BURUN AMELİYATI SONRASI ÖDEM ATMA

lilbetyyy

Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2021
54
18
29
merhaba arkadaşlar ben ameliyat olalı kısa bir süre oldu ama ödemlerim belirgin. yeşil çay içiyorum sürekli ama yine de çok etkisi yok sanırım önerebileceğiniz basit ödem atmak için bir şeyler varsa paylaşır mısınız

sanırım bilginiz yok :) zaten yeşil çayın kendisi böyle bir şey yapmaz, Diüretik etkisi boşaltım sistemine etki eder.. Ben ekstra bilinen bir şeyi sordum yoksa ödemin ne tür bir şey olduğundan haberdarım :)

merhaba arkadaşlar ben ameliyat olalı kısa bir süre oldu ama ödemlerim belirgin. yeşil çay içiyorum sürekli ama yine de çok etkisi yok sanırım önerebileceğiniz basit ödem atmak için bir şeyler varsa paylaşır mısınız
9. Ayımdayım hala ödemlerim var. Beklemekten başka bir şey yapamazsın maalesef. Doktorun masaj hareketi gösterdiyse yap.

Çayla atacağınız ödem gibi değil burundaki ödemler. Günlük şişkinliğiniz olur veya adetlisinizdi,. di-üretik etkili çayla ödem atarsınız ancak burada ödemler lenf sisteminin henüz düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor. Yara yani içi. Dokuların iyileşmesi lazım. Kan akışını harekete geçirmek için belki buzla kompres yapabilirsiniz. O da bir yere kadar azaltır.

9. Ayımdayım hala ödemlerim var. Beklemekten başka bir şey yapamazsın maalesef. Doktorun masaj hareketi gösterdiyse yap.
Misal siz 9. aydasınız, yan yatabiliyor musunuz? Sümkürmeyi rahat yapabiliyor musunuz? Daha da özetlemek gerekirse kaçıncı aydan sonra rahatlamaya başladınız?

Yan yatışta ne durumdaydınız? Burnun içini nasıl temizliyordunuz?
Yan yatışta bir problem yaşamadım ben tamponlar falan çıktıktan bir süre sonra uyku düzenim yoluna girdi. Burnumu doktorumun verdiği bir solusyon ile şırıngayla temizliyordum

Çayla atacağınız ödem gibi değil burundaki ödemler. Günlük şişkinliğiniz olur veya adetlisinizdi,. di-üretik etkili çayla ödem atarsınız ancak burada ödemler lenf sisteminin henüz düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor. Yara yani içi. Dokuların iyileşmesi lazım. Kan akışını harekete geçirmek için belki buzla kompres yapabilirsiniz. O da bir yere kadar azaltır.
teşekkür ederim :)

Bol
Bol Su için. Ananas ödem atar, sıkça yiyin. Yada ananas hapları var, bromelain hapları. Ananas yemekten üşenirseniz hapını kullanabilirsiniz 👍 Daha ekonomik ve daha iyidir 😉 Ben çok daha büyük ameliyatlarmoldum. Ananas ve hapı çok iyi geliyor inanın..
Kiraz sapı, mısır püsküllü çay da iyi gelir. Aklınızda olsun 🌹

X