Çekim yasası işe yarıyor mu

vakti zamanında kuantum falan derken çekim yasasının orasını burasını epey deşmiştik. nereden baksanız bir on yılı vardır; şimdilerde hayallerini gerçekleştirmişler midir bilmem ama umuyorum ki her biri istediği yerlerdedir. güzel hayatları vardır.

sonuç olarak da düşüncelerimizi nasıl bir olgunluğa getirip peşinden koşmak için alan açarsak o denli yanımızda olacakları aşikâr.

Bu konuyla hallettigim çok şey yok ama çok önemli şeyler var.
Bir tanesini anlatmak istiyorum, mesleğim gereği kura ile ataniyorum.
Devlet atanacak kişi sayısına göre yer açıyor,bizde tercih yapıyoruz kura çekiliyor.
Küçük illerde bile 25/30 tane çalışılacak kurum oluyor genelde.Devlet en çok nerede açık varsa belirliyor ona göre kadro açıyor
Ben küçük sayılı bı atamaya katılmıştım.
İstediğim yer Türkiye'nin küçük sehirlerinden biriydi ve istediğim kurumda pek açmaz genelde.
Önceki atamanın kadrolarina bakmıştım 1 kişilik yer acilmisti orada vs vs.
Ama ben aynen şöyle bir konumdayim evet x şehrini y kurumunu istiyorum ama beni İstanbul'da yollasalar hakkariye de ben bu işi yaparım bence her şey muhteşem olur her yerde
o kadar gönlüm rahattı ki.
Sonrasında kadrolar belli oldu, istediğim yer ve kurum tam 4 kişilik kadro açmış. ki küçük bir atama için çok yüksek bir sayı.
Ben yaptım tercihlerimi 10 tercih yapıyoruz vs ama hala söyleyim ya bu 10 tercihten 7/8 inde biri gelse muhteşem olur diğer 2/3 unden biri gelsede idare ederim ya ne olacak yapılır (size şöyle açıklayayım nötr baktığım yerlerden biri siirtin yolları korkunç olan 3 bin nüfuslu ilçesiydi son tercihimdi ve orası bile bana gayet iyi hissettiriyordu)
Sonra Kura çekildi istediğim yere girdim, tabiki mutlu oldum ama ne bileyim düşünüyorum 3. tercihimde gelse , o siirtin ilçesi de gelse ben mutlu olurdum.
Bende işe yarayan çekim yasası tamamen bu.
bir şey isteyeceksin ama olmaması da sana o kadar güzel gelecek ki ciddi bir huzur alaninda olacaksın.
Bu hale gectigim ve istediğimin olmadığı hiç olmadı.

Bence olabilir ama kaynak onemli. Adriana Limayla gezen bir turunç vardı, ben olsam onun kitabını alırdım. Adam adı sanı bilinmeyen bir yazarken Adriana Lima çıktı geldi??? Bilmiyorum artık büyü mü yaptı hipnoz mu yaptı, o işleri bence o arkadaş biliyor :KK51:
metin haradan başkasi degil kitabini da okumadim hiç de ilgim de çekmiyo:KK70:

Ben inanıyorum ama farklı bi şekilde. Mesela bizim iş yerinde kendini müdür sanan abuk subuk normalde hiçbişey olamayacak tiplerin hepsi müdür oldu. Sonra bunun nasıl olabildiğini düşündüm çünkü biraz işten güçten anlayan birileri bu insanların asla yönetici olmaması gerektiğini bilmeliydi. Şuna karar verdim bunlar kendilerini müdür olmadan önce de müdür sanıyolardı yani hep öyle bi havada takılıyolardı. İnsanlarla öyle konuşup öyle davranıyolardı. Ve garip bi şekilde bir süre sonra insanlar da onları öyle görmeye başladı ve açılan yönetici koltukları için doğru aday olabildiler çünkü kendilerini buna uygun lanse etmeyi başardılar. Eğer çekim yasası denen bişi varsa bence böyle çalışıyor.
bu çok aşırı mantıklı geldi bana:KK48:

Çekim yasası baya karmaşık bi konu düşünüp bırakmak lazım mış ,yok bilmem yazın diyor bazıları bırakma enerjisi bilmem ne

Bende hiç inanmazdım önceden, sonra neden hep korktuğum şeylerin başıma geldiğini düşündüm o kadar dua ediyordum yine aynı şeyi yaşıyordum. Resmen bir kısır döngüydü. Sonra Mevlana'nın bir sözüne rastladım.

Düşüncen konuşmana,
Konuşman hareketine,
Hareketin kaderine yansır.
Güzel düşün, güzel yaşa..

Sonrasında kendimce Kişisel gelişimle ilgilenmeye başladım çünkü aşırı negatif düşünen bir insandım ve değişmek, kendimi değiştirmek istiyordum.

Meğer kendim çağırıyor muşum.. Korku çok kuvvetli bir duygudur bu sebeple korktuklarımız genelde başımıza geliyor. Korkmamayı, teslim olmayı seçtim yani o korktuğum şey başıma gelirse ne olur? Elbet bir yolu bulunur dedim. İşten çıkarılmaktan mı korkuyorum borcum mu var olsun, Allah başka bir yol mutlaka gösterir diye düşündüm.. Ki gerçekten de öyle oldu. Bu benim bırakabilme yöntemim.. :KK51:

Çok istediğim bir şey olmadıysa daha iyisi olacağından diye düşünmeye başladım. Kapanan kapılara önceden üzülür, kayıp olarak bakardım. Şimdi heyecanlanıyorum çünkü bir kapı kapanıyorsa daha güzelinin açılacağını biliyorum. Bir şeyi çok istedim örneğin ama ısrar etmedim çünkü edersem strese girip nasıl olacak ki diye kafamda kuracaktım. Olmasa da olur deyip geçtim. Ve beklentimin üstünde olanına sahip oldum.

images.jpg

Joseph Murphy'nin Bilinçaltının Gücü kitabını tavsiye ederim..

Selam kızlar. Şu çekim yasası denen zımbırtıyı denedim birkaç gündür sonuç beklediğim bir durum için ama işe yaramadı😂 Aranızda bunu uygulayan ve işe yaradığını gören oldu mı ?
Birkaç günde sonuç vermez ve bunu yaparken gerçekten inanmanız gerekir olacağına ben yaptım istediğim kişiyi hayatıma çektim, iş ve ailede zorlu bi süreçten geçerkende yardımcı oldu youtube da mistik yol kanalı var takip etmeni öneririm çok güzel olumlamalar var çekim yasası ile bilgiler var

Geçen sene kardeşime tatile gittik.Deniz sonrası trafikteyiz eve dönüyoruz.Sürekli birinin gelip arabaya çarpacaği düştü aklıma .Ama hep düşündüm.5 dk geçti geçmedi kirmizi ışıkta bekliyoruz motosiklet geldi arkadan çarptı.Düşüne düşüne cektim resmen

"Evet yarıyor" demeye geldim 😊
Küçük bir püf noktası var, o da çekmek istediğiniz şeye "istiyorum, benim olsun" diye değil; "Benim oldu" diye niyetlenmek. Çünkü "istemek" fiili, yokluk belirtir. Bişeyi ancak yok ise isteriz.
Halbuki bizim "bu zaten bizim" diyerek, niyetimizin enerjisiyle hizalanmamız gerekiyor.

Çekim yasası günah değil mi? Ben öyle biliyorum ve dinde yeri yoktur. Eğer günah olmasaydı bende yapardım😅

Neden günah olsun ki? Bu dinimizde var zaten, bir şeyi çok istiyorsunuz ve dua ediyorsunuz hani duymuşsunuzdur inanarak dua edin derler eğer inanmazsanız 500 kere de etseniz faydasız diye. Halbuki Allah'a inancınız tam ama yine de dua sırasında duanızın kabul olduğuna inanma şartı var. Yani çekim yasasında olmuş bilmek, olmuş kabul edip teşekkür etmekle aynı şey.

Dinimizde bolca hamd etmek vardır değil mi şikayet etmemek? Çekim yasasıda der ki teşekkür et, minettar ol.

Çekim yasası düşüncelerimize dikkat etmemizi, iyi şeyleri düşünmemizi söyler ki hayatımıza iyi şeyleri çekebilelim. Bizim inancımızda şükrün nimetleri çoğaltacağı, yok diyenin elinden alınacağı söylenir hep. Bir hasta yakınımıza iyi düşün iyi olsun, kötüyü çağırma deriz. Düşüncelerimiz nerde yoğunlaşırsa o gelir başımıza, herkesin bir aklına gelen başına gelmiştir değil mi? Ya da korktuğu başına gelmiştir. Hatta açma şom ağzını falan deriz.

Bunlar şehir efsanesi değil, hepsinin altı dolu.

Hatta çok güzel örnekleri de var:KK51:

Mevlana da der ki;

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin. Geriye kalan et ve kemiksin.
Gül düşünürsün, gülistan olursun, diken düşünürsün dikenlik olursun.

Düşüncen konuşmana, konuşman hareketine, hareketin kaderine yansır. Güzel düşün. Güzel yaşa!

Son düzenleme:
X