Burun ameliyatı sonrası ağır depresyon (kaburga kıkırdağı)

Benim türkcem bunlari anlayabilecek kadar yok malesef.ben yurtdisinda yasiyorum.burada profösör statüsünde bir dr yapti burnumu. Cati deformesi derken nedemek istediniz. Zaten büyüklügü ve iki kasin arasindaki genislik beni cok rahatsiz ediyor
Burnunuzdaki köprüyü doktor enine kırmış. Ama kırdıktan sonra tam birleştirip kapatmamış gibi. Buna açık çatı deformitesi deniyor
8F282E61-1910-4302-BFA0-A10D3B420D07.jpeg

Bakın burada gösterilen çatı kapatılmamış gibi. Ondan burun köprüsü enine geniş duruyor

Burnunuzdaki köprüyü doktor enine kırmış. Ama kırdıktan sonra tam birleştirip kapatmamış gibi. Buna açık çatı deformitesi deniyorEki Görüntüle 3200255

Bakın burada gösterilen çatı kapatılmamış gibi. Ondan burun köprüsü enine geniş duruyor
Cok incesiniz tesekkür ederim. Dediginiz gibi olduysa ne yapabilirim.yani burnum böyle kalicak ödem gibi degil degilmi

Cok incesiniz tesekkür ederim. Dediginiz gibi olduysa ne yapabilirim.yani burnum böyle kalicak ödem gibi degil degilmi
Ben doktor değilim. Sen bir kaç doktora görün. Eğer dediğim gibi olmuşsa; Tekrar ameliyat olman gerekir- geniş çatının daraltılması için. Çünkü açık çatı geniş burun kemeri demektir

Açık çatı deformitesi olabilir, emin değilim doktor değilim ama burun köprün çok geniş. En iyisi kendi doktorun harici bir kaç doktora muayene olman. Bu arada özel değilse kime oldun? Senin burun köprün çok güzel ve darmış. Neden böyle yapmış anlamak mümkün değil
Burun köprüsünün neresi güzel,çökmüş ve ağır hasarlı duruyor.Küçücük çökük bir sirt güzel demek değildir. Ucuna değinmiyorum bile,delikler vs. Yeni burun kesinlikle daha iyi. Ucunda asimetri var, o belki düzelir ödem geçince. Düzelmese dahi eski halinden iyi

İki doktorda sözleşmiş gibi aynı şeyleri söyleyince şimdilik geri adım attım açıkçası. Daha iyiye götürme ihtimallerinin düşük olduğunu söylediler.Ancak üçüncü ameliyat riski büyük, mutlu olmama ihtimalin yüksek dediler. Nefesim düzgün, kusurlu ve bayılmadığım bir burnum var ama revizyon kriterlerine uymuyorum sanırım.
Özetle yüzüme yakışan güzel bir burnum varmış ama benim haberim yokmuş 😅 Sırttaki bozukluğu , önden genişliği hiç sallamadılar hem de hiç 🙃
Dezevantajları düşündüğümüzde elimizdekiyle idare etmeye çalışmak daha doğru galiba. Daha kötü olma ihtimalini düşündüğümde bu hali bile psikolojimi alt üst ettiyse dayanamam artık mutsuzluktan. Seninde iki doktorda aynı şeyi söylediyse kendini riske atma derim kabullenmek seni rahatlatıcaktır ameliyat olan çoğu insan burnunu beğenmiyor birşeyler ters gidiyor mutlu olanlar kadar mutsız olanlarda var.

Gercektenmi???o kadar üzgünümki bunu tarif edemem. Elimle kas arasindaki yere dokundugumda direkt kemik geliyor.sislik ariyorum ama yok.sadece gördüm deride ve burnumda siyulmalar.cilt yetersiz oldugundan deri cok gergin.inanin kalben o kadar inanmak istiyorumki size
Benim sadece kulak kıkırdağı ile dolgu yapılmıştı.Daha çok köprüde çalışıldı ve şişlik çok fazlaydı.Bir taraf diğerine göre daha çıkık duruyordu ama şimdi farkedilmeyecek kadar azaldı. Bu fotoğrafta daha morluklarınız duruyor. Bence ilerleyen dönemde çok daha farklı olacaktır. Biz revizyon olunca her şey anında düzelecek sanıp ameliyat oluyoruz.Beklemediğimiz kötü iyileşme süreci ile hayal kırıklığı yaşıyoruz. İlave kıkırdak kullanılan bir revizyonlar ilk zamanlar daha kötü görünüyor. Umarım dediğim gibidir ve zamanla seversiniz burnunuzu. Yoksa tekrar tekrar ameliyat fikri bile çok zor.

