Çocuk Hastalıkları Bu durumu yaşayan var mi . Bebeğimle ilgili

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Korkmayın kas hastalığında CK değeri onbinlerde çıkıyor. Ne yazikki 2 yeğenim düchenne müskiler ordan biliyorum. Bilmez olaydim

Bebeğinizde ast -alt ve ck (keratin kinaz) değerleri yüksek çıkıp
Karaciğer ve kas hastalıkları bakımından sağlıklı olan var mi
Bir aydır allak bullağım
Tesadüfen bu testler yapıldı miniğime ve ast alt ( karaciğer enzimleri )
Ck /keratin kinaz ( kas hastalıkları ) değerleri sınır üzeri çıktı . İlk testte 246 ikincide 300
Sınır 200 dü
Doktorun biri bu değerler herseyden etkilenir bunlar normal değerler derken , bir diğeri genetik bölümüne sevk etti ve bebeğimde kas hastalıkları var mi bunu netleştirmemiz gerektiğini söyledi
Bizden sma dmd bmd testi istedi
Bu testleri bebeğim tüp bebek olduğu için öncesinde ben kendim yaptırmıştım
Ve bende bir sorun çıkmadi tasıyıcılık da tespit edilmedi
Bu testlerimi görünce Genetikcinin biri bu testler bu çocukta asla olmaz dedi
Diğeri de olmaz dedi ama nöroloji doktoru da ısrarla bakılması lazım diyor
Hemen harekete geçmeyin bence bir süre takipte kalın, değerlerin zamanla düşüp düşmediğine odaklanın, mamadan dahi etkilenebilecek testler çünkü

O zaman sütten geçen birşey bile olabilir arkadaşa sordum doktor bebeğe ve kendisine ada çayı kimyon vs bitkisel çayları da yasaklamış sonra tekrar tahlil vermişler düşmüş sizin de öyle olur umarım
Çok teşekkür ederim insallah öyledir
İçimi rahatlattınız

Bebeğinizde ast -alt ve ck (keratin kinaz) değerleri yüksek çıkıp
Karaciğer ve kas hastalıkları bakımından sağlıklı olan var mi
Bir aydır allak bullağım
Tesadüfen bu testler yapıldı miniğime ve ast alt ( karaciğer enzimleri )
Ck /keratin kinaz ( kas hastalıkları ) değerleri sınır üzeri çıktı . İlk testte 246 ikincide 300
Sınır 200 dü
Doktorun biri bu değerler herseyden etkilenir bunlar normal değerler derken , bir diğeri genetik bölümüne sevk etti ve bebeğimde kas hastalıkları var mi bunu netleştirmemiz gerektiğini söyledi
Bizden sma dmd bmd testi istedi
Bu testleri bebeğim tüp bebek olduğu için öncesinde ben kendim yaptırmıştım
Ve bende bir sorun çıkmadi tasıyıcılık da tespit edilmedi
Bu testlerimi görünce Genetikcinin biri bu testler bu çocukta asla olmaz dedi
Diğeri de olmaz dedi ama nöroloji doktoru da ısrarla bakılması lazım diyor

Ben ck yi bilmiyorum ama 1 yaşındaki kızımın alt ve ast bayağı yüksekti 2-3 kere test yapıldı

64 -34 bizim ast alt
Size de gecmıs olsun
4 aylıkken 83 -88
6 aylıkken 68 e 50 idi bizim alt ve ast

Doktor normal bebeklerin karaciğeri ilk başta düzenli çalışmaz gibi bişeyler dedi.
6 aylıktaki değerlere bakınca düzene girmeye başlamış demişti.
Çok üstünde durmadı açıkçası

Son düzenleme:
Yaptılar
Kakada gizli kan ve mukus çıktı
Ben diyete girdim ama değişen birsey olmadi sonrasında kan verdik alerji için temiz sonuç aldık ama bazıları da diyor ki bu testler 2 yaşından önce yanıltır

Bizimkinin de kakada eritrosit çıkmıştı gizli kan
Alerji uzmanına gittik bişey çıkmadı
Kızımın vücudunda kışın egzamalar çıkıyor bir sürü
Ama ben diyet vs yapmadım, vermediler verseler de yapamam hangi birinden olduğunu ne bileyim deneme yanılma derken 1 seneyi bulur zaten. Valla ben uğraşmıyorum artık doktor gezmekten test yaptırmaktan fenalık geldi ikimize de. Alerjiye yatkın bünyesi dedi yeni doktorumuz. Sen nedenlerini ve çözümünü bulursun umarım. Açıkçası ben artık dert etmiyorum

