılmış bir nokta.
Kadınlar geleceği inşa ediyorlar.
Çocuklarına sundukları, öğrettikleri ve hayat tarzlarını oluşturdukları ile, yeni nesiller biz kadın ellerinden çıkıyor... Hoş asırlardır bu böyle, inkar edilemeyen bir gerçek...

K Kazen paylaştığın için teşekkürler... Yarım günümü herşey pahasına bunu okumakla geçirdim resmen... :)

X