Dezevantajları düşündüğümüzde elimizdekiyle idare etmeye çalışmak daha doğru galiba. Daha kötü olma ihtimalini düşündüğümde bu hali bile psikolojimi alt üst ettiyse dayanamam artık mutsuzluktan. Seninde iki doktorda aynı şeyi söylediyse kendini riske atma derim kabullenmek seni rahatlatıcaktır ameliyat olan çoğu insan burnunu beğenmiyor birşeyler ters gidiyor mutlu olanlar kadar mutsız olanlarda var.
Doktor görüşmelerinden sonra kesinlikle daha iyi hissediyorum ama o kabullenme bir anda olmuyor.Bir süre daha bekleyip ne duruma geleceğini görmek niyetindeyim. Elimle dokunduğum zamanki o berbat çukurluk hissi olmasa daha hızlı kabul edeceğim ama maalesef.

Doktor görüşmelerinden sonra kesinlikle daha iyi hissediyorum ama o kabullenme bir anda olmuyor.Bir süre daha bekleyip ne duruma geleceğini görmek niyetindeyim. Elimle dokunduğum zamanki o berbat çukurluk hissi olmasa daha hızlı kabul edeceğim ama maalesef.
Aynı çukurluk bende de var sağ kanadı daha zayıf dokunduğumda içe basık çökme var 2 buçuk seneye yaklaştı daha da değişir mi diye korkuyorum kabullenmek çok zor katılıyorum doktora burun son halini ne zaman alır dahada değişme ihtimali var mı diye sordun mu bende merak ediyorum çünkü. Daha kötü olursa kararım dwğişebilir.

Aynı çukurluk bende de var sağ kanadı daha zayıf dokunduğumda içe basık çökme var 2 buçuk seneye yaklaştı daha da değişir mi diye korkuyorum kabullenmek çok zor katılıyorum doktora burun son halini ne zaman alır dahada değişme ihtimali var mı diye sordun mu bende merak ediyorum çünkü. Daha kötü olursa kararım dwğişebilir.
Açıkçası bunu sormak aklıma gelmedi.Revizyonlu olduğu için ikinci yıla kadar değişim bekliyorum ama biliyorum ki o çukurlar,düzensizlikler geçmeyecek.

Gecen sene revizyon burun ameliyati oldum. Keşke olmasaydım. Burnumun şekil olarak değişmesini istemediğimi, özellikle burun üst kısım ve burun ucu değişmesini istemediğimi söyledim. Nefes problemim burun kanadımın hafif çökmesinden kaynaklanıyordu. Kabus ameliyattan sonra başladı, Ağır depresyon geçiriyorum, burun bana ait değilmiş gibi. Burun ucu yapay duruyor ve hissediyor. Bu ameliyatın (kolay kolay) dönüşü yok ve bu beni bitiriyor 😔
Nerde oldunuz

Gecen sene revizyon burun ameliyati oldum. Keşke olmasaydım. Burnumun şekil olarak değişmesini istemediğimi söyledim. Nefes problemim burun kanadımın hafif çökmesinden kaynaklanıyordu. Kabus ameliyattan sonra başladı, Ağır depresyon geçiriyorum, burun bana ait değilmiş gibi. Burun ucu yapay duruyor ve hissediyor. Bu ameliyatın (kolay kolay) dönüşü yok ve bu beni bitiriyor 😔
Aynı dertten muzdaribim 😔benimde burun ucum çok yapay duruyor ve sola bakıyor ucu kare şeklinde. Üst kısmı çizgi şeklinde belli oluyor derim ince diye.Seni o kadar iyi anlıyorum ki ama moralini yüksek tutmaya ve aynaya bakmamaya çalış.Stres en büyük düşmanımız yapma kendine bunu aynı şekilde bende yapmamaya çalışıyorum.