Canım bizde yaptırdık o testleri. Biraz yüksek cıktı ama doktor hıc alakasız bırseyden de yuksek olabılır cıddı bırsey oldugunu sanmıyorum dedı. Ama sız ıstersenız ve sadece ıcınız rahat etsın dıye genetık test yaptırabılırsınız dedı. Onu da bır dunya para bayılarak yaptırdık. Yanı evlat mevzu bahısken popomdan donumu, basımdan catımı alsalar neden dıyemeyecek durumdaydık. Sonuc doktorum dedıgı gıbı cıktı yanı hersey normal. Ben komalık yattım o test sonucu cıkana kadar. Icım rahat etsın dıyorsan testı yaptır şüpheyle yaşanmıyor cunku:dua::KK43:

Ben yaptırdım evet hepsini bende sorun çıkmadı şükür taşıyıcı da değilim

Bebeğime de anne karnında fetal DNA yapıldı
Ve en sağlıklı embriyo transfer edildi ama bunların o hastalıkla alakası yokmuş onlar kromozom analizi yapıyormus
Arkadaşınızın bebeğinin sıkıntısı ne idi nasıl öğrendiler çok üzüldüm onun adına da :KK43:((
6 aylıkken sağlık ocağında kan testi yapılmış değerler yüksek gelmiş kas hastası diye biliyorum ama türü nedir bilmiyorum. Tedavisi yokmuş. Şuan küçük daha bu konuyu konuşmuyoruz arkadaşımla o yüzden bilmiyorum ne oldu nedir durum. Bence bebeğiniz iyi üzülürsünüz tabi şuan ama üzülmeyin bence her şey şok iyi olacak

Canım bizde yaptırdık o testleri. Biraz yüksek cıktı ama doktor hıc alakasız bırseyden de yuksek olabılır cıddı bırsey oldugunu sanmıyorum dedı. Ama sız ıstersenız ve sadece ıcınız rahat etsın dıye genetık test yaptırabılırsınız dedı. Onu da bır dunya para bayılarak yaptırdık. Yanı evlat mevzu bahısken popomdan donumu, basımdan catımı alsalar neden dıyemeyecek durumdaydık. Sonuc doktorum dedıgı gıbı cıktı yanı hersey normal. Ben komalık yattım o test sonucu cıkana kadar. Icım rahat etsın dıyorsan testı yaptır şüpheyle yaşanmıyor cunku:dua::KK43:
Ck sizde kaçtı ?
Ben sma yaptırdım kızıma temiz çıktı ama dr ısrarla diğer hastalıkları da istiuor
Beklemek çok zor evet allah tüm yavrulara sağlık versin
Bebeğiniz kız mi size hangi testler yapıldı
Bebeğiniz ne kadarlıktı ve sonuç ne çıktı ?

6 aylıkken sağlık ocağında kan testi yapılmış değerler yüksek gelmiş kas hastası diye biliyorum ama türü nedir bilmiyorum. Tedavisi yokmuş. Şuan küçük daha bu konuyu konuşmuyoruz arkadaşımla o yüzden bilmiyorum ne oldu nedir durum. Bence bebeğiniz iyi üzülürsünüz tabi şuan ama üzülmeyin bence her şey şok iyi olacak
Evet haklısınız
İnsallqh teşekkür ederim

Ck sizde kaçtı ?
Ben sma yaptırdım kızıma temiz çıktı ama dr ısrarla diğer hastalıkları da istiuor
Beklemek çok zor evet allah tüm yavrulara sağlık versin
Bebeğiniz kız mi size hangi testler yapıldı
Bebeğiniz ne kadarlıktı ve sonuç ne çıktı ?
Oğlum şuan 7.ayın içinde. 5aylıkken yaptırmıştık.
65-85 çıkmıştı alt-ast değerleri
Fakat dr sütünüzden yedıgınızden ıctıgınızden bıle olabılır demıstı. Mesela annenın bıtkı cayı yada cok yaglı yıyecekler yemesınden de oluyormus

Oğlum şuan 7.ayın içinde. 5aylıkken yaptırmıştık.
65-85 çıkmıştı alt-ast değerleri
Fakat dr sütünüzden yedıgınızden ıctıgınızden bıle olabılır demıstı. Mesela annenın bıtkı cayı yada cok yaglı yıyecekler yemesınden de oluyormus
Teşekkür ederim ck yapılmiş miydi

X