Burun ameliyati sonrasi iltihap

zulem

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2011
51
40
Öncelikle depremden dolayi vefat eden kardeslerimize rahmet geride kalanlara sabir diliyorum.

Benim konum ise, burun yaptiracaklara neleri göze almalari konusunda dikkat etmeleri gereken basimdan gecen tecrübeler.
Ben gecen ayin 20.sinde 15 yil sonra kaburgadan kikirdak alinarak bir operasyon gecirdim. Hersey cok sikintili ve aciydi.
Su an neredeyse 3.haftama girecegim ne sizintim nede agrim dindi.zaten burnumun sisligi konusundada bir baslik acmistim.o konuya gelicem sonra.
2 gün önce burun ucumda dikis altinda sari bir sivilce basi farkettim.bunun kuskusuyla dün aksam hastaneye giris yaptim.
Doktorlar acil toplanip beni apar topar ameliyata aldilar. Dün gece saat 10 da uyandim.doktorun dedigi cok sanslisin!!!
Arkadaslar burun alt duvarin ici kan dolmus. Meger nefes alamama ve siskinligin sebebi oymus.
Su an burnum 3.defa acildi 3. defa tampon takildi.
Her 7 saatte damardan antibiyotik veriyorlar.
Sizlere tavsiyem her sislik ödem degil.lütfen bunun takibini iyi yapin.zira dün gitmemis olsaydim kan beynime dolabilirmis.bir sivilcenin hayatimi kurtaracagini bilemezdim.yukardan dolan kan cikamayinca altta dikis yerine baski yaparak sivilce cikiyor. Benim gitme sebebim acama iltihap kaptimmiydi.
Bu arada ben almanyada ameliyat oldum.su an odamdan bunu sizinle paylasmak istedim.lütfen anlatim bozuklugu yada imla hatasi olursa bana karsi nazik davranin. Anlayisiniz icin tesekkür ederim. Umarim birilerine yardimci olurum.

X