Canım adını verdiğin doktor diğer hastalarına da aynı uygulamayı yapmış kendi burun içindeki kıkırdakları kullanmayıp- tamamen kaburga kullanmıs. Bu hastalarda burunlarının sertlesmesine neden olmuş bazılarının ki çok büyümüş. bu çok yanlış. Bunu yazma nedenim yalnız değilsin, bu konuda bana yazan yabancı hastalar da vardı. Onlar da çok hayal kırıklığına uğramışlardı. Ama söz konusu burun olunca bir çok şeyin düzeltilebileceğine inanıyorum. Umudunu baki tut
Doktor kim ?Özelden bana da yazabilir misin
Sonra yanlışlıkla gitmeyelim falan

Gercektenmi???o kadar üzgünümki bunu tarif edemem. Elimle kas arasindaki yere dokundugumda direkt kemik geliyor.sislik ariyorum ama yok.sadece gördüm deride ve burnumda siyulmalar.cilt yetersiz oldugundan deri cok gergin.inanin kalben o kadar inanmak istiyorumki size
Merhaba ya iyiki karşıma çıktınız önceki burnunuz benim şuanki burnum ve benim revizyondan sonraki gibi büyük güzel bi burnum vardı yani ben sizinle tam tersi durumdayım kusura bakmayın ama önceden burnunuz yokmuş ben öyle diyorum benim artık burnum yok 1 ameliyat ile burun nasıl bu kadar küçültülüp kaldırılır hayatım mahvolmuş durumda maskeyle çıkıyorum dışarı o da inanılmaz mecbursam kuryeye kapı bile açamıyorum düşünün önceki hali Momo’ya benziyor sadece 2 delik. Artık burnunuz var nasıl memnun olmazsınız lütfen çoook çok mutlu olun ben sizi görünce bile çok mutlu oldum umut varmış demekki dedim benim de yaşım ileri revizyonun başarısını etkileyen bişey dr’nuz kim özelden de yazabilirsiniz. Ellerine sağlık şuan çok iyi görünüyor derinin izin verdiği kadar çok iyi büyütmüş çok iyi iş çıkarmış kimse size estetikli yapay diyemez mükemmel olmuş çok doğal inanın doğallık gibisi yok burnumu kabullenmeye çalışıyorum ama 40 yaşına gelince napıcam ben bu burunla diyorum aklım almıyo. Drnuz kim çok merak ettim bu kadar büyütebilmesi herkesin harcı değil inanın burnu küçültmek kolay asıl burnu yeniden inşa etmek zordur uzatmak büyütmek kaburga kıkırdağı da ayrı konu çok incelikleri var ben çok mutlu oldum adınıza sanki kendi burnunuz gibi inşallah bir daha tekrarını yaşatmasın allahım bu günlerimizi gülerek hatırlayalım 🤍🤲🏻

Merhaba, sonrasında kaburgada ağrınız oldu mu? Ben de revizyon olacağım, kaburgadan kıkırdak alımı konusunda endişelerim var.
İyi bi dra olursanız çok ağrı olmuyomuş revizyon tecrübesi çok olan bi dr olmalı revizyon büyük sıkıntı en iyi dra olmalıyız yoksa hiç riske girmeyin derim dışarı çıkabilşyosanız yaşayabiliyosanız olmanızı tavsiye etmem

Merhaba.gecen cuma bende revizyon oldum.kaburgadan kıkırdak alındı.çünkü ilk burnum hem egrı hemde asırı küçüktü.bugün alcılar acıldı ve ben şok.kocaman bır burnum var.dr gececek desede ikna olamadım sahsen

Gecen sene revizyon burun ameliyati oldum. Keşke olmasaydım. Burnumun şekil olarak değişmesini istemediğimi söyledim. Nefes problemim burun kanadımın hafif çökmesinden kaynaklanıyordu. Kabus ameliyattan sonra başladı, Ağır depresyon geçiriyorum, burun bana ait değilmiş gibi. Burun ucu yapay duruyor ve hissediyor. Bu ameliyatın (kolay kolay) dönüşü yok ve bu beni bitiriyor 😔

X