Çekim yasası işe yarıyor mu

Aslinda Barış Muslu kitabını alirken bu konulara hiç hakim olmadığım için belki işe yarar diye aldim. Bilinç altının gücü var bende henüz başlamadım. Aykut Oğut'un özellikle tavsiye ettiginiz kitabi var mi tüm serisi mi olmali? Yani biliyorum çekim yasası diye bişey var ama nasil kullanıldığını bilmiyorum. Mesela düşüncelerimizi nasil degistirebilecegimizi nasıl yön verebileceğimizi bilmiyorum. İyi düşünmeye çalışıp 'şu olacak inanıyorum' desem de aslinda içimdeki sıkıntı devam ediyor o olumlu kurdugum cümleye inanamıyorum. İşte bunları aşabilmeyi öğrenmek istiyorum. Aykut Ogut kaydettim alacagim ins.

Barış muslu okumadım hiç ama instadan takip ediyorum , onun alanı bambaşka, o çocukluk travmalariyla ilgilenip sağlık sorunlarını çözüyor

Aynen beklememek lazım, unutmak lazım ve zaman vermek lazım, bugün istedim yarın olsun diye birsey yok
Kiyamam ya eşiniz pek iyi niyetli gerçekten, bende yazmadığım yerlerden yedim kazığı 😅 mesela hastalık hastası, çok agirkanli , sinir krizi gecirtiyor bana ama hiç aklıma gelmemişti tezcanli yazmak, başka şeylere odaklanmisim yazarken 🤣🤣
İşte bu işin cilvesi de o 😄 bazı şeylere çok odaklanınca kör noktalar gözden kaçıyor 🤭🤭🤭 neyse canları sağolsun da ne yapalım sonuçta eninde sonunda hayalimizdeki adamlarla evliyiz ne büyük şans 😍🙏💙 Allah herkese nasip etsin bizlerin mutluluğunu huzurunu da daim kılsın inşallah 🙏

Ben galiba çekim yasasına inanıyorum 😅 Yeni evliyken tek hayalim atanmaktı , benimle evlenenler ise sadece çocuk istiyorlardı ama ben sadece atanmak istiyordum, gece gündüz tek hayalim atanmak , rüyalarıma kadar girerdi , bazen bir dağ başına atanmışım bazen de bir taşraya ( nedense rüyamda bile merkeze atanamiyordum 🤣) bu arada ben dilciyim 6 ay bir kursa yazılarak sadece çeviriler yaptım ama kpss ye falan hiç çalışmadım buna rağmen atandım 😅 hem de köy okuluna ( yine merkez değil) yani demem o ki neyi çok hayal edersen oluyor ,kendine çekiyorsun bir nevi, mesela şuanda hamile kalamıyorum ama neden , düşününce anne olmayı çok zor buluyorum, bir ömür bir bebeğin sorumluluğu ve kahrı çekilir mi diye içten içe istemiyorum, bilinç altım da beni güvene almak için hamile kalmamı engelliyor, yani atanmayı istediğim kadar bebeği de istesem olacak ama işte içimde öyle bir istek yok , bu sene bu bebek konusuna odaklanmayı düşünüyorum 😅 Galiba oturup ana hatları ile bu konuyu düşünmem ve kendimin tehlikede olmadığıma beynimi inandırmam gerekiyor 🤣🤣
Bebek konusu benim için de öyle. Çok istiyorum ve bunun için çabalıyorum da takviye kullanıyorum yumurtlama takip ediyorum vs. Ama bilinçaltımda inanılmaz büyük bir korku da var, rahatına aşırı düşkün biriyim zora gelemem hassas yapılıyım her şeye takılırım bu kafayla benden iyi anne olmaz anneliği beceremem duygusu çok var. Bu yüzden hamile kalamıyorum bence ben de kendi kendimi engelledigimi çok net hissediyorum ama bunu değiştiremiyorum da büyük bir çelişki 🥺🥺🥺

İşte bu işin cilvesi de o 😄 bazı şeylere çok odaklanınca kör noktalar gözden kaçıyor 🤭🤭🤭 neyse canları sağolsun da ne yapalım sonuçta eninde sonunda hayalimizdeki adamlarla evliyiz ne büyük şans 😍🙏💙 Allah herkese nasip etsin bizlerin mutluluğunu huzurunu da daim kılsın inşallah 🙏
Amin 🙏

Hani bı laf varya "dua yerine geçer" diye. Korktuğumuz şeyleri dile getirmekle ilgili.

Aslında aynı mantık. Olacağına inanarak istemek. Sadece dua dediğimizde daha ütopik geliyor. Sanki verilmesi yada verilmemesi mümkün ucu açık gibi algılanıyor. Aslında dua ederken "mutlaka verilecek" benim Rabb'im Gafurdur. Rahimdir demek lazım. Biz inancımıza uygun dua ederiz. İnanmayanda sonuçta her ihtiyacı karşılanıyor. O da dua etmiyor da "evrenden istiyor''! Diyelim. Aslında veren aynı... Evrenin sahibi

Aynen oyle. Demis ya dua edin hayirlisi ise olur hayirli degilse olmaz, burada bir suphe var ama yazan kisi bunun farkinda bile degil. biri de demis her dua kabul olmaz. Hayirli degilse de olur ve her dua kabul olur. Cunku bize bir irade varilmis o irade ile istiyoruz ve istegimizin sorumluluklarini aliyoruz. Kabul olmamasinin sebebi suphe ile yaklasmaktir, acaba demektir sonra ben dua ettim kabul olmadi denir. Harf ilmi ve ebced ilmi diye bir sey vardir mesela. Bazi dualari 7 , 21, 41 gibi okuma sayilari vardir, esmalarin sayilari vardir. Amac o frekansi yakalamktir cunku agzimizda cikan her kelime, her duada bir frekanstir. Kimi arap harfi ile bunu yapar kimi Turkce yapar. Dua ederken de en guzel kelimelerle, cumlelerle dua edilir. Negatif bir cumle kurup bu olmasin diye istenirse o olur sonra da hayirlisi buymus denir. Bilmemek, ogrenmek, arastirmak zor seyler degildir hepsinde mantik aynidir. Cogu insan dua ve ibadeti birbirine karistiriyor sorun bu.

Barış muslu okumadım hiç ama instadan takip ediyorum , onun alanı bambaşka, o çocukluk travmalariyla ilgilenip sağlık sorunlarını çözüyor
Aynen onun yöntemleri hastaliklari yada fobilerimizi yenebilmek üzerine ama o kadar merak ediyorum ayni zamanda bi okadar yabancıyım ki ikisini şimdi düşünürken ayırt ettim.

Bebek konusu benim için de öyle. Çok istiyorum ve bunun için çabalıyorum da takviye kullanıyorum yumurtlama takip ediyorum vs. Ama bilinçaltımda inanılmaz büyük bir korku da var, rahatına aşırı düşkün biriyim zora gelemem hassas yapılıyım her şeye takılırım bu kafayla benden iyi anne olmaz anneliği beceremem duygusu çok var. Bu yüzden hamile kalamıyorum bence ben de kendi kendimi engelledigimi çok net hissediyorum ama bunu değiştiremiyorum da büyük bir çelişki 🥺🥺🥺
Işte anne olmaktan korkuyoruz o yüzden beynimiz yumurtalıkları baskılıyor, terapiye ihtiyacımız var

Aynen onun yöntemleri hastaliklari yada fobilerimizi yenebilmek üzerine ama o kadar merak ediyorum ayni zamanda bi okadar yabancıyım ki ikisini şimdi düşünürken ayırt ettim.
İlginiz varsa , bol bol okuyun , ben bi asagi indiğimde kitaplarımın listesini paylaşırım burda , en azından en önemlileri

Bakalim olacak mi demissiniz yani bir suphe var ve inanmiyorsunuz. Once bu konulari arastirip bilgi sahibi olmazsaniz muhtemelen ise yaramiyor diyeceksinizdir.
Bu konuları tabi ki biliyorum şüphe ile yaklaşmadım gözlemlemek istedim işe yaramıyor demeyeceğim hayatımın büyük bir bölümünü kendim yarattım 💫 3-33 ü daha önce deneyimlemedim sıra onda demek istedim

Aslinda Barış Muslu kitabını alirken bu konulara hiç hakim olmadığım için belki işe yarar diye aldim. Bilinç altının gücü var bende henüz başlamadım. Aykut Oğut'un özellikle tavsiye ettiginiz kitabi var mi tüm serisi mi olmali? Yani biliyorum çekim yasası diye bişey var ama nasil kullanıldığını bilmiyorum. Mesela düşüncelerimizi nasil degistirebilecegimizi nasıl yön verebileceğimizi bilmiyorum. İyi düşünmeye çalışıp 'şu olacak inanıyorum' desem de aslinda içimdeki sıkıntı devam ediyor o olumlu kurdugum cümleye inanamıyorum. İşte bunları aşabilmeyi öğrenmek istiyorum. Aykut Ogut kaydettim alacagim ins.
Barış musluyu sonradan görüp benim de almisligim var. Okudukça tarzi bana hitap etmedi yoksa en azindan arayista olmanız da bence çok kıymetli ve önemli.

Aykut Ogut'un oncelikle ilk kitabı olan Evrenden Torpilim Var i okumanızı tavsiye ederim. Sonra diğer kitaplarını beğenirseniz okuyabilirsiniz. Bundan sonra bilincaltinin gücünü okuyabilirsiniz. Duygularınızı yazıp kendinizi motive edebileceğiniz ve kendinize geleceğe dair mektuplar yazabileceğiniz kalın güzel bir defter de edinmenizi tavsiye ederim.

Barış musluyu sonradan görüp benim de almisligim var. Okudukça tarzi bana hitap etmedi yoksa en azindan arayista olmanız da bence çok kıymetli ve önemli.

Aykut Ogut'un oncelikle ilk kitabı olan Evrenden Torpilim Var i okumanızı tavsiye ederim. Sonra diğer kitaplarını beğenirseniz okuyabilirsiniz. Bundan sonra bilincaltinin gücünü okuyabilirsiniz. Duygularınızı yazıp kendinizi motive edebileceğiniz ve kendinize geleceğe dair mektuplar yazabileceğiniz kalın güzel bir defter de edinmenizi tavsiye ederim.
Çook teşekkür ederim. Söylediklerinizi mutlaka dikkate alacağım..

çekim yasası yaptım olmalı diye bir şey değil maalesef.
düşünüp isteyip bırakmak lazım. bence tevekkülle çalışıyor 🙈 takılı kalmadan istemek lazım. bu benim için çok zor. 🙈

tamamen ben de böyleydim. theta healing diye bir şifalanma yöntemi var birkaç seans almıştım. aslında bebiş istiyoruz ama bilinçaltımızda kim bilir neler neler var. ta geçmişten hatta atalarımızdan bize miras 🤧 kendimi kadın olarak hissetmediğim çıktı mesela. şok olmuştum. küçükken annemler beni erkek olarak beklediklerini anlatır dururlardı meğerse genlerime işlemiş hep erkek gibi giyinirdim ergenken🙈 ama böyle bir şeye ihtimal vermezdim. ailem sen sonradan oldjn, senden sonra annem hep hastalandı diye beni suçlardı aslında belki iyi niyetlilerdi ama çocuk aklımızla kim bilir nereye dokundu.. kendimi değersiz, işe yaramaz hissettiğim çıktı. anne olursam hastalanırım, rahatım bozulur inancı çıktı. hepsini bi şekilde dönüştürdüklerini söylüyorlar. yine de kendiliğinden hamile kalamadım. tüp bebekle 2.seferde oldu. ilkinde herkese söylemiştik herkes haber bekliyordu negatif oldu. ikincisinde kimseye söylemedik, ilki kadar dikkat etmedim işime devam ettim bir nevi kendimi oyaladım ve aklımı bulandırmadım.. tuttu 🙈 hala çok korkuyorum ama bunlarla daha rahat baş edebiliyorum sanki. çok uzun yazdım ama bilinçaltı derin bir derya. ne çıkacağını asla bilemeyiz..

Merhaba ,sizin bu kitap listenizi sabırsızlıkla bekliyorum ...♥️

Bilincaltinin Gücü- Joseph murphy
Yaratıcı Beyin, Dehanın Nörobilimi - Nancy C. Andreasen
Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle
Şimdinin Gücü, Eckhart Tolle
Olumlu Düşüncenin Gücü - Norman Vincent Peale
Spirituel yasalar - Diana Cooper
icimizdeki guc - laura day
İkigai Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Simyaci - paulo coelho
besinci anlaşma- dön Miguel ruiz
Evrenden torpilim var - Aykut ogut
Ayna - Aykut ogut
Ve bence en önemlisi yuvaya yolculuk - kyron , ama bunu anlayabilmek için gerçekten hazır olmak ve öncesinde başka kitaplardan gerekli bilgileri almış olmak gerekiyor

Bilincaltinin Gücü- Joseph murphy
Yaratıcı Beyin, Dehanın Nörobilimi - Nancy C. Andreasen
Var Olmanın Gücü, Eckhart Tolle
Şimdinin Gücü, Eckhart Tolle
Olumlu Düşüncenin Gücü - Norman Vincent Peale
Spirituel yasalar - Diana Cooper
icimizdeki guc - laura day
İkigai Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Simyaci - paulo coelho
besinci anlaşma- dön Miguel ruiz
Evrenden torpilim var - Aykut ogut
Ayna - Aykut ogut
Ve bence en önemlisi yuvaya yolculuk - kyron , ama bunu anlayabilmek için gerçekten hazır olmak ve öncesinde başka kitaplardan gerekli bilgileri almış olmak gerekiyor
Çok teşekkür ediyorum okumadiklarimi not aldım hemen ,sevgiler...🤍